Da li su gori Marinini tekstovi ili Bregovićeva muzika?

PARE!
PROKLETE PARE!
+ ludilo koje je posledica imanja istih a manifestuje se manijakalnom potrebom da se uken.ja sve sto je ikada predstavljalo kvalitet i vrednost.

Sanatorijum za oboje. Posteno.

Pošteno ;) Ne razumem stvarno kako im već nije dosta. Siguran sam da imaju milione evra (Bregović puno više)... Zašto im zija dupe i dalje za novcem?
 
E sad šta je problem, prijatelju. Ljudi su ih oboje prihvatili zdravo za gotovo u smislu: slušaćemo svako đubre koje vi izbacite, nema veze kakva je "muzika" u pitanju ili tekst. Marinu predstavljaju kao ikonu srpske muzičke scene, i svi joj ukazuju bezgranično poštovanje. I niko ne dovodi u pitanje kvalitet. Brega ima priliku da sam komponuje tri potencijalne pesme za ES...i za to dobije jako puno para.E to je velik problem.
 
Vremena su se promenila.
Nema vise veselih osamdesetih. U stvari ima ih. Na radiju ,,Naxi,, ako se ne varam.
To je i najbolji period nase muzike. Osamdesete godine proslog veka. Novi talas... da ne nabrajam.

Sada svi trce za novcem, pa i kada im ne treba vise onoliko kao pre.
To je valjda u prirodi coveka. Da uvek zeli vise nego sto ima.
Tako i njih dvoje.
Cenim Bregovicev rad iz vremena Bijelog dugmeta. Sve sto je posle doslo od njega nije bilo dobro. Bar za mene.
Sto se tice Marine, ona zaista ima dar da pravi dobre tekstove, ali ponekad mozda i mora da napise nesto sto radije ne bi potpisala svojim imenom. Ali, svako radi ono sto misli da treba...
Licno, mnogo je bolje pisala tekstove pre deset, dvadeset godina nego danas, valjda zamor materijala cini svoje.
Ali dobro je sto ih imamo. Bar ja tako mislim.
 
текст дефинитивно.. ништа не може да ***** песму као лош текст.


мислим, разумем чему тема, али већина вас овде се ложи на трубе и трубаче,
смарате по свадбама са *а каће трубаачиии?* *делиријум*

сад слушајте.. можда није неки цига ту, али јесте Миланче.
 
мислим, разумем чему тема, али већина вас овде се ложи на трубе и трубаче,
смарате по свадбама са *а каће трубаачиии?* *делиријум*

Pa to je ono sto spaja narodnjake i metalce: trenutak kulminacije muzickog dozivljaja kad treba da ispolje agresivnost kroz shutku ili skakanje i divljanje.:roll:
 
Sećam se prvih Marininih tekstova za Zanu, Nastavnice, Deda moj ( ili kako se već zvala pesma), pa onda prvog Zaninog albuma, koji je jedino vredan u čitavom opusu grupe.
A onda :
I tako zvani reperi se sada nalaze na muci
Jer oni ne znaju ko ja brzo da slažu rime
Ako ima neko nešto protiv mrtav je za primjer
što bi rekli Montenigesi, shvatila je da joj rimovanje ide od ruke, pa ja izgleda, jedino bitno postalo da se reči rimuju, a za neki smisao, kontekst i sl. ko te pita.
I tako od Zane 80 - tih do Cece, što neko reče, proklete pare.
Iznenadila sam se kada sam videla da su tekst za Milančeta pisali ona, Brega i još jedan autor. Zamišiljam timski rad, svako je dodao jedno "hop", pa je ispalo hop, hop, hop :mrgreen:.
Šta reći o Bregi prvo je pokrao druge, pa sebe, sad reciklira svoje pesme, davno zaokružena priča, ali ne za njega, uvek se od delova pesama može napraviti novi patchwork i tako u nedogled.
Ne znam da li postoji tema o Evroviziji, nisam gledala, samo nekoliko pesama do Milančeta, jako mi se dopala Finska, one tri devojeke u belom i dva mladića, kad :eek: - nema ih u finalu. To mnogo govori o ovoj manifestaciji, a da nisam subjektivna, odn. jedina koja ovako misli govore i brojni komentari na Youtube-u, čiji je zaključak, uglavnom : shame !
 
Izgleda da u dosadašnjoj negativnoj trci vodi Marina. Kako da ne dođe do zamora materijala posle 30 godina pisanja tekstova? I to ne pisanja nego štancovanja na kile i na tone tekstova. To je sasvim ok ali nije ok što nema drugih tekstopisaca koji mogu da dođu do izražaja, iz razloga netalentovanosti ili jednostavno zato što Marina drži monopol... Dobru šansu imaju jedino kantautori, jer oni jedini iskaču iz šablona poput: napio sam se vina a nigde aspirina, prevario sam ribu al bio sam olešen i slično.
Ne treba zaboraviti pesme iz vremena Dugmeta koje su bile polunarodne ili skoro skroz narodne, kojima je Brega izbrisao liniju između etna i rock-a. Da napomenem "Da sam pekar", "Kad bi bio bijelo dugme", "Esma" itd itd.
 
Što se ove teme tiče i jedno i drugo su u pitanju i jedno i drugo su podjednako zlo, Bregović je izmislio ovo đubre što se danas naziva narodnjacima, termin "BREGOVIĆEVA MUZIKA" je isto što i termin "KARLEUŠINA ORIGINALNOST", znak čiste fikcije, uobrazilje, kako god kome odgovara, ukratko rečeno NI JEDNO NI DRUGO NE POSTOJE, Bregović nije nikakav kompozitor, ono što on izvuče iz glave je, vrlo često, najgore đubre, samo ono što ukrade od nekog, može da ima kakav takav prizvuk, što se Marine tiče, ta žena je mašina za štancanje tekstova koja vrlo verovatno ide u WC sa blokčetom i olovkom i dok sedi na wc-šolji ispiše gomilu tekstova (jer čisto sumnjam da neko ko ne sedi na wc šolji ne može onako da se i$ere i na papir)...
 
Svakako ovo je slobodna zemlja niko vas netera da slusate trubace ni marinu, ni bregu, ni turbofolk.

Kako sam vec reko.

Ti si pravi srbin ako.

Kukas kako turbofolk unistava nasu kulturu, a u tvojim kolama CDovi Cece i Ace Lukasa.

Ako kukas kako Miskovic ima Monopol i kako placka, a ides svaki dan u kupovinu u njegovim prodavnicama.

Kukas kako propada dinar, a stedis u evrima i tako si jedan uzrok za to slabljene.

Nevolis cigane, a kad ciga zasvira poludis.

Kako tvrdis da Srbija treba da se vrati na kulturnoj mapi evrope, a smatras da su Kusturica i Bregovic seljacine.

i jos mnogo toga
 

Back
Top