Kako drzava Srbija "uteruje" novac u dzepove komsijama

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Komsija mi rodom iz Hrvatske....ali inace zivi ovde skoro citav zivot....samo se rodio tamo......I kaze sada isao da vadi ovu novu licnu kartu i traze mu izvod iz maticne knjige rodjenih da nije starije od 6 meseci a za to mora da ide u Hrvatsku . :hahaha:
E sad koliko je samo ljudi ovde u Srbiji koji su tako rodjeni po bivsim SFRJ republikama....i umesto da se to regulise tako da se ne cimaju ti ljudi i da i Srbija uzme neku kintu oni teraju te ljude da idu u te bivse republike i tamo placaju tim drzavama za vadjenje izvoda.....Neverovatno nesto.

Mada vec smo imali i slucaj sa automobilima na CG tablice gde su ljudi CG placali za registraciju i tamo se milioni slivali iz Srbije umesto da te pare idu ovde.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisi informisan. Od 1. marta ta dokumenta vaze ceo zivot.

Hoces li ti ikad nesto pametno napisati????

Da bi imao ta dokumenta prvo ih trebas izvaditi. Znaci covek ..taj komsija treba licnu kartu ovu novu da vadi i treba mu izmedju ostalog izvod iz maticne knjige rodjenih.....a on mu je tamo gde je rodjen a to je danas NDH. Ovi mu traze da ne sme sest meseci stariji da bude sto je jos jedna glupost....pa nije se on radjao 100 puta pa da sada u tom izvodu mozda treba da pisu neki drugi podaci....
Cak kaze da je zvao tamo neko ministarstvo i njih zabole...znaci mora u NDH da ide po to i tamo placa taxe i sve ostalo..... E sad ti vidi koliko ovde u Srbiji zivi ljudi koji su rodjeni i CRO,BiH,CG,Slo,MK......
 
Hoces li ti ikad nesto pametno napisati????

Da bi imao ta dokumenta prvo ih trebas izvaditi. Znaci covek ..taj komsija treba licnu kartu ovu novu da vadi i treba mu izmedju ostalog izvod iz maticne knjige rodjenih.....a on mu je tamo gde je rodjen a to je danas NDH. Ovi mu traze da ne sme sest meseci stariji da bude sto je jos jedna glupost....pa nije se on radjao 100 puta pa da sada u tom izvodu mozda treba da pisu neki drugi podaci....
Cak kaze da je zvao tamo neko ministarstvo i njih zabole...znaci mora u NDH da ide po to i tamo placa taxe i sve ostalo..... E sad ti vidi koliko ovde u Srbiji zivi ljudi koji su rodjeni i CRO,BiH,CG,Slo,MK......

Pa kad tako kazes, necu.:roll:

Ovde u Srbiji se od 1. marta vade ta dokumenta (izvod iz m.k. rodjenih i uverenje o drzavljanstvu) za ceo zivot. Dakle samo das na uvid ili fotokopiras.

Nema razloga da isto tako ne traze nasi i od susednih zemalja. Posto sam i ja u tom 'postupku", to znam. Jedino da nije neki propust vlasti u smislu da nisu izgalasli (jos) zakon o dokumentima iz stranih drzava, jer koja bi im bila korist da pune njihove kase kad vec ne punimo svoje?

Treba to proveriti.
 
Komsija mi rodom iz Hrvatske....ali inace zivi ovde skoro citav zivot....samo se rodio tamo......I kaze sada isao da vadi ovu novu licnu kartu i traze mu izvod iz maticne knjige rodjenih da nije starije od 6 meseci a za to mora da ide u Hrvatsku . :hahaha:
E sad koliko je samo ljudi ovde u Srbiji koji su tako rodjeni po bivsim SFRJ republikama....i umesto da se to regulise tako da se ne cimaju ti ljudi i da i Srbija uzme neku kintu oni teraju te ljude da idu u te bivse republike i tamo placaju tim drzavama za vadjenje izvoda.....Neverovatno nesto.

