Добро се добрим враћа?

Ако добро чинимо...

  • ... то ће нам се вратити током овоземаљског живота

  • ... то ће нам се вратити тек на ''оном свету''

  • ... нема никаквог ''враћања'', то не утиче на судбину нимало

  • нешто друго (навести шта)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
cemu dve teme?
ja ne verujem u boga, al verujem da se sve vraca..
what goes around, comes around..


Nevijerovanje u Gospoda, jeste najveci moguci grijeh, i hula na Duha svetoga.
Covijeku se oprostiti moze sve, ali hula na Duha svetoga, nikada, ne.

Gospod vidi sve, cuje sve . Gospod podaruje.



Jedna tvoja zla misao, misao koja sine u tvoj um, odvaja te od Gospoda. Grijeh odvaja od Gospoda.
Svaki grijeh veliki i mali, ako se ne pokajes odvojicete od Gospoda, i ovoga i onoga svijeta.
Pokajanje, moze pobijediti svakoga neprijatelja, svaki grijeh, svakoga djavola.


Onaj koji jede moje tjelo i pije moju krv, rece Spasitelj, ja cu ga vaskrsnuti u posljednji dan.
 
Poslednja izmena:
Verujem u to, da se dobro dobrim vraća iako se realno ne dešava baš uvek tako..


Ako ljubite one, koji vas ljube, kakvu hvalu imate ?
Ne cine li to neznabosci?

Ukoliko dobro cinite, samo onima koji vama dobro cine, kakvu platu ocekujete ?







Da li veijerujete u to, ili zelite da vijerujete ?

Mnogo se toga na ovome svijetu dogodi nama, samo sto nekada ne-primjetimo to.
 
Ako ljubite one, koji vas ljube, kakvu hvalu imate ?
Ne cine li to neznabosci?

Ukoliko dobro cinite, samo onima koji vama dobro cine, kakvu platu ocekujete ?



Da li veijerujete u to, ili zelite da vijerujete ?

Mnogo se toga na ovome svijetu dogodi nama, samo sto nekada ne-primjetimo to.


Ako ljubim one koji ljube mene, znači da volim te ljude, zar ne? Nemam nikakvu hvalu, do njihove ljubavi,koja je možda opet najveća i umnogome veća nagrada od bilo kakve hvale.
Ukoliko dobro činim, činim jer mogu, jer tako želim. Platu? Kakvu platu? Ne očekujem nikakvu platu ili protiv uslugu, činim jer mogu i želim. Nije dobro delo nešto za šta se dobija čokolada ili pare, već osećaj ispunjenosti, da je tvoje previše nekome ko ima premalo itekakko veliko i dobrodošlo, pa bila to reč, emocija, neka materijalna stvar ili posve divan osmeh. :heart:



Ja verujem u to, i tako živim. Znam ja i kada se dogadja i kada toga nečega nema. Ne živim u oblacima, vrlo sam razumna i realna ličnost, gotovo imuna na iluzije o sopstvenom bitisanju.
 
Ako ljubim one koji ljube mene, znači da volim te ljude, zar ne? Nemam nikakvu hvalu, do njihove ljubavi,koja je možda opet najveća i umnogome veća nagrada od bilo kakve hvale.
Слажем се, Јецо, и сама тако размишљам.
Али, шта је у оним случајевима када они којима смо добро чинили то уопште не цене? Онда је логично да ћемо се осећати јадно, искоришћено, глупо итд. :(
 
Ваше мишљење :think:

Не...

Nevijerovanje u Gospoda, jeste najveci moguci grijeh

:lol:

Није, грех је бити толико неразуман и психички слаб да дозволиш да те убеде како треба веровати у нешто што не можеш да видиш, осетиш итд...
 
Слажем се, Јецо, и сама тако размишљам.
Али, шта је у оним случајевима када они којима смо добро чинили то уопште не цене? Онда је логично да ћемо се осећати јадно, искоришћено, глупо итд. :(
Tada je to najbolje dobro delo,ikad uradjeno.Jer nikada taj neko ne moze biti los,kao sto ja mogu biti dobra.Sada mi je to lako reci,ali da je bolelo pre,bas jeste.Sada sam naucila lekciju.To radim jer verujem u to,a sve to dodje na svoje...
 
