Чеда Јовановић у сукобу интереса, да ли ће држава икада реаговати?

Зашто је Чеда заштићен к'о коала?

  • Штите га разни криминалци?

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
ČEDA JOVANOVIĆ U SUKOBU INTERESA?


Nedelja, 30. Maj, 2010.| Autor: R.K. (0)
Čedomir Jovanović postao stoprocentni vlasnik firme „Radna grupa“ iako zakon javnim funkcionerima zabranjuje da osnivaju preduzeća


BEOGRAD - Čedomir Jovanović postao je stoprocentni vlasnik „Radne grupe“, zbog čega se najverovatnije nalazi u sukobu interesa!

Prema podacima sa sajta Agencije za privredne registre, lider LDP otkupio je preostalih 50 odsto akcija ove firme od dojučerašnjeg partnera Marina Šimurine. Istovremeno, otkako je LDP parlamentarna stranka, Jovanović je i poslanik na stalnom radu u Skupštini, pa prema tome i javni funkcioner. Postojeći Zakon o Agenciji za borbu protiv korupcije u čak dve odredbe kaže da su zanimanja „biznismen“ i „poslanik“ nespojiva, jer neizbežno vode u sukob interesa.

U članu 35. ovog zakona ističe se da funkcioner mora upravljačka prava u privrednom društvu da prenese za vreme vršenja javne funkcije. Dalje, u članu 33. predviđena je zabrana osnivanja privrednog društva za vreme vršenja javne funkcije.

Sredinom maja Jovanović je bio vlasnik 50 odsto „Radne grupe“, ali se to naprasno promenilo pa je od pre nekoliko dana lider LDP sam svoj gazda, sa stoprocentnim vlasništvom! Marin Šimurina, poslovni partner Jovanovića, potvrdio je za Kurir da je prodao suvlasnički deo.

- Prodao sam svoj deo gospodinu Jovanoviću iz više razloga, a o čemu se radi nisam u obavezi da vam kažem. Reći ću samo da su mnogi moji klijenti bili uznemiravani zbog našeg poslovnog odnosa. S gospodinom Jovanovićem sam u dobrim odnosima. Molim vas da mene i njega ostavite na miru da radimo, zarađujemo i plaćamo porez, a da više obratite pažnju na neke druge pojave u društvu - poručuje Šimurina, direktor marketinške agencije „Grej“.

Firmu „Radna grupa“, koja se bavi produkcijom, kreiranjem i predstavljanjem,
Jovanović je sa Šimurinom osnovao 14. decembra prošle godine. Za samo dve nedelje poslovanja u prošloj godini ta firma je uspela da ostvari rezultat kakvim ne mogu da se pohvale ni najveći domaći finansijski magovi - prihodima od čak 3,9 miliona dinara uz minimalan trošak!
 
Djavo će ga znati....ili on ima mnoge u džepu..;)

Све је могуће.По понашању Јовановића може се закључити да је човек мегафон одређених организација које преко њега и његове партије пропагирају идеје буржоазког либерализма.
 
Све је могуће.По понашању Јовановића може се закључити да је човек мегафон одређених организација које преко њега и његове партије пропагирају идеје буржоазког либерализма.

Cudno je (ili nije)sto narkomani glasaju za Cedu,isto je sa ponosnima.Proverio sam.
 
Ko je Cedin tast:per: Moze se reci da se lepo udao :cool:

Одакле тасту?

Није са те стране...:)
А и да, којим случајем, јесте, колики је Чеда трошаџија, тај би извор давно пресушио...:D
 
Није са те стране...:)
А и да, којим случајем, јесте, колики је Чеда трошаџија, тај би извор давно пресушио...:D

А одкле му?
таст је ипак радио само за државну плату.
 
Cudno je (ili nije)sto narkomani glasaju za Cedu,isto je sa ponosnima.Proverio sam.

Рачуна чеда да је та фела у експанзији.У Србији толико наркомана има да могу комотно Чеди да обезбеде цензус.
 

Back
Top