koliko muzika utice na nasa razmisljanja

Da se ogranichimo na rech "razmishljanja". Pa nikako, stavove koje imamo teshko da moze modifikovati neka pesma. Osim ako nisi slabouman, pa ti pesma moze odrediti neki postupak.

Dobro pitanje, samo je pogreshno postavaljeno... Jer bi trebao da ga pojasnish. Naravno da dok slusham odredjenu pesmu mislim o njenom znachenju... u tom trenutnom smislu ona - da zaista - menja moje stanje... Mogu ici od krajnje suicidne depresije do maligne agressije. Bezazleno... ali zato mi je muzika uvek na prvom mestu ispred svega. Nishta mi toliko ne znachi.
 
Elmo Lewis:
koliko muzika utice na nasa razmisljanja?

Pitanje je dobro postavljeno,ali je nepotpuno formulisano.Muzika mnogo više obogaćuje naš emotivni svet,u zavisnosti od toga šta slušate,nego što nam određuje način razmišljanja.

Evo i primera:ako slušate,po mogućnosti što više,klasičnu muziku i prodrete u njenu suštinu,shvatite je,ona će vam do neslućenih razmera obogatiti emotivni svet,ali,i proširiti vam horizont saznanja.Način razmišljanja bi vam,do neke granice i postao plemenitiji,ali to ipak nije ono ovde najbitnije.Bitna su saznanja i još više,emocije i svest o karakteru jednog muzičkog dela.
 
Elmo,ne brini za Loengrina,jer on je kako sam ga nazvao jos davno,samo muzicki tehnicar koji zna kako muzika funkcionise,ali je sasvim nesposoban da objasni sam osecaj.
Ti prokleti akademici i ostali obrazovani ljudi!
A kasnije su ljubomorni kada ja postanem uspesniji od njih.

E pa Elmo,posto znas moj muzicki ukus,Rock 'N' Roll mi je omogucio,.......da budem precizniji,da svoje emocije obilikujem i da se stopim zajedno sa nekom zivotnom situacijom.
Znaci,sama melodija,samo sviranje Michael Schenkera me odvlaci u prostor,prolaze mi milion gradova,planina,svega sto sam video i to otvorenih ociju.
A opet sa druge strane sama snaga hard rocka i Heavy Metala mi je dosta pomogla u stilu "Ponovo ujedam!" ako se desi da potonem,sto nije tako redak slucaj.
Ali naravno takodje nisam u stanju da slusajuci satanisticke tekstove Mercyful Fate odem odmah i spalim prvu najblizu crkvu.Niti me pesme koje govore o smrti teraju da prislonim pistolj na celo (a mnogi bi to voleli da vide da radim,veruj mi),nego me podstice da vise razmisljam o saoj smrti,da produbljujem tu temu.
Toliko je istinskih stvari u toj muzici,toliko pametnih recenica,toliko onih savrsenih riffova ili solaza kada shvatis da je svet tvoj!!!!!!!!!
Nije ni cudo sto sam toliki fanatik.
Evo,upravo me iz moje danasnje depresivne vaze spasava Ronnie James Dio.
 
smatram muziku za jednu od najboljih "stimulativnih sredstava"...shalim se, ali muzika ima neverovatnu moc da utice na nasa raspolozenja-moze nas "podici" i "spustiti" nas, moze nas podstaci na razmisljanje, ili na ludovanje...moze nas inspirisati, moze nas iritirati...postoji neverovatan br. stvari koje muzika moze u nama izazvati...
 
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

Kad slushash tehno... naravno.

Znam sta zelis time da kazes,umem i ja da uzivam uz Trance ali ne toliko da mi upravlja nacinom zivljenja,odevanja i ponasanja...
 
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

slazem se...ne u potpunosti...
muzika NIJE samo sredstvo za popunjavanje tishine, ali...
muzika NE BI ni SLUCAJNO smela da upravlja zivotom, da mu diktira poglede na svet. nacin razmisljanja, nacin odnosa prema svetu, ponasanje, misljenje, oblacenje...nazalost, danas je uz muziku obavezna pratnja tih nekih STILOVA i UBEDJENJA,...
 
Ernesto_Che:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

slazem se...ne u potpunosti...
muzika NIJE samo sredstvo za popunjavanje tishine, ali...
muzika NE BI ni SLUCAJNO smela da upravlja zivotom, da mu diktira poglede na svet. nacin razmisljanja, nacin odnosa prema svetu, ponasanje, misljenje, oblacenje...nazalost, danas je uz muziku obavezna pratnja tih nekih STILOVA i UBEDJENJA,...
Nazalost....
 
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

Kad slushash tehno... naravno.

E Vision,svaka ti cast,ala si mu spustio.
Sve pohvale.
 
Dont_Break_The_Oath:
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

Kad slushash tehno... naravno.

E Vision,svaka ti cast,ala si mu spustio.
Sve pohvale.
Sreca vasa pa nije moj stil da se svadjam...
 
Master_Chief:
Dont_Break_The_Oath:
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

Kad slushash tehno... naravno.

E Vision,svaka ti cast,ala si mu spustio.
Sve pohvale.
Sreca vasa pa nije moj stil da se svadjam...

A pa nije poenta u svadjanju.Nego kada neko nema argumente,a boga mi i nedostatak muzickog ukusa i sluha kao ti onda se naravno povlaci.
 
oath,nemoj ... :roll: nek svako slusha sta oce....:p

a muzika kod mene utiche na neke stvari,ali ne puno....sto se tiche emocija,e tu utiche puno!uz klasiku najbolje radim,crtam,pisem...Uz balade mi je lepse kad sam u bedaku....a nesto malo jache me uvek razveseli....i punk me natera da porazmislim o nekim stvarima...i nekako 'spusta na zemlju'
 
Dont_Break_The_Oath:
Master_Chief:
Dont_Break_The_Oath:
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Hm ako nekoga muzika upravlja pa takav covek ne treba ni da zivi,jer to znaci da je sa takvim ljudima vrlo lako manipulisati,meni nikad nece muzika upravljati zivotom,meni je muzika samo sredstvo koje popunjava tisinu i nista vise...

Kad slushash tehno... naravno.

E Vision,svaka ti cast,ala si mu spustio.
Sve pohvale.
Sreca vasa pa nije moj stil da se svadjam...

e pa bash ste znas onako...decko je donekle i u pravu...zar nije i muzika u stanju da bude veliki mind-controler...kao i npr. TV? zar se i muzika ne koristi kao sredstvo za manipulisanje masama? ako dozvolimo muzici da nam diktira ko smo, sta smo, kako izgledamo, kako se ponasamo, kako razmisljamo u sta verujemo-zar nismo onda za djubre?
 

Back
Top