Interesuju me ove biljke/plodovi

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Interesuje me da li iko ima vise informacija o ovim biljkama.Prvenstveno mi trebaju zbog Vitamina C.Kako bih mogao da ih nabavim i kako se konzumiraju ako iko zna(ako su uopste za konzumiranje)?
Terminalia ferdinandiana
Myrciaria dubia
Divlji šipak - ovo mora da ima negde u blizini zar ne?Gde bih mogao da nabavim divlji sipak?Ali nepreradjen.
Malpighia emarginata

trazio sam na netu,ali sve sto nalazim je na nivou Wikipedije...Imate li da me uputite u neku strucniju literaturu?
 
Myrciaria dubia za ovu ćeš morati da putuješ u Peru
Terminalia ferdinandiana za ovu ćeš ići u Australiju.
Za Malpighia emarginata na Barbados. :hahaha:

Jedino divlji šipak možeš naći gde god hoćeš. Skreneš kolima u prvu pustaru i nađeš divlju ružu Rose Canina koja će da te junački izgrebe, pa ćeš shvatiti zašto se kaže "Neće baka u šipke", ali rano ti je za šipak, to tek najesen. :bye:
ipak112.jpg
 
Interesuje me da li iko ima vise informacija o ovim biljkama.Prvenstveno mi trebaju zbog Vitamina C.Kako bih mogao da ih nabavim i kako se konzumiraju ako iko zna(ako su uopste za konzumiranje)?
Terminalia ferdinandiana
Myrciaria dubia
Divlji šipak - ovo mora da ima negde u blizini zar ne?Gde bih mogao da nabavim divlji sipak?Ali nepreradjen.
Malpighia emarginata

trazio sam na netu,ali sve sto nalazim je na nivou Wikipedije...Imate li da me uputite u neku strucniju literaturu?

Imas puno o njima na netu.

Nisi dobro trazio.

Trazi IMAGENES i ukucaj ime biljke.
 

Back
Top