Turska vlada donela proglas o zaštiti nemuslimana

Monoteizam

Aktivan član
Poruka
1.159
ERDOGAN PROTIV DISKRIMINACIJE

Turska vlada donijela proglas o zaštiti nemuslimana

[Foto: SIPA Press / Sipa Sipa]

Datum objave:

14.05.2010 12:56

Autor: tportal.hr/hina

Predsjednik turske vlade Recep Tayyip Erdogan proglasom je pozvao sva tijela vlasti u zemlji da štite i poštuju nemuslimane, posebice kršćane i židove

Kako u petak prenose mediji, Erdogan je u četvrtak u službenom listu objavio proglas kojim je naredio svim državnim tijelima da uvažavaju prava kršćanske i židovske manjine, da se prema njihovim svećenicima odnose s poštovanjem i da se odlučno suprotstavljaju hajkama i diskriminirajućim glasinama.

Građani nemuslimani predstavljaju nedjeljivi dio Turske Republike i prema ustavnom načelu jednakosti mora im biti omogućeno da čuvaju svoju kulturu i identitet kao i svi ostali građani, navodi se u proglasu predsjednika turske vlade.

Erdogan je istodobno kritizirao probleme u praksi koji se javljaju unatoč reformama posljednjih godina. Sudske presude kojima se određuje povrat oduzete imovine nemuslimanskim zajednicama moraju se hitno provesti, a općine moraju čuvati i njegovati nemuslimanska groblja, navodi se između ostaloga u proglasu.

Nemuslimanski građani Turske moraju se osjećati kao punopravni građani i ne smiju biti zapostavljani, poručio je Erdogan.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/68217/Turska-vlada-donijela-proglas-o-zastiti-nemuslimana.html
 
ERDOGAN PROTIV DISKRIMINACIJE

Turska vlada donijela proglas o zaštiti nemuslimana

[Foto: SIPA Press / Sipa Sipa]

Datum objave:

14.05.2010 12:56

Autor: tportal.hr/hina

Predsjednik turske vlade Recep Tayyip Erdogan proglasom je pozvao sva tijela vlasti u zemlji da štite i poštuju nemuslimane, posebice kršćane i židove

Kako u petak prenose mediji, Erdogan je u četvrtak u službenom listu objavio proglas kojim je naredio svim državnim tijelima da uvažavaju prava kršćanske i židovske manjine, da se prema njihovim svećenicima odnose s poštovanjem i da se odlučno suprotstavljaju hajkama i diskriminirajućim glasinama.

Građani nemuslimani predstavljaju nedjeljivi dio Turske Republike i prema ustavnom načelu jednakosti mora im biti omogućeno da čuvaju svoju kulturu i identitet kao i svi ostali građani, navodi se u proglasu predsjednika turske vlade.

Erdogan je istodobno kritizirao probleme u praksi koji se javljaju unatoč reformama posljednjih godina. Sudske presude kojima se određuje povrat oduzete imovine nemuslimanskim zajednicama moraju se hitno provesti, a općine moraju čuvati i njegovati nemuslimanska groblja, navodi se između ostaloga u proglasu.

Nemuslimanski građani Turske moraju se osjećati kao punopravni građani i ne smiju biti zapostavljani, poručio je Erdogan.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/68217/Turska-vlada-donijela-proglas-o-zastiti-nemuslimana.html

Cud je zenska smjesna rabota,ne zna zena ko je kakve vere,stotinu ce promjeniti vera,da ucini sto joj srcu drago.

Citirala sam Njegosa da bih mogla da predstavim sta je Turska. Po svaku cenu hoce da se uvuce u EU. Sirotinja iz Srbije ide na letovanje u Tursku i tamo misli da je raj, ali niko se ne seca 1919. godine i 1922. godine. Pored toga, zaboravljaju 500 godina u Srbiji itd. Turska se pokazala uvek spremna za to da se dodvori Americi i EU, bez obzira na cenu. Ipak, postoje neke stvari o kojima niko ne prica. To sto je lepo nemuslimanima (pre svega hriscanima, jer su ostali ugasili u startu, sem Jevreja) u Istanbulu ne znaci da je lepo u unutrasnjosti.
Narod koji je izvrsio genocid nad svim narodima, koji su ziveli ne "njegovoj" teritoriji: Jermeni, Grci, Kurdi, itd. zasluzuje da mu se vrati istom merom.
Turska ne u EU! Ne u Evropu!
 


Citirala sam Njegosa da bih mogla da predstavim sta je Turska. Po svaku cenu hoce da se uvuce u EU. Sirotinja iz Srbije ide na letovanje u Tursku i tamo misli da je raj, ali niko se ne seca 1919. godine i 1922. godine. Pored toga, zaboravljaju 500 godina u Srbiji itd. Turska se pokazala uvek spremna za to da se dodvori Americi i EU, bez obzira na cenu. Ipak, postoje neke stvari o kojima niko ne prica. To sto je lepo nemuslimanima (pre svega hriscanima, jer su ostali ugasili u startu, sem Jevreja) u Istanbulu ne znaci da je lepo u unutrasnjosti.
Narod koji je izvrsio genocid nad svim narodima, koji su ziveli ne "njegovoj" teritoriji: Jermeni, Grci, Kurdi, itd. zasluzuje da mu se vrati istom merom.
Turska ne u EU! Ne u Evropu!

Sva sreca pa tebe niko nista ne pita po tom pitanju. :)
 
To je dobar korak za pocetak ,mislim da je turska na dobrom putu ,ako se toliko trude treba ih nagraditi ipak je to zemlja u kojoj stoluje patrijah prvi medju jednakima .Nerealno je i razmislajti o nekkvim odmazdama za zlocine svojih dedova .
Za razliku od mnogih muslimanskih zemalja Turska pokazuje spremnost da saradjuje .
Ako ti neko pruza ruku netreba mu okretati ledja.
 
koji bre crni nemuslimani?

one 10,000 koji su ostali od milione koji su bili proterani i masakrirani?

ma majku im kvarnu

Турци отворено ХОЋЕ ДА ОБНОВЕ ОТОМАНСКИ БАЛКАН... и нико не реагује...:evil:


MINISTAR INOSTRANIH POSLOVA TURSKE DAVUTOGLU: CILJ TURSKE SPOLJNE POLITIKE -USPON OTOMANSKOG BALKANA
00:26 / 26.10.2009.
4_ahmet_davutoglu.jpg



Ministar inostranih poslova Turske Ahmet Davutoglu izjavio je da je cilj turske spoljne politike uspon otomanskog Balkana, kao centra svjetske politike, ističući da je Turska odgovorna za BiH. "Napravićemo Balkan, Kavkaz, Srednji istok, ...
...zajedno sa Turskom, centrom svjetske politike u budućnosti. To je cilj turske spoljne politike i mi ćemo to postići", tvrdi turski šef diplomatije.

Davutoglu je rekao da "u Turskoj ima više bosanaca nego u Bosni, Albanaca više nego u Albaniji, Čečena i Abhaza više nego u Čečeniji i Abhaziji", zato, jer je to, kako je rekao, otomansko nasljeđe.

"Za sve ove različite nacije na Balkanu, Srednjem istoku i Kavkazu, Turska je sigurno utočište, njihova domovina. Vi ste dobro došli. Anatolija pripada vama. I mi smo sigurni da je Sarajevo naše... Ali, mi želimo da budete sigurni ovdje kao vlasnici Sarajeva i BiH. Ono što se dešava u BiH je naša odgovornost", rekao je Davutoglu.

Za Tursku je, kaže on, sigurnost Sarajeva jednako važna, kao i sigurnost i prosperitet Istanbula.

On je rekao da je istorija, sudbina i budućnost Turske i BiH zajednička, kao i da je teritorijalni integritet BiH za Tursku jednako važan, kao i teritorijalni integritet Turske.

"To nije samo raspoloženje državnih zvaničnika u Turskoj. To je osjećanje svakog pojedinog Turčina bez obzira gdje živi u Turskoj", rekao je Davutoglu, a prenosi sarajevski nedeljnik "BH dani".

Prema njegovom mišljenju, otomanska istorija je istorija balkanskog regiona.

"Mi želimo novi balkanski region utemeljen na političkim vrijednostima, ekonomskoj međuzavisnosti i saradnji i kulturnoj harmoniji. To je bio otomanski Balkan. Mi ćemo obnoviti ovaj Balkan...Otomanska stoljeća Balkana su uspješna priča, a sada je treba obnoviti", rekao je Davutoglu prilikom nedavnog boravka u Sarajevu na otvaranju konferencije pod nazivom "Osmansko nasljeđe i muslimanske zajednice Balkana danas".

