U Afganistanu poginuo 1000. američki vojnik

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Globus
U Afganistanu poginuo 1000. američki vojnik
NATO savez je saopćio u petak da je jedan pripadnik američkog kontingenta smrtno stradao u eksploziji na cesti na jugu Afganistana, što je hiljadita američka žrtva od početka rata u toj zemlji.

100528126.jpg

Foto: AP

Do ovoga dolazi u trenucima dok se u Afganistanu razmješta dodatnih 30 hiljada vojnika u sklopu pojačanja koje je odobrio predsjednik Barack Obama i dok se koalicijske snage pripremaju za proširivanje ofanzive u području Kandahara, pokrajini u kojoj je utemeljen talibanski pokret.

Arturo Munoz, poznavatelj prilika u Afganistanu, kazao je za Glas Amerike da će sa širenjem američkih operacija u Afganistanu neizbježno doći do povećanja broja poginulih Amerikanaca.

Glavni američki zapovjednik u toj zemlji general Stanley McChrystal izjavio je prošle sedmice da je glavni cilj kampanje na jugu Afganistana uvjeravanje Afganistanaca da okrenu leđa talibanima, preuzmu sigurnost u svoje ruke te podrže središnju vladu u Kabulu.

Američki general je kazao da se može očekivati povećano nasilje kako koalicijske snage budu ulazile u područje pod kontrolom talibana.

Sarajevo-x
 
Kako vrijeme bude prolazilo sve ce vise Amerikanci organizirati jace napade i ici ce u totalni rat sto moze kod Amerikanaca stvoriti jedan kontra efekat jer zna se da su Talibani veoma vicni ratovanju i poznaju dobro teren.Ne vjerujem da ce se gradjani Afganistanci okrenuti od Talibana jer Talibani Afganistanu donose Serijat i Islamsku Drzavu Afganistan.Talibani su izgubili na ugledu zbog sve cescih bombaskih napada na Pakistan pa zato smatram da ce Talibani ici na to da poprave sebi imidz.
Ovdje se kaze da je hiljaditi vojnik poginuo a ne znam da li su racunali koliko je ukupno NATOovih boraca poginulo.
 
Poslednja izmena:
Kako vrijeme bude prolazilo sve ce vise Amerikanci organizirati jace napade i ici ce u totalni rat sto moze kod Amerikanaca stvoriti jedan kontra efekat jer zna se da su Talibani veoma vicni ratovanju i poznaju dobro teren.Ne vjerujem da ce se gradjani Afganistanci okrenuti od Talibana jer Talibani Afganistanu donose Serijat i Islamsku Drzavu Afganistan.Talibani su izgubili na ugledu zbog sve cescih bombaskih napada na Pakistan pa zato smatram da ce Talibani ici na to da poprave sebi imidz.
Ovdje se kaze da je hiljaditi vojnik poginuo a ne znam da li su racunali koliko je ukupno NATOovih boraca poginulo.


Buraz, kontas da malo vise smaras sa tim serijatom ? Lijepo je to sto se interesujes za politiku islamskih zemalja, sto ih volis, cijenis, postujes i sve to , al ono , ima i ljepsih stvari u zivotu ...
Opusti se malo u uzivaj :mrgreen:
 
Ja sam za to da se Americke trupe bezuslovno povucu iz Afganistana jer ce nakonpovlacenja da se situacija smiri jer ce se talibani ukljuciti u novu vlast.Cijeli NATO pakt je pogrijesio sto je usao u takvu avanturu zvanu Afganistan jer nisu trebali napdati jednu neovisnu drzavu koja se tek oporavila od rata sa Sovjetskim Savezom.Znam da ce sada napadi na Talibane biti jso zesciali tu je prilika za Talibane da sacekaju NATO Pakt borce i da ih pobiju.
 
Danas je bacena bomba u dzamiji gdje se mole Ahmedije.Ahmedije su Islamska sekta a neki je smtrajau da nemaju nikakve veze sa Islamom tako da oni imaju plodno tle u Indiji i cak tamo su nastali.Sunniti imaju jaku ekstremnu struju koja ne voli ni Siite a kamoli Ahmedije koji su slicni Nacija Islam.
 
Članovi Ahmedija pokreta su sljedbenici Mirze Gulama Ahmeda, koji je tvrdio da je obećani Mesija i Mehdi. Sljedbenici su podijeljeni u dvije grupe Ahmedijanski muslimanski džemat i Lahorski ahmedijanski pokret. Većina Ahmedija smatra sebe muslimanima, ali sa stanovišta matičnih muslimana, oni su sekta koja je isključena iz okvira islamske zajednice jer se Mirza Gulam Ahmed proglasio poslanikom.
 
Ja sam za to da se Americke trupe bezuslovno povucu iz Afganistana jer ce nakonpovlacenja da se situacija smiri jer ce se talibani ukljuciti u novu vlast.Cijeli NATO pakt je pogrijesio sto je usao u takvu avanturu zvanu Afganistan jer nisu trebali napdati jednu neovisnu drzavu koja se tek oporavila od rata sa Sovjetskim Savezom.Znam da ce sada napadi na Talibane biti jso zesciali tu je prilika za Talibane da sacekaju NATO Pakt borce i da ih pobiju.

napad na avganistan uopste nio bio greska. sve se odvija po planu.......pa cak i smrt tog 1000 tog americkog vojnika. i njegova smrt je deo plana americke cia koja na ovaj nacin rasplamsava rat u avganistanu i time stvara uslov za zahtev da se vojni budzet usa poveca za jos neku desetinu milijardi...........jer , eto, vidimo i sami, "sad bi bilo najgore po avganistanski narod da se nato sada povuce "..............a naravno uz povecanje vojnog budzeta ide i dalja kupovina ratnog materijala od vec poznatih isporucilaca.
i sad zamisli da nema poginulih americkih vojnika, da je stanje u avganistanu mirno.........americke trupe bi se morale povuci i "halibarton" ostade bez milijardi za isporuku ratne opreme.

al ako su americki vojnici toliko glupi da ginu za profit halibartona, onda nek ginu........i daj boze da ih sto vise izgine.......................bice manje budala na svetu.
 
Ne znam za to ko ima vecu zaradu.Samo znam da ce Amerika pojacati napade na Talibane i da ce biti veoma opasno po Talibane i njihova uporista, ali nadam se da ce Talibani i pored toga skoncetrirati i dati jak otpor Americi.I do sada su bili jaki napadi.Sjetimo se dugo najavljivane operacije Mostarak koja je prosla veoma lose po NATOove vojnike.Mardzah je u rukama Talibana i jucer su Talibani osvojili stab u oblasti Musa Hel.

Do sada sam podrzavao Ameriku u nastojanju da savlada talibane ali od sada sam za opciju da se NATOove trupe moraju bezuslovno povuci iz Afganistana.Sigurno je da bi bilo mira u Afganistanu i da bi se frakcija Taliban prikljucila vladi Afganistana.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za to ko ima vecu zaradu.Samo znam da ce Amerika pojacati napade na Talibane i da ce biti veoma opasno po Talibane i njihova uporista, ali nadam se da ce Talibani i pored toga skoncetrirati i dati jak otpor Americi.I do sada su bili jaki napadi.Sjetimo se dugo najavljivane operacije Mostarak koja je prosla veoma lose po NATOove vojnike.Mardzah je u rukama Talibana i jucer su Talibani osvojili stab u oblasti Musa Hel.

Do sada sam podrzavao Ameriku u nastojanju da savlada talibane ali od sada sam za opciju da se NATOove trupe moraju bezuslovno povuci iz Afganistana.Sigurno je da bi bilo mira u Afganistanu i da bi se frakcija Taliban prikljucila vladi Afganistana.

naravno, al do...sutra...ondak ces opet podrzavat Ameriku...do prekosutra...
onda opet ..."braca taljibani"...pa opet red...Amerike...pa malo Iran...?
a garant imas bar tri apoteke u selu...?
ko bi...ljude razumijo...:aha:
 
To je dokaz da je NATO Pakt vjestacka organizacija koja ne moze da ratuje jedinstveno.Drgacija je stvar kada napada jedna zemlja i jedna vojska tada se bolje konsolidiraju redovi i postizu se bolji rezultati.NATO je skup drzava koje su uclanjene mozda u skorije vrijeme kao stoje slucaj Makedonije koja daje neki kontigent vojske u Afganistanu.Srbiji nebi godilo nikako da joj se vracaju sinovi u kovcegu iz dalekog Afganistana i za sta je dao zivot za nesto sto nije njegova stvar za ludilo, za pare i to je to da ideoloski nema nikakvog znacaja sto je prisutan NATO Pakt u Afganistanu.
 
naravno, al do...sutra...ondak ces opet podrzavat Ameriku...do prekosutra...
onda opet ..."braca taljibani"...pa opet red...Amerike...pa malo Iran...?
a garant imas bar tri apoteke u selu...?
ko bi...ljude razumijo...:aha:

Nije stvar da podrzavam jedan ove ili one nego stvar je da se postepeno muslimani ujedinjuju ko jedne vjere i da polako stisava se sukob izmedju Siita i Sunnita tako da ce Iran podrzati Talibane i Talibani ce podrzati Iran.Polako se muslimani ujedinijuju i preci ce u jednu ofanzivu ako ih neko bude takao.Vise nece biti sukoba na relaciji Zapad - Al Kaida nego ce se musimani ujediniti i poraziti neprijatelja i u eventuanom sukobu Amerike i Irana.
Da li primjecujete da je na sceni svjetska Islamska revolucija i da se u skoro svim zemljama Islam budi a sa njim i Serijat.
 
Nije stvar da podrzavam jedan ove ili one nego stvar je da se postepeno muslimani ujedinjuju ko jedne vjere i da polako stisava se sukob izmedju Siita i Sunnita tako da ce Iran podrzati Talibane i Talibani ce podrzati Iran.Polako se muslimani ujedinijuju i preci ce u jednu ofanzivu ako ih neko bude takao.Vise nece biti sukoba na relaciji Zapad - Al Kaida nego ce se musimani ujediniti i poraziti neprijatelja i u eventuanom sukobu Amerike i Irana.
Da li primjecujete da je na sceni svjetska Islamska revolucija i da se u skoro svim zemljama Islam budi a sa njim i Serijat.

to Marine nema nikakve veze s tvojim...promjenjivim stavovima...:lol:
a muslitji tje se ujediniti...kad na vrbi rodi grozdje...srecom...:mrgreen:
 
Samo neka mrdne Izrael da napadne Iran.Svi ce muslimani da se prijave u dobrovoljce da brane Iran i da brane Palestince u ratu za Palestinsku drzavu.Muslimani polako shvataju u cemu je znacaj ali toliko je drzava muslimanskih da treba puno vremena dok se muslimani stacioniraju oko jedne tacke pitanja.Amerika se moze napasti i u Iraku gdje se jos nisu povukli a to moze uraditi i Iracka vojska jer to je ka domino efekat kada jedna armija pobjedi onda druga armija se pobuni i jedva ceka da istjera zavojevacku vojsku iz svojih krajeva.Muslimani se moraju osloboditi zavisnosti od Amerike i to je poenta borbe muslimana u Afganistanu i Somaliji pa cak ako pobjede mudzahedini u Somaliji, veliki su izgedi da se uvede Serijat i da ljudi tamo mirno zive.
 
Ja sam za to da se Americke trupe bezuslovno povucu iz Afganistana jer ce nakonpovlacenja da se situacija smiri jer ce se talibani ukljuciti u novu vlast.Cijeli NATO pakt je pogrijesio sto je usao u takvu avanturu zvanu Afganistan jer nisu trebali napdati jednu neovisnu drzavu koja se tek oporavila od rata sa Sovjetskim Savezom.Znam da ce sada napadi na Talibane biti jso zesciali tu je prilika za Talibane da sacekaju NATO Pakt borce i da ih pobiju.

A ja sam za to da ti ubuduce umjesto "povucu" pises "povuku". ;)
 

Back
Top