Mada vec smo imali i slucaj sa automobilima na CG tablice gde su ljudi CG placali za registraciju i tamo se milioni slivali iz Srbije umesto da te pare idu ovde.

Све је тако, знам из личног искуства, да глупост буде већа, људи углавном имају изводе м.к.р. али су старији од тих шест месеци.

Невероватно, али истинито
 
Pa kad tako kazes, necu.:roll:

Ovde u Srbiji se od 1. marta vade ta dokumenta (izvod iz m.k. rodjenih i uverenje o drzavljanstvu) za ceo zivot. Dakle samo das na uvid ili fotokopiras.

Nema razloga da isto tako ne traze nasi i od susednih zemalja. Posto sam i ja u tom 'postupku", to znam. Jedino da nije neki propust vlasti u smislu da nisu izgalasli (jos) zakon o dokumentima iz stranih drzava, jer koja bi im bila korist da pune njihove kase kad vec ne punimo svoje?

Treba to proveriti.


:hahaha:

Опет нам гласно размишљаш :super: :mrgreen:
 
Od prosle godine postoji mogucnost da se u maticne knjige po mestu prebivalista moze izvrsiti upis u knjigu rodjenih. Potreban je izvod, ne stariji od 6 meseci i licna karta. Nakon izvrsenog upisa (prepisa) sledeci izvod se vadi u mestu prebivalista.

У чему је ствар са тих шест месеци, није као да човек може променити место рођења као пребивалиште па да онда и стоји тај временски рок ???
 
Normalno , moja baba je rodom iz Beograda , a vec 60 i kusur godina zivi na severu Backe i svaki put kad joj je trebao izvod morala je da ide 200 km juznije do BG-a , sa 8 banki da uzme izvod na opstini Cukarica jer je tamo rodjena(ili da trazi i cima svoje rodjake i isto tako matore preostale prijatelje u BG da joj vade i salju na bus i slicno ) ,tako da ne vidim zasto bi toga bio oslobodjen neko ko je mnogo krace drzavljanin Srbije ,a nije oslobodjen drzavljanin Srbije koji je rodjen i zivi ceo vek u istoj .Naravno to treba ukinuti ili olaksati nekako al onda mora da se odnosi na sve gradjane , a ne samo one pristigle iz stranih susednih zemalja .
 
Poslednja izmena:
У чему је ствар са тих шест месеци, није као да човек може променити место рођења као пребивалиште па да онда и стоји тај временски рок ???

Da bi te upisali u maticnu knjigu rodjenih po mestu prebivalista u Srbiji moras doneti Izvod iz m.k. drzavljana, licnu kartu i Izvod iz m.k. rodjenih mladji od 6 meseci. Na osnovu tog izvoda koji dobijes u mestu rodjenja vrsi se upis u m.k. rodjenih u Srbiji po mestu prebivalista i kad ti zatreba, vise ne moras da ga nabavljas iz mesta rodjenja (recimo u hrvatskoj) vec ga mozes izvaditi u maticnom uredu gde si se upisao po mestu prebivalista. Takva je procedura.
 
У чему је ствар са тих шест месеци, није као да човек може променити место рођења као пребивалиште па да онда и стоји тај временски рок ???
Stvar je u iskljucivo u tome da kad god ti zatreba taj izvod za nesto , da ti drzava i tvoja opstina uzmu po 1000-2000 din na ime raznih taksi i haraca , a da bi mogli da nahrane brojne parazite koje su udomili na javnoj grbaci .
 
Normalno , moja baba je rodom iz Beograda , a vec 60 i kusur godina zivi na severu Backe i svaki put kad joj je trebao izvod morala je da ide 200 km juznije do BG-a , sa 8 banki da uzme izvod na opstini Cukarica jer je tamo rodjena(ili da trazi i cima svoje rodjake i isto tako matore preostale prijatelje u BG da joj vade i salju na bus i slicno ) ,tako da ne vidim zasto bi toga bio oslobodjen neko ko je mnogo krace drzavljanin Srbije ,a nbije oslobodjen drzavljanin Sarbije koji je rodjen i zivi ceo vek u istoj .Naravno to treba ukinuti ili olaksati nekako al onda mora da se odnosi na sve gradjane , a ne samo one pristigle iz stranih susednih zemalja .

Verovatno postoje razlozi zasto je drzava omogucila Srbima poreklom iz bivsih republika SFRJ da izvrse prepis Izvoda iz M.K. rodjenih u Maticne knjige po mestu prebivalista.
 
Komsija mi rodom iz Hrvatske....ali inace zivi ovde skoro citav zivot....samo se rodio tamo......I kaze sada isao da vadi ovu novu licnu kartu i traze mu izvod iz maticne knjige rodjenih da nije starije od 6 meseci a za to mora da ide u Hrvatsku . :hahaha:
E sad koliko je samo ljudi ovde u Srbiji koji su tako rodjeni po bivsim SFRJ republikama....i umesto da se to regulise tako da se ne cimaju ti ljudi i da i Srbija uzme neku kintu oni teraju te ljude da idu u te bivse republike i tamo placaju tim drzavama za vadjenje izvoda.....Neverovatno nesto.

Mada vec smo imali i slucaj sa automobilima na CG tablice gde su ljudi CG placali za registraciju i tamo se milioni slivali iz Srbije umesto da te pare idu ovde.

to je tako zbog zloupotreba koje se vrse...greska je sto se time maltretira i posten svet...umesto drzava da javno obesi za primer ako treba onog ko je zloupotrebio dokumenta---ona donese propis kojim maltretira i postene...
 
Da bi te upisali u maticnu knjigu rodjenih po mestu prebivalista u Srbiji moras doneti Izvod iz m.k. drzavljana, licnu kartu i Izvod iz m.k. rodjenih mladji od 6 meseci. Na osnovu tog izvoda koji dobijes u mestu rodjenja vrsi se upis u m.k. rodjenih u Srbiji po mestu prebivalista i kad ti zatreba, vise ne moras da ga nabavljas iz mesta rodjenja (recimo u hrvatskoj) vec ga mozes izvaditi u maticnom uredu gde si se upisao po mestu prebivalista. Takva je procedura.

Друже, знам ја процедуру, све сам то урадио, ниси разумео пост на који си реплицирао.

Stvar je u iskljucivo u tome da kad god ti zatreba taj izvod za nesto , da ti drzava i tvoja opstina uzmu po 1000-2000 din na ime raznih taksi i haraca , a da bi mogli da nahrane brojne parazite koje su udomili na javnoj grbaci .

Управо то, закони су писани да би администрација могла некако да оправда толики број људи који тамо немају никакву сврху и за то уредно примају плату.
 
Мој пример(похвала Б.Луци !!!); Послао мејлом податке за ИМР-крштеницу,после 4-5 дана стигло
на кућну адресу - ослобођено таксе. Права европско - цивилизацијски поступак,који је за ове наше
услове за сваку ПОХВАЛУ!!!
 
Komsija mi rodom iz Hrvatske....ali inace zivi ovde skoro citav zivot....samo se rodio tamo......I kaze sada isao da vadi ovu novu licnu kartu i traze mu izvod iz maticne knjige rodjenih da nije starije od 6 meseci a za to mora da ide u Hrvatsku . :hahaha:
E sad koliko je samo ljudi ovde u Srbiji koji su tako rodjeni po bivsim SFRJ republikama....i umesto da se to regulise tako da se ne cimaju ti ljudi i da i Srbija uzme neku kintu oni teraju te ljude da idu u te bivse republike i tamo placaju tim drzavama za vadjenje izvoda.....Neverovatno nesto.

Mada vec smo imali i slucaj sa automobilima na CG tablice gde su ljudi CG placali za registraciju i tamo se milioni slivali iz Srbije umesto da te pare idu ovde.

Znam za jedan slican slucaj . Ne moze ecko da dobije drzavljanstvo iz slicnih razloga . Ne moze i tacka . A ako ode u Ambasadu Hrvatske , dobice odmah bez problema . A eto momak Srbin .
 

Back
Top