Biznis.ba / Srna

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=88019&Itemid=59
 
Турци отворено ХОЋЕ ДА ОБНОВЕ ОТОМАНСКИ БАЛКАН... и нико не реагује...:evil:


MINISTAR INOSTRANIH POSLOVA TURSKE DAVUTOGLU: CILJ TURSKE SPOLJNE POLITIKE -USPON OTOMANSKOG BALKANA
00:26 / 26.10.2009.
4_ahmet_davutoglu.jpg



Ministar inostranih poslova Turske Ahmet Davutoglu izjavio je da je cilj turske spoljne politike uspon otomanskog Balkana, kao centra svjetske politike, ističući da je Turska odgovorna za BiH. "Napravićemo Balkan, Kavkaz, Srednji istok, ...
...zajedno sa Turskom, centrom svjetske politike u budućnosti. To je cilj turske spoljne politike i mi ćemo to postići", tvrdi turski šef diplomatije.

Davutoglu je rekao da "u Turskoj ima više bosanaca nego u Bosni, Albanaca više nego u Albaniji, Čečena i Abhaza više nego u Čečeniji i Abhaziji", zato, jer je to, kako je rekao, otomansko nasljeđe.

"Za sve ove različite nacije na Balkanu, Srednjem istoku i Kavkazu, Turska je sigurno utočište, njihova domovina. Vi ste dobro došli. Anatolija pripada vama. I mi smo sigurni da je Sarajevo naše... Ali, mi želimo da budete sigurni ovdje kao vlasnici Sarajeva i BiH. Ono što se dešava u BiH je naša odgovornost", rekao je Davutoglu.

Za Tursku je, kaže on, sigurnost Sarajeva jednako važna, kao i sigurnost i prosperitet Istanbula.

On je rekao da je istorija, sudbina i budućnost Turske i BiH zajednička, kao i da je teritorijalni integritet BiH za Tursku jednako važan, kao i teritorijalni integritet Turske.

"To nije samo raspoloženje državnih zvaničnika u Turskoj. To je osjećanje svakog pojedinog Turčina bez obzira gdje živi u Turskoj", rekao je Davutoglu, a prenosi sarajevski nedeljnik "BH dani".

Prema njegovom mišljenju, otomanska istorija je istorija balkanskog regiona.

"Mi želimo novi balkanski region utemeljen na političkim vrijednostima, ekonomskoj međuzavisnosti i saradnji i kulturnoj harmoniji. To je bio otomanski Balkan. Mi ćemo obnoviti ovaj Balkan...Otomanska stoljeća Balkana su uspješna priča, a sada je treba obnoviti", rekao je Davutoglu prilikom nedavnog boravka u Sarajevu na otvaranju konferencije pod nazivom "Osmansko nasljeđe i muslimanske zajednice Balkana danas".

Biznis.ba / Srna

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=88019&Itemid=59


Ne vidim gdje je ovdje problem.
 
Турци отворено ХОЋЕ ДА ОБНОВЕ ОТОМАНСКИ БАЛКАН... и нико не реагује...:evil:


MINISTAR INOSTRANIH POSLOVA TURSKE DAVUTOGLU: CILJ TURSKE SPOLJNE POLITIKE -USPON OTOMANSKOG BALKANA
00:26 / 26.10.2009.
4_ahmet_davutoglu.jpg



Ministar inostranih poslova Turske Ahmet Davutoglu izjavio je da je cilj turske spoljne politike uspon otomanskog Balkana, kao centra svjetske politike, ističući da je Turska odgovorna za BiH. "Napravićemo Balkan, Kavkaz, Srednji istok, ...
...zajedno sa Turskom, centrom svjetske politike u budućnosti. To je cilj turske spoljne politike i mi ćemo to postići", tvrdi turski šef diplomatije.

Davutoglu je rekao da "u Turskoj ima više bosanaca nego u Bosni, Albanaca više nego u Albaniji, Čečena i Abhaza više nego u Čečeniji i Abhaziji", zato, jer je to, kako je rekao, otomansko nasljeđe.

"Za sve ove različite nacije na Balkanu, Srednjem istoku i Kavkazu, Turska je sigurno utočište, njihova domovina. Vi ste dobro došli. Anatolija pripada vama. I mi smo sigurni da je Sarajevo naše... Ali, mi želimo da budete sigurni ovdje kao vlasnici Sarajeva i BiH. Ono što se dešava u BiH je naša odgovornost", rekao je Davutoglu.

Za Tursku je, kaže on, sigurnost Sarajeva jednako važna, kao i sigurnost i prosperitet Istanbula.

On je rekao da je istorija, sudbina i budućnost Turske i BiH zajednička, kao i da je teritorijalni integritet BiH za Tursku jednako važan, kao i teritorijalni integritