Kad tonem...

U kojim zivotnim okolnostima bi se vodili cuvenom izrekom "Kad tonem, tonem sam!"? Da li smatrate da je zauzimanje tog stava posteno prema partneru, sebicno ili nesto trece?

:hvala: :zag:

Pa naravno da tonem sama.
Nikada i ni pod kakvim uslovima ne bih povukla nikoga za sobom pa po cenu kad bih sve namestila tako da izgleda kao da sam olicenje zla.

Ima jedna pesma od Zabranjenog Pusenja i ljudima koji nisu sa ovih prostora deluje kao jedna u nizu njihovih saljivih pesmica iz bosanske kasabe ali pesma je bas deo zivota ili barem jednog trenutka zivota u kom se donose odluke da li "kad tonem tonem sama" ili "kad on tone tonucu i ja".

http://www.yumidi.com/tekstovi-pesama/zabranjeno-pusenje/fikreta
 
drustvo je svuge i mahom postalo isto zahvaljujuci globalizaciji medija i medijske slike..danas se ljudi isto ponasaju od aljaske do australije i od kamcatke do ognjene zemlje..razlike su u nijansama//

zar ti mislis da je prikaz neke snage "tonem sam" bez obzira na ljude koji su me potapali..necu da ih vucem za sobom jer sam ja dobar i bl bla..

ja cu ih povuci sa sobom..iz dva razloga..delom zbog sebe a delom zbog drugih koji ce isto biti na meti potapanja doticnih osoba ukoliko ih ja postedim te im time stavim do znanja da mogu da potapaju i da prodju nekaznjeno..te se u tom potapanju samo osile

s jedne strana mi deluje to vise kao kukavicluk, sebicnost....

onemogucavanje u normalnoj socijalizaciji..
kada ti ljudi sire razne price iza ledaj pa drugi ljudi koji cuju te preice pocnu drugacije da te gledaju te pocnes da naleces na prepreke za normlano funkcionisanje od posla preko ostalog jer te sabotiraju ( neko ce reci pa dao si ljudima povoda i ostale gluposti koje se mogu cuti i procitati od kvazi mislioca )
ljudi po pravilu odnosno bolje receno neljudi teze da potope samo one bolje od sebe..i to iz osnovnog razloga jer nisu sposobni da prevazidju tu konkurenciju ako mogu tako da se izrazim..:think:

Ma drugi tu nisu bitni..zasto neko odluci da potopi sebe? To mi je engima...:think:
 
Ma drugi tu nisu bitni..zasto neko odluci da potopi sebe? To mi je engima...:think:
pa ne odlucuje?..mislim da si pogresno shvatila celu postavku..niko ne tone zato sto to zaista hoce.. ( mada postoje psihopatoloski faktori koji ipak nisu tako rasprostranjeni )
hmm
razlika izmedju hipika i pankera je u tome sto hipik ako hoce nesto da dokaze spremno ce leci pred automobil u pokretu..panker ce takodje spremno leci pred automobil u pokretu ali ce sa sobom poneti i bombu..te sa sobom razneti budalu koja nije prikocila
 
pa ne odlucuje?..mislim da si pogresno shvatila celu postavku..niko ne tone zato sto to zaista hoce.. ( mada postoje psihopatoloski faktori koji ipak nisu tako rasprostranjeni )
hmm
razlika izmedju hipika i pankera je u tome sto hipik ako hoce nesto da dokaze spremno ce leci pred automobil u pokretu..panker ce takodje spremno leci pred automobil u pokretu ali ce sa sobom poneti i bombu..te sa sobom razneti budalu koja nije prikocila

Shvatam da niko ne tone zato sto to zeli ali ne shvatam da se neko pomiri sa odredjenim stanjem ako bi ono moglo da se promeni na bolje...a da nisu u pitanju ni bolest, narkomanija ni bilo sta sl. (svi ostali "izgovori" mi deluju banalno)...
 
U kojim zivotnim okolnostima bi se vodili cuvenom izrekom "Kad tonem, tonem sam!"? Da li smatrate da je zauzimanje tog stava posteno prema partneru, sebicno ili nesto trece?

:hvala: :zag:

Kada tonem, što je baš bilo retko u životu, tonem sama. Ne volim druge da opterećujem sa svojim problemima, i nije fer da vučem još nekoga sa sobom. To mi je fer.
 
Shvatam da niko ne tone zato sto to zeli ali ne shvatam da se neko pomiri sa odredjenim stanjem ako bi ono moglo da se promeni na bolje...a da nisu u pitanju ni bolest, narkomanija ni bilo sta sl. (svi ostali "izgovori" mi deluju banalno)...
ljudi se uglavnom mire sa nekim stanjima tek kad urade sve sto im je palo na pamet ili sto je bilo u njihovoj moci da se iz toga izvuku..ljudi zapadaju redom..u depresiju..pa ocajanje i na kraju u agoniju koja moze vrlo lako da se zavrsi samoubistvom ili ubistvom..jer kako covek pada tako mu se i vidik suzava kao i tok misli te pocne da se vrti po krugovima danteovog pakla..dok ne opuci dupetom o ledinu..
koliko ljudi se samoubilo a razlozi za takvo nesto ljudima u okruzenju nisu bili ponzati ..kao svi pamte momka kao nasmejhanog uctivog vedrog itd..i nikome nije jasno kakve je taj probleme mogao da ima..

govoriti javno o svojoj muci je jedino resenje ..kriti je i gurati pod tepih da bi ispao ne znam sta "parvi muskarac 'iili kako to neke ovde znadose da definisu a nemaju veze sa zivotom ni koliko imaju od usta do nosa..( moram da ih pljujem jer ne da ne razumeju.nego NECE da razumeju te samim tim i svojim ponasnjem uticu na takve stvari i razvoje dogadaja..drugim recim izvor su velikog zla )

drugim recima iznosenje svog problema je osloabljivanje dejstva problema ..njegovo potiskivanje problem samo ucini jacim i tazim i na kraju ga ucini neresivim cvorom
 
ljudi se uglavnom mire sa nekim stanjima tek kad urade sve sto im je palo na pamet ili sto je bilo u njihovoj moci da se iz toga izvuku..ljudi zapadaju redom..u depresiju..pa ocajanje i na kraju u agoniju koja moze vrlo lako da se zavrsi samoubistvom ili ubistvom..jer kako covek pada tako mu se i vidik suzava kao i tok misli te pocne da se vrti po krugovima danteovog pakla..dok ne opuci dupetom o ledinu..
koliko ljudi se samoubilo a razlozi za takvo nesto ljudima u okruzenju nisu bili ponzati ..kao svi pamte momka kao nasmejhanog uctivog vedrog itd..i nikome nije jasno kakve je taj probleme mogao da ima..

govoriti javno o svojoj muci je jedino resenje ..kriti je i gurati pod tepih da bi ispao ne znam sta "parvi muskarac 'iili kako to neke ovde znadose da definisu a nemaju veze sa zivotom ni koliko imaju od usta do nosa..( moram da ih pljujem jer ne da ne razumeju.nego NECE da razumeju te samim tim i svojim ponasnjem uticu na takve stvari i razvoje dogadaja..drugim recim izvor su velikog zla )

drugim recima iznosenje svog problema je osloabljivanje dejstva problema ..njegovo potiskivanje problem samo ucini jacim i tazim i na kraju ga ucini neresivim cvorom

U potpunosti se slazem sa napisanim...samo sta ako povod za ne govorenje o svojim problemima nije "ja sam pravi muskarac" vec introvertnost osobe i njena nemogucnost da ne kazem nesposobnost da se opusti...:think:
Znaci takvoj osobi je neminovno da potone...a mi kao moramo da se okrenemo kako bi spasili zivu glavu..
 
U potpunosti se slazem sa napisanim...samo sta ako povod za ne govorenje o svojim problemima nije "ja sam pravi muskarac" vec introvertnost osobe i njena nemogucnost da ne kazem nesposobnost da se opusti...:think:
Znaci takvoj osobi je neminovno da potone...a mi kao moramo da se okrenemo kako bi spasili zivu glavu..

introvertne osobe ne tonu..ili veoma retko..jer veoma dobro poznaju sebe svoje sposobnosti i svoje potencijale..imaju jak i bogat unutarnji zivot koji je zapravo jedan od najstabilnijih oslonaca licnosti..i najslabija introvertna osoba moze poneti teret koji bi i najjacu extrovertnu osobu srusio..mislim dotle to ide

ne vidim nikakav problem u vezi opreza i neopustenosti kako ti kazes ..da bi bili potpuno opsuteni treba im da stvore sigurnu atmosferu..siguran teren..ne znam da li sam to dobro objasnio.opreznost je majka mara mudrosti..a opustenost uglavnom proizvede..bahatost..:think:

nije neminovno ali opet zbug drustveno prihvatljivih normi samo okruzenje gura te osobe dole i potapa ih..iako oni nisu sami po sebi tome skloni..drustveno je prihvatljivo biti fun lovin osoba koja je "opustena' i zeza se..bla bla..
danas u nasem okruzenju biti samostalan svoj i sebi svosjtven da kazem autentican..je put u sigurnu propast..jer ce siroka narodna masa za to nesposobnih zeleti da te zgazi ko crvljivu sljivu jer ih svojim postojanjem podsecas na njihovu bezvrednost
 
U kojim zivotnim okolnostima bi se vodili cuvenom izrekom "Kad tonem, tonem sam!"? Da li smatrate da je zauzimanje tog stava posteno prema partneru, sebicno ili nesto trece?

:hvala: :zag:

pa to je valjda ono jer taj koji tone (svojom krivicom) ne zeli da zbog njegove krivice i partner strada, sto je nesebicno i ljudski.
ali ako partner insistira da potone sa njim onda ga treba pustiti. to je mozda neka slepa ljjubav.
ja ne vidim nigde to sebicno o cemu pricas...
 

Back
Top