Uzrok zaboravnosti
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Uzrok zaboravnosti

Nov član
    Učlanjen
    29.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Uzrok zaboravnosti

Moj otac, star 81 godinu, sa stalnom dijagnozom: Angina pektoris i hipertenzija, troši sledeće lijekove:

DORUČAK: Monizol (20 mg), Kortiazen (45 mg)

RUČAK: Trental (400 mg), Monizol (20 mg), Ginko biloba (40 mg)

VEČERA: Kortiazen (45 mg), Monopril (10 mg)

U ponedeljak 24. maja bio je na izletu i ujeo ga je krpelj. U utorak je otišao u hitnu pomoć da mu izvade krpelja. Tada mu je prepisana upotreba Pentreksila od 500 mg, na svakih 6 sati po jedna kapsula. Popio je ukupno 10 kapsula ovog lijeka.
    Juče(petak) prije podne je bio kod svog ljekara kome je onako usput pomenuo ujed krpelja, da bi ga naš porodični ljekar uputio na pregled kod infektologa. Dijagnoza kod infektologa je: „Dg. St. Post Ictus Ixoideii“. Infektolog se čudio što je prepisana upoteba Pentreksila zbog ujeda krpelja (navodno nije primjerena upotreba tog lijeka u ovakvim slučajevima), pa je promijenio terapiju prepisavši upotrebu Amoxicilina od 500 mg.

Moj otac je juče prije podne bio potpuno bistar, standardnog raspoloženja i normalno je obavljao sve svoje uobičajene aktivnosti, normalno je komunicirao sa ukućanima i ostalim ljudima. Posle ručka otišao je da se malo odmori, a kada je ustao primjetio sam da je prilično blijed, da bi posle nekoliko minuta bio jako crven u licu, a potom opet blijed. Pričao je nepovezano, po nekoliko puta postavljao ista pitanja npr. gdje je danas bio, a kada bih mu odgovorio postavljao bi mi ponovo isto pitanje i tako po nekoliko puta ili npr. nije mogao da se sjeti o kome se radi kada bih mu pomenuo imena nekih njegovih bliskih prijatelja. Posle pola sata vratio se u normalu i rekao je da je osjetio neki „prekid svijesti, neko zamračenje“. Ponadao sam se da je to bilo neko trenutno stanje koje se neće ponoviti, ali se ponovilo posle nekih 15 minuta i trajalo opet oko pola sata. Ponovo se vratio u uobičajeno stanje, što se tiče ponašanja, i takav je ostao do kraja dana, ali je bio čas blijed, čas crven. Napominjem da je ovo prvi put da mu se ovako nešto desilo. Od jutros je stanje normalno (da kucnem u drvo).

Hrani se zdravo, ne unosi previše kaloričnu hranu (uglavnom povrće, voće, žitarice, jogurt itd.), svakodnevno se kreće i to po 1.5 – 2 kilometra, svakodnevno čita i rješava ukrštene riječi. U porodici ni po očevoj ni po majčinoj liniji nije imao nikoga ko je bolovao od demencije.

Da li je možda neki sastojak Pentreksila sa sastojcima ostalih lijekova izazvao zaboravnost? Da li ovo liči na neku akutnu pojavu ili na nešto ozbiljnije? Dakle, od sinoć umjesto Pentreksila koristi Amoxicilin (zbog ujeda krpelja). Sve ovo što sam naveo se dešavalo PRIJE upotrebe Amoxicilina. Juče mu je krvni pritisak bio 130/70.

Poruka je „malo“ duža, ali sam htio da navedem što više činjenica da bi i odgovor bio što precizniji.

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

Podrazumevano Re: Uzrok zaboravnosti

Simptomi koje si opisao nisu posledica uzimanja antibiotika.
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Slične teme

1. Hrana iz McDonaldsa uzrok kancera!
    Autor Atreides u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 05.10.2009., 23:02
  2. Uzrok raspada Srbije i Srpstva?
    Autor Schutz u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.05.2009., 15:18
  3. uzrok i smisao Depresije
    Autor SlatkaSestra u forumu Muškarci
    Odgovora: 14