Maxtor
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Maxtor

mula Omar
    Guest

Podrazumevano Maxtor

Imam HDD "Maxtor 6E040L0", i na njemu svasta. Voleo bih da mi neko objasni kako da obrisem sve podatke na njemu, k'o da ih nikad nije ni bilo. Tu, prvensteno, mislim na tzv. "low-level formating", dakle, da svaki bit na disku bude potpuno prazan, i da nikakav pokusaj "recovery of data" ne bude moguc. Cuo sam da sami proizvodjaci cvrtih diskova na svojim sajtovima nude programe za ovakvo formatiranje. Pokusao sam to da "iskopam", ali je ocevidno da nisam tome vican.
    P.S. Buduci da je nekome palo na pamet da pise detaljno uputstvo za instalaciju gotovo svih OS, mogao bi da stavi u "Sticky" nesto i o ovoj temi.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Potrazi na Maxtorovom siteu programcic koji se zove PowerMAx (cini mi se)...Izmedju ostalog, radi i to sto tebi treba. Ima objasnjenje pa procitaj.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Za Maxtor imas gomilu programa namenjenih LLF-u.
    Evo ti nekih:
    PowerMax
    LXTFMT
    MXTFMT
    MaxLLF
    MaxDiag

Pogledaj mozda ima jos neki na Maxtorovom sajtu, ne znam kako nisi uspeo da ih nadjes.

mula Omar
    Guest

Podrazumevano

Ali, taj softver - PowerMax sluzi, pre svega, za otkrivanje gresaka na HDD-u, i da bi korisnika privoleo da se uveri da stvarno nesto nije u redu sa diskom pre nego sto ga vrati natrag proizvodjacu. Tacno je da ce svi podaci na cvrstom disku biti nepovratno izgubljeni nakon sto program odradi svoj "posao". Medjutim, postoji li program koji je namenjen bas ovome sto meni treba? Uzgred, nisam nasao sledece programe: MaxDiag, MaxLLF itd.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Dupli klik,klik, "Paste And Go", klik,klik, scroll down, klik i klik

Slične teme

1. Maxtor ili WD?
    Autor Katsu u forumu Hardver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.07.2006., 17:23