Namestene igre
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Namestene igre

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Namestene igre

Igre mogu biti razlicitih nivoa tezine, gde se nivo odredjuje po pocetnim uslovima, po razlicitim prinosima nekih struktura, razlicitim efektima koje ima jedinica, objekt...

Medjutim igre mogu biti i namestene, gde se AI, vestacka inteligencija igre, prilagodjava toku igre igraca...
    I to je najuspesnije na trzistu...

Ali zasto o tome na psihologiji...
    Pa zato sto namestene igre jesu primer za ono sto dosledna osoba ne zeli da radi i da razmislja...
    Tj bukvalno receno , namestene igre su prikaz da je danas veci broj glupih ljudi od pametnih...

Recice te pa uvek je bilo...medjutim tendencija ka pametnom je uocljiva u planinskim krajevima, iako nisu svi pametni , moze se reci da su inteligentni....
    To sto im fali znanja ili rada, ne znaci da im nije paznja usmerena ka trazenju doslednog...

----------------------------------------------------------------------------------------
    Moze se reci i da sta nas bolje opisuje nego analiza igara koje su danas popularne...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Namestene igre

to mi je smetalo kod obliviona..baja 30og levela koji jede malu decu jedva prezivljava boj sa sumskim vukom ili medvedom..jer je AI dinamicki levelovao
    nedostaju mi igre starog kova gde ti se jasno stavi do znanja..kad zalutas na neku lokaciju da ti tu nije mesto dok se ne razvijes..da ne govorim o staroj ultimi gde nije bilo skakutavih usklicnika iznad glava quest givera i ostalih pomagala za udobno igranje

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Navar Pogledaj poruku
    to mi je smetalo kod obliviona..baja 30og levela koji jede malu decu jedva prezivljava boj sa sumskim vukom ili medvedom..jer je AI dinamicki levelovao
    nedostaju mi igre starog kova gde ti se jasno stavi do znanja..kad zalutas na neku lokaciju da ti tu nije mesto dok se ne razvijes..da ne govorim o staroj ultimi gde nije bilo skakutavih usklicnika iznad glava quest givera i ostalih pomagala za udobno igranje
    Gothic 2 . Ali, to nije teme za ovde .

Meni i dalje nije bas jasno sta pokusava patak da kaze.
    Ljubav prema Bogu a i drugima nije moguca bez ljubavi prema sebi. Greh je nista drugo no odbacivanje ljubavi prema sebi.

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Da te definiše igra koju rado igraš? Između ostalog?

Čak i ako sam omanula; zanimljiva ideja.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Malo je cudno to sto sam hteo da kazem...odnosno da otvorim....

Igra selekcionise igraca, to je jasno...ali to je vazno...
    Zatim igra oblikuje igraca, i to je vazno ....
    I onda ide stavka igra definise igraca, sto ne znam da li vazi odvojeno od simbolike (jer se ljudi vezuju i za simboliku,simbolika su npr builder igre, menadzer igre, mikroekonomic igre itd...)

Mozda sam vise hteo da kazem igra otkriva igraca, a da vam kazem da su u petnici inteligenciju i kreativnost merili preko diggera, oni stariji igraci znaju za tu igru, mada mozda i ne, ja ne bi znao da me nisu testirali preko nje...

A o oblikovanju igraca ili generacije, to mi necete verovati i smatracete da sam paranoik...
    Mnoge stvari koje ja analiziram me cine pred drugima paranoikom , zato sto pratim bez gledanja Pink, gledam silinu pomeraja koji cini Pink u ponasanju i glavama ljudi koji ga gledaju i kod onih koji ga ne gledaju vec pasivno gledaju (kao kod pusenja tako i kod gledanja Pinka,uostalom najbolji primer za to je prilicno pozitivan stav prema predstavljanju Milana svih nas na Evroviziji, dok su nemci recimo vrlo rigorozni sto se tice predstavnika cele kulture...cute ali kad reaguju to je lavina...)

Trac ili istina, ali dok je CIV serial bio aktuelan, celi timovi psihologa su radili na analizi efekata igre...
    Znaci posto su postojali razliciti oblici vladavine, komunizam, republika, monarhija, anarhija, fundamentalizam, fanatizam itd...to su bas rigorozno pratili efekte i komentare na utisak vladavina...
    I sto je jos zanimljivije potpuno su ispratili pad komunizma i kroz igru, tj u verziji 4,5 komunizam vise nema nikakvu vrednost ni prednost...
    A igra je izlazila godinu do dve pre velikih promena...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Izgleda da igram pogrešne igre.

Ali evo ti jedan paranoičan, svejedno: ima u tome nešto.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •