uceshce tita u vezi danasnjih ateista

uceshce tita i danasnjih ateista

  • posledica komunizma

  • nemam pojma


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
u shta konkretno vjerujesh!? naravno sem u gajbu piva koja se nalazi u potoku....

U gajbu piva ne vjerujem, to mogu samo da konzumiram...'ladno pivo iz potoka, konkretno...;)

Što se tiče mojih vjerovanja, zadržaću ih za sebe, ali mi se čini da je prilično jadno da u nešto vjeruješ, a onda dođe Tito i naredi da Boga nema...i ti kažeš vid' stvarno, nema...
Isto tako i u drugom pravcu...
Vjerovanje je za mene intimno osjećanje, ne stvar popa i Tita...
 
Da li su danashnji ateisti posledica komunizma!? Roditelji se odrekli Boga i Crkve priznavajuci jedino tita a njihova djeca ko izgubljene ovce!?

Срби, генерално гледано никада нису били неки велики верници, а у ствари ни један народ није осим неких католичких и протестантских фанатика.
 
NE..danasnji ateisti su posljedica: zdravog razuma..tehnološkog dostignuća.....i ostalih tekovina civilizacijskog napretka...:D...

То нема везе.Човек не напредује за разлику од технологије коју унапређује.Данас је исти као што је био пре 200 година,има нека нова сазнања али суштински остао је исти ништа се није променио.
 
U gajbu piva ne vjerujem, to mogu samo da konzumiram...'ladno pivo iz potoka, konkretno...;)

Što se tiče mojih vjerovanja, zadržaću ih za sebe, ali mi se čini da je prilično jadno da u nešto vjeruješ, a onda dođe Tito i naredi da Boga nema...i ti kažeš vid' stvarno, nema...
Isto tako i u drugom pravcu...
Vjerovanje je za mene intimno osjećanje, ne stvar popa i Tita...



zashto necesh da podelish svoja vjerovanja sa nama!?
 
Ateizma ima sve vise u svetu i to je posledica naucnog ,tehnoloskog i civilizacijskog razvoja covecanstva , sa savim svojim pozitivnim i negativnim stranama , verovatno je i komunizam donekle to pospesio kod nas , al je ta pojava rasirena i u drugim sredinama gde komunizma nije bilo ni u tragovima , recimo Englaska , Francuska , Nemacka zapadna i slicno ...
 
Da li su danashnji ateisti posledica komunizma!? Roditelji se odrekli Boga i Crkve priznavajuci jedino tita a njihova djeca ko izgubljene ovce!?
Последице комунизма у Србији.
Био је комунизам и у Русији па су остали верни Богу и Православљу, али Руси су велики народ коме ни један словенски није дорастао.

Најбољи траги-комичан приказ утицаја комунизма на цркву и веру у Бога код људи, дао је Бранко Ћопић у књизи ''Доживљају Николетине Бурсаћа'', кад Николетина дође код мајке и каже:
''Мајко, од данас више нема Бога''
Мајка: ''Како?''
Николетина: ''Нема, рекао комесар!''

Ми смо сад у фази варварског, полако али сигурно се враћамо Богу.
Схватају Срби- само им Бог може помоћи.
 
Последице комунизма у Србији.
Био је комунизам и у Русији па су остали верни Богу и Православљу, али Руси су велики народ коме ни један словенски није дорастао.

Најбољи траги-комичан приказ утицаја комунизма на цркву и веру у Бога код људи, дао је Бранко Ћопић у књизи ''Доживљају Николетине Бурсаћа'', кад Николетина дође код мајке и каже:
''Мајко, од данас више нема Бога''
Мајка: ''Како?''
Николетина: ''Нема, рекао комесар!''

Ми смо сад у фази варварског, полако али сигурно се враћамо Богу.
Схватају Срби- само им Бог може помоћи.

TO sa rusijom sad ne mogu da verujem i u njih su crkve spaljivane i opljackane i oni su imali "prekid" u verovanju naroda!
 
Последице комунизма у Србији.
Био је комунизам и у Русији па су остали верни Богу и Православљу, али Руси су велики народ коме ни један словенски није дорастао.

Најбољи траги-комичан приказ утицаја комунизма на цркву и веру у Бога код људи, дао је Бранко Ћопић у књизи ''Доживљају Николетине Бурсаћа'', кад Николетина дође код мајке и каже:
''Мајко, од данас више нема Бога''
Мајка: ''Како?''
Николетина: ''Нема, рекао комесар!''

Ми смо сад у фази варварског, полако али сигурно се враћамо Богу.
Схватају Срби- само им Бог може помоћи.

Gde ces veceg varvarizma i zaostalosti od ove recenice , negde na nivou ranog srednjeg veka , da ocekujes da ce ti pomoci neka natprirodna nikad vidjana sila , to je otprilike na nivou igranja oko totema za kisu i zrtvovanja kokosaka i krava za dobre useve ili izlecenje od neke bolesti .:think:
 

Back
Top