Ako ljubim one koji ljube mene, znači da volim te ljude, zar ne? Nemam nikakvu hvalu, do njihove ljubavi,koja je možda opet najveća i umnogome veća nagrada od bilo kakve hvale.
Ukoliko dobro činim, činim jer mogu, jer tako želim. Platu? Kakvu platu? Ne očekujem nikakvu platu ili protiv uslugu, činim jer mogu i želim. Nije dobro delo nešto za šta se dobija čokolada ili pare, već osećaj ispunjenosti, da je tvoje previše nekome ko ima premalo itekakko veliko i dobrodošlo, pa bila to reč, emocija, neka materijalna stvar ili posve divan osmeh. :heart:



Ja verujem u to, i tako živim. Znam ja i kada se dogadja i kada toga nečega nema. Ne živim u oblacima, vrlo sam razumna i realna ličnost, gotovo imuna na iluzije o sopstvenom bitisanju.


Ne ljubi samo one koji ljube tebe . Pruzi ruke svoje onima, koji tebi ruke ne zele pruziti.


Kazes : Ukoliko dobro cinim, cinim jer mogu ? Osijecaj ispunjenosti ?

Gospode, kako ? Od koga Ti to trazis? Od nas ! Mi jesmo blato, mi jesmo grijeh do grijeha. Mi smo smrt do smrti, nemoc, slabost. Eto to je covijek . Da li je Gospod ikada trazio od nas sto je nemoguce? Nema niti jedne rijeci u Svetom Evandjelju koje Gospod trazi od nas, sto je nemoguce uciniti . Zasto, otkuda to ? Otuda sto je Gospod Hristos Bog, koji je postao covijek, i tvorac covijeka. On je stvorio covijeka. On zna, sta je podario covijeku, i sta trazi od covijeka. I ima pravo da trazi od njega . Zna sve njegove moci i nemoci . Zasto je Gospod trazio od njega, covijeka takvo savrsenstvo ? Zato sto je on stvorio covijeka po slici i prilizi Bozjoj . To znaci : Dao mu je Bozansku silu, dusu mu stvorio kao ikonu Boziju, kao zivu sliku Boziju. I to jeste najglavnije u covijeku, da po toj slici zivi. Da svako dobro koje covijek cini treba da lici na na Boga . Kao sto slika, lici na original .

Bog, kao original, ne cini dobro da bi ispunio sebe, vec da bi ispunio druge .

Amin.

Jos jednom : Osijecaj ispunjenosti.
Zao mi je, ali ne-znas kada se dogodi, a kada ne.
Bar ne uvijek. Jos jednom, zao mi je .
 
Poslednja izmena:
Не...



:lol:

Није, грех је бити толико неразуман и психички слаб да дозволиш да те убеде како треба веровати у нешто што не можеш да видиш, осетиш итд...


Ono sto jeste najveci grijeh, ti mladi godpodine jesi upravo potvrdio.



Prije nego li se tocak vremena u mome zivotu zaustavi, pomiluj me!
Prije nego li dune smrtni vijetar i na tijelu mome pojave se bolesti kao vesnici smrti, pomiluj me!
Prije nego li se velicanstveno sunce na visini smrkne za mene, pomiluj me!
Neka sine za mene svijetlost Tvoja, i rastijera strasnu tamu uma moga!
Prije nego se zemlja vrati u zemlju, postane trulez, i prije propasti svih crta krasote njene pomiluj!
Prije nego li grijesi moji prevagnu na Sudu i posrame pred Sudijom, pomiluj, Gospode ispuni blagoscu!
Prije nego vojinstva izadju, prethodeci Sinu Carevu, da saberu bijedni rod nas pred Presto Sudije, pomiluj!
Prije nego li se zacuje glas trube pred dolaskom Tvojim, postedi sluge Tvoje i pomiluj, Gospode nas, Isuse.
Prije nego li zakljucas dveri Tvoje preda mnom, Sine Boziji i prije nego li postanem hrana neugasivog ognja paklenog, pomiluj me!

Amin.

Pobijedice pravda nepravdu.
Svijetlost ce razagnati tamu.
Ljubav ce ponovo zasnovati svoje carstvo,
u kome mrznja i zloba nece imati mijesta. Amin.
 
X puta u životu sam se uverila da se dobro zaista dobirm vraća. Činiti dobra dela svakodnevno svima nama treba da bude reper u životu. Nebitno je koliko su ta dobra dela od krucijalne važnosti za čovečanstvo, ali izmamiti nekome osmeh na lice, zaustaviti neku suzu, ukazati nekome na svetlost na kraju tunela, svima treba da bude zvezda vodilja. I ne zaboravite, ako vam se nešto loše trenutno dešava, povucite ručnu,stanite, razmislite o svojim postupcima i promišljeno promenite pravac ili nastavite istim, ali procena je isključivo na vama samima. Ja duboko verujem da se u životu sve, apsolutno sve dešava sa određenim razlogom i da sve negativne stvari treba da prihvatimo kao određeni vid iskušenja...ako odigramo pametno, nagrada uvek sledi, u kom obliku i kojoj meri nije bitno...
 

Back
Top