Stabilna ljubav?

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Recimo da imate osobu sa kojom ste u vezi vec duze vremena, npr. godinu ipo ili duze. Ljubav, cini se, cveta. On je zavrsio fakultet i zaposlio se, te se moze reci da je izgradjen covek, na putu da se u potpunosti osamostali. Ona, recimo, studira.
E, sad… Recimo da devojka ostane u drugom stanju! I recimo da ne bi trebalo da abortira, barem iz zdravstvenih razloga. (ili, ako hocete, ne daju joj roditelji ili sl.)

Muskarci: sta biste uradili u slucaju da vasa devojka, koju volite i koja vam u svemu odgovara, zatrudni?
Devojke: sta biste od njega ocekivale u takvoj situaciji? Sta mislite, kako bi postupio, i koliko ste sigurne u svoje misljenje?
 
Snezna_kraljica:
Recimo da imate osobu sa kojom ste u vezi vec duze vremena, npr. godinu ipo ili duze. Ljubav, cini se, cveta. On je zavrsio fakultet i zaposlio se, te se moze reci da je izgradjen covek, na putu da se u potpunosti osamostali. Ona, recimo, studira.
E, sad… Recimo da devojka ostane u drugom stanju! I recimo da ne bi trebalo da abortira, barem iz zdravstvenih razloga. (ili, ako hocete, ne daju joj roditelji ili sl.)

Muskarci: sta biste uradili u slucaju da vasa devojka, koju volite i koja vam u svemu odgovara, zatrudni?
Devojke: sta biste od njega ocekivale u takvoj situaciji? Sta mislite, kako bi postupio, i koliko ste sigurne u svoje misljenje?

Odmah sam je zaprosio i u braku smo vec 6 godina.I imamo malog efendiju... :wink:
 
Opet pitanje u trećem licu? KOME se to dešava? Tebi? Ako imaš OK vezu ne postavlja se pitanje na Forumu da li da rodiš ili ne. Ako nisi sigurna, a nisi jer nas pitaš, treba da se zapitaš da li je trudnoća i porođaj prava stvar sa osobom u koju nisi sigurna, tj. da li je utvrđena trudnoća jedina sigurna stvar u svemu tome.
 
e sad recimo da rechi nedostaju i recimo da smo rekli vec puno toga na slichne teme i recimo da recimo da rekosmo da recimo o sledecem da cemo da kazemo napr. recimo da imamo puno toga recimo :shock:
 
-Eva-:
Opet pitanje u trećem licu? KOME se to dešava? Tebi? Ako imaš OK vezu ne postavlja se pitanje na Forumu da li da rodiš ili ne. Ako nisi sigurna, a nisi jer nas pitaš, treba da se zapitaš da li je trudnoća i porođaj prava stvar sa osobom u koju nisi sigurna, tj. da li je utvrđena trudnoća jedina sigurna stvar u svemu tome.
Ne dogadja se ni meni ni nekoj drugarici, jednostavno mi je palo na pamet... Tacnije - sanjala sam neki grozni san, u kojem sam ostala - sama i napustena. Sto je najgore, cini mi se da to i jeste realno resenje i da bi se tako i desilo! Da li je to ona prava ljubav sa njegove strane, ako bi me ostavio kao poslednju......?
RECIMO - ja sam Rh negativna krvna grupa, te je jako opasno abortirati ako nameravas da imas decu u buducnosti...
 
Snezna_kraljica:
Recimo da imate osobu sa kojom ste u vezi vec duze vremena, npr. godinu ipo ili duze. Ljubav, cini se, cveta. On je zavrsio fakultet i zaposlio se, te se moze reci da je izgradjen covek, na putu da se u potpunosti osamostali. Ona, recimo, studira.
E, sad… Recimo da devojka ostane u drugom stanju! I recimo da ne bi trebalo da abortira, barem iz zdravstvenih razloga. (ili, ako hocete, ne daju joj roditelji ili sl.)

Muskarci: sta biste uradili u slucaju da vasa devojka, koju volite i koja vam u svemu odgovara, zatrudni?
Devojke: sta biste od njega ocekivale u takvoj situaciji? Sta mislite, kako bi postupio, i koliko ste sigurne u svoje misljenje?

Na osnovu njegove reakcije :shock: ces naravno doci do zakljucka sta bi trebalo da uradis :? . Ocekivala bih u svakom slucaju da ispadne ,,pravi,, i ispostuje me... ili u protivnom... :twisted: :?: . Medjutim ne treba odmah da se skenj..as :cry: , ako reakcija ne bude ona ocekivana, sve to moze da ga uplasi i :roll: . U svakom slucaju, ako iz zdravstvenih razloga i to iskljucivo njih ( druge varijante su bez veze, niko nema pravo da odlucuje umesto tebe) ne moze da se abortira onda duso pocni lagano da kupujes stvari za ,,debele,, :lol:
 
gost0707:
e sad recimo da rechi nedostaju i recimo da smo rekli vec puno toga na slichne teme i recimo da recimo da rekosmo da recimo o sledecem da cemo da kazemo napr. recimo da imamo puno toga recimo :shock:
Tako je, recimo! :lol:

Sto se teme tice, nemam pojma. Jednom sam bio u gadnoj situaciji da joj je kasnila 10 dana, bio sam skroz uplasen :shock: , nervozan :x , zamisljao sam sebe kao mladog tatu :roll:. Toliko sam se istraumirao da sam hteo da se napijem kad mi je javila da je dobila :lol: Naravno, nisam to uradio. Prestao sam da razmisljam o svemu tome i poceo da koristim kondom, skoro uvek...

E sad, nemam pojma kaveovo veze ima sa temom...
Al' sto kaze Lane: Sto ne skodi, moze i da koristi. (Valjda je tako... :) )
 
posto sam ozenjen odavno i srecno lako mi je odgovoriti,ponudio bih joj brak ne bih dozvolio da abortira ni u kom slucaju.A kad bih sad napravio slicnu gresku imala bi moju podrsku priznao bih dete ali se ne bih razvodio
 
Snezna_kraljica:
-Eva-:
Opet pitanje u trećem licu? KOME se to dešava? Tebi? Ako imaš OK vezu ne postavlja se pitanje na Forumu da li da rodiš ili ne. Ako nisi sigurna, a nisi jer nas pitaš, treba da se zapitaš da li je trudnoća i porođaj prava stvar sa osobom u koju nisi sigurna, tj. da li je utvrđena trudnoća jedina sigurna stvar u svemu tome.
Ne dogadja se ni meni ni nekoj drugarici, jednostavno mi je palo na pamet... Tacnije - sanjala sam neki grozni san, u kojem sam ostala - sama i napustena. Sto je najgore, cini mi se da to i jeste realno resenje i da bi se tako i desilo! Da li je to ona prava ljubav sa njegove strane, ako bi me ostavio kao poslednju......?
RECIMO - ja sam Rh negativna krvna grupa, te je jako opasno abortirati ako nameravas da imas decu u buducnosti...

Evo odgovor... ja bih shto pre `teo malog maga i ne bih bezao od odgovornosti, naravno....
a Rh- ...ma ima serum za to sa anti telima koji ce da pomogne za buducnost... nije ni medicina kao pre 100 godina :wink:
 
iggymag:
Evo odgovor... ja bih shto pre `teo malog maga i ne bih bezao od odgovornosti, naravno....
a Rh- ...ma ima serum za to sa anti telima koji ce da pomogne za buducnost... nije ni medicina kao pre 100 godina :wink:
Jedno je “ne bezati od odgovornosti”, a drugo – ozeniti se tom devojkom. Da li pod preuzimanjem odgovornosti podrazumevate – placanje izdrzavanja ili sta?

Meni je sve to malo nisko... Ako ste u stanju da napravite dete, onda morate biti sposobni i da podrzite devojku ukoliko mora da ga zadrzi.
Mislim, stvarno...
Zasto spavate sa devojkama koje ne biste mogli da prihvatite za svoje supruge?
(da, znam koliko pitanje glupo zvuci...) :D
 
Devilishgirl:
Razresenje ***** :P
Ni meni se ne dopada, pih! :lol:

Ne znam, meni je to grozno…
Pazi ovo – volite se, sve je divno, krasno, i onda – CAP! To se desi. I? On kaze: Znas sta duso, davacu ti pare za izdrzavanje deteta, vidjacu ga jednom nedeljno, imace oca, ali ja – ne zelim da se zenim. Idem dalje. Sam. A ti neguj i cuvaj i pazi nase dete. Da vidim koliko ces lako naci dobrog muskarca koji bi te prihvatio sa detetom. A videcemo za koliko vremena ces uspeti da zavrsis fakultet.
Ja perem ruke od svega, ali – dajem materijalnu podrsku. A ti se mlati sa problemima.

Ovo je kukavicki, stvarno…

Uopste, kolika je verovatnoca da se ta zena kasnije uda? Jedna prijateljica moje mame rodila je dete u 20-oj godini, sada ima trideset, ne moze da nadje ni na jednog normalnog coveka, startuju je samo ozenjeni ili impotentni.

Na kraju krajeva - kad devojka ima tako vanbracno dete, ko ce da je pita da li je to bila neka velika ljubav ili prolazna avanturica? Jako je tesko biti samohrana majka... :?

Ja ipak mislim da su mladic i devojka (u slucaju postojanja ljubavi) tada u podjednakom sranyu. I da je kukavicki da se mladic izvuce tek tako, vec da MORA da snosi odgovornost u pravom smislu te reci.

Zato kazem - u redu je da ostavis neku devojku koja ti nista ne znaci. Ali da joj dajes novac za izdrzavanje. Ali - dragu srca svog - NE SMES ostaviti, ako si MUSKO, PRAVO MUSKO, a ne picopevac i piccka...
 
Devilishgirl:
"...idem dalje"..sasvim dovoljno da mi vise nikad ne cuje glas. Bila bi dobar scenarista, samo si mnogo sumorna..
Previse sumorna za svojih 20 godina, zar ne? Mozda cu zavrsiti kao alkoholicarka, koja svira klavir po barovima i pise tekstove za estradne zvezdice... :?

Ne, stvarno me nervira sve ovo.... O kakvoj ljubavi pricamo u toj prici!? Svasta... Nema tu ni LJ od ljubavi.
Nameravam da JA idem dalje, posto sam sigurna da on misli upravo na gorepomenuti nacin... :?
Samopostovanje je zinad svega. Pa cak i iznad iluzija koje svi imamo.
 
Ocekivala bih da me zagrli...

Sad stvarno: Koliko sam shvatila situacija je takva da se oni vole (znaci i on nju, i ona njega), a da ona ne sme da abortira (ima neki realan razlog za to). Iz ovakve situacije direktno proizilazi da ce ona roditi dete i to u braku.
E, sad da sam ja u takvoj situaciji htela bih da abortiram, ali ako ne bih mogla onda bih od njega ocekivala brak i podrsku. Ocekivala bih da bude odusevljen bebom, da mi govori da sam najlepsa i najdivnija mama na svetu, da nikada nije bio srecniji. Da mu pare nisu mnogo bitne, da cemo sigurno uspeti zajedno u zivotu, bez obzira sto sad nemamo mnogo. Ocekivala bih da mu je njegova novopecena porodica No.1 u zivotu. Eto.
 
Snezna_kraljica:
Devilishgirl:
"...idem dalje"..sasvim dovoljno da mi vise nikad ne cuje glas. Bila bi dobar scenarista, samo si mnogo sumorna..
Previse sumorna za svojih 20 godina, zar ne? Mozda cu zavrsiti kao alkoholicarka, koja svira klavir po barovima i pise tekstove za estradne zvezdice... :?

Ne, stvarno me nervira sve ovo.... O kakvoj ljubavi pricamo u toj prici!? Svasta... Nema tu ni LJ od ljubavi.
Nameravam da JA idem dalje, posto sam sigurna da on misli upravo na gorepomenuti nacin... :?
Samopostovanje je zinad svega. Pa cak i iznad iluzija koje svi imamo.
Ne das mi ni da se obrisem k'o covek :P
Uze mi rec iz usta..nema LJ od ljubavi, ali zato ima veliko K od kreten(ili ***** na biciklu)..
Ajde ne preteruj..:))
 
LepaJeka:
Ocekivala bih da me zagrli...

Sad stvarno: Koliko sam shvatila situacija je takva da se oni vole (znaci i on nju, i ona njega), a da ona ne sme da abortira (ima neki realan razlog za to). Iz ovakve situacije direktno proizilazi da ce ona roditi dete i to u braku.
E, sad da sam ja u takvoj situaciji htela bih da abortiram, ali ako ne bih mogla onda bih od njega ocekivala brak i podrsku. Ocekivala bih da bude odusevljen bebom, da mi govori da sam najlepsa i najdivnija mama na svetu, da nikada nije bio srecniji. Da mu pare nisu mnogo bitne, da cemo sigurno uspeti zajedno u zivotu, bez obzira sto sad nemamo mnogo. Ocekivala bih da mu je njegova novopecena porodica No.1 u zivotu. Eto.
Ova situacija je izmisljena, ali realna.
A tvoj odgovor...
Upravo tako i ja mislim. :wink: Ali, kolika je verovatnoca da i ONI tako misle... Srecna si ako imas pored sebe coveka koji bi te podrzao. :wink:
 
Snezna_kraljica:
LepaJeka:
Ocekivala bih da me zagrli...

Sad stvarno: Koliko sam shvatila situacija je takva da se oni vole (znaci i on nju, i ona njega), a da ona ne sme da abortira (ima neki realan razlog za to). Iz ovakve situacije direktno proizilazi da ce ona roditi dete i to u braku.
E, sad da sam ja u takvoj situaciji htela bih da abortiram, ali ako ne bih mogla onda bih od njega ocekivala brak i podrsku. Ocekivala bih da bude odusevljen bebom, da mi govori da sam najlepsa i najdivnija mama na svetu, da nikada nije bio srecniji. Da mu pare nisu mnogo bitne, da cemo sigurno uspeti zajedno u zivotu, bez obzira sto sad nemamo mnogo. Ocekivala bih da mu je njegova novopecena porodica No.1 u zivotu. Eto.
Ova situacija je izmisljena, ali realna.
A tvoj odgovor...
Upravo tako i ja mislim. :wink: Ali, kolika je verovatnoca da i ONI tako misle... Srecna si ako imas pored sebe coveka koji bi te podrzao. :wink:

Eeee, ne znas da li imas takvog coveka sve dok ne upadnes u ovakvu situaciju. Mnogi se izdaju za divne, slatke, brizne, sve sama srculenca, ali kad realnost prestane da bude ruzicasta pobegnu glavom bez obzira.
 

Back
Top