sta da radim

jana/ue

Početnik
Poruka
26
sta biste vi radili da obozavate tetovaze i imate nameru da uradite jednu, ali na pomen tetovaze keva pocne da histerise po kuci, a cale kaze da smirite hormone. da li raditi tatoo krijuci ili ne?
 
jana/ue:
sta biste vi radili da obozavate tetovaze i imate nameru da uradite jednu, ali na pomen tetovaze keva pocne da histerise po kuci, a cale kaze da smirite hormone. da li raditi tatoo krijuci ili ne?
Pa sad videh koje si godiste....dobro je jer sam mislio da si mladja...sacekaj jos godinu dana dok ne napunis 18,onda se tetoviraj i busi kolko oces,sve dok ti plcas oni nemaju pravo da se bune.
Ja sam npr. rekao mojima da cu u skorije vreme da istetoviram velikog zmaja na ledjima.Naravno moj otac kaze da je to glupo ali nije rekao da to ne smem da uradim, a moja majka naravno ko svaka majka kaze da je to za seljake....u svakom slucaju ja placam tu tetovazu i imacu je...
 
da, ali i kad napuni 18, verujem da će još uvek da živi pod njihovim krovom i da će oni još uvek da je hrane...

ako imaš osamnnaest godina ne znači da si mnogo zreliji od onog ko ima 17 i po...


još jedna stvar: sve, ali sve, počinje od domaćeg vaspitanja, ako tu nešto nije u redu, teško će to bilo šta kasnije ispraviti...
 
vicente:
da, ali i kad napuni 18, verujem da će još uvek da živi pod njihovim krovom i da će oni još uvek da je hrane...

ako imaš osamnnaest godina ne znači da si mnogo zreliji od onog ko ima 17 i po...


još jedna stvar: sve, ali sve, počinje od domaćeg vaspitanja, ako tu nešto nije u redu, teško će to bilo šta kasnije ispraviti...
E pa mi govorimo o samo jednoj tetovazi,a ne o celom "podizanju" deteta.
Ali se donekle slazem sa tobom...
 
Moon Child:
pa devojka sa 17 godina je valjda toliko zrela da zna da li stvarno zeli tu tetovazu ili ne...
Pa zeli trenutno, mozda zeli vec godinu-dve, mozda ce joj biti cool neko vreme, ali ci\e sigurno dosaditi.
Kod tetovaza ne valja sto ostaju zauvek i ne trbe ih raditi zato sto je to sad u modi, vec zato sto zaista to zelis.
PS. Znate li ko je prvi poceo da se tetovira?
 
Da li si razmislila o tome zashto su ti roditelji tako odreagovali?... Postoje dve mogucjnosti:
~ Josh uvek te smatraju nedovoljno zrelom osobom, i ti im to josh uvek nisi dokazala svojim postupcima... Ako je tako, mozhda josh uvek nisi dovoljno merodavna da sebi u glavi razgranichish shta je zhelja iz ~biti in~... i shta je zhelja zbog tebe same...
~ Roditelji ti imaju gadnu predrasudu u vezi sa tetovazhama i svime shto ona ,nosi' sa sobom... Ako si zaista smremna da ,odradish' to, imacjesh i dovoljno argumenata da ih ubedish da nisu u pravu...

Shta god bilo... razmisli odakle ta zhelja, shta zhelish da istetovirash, na kom delu tela, simbolika koju nosi crtezh uopshte i simbolika za tebe...
Bolje bi ti bilo da uraduish onu koja traje do tri godine... testiraj sebe i svoju lichnost... (;
 
Кулиража:
Moon Child:
pa devojka sa 17 godina je valjda toliko zrela da zna da li stvarno zeli tu tetovazu ili ne...
Pa zeli trenutno, mozda zeli vec godinu-dve, mozda ce joj biti cool neko vreme, ali ci\e sigurno dosaditi.
Kod tetovaza ne valja sto ostaju zauvek i ne trbe ih raditi zato sto je to sad u modi, vec zato sto zaista to zelis.
PS. Znate li ko je prvi poceo da se tetovira?
Ne ostaju zauvek... Laserom se sve mozhe ukloniti (potrebno je puno para, vremena i traume, ali je mogucje)...
Nisam sigurna ko je prvi pocheo sa tetovazhom... mogu da nagadjam... Tetovirali su robove, pored zhigosanja... da bi tako svako imao svoj ,kod'... isti sluchaj bi mogao vazhiti za robijashe...
i...
Ono u shta sam sigurna je za neke narode koji i dan-danas zhive u plemenima i kojima tetovazhe prikazuju poreklo, status, zanimanje itd...
Prvi su mozhda bili malo napredniji pecjinski ljudi, sigurno... (: i iz istih razloga...
 
Alexandra9:
Da li si razmislila o tome zashto su ti roditelji tako odreagovali?... Postoje dve mogucjnosti:
~ Josh uvek te smatraju nedovoljno zrelom osobom, i ti im to josh uvek nisi dokazala svojim postupcima... Ako je tako, mozhda josh uvek nisi dovoljno merodavna da sebi u glavi razgranichish shta je zhelja iz ~biti in~... i shta je zhelja zbog tebe same...
~ Roditelji ti imaju gadnu predrasudu u vezi sa tetovazhama i svime shto ona ,nosi' sa sobom... Ako si zaista smremna da ,odradish' to, imacjesh i dovoljno argumenata da ih ubedish da nisu u pravu...

Shta god bilo... razmisli odakle ta zhelja, shta zhelish da istetovirash, na kom delu tela, simbolika koju nosi crtezh uopshte i simbolika za tebe...
Bolje bi ti bilo da uraduish onu koja traje do tri godine... testiraj sebe i svoju lichnost... (;
Alex, the "Glas razuma" se vratila ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
 
slazem se sa Alex i vicenteom...nemoj to da radis...
pored svega ovoga sto su rekli, imas tu jos nesto.Zasto bi se inatila roditeljima?Mislim da bi bili ako nista razocarani u tebe.Tako bi pokazala da si jos ne zrela za to... Ipak, ako vec imas argumente, pokusaj razgovarati s njima...Ali prvo sama dobro razmisli o svemu....:roll: sta ja znam...radi sta god hoces...ja kazem sta bih ja uradila na tvom mjestu... :roll:
poz...
 
to Shinoda: kome sam ja to nedostajala?... :p Lazhesh... :p Mislim da nekima necje biti drago kada vide da se veshtica vratila... ((:

rain... shto bwe pishesh malim slovima. Tvoji odgovori svakako nisu tako ,malog' znachenja... 'ajde de... ispravi to... (:
 

Back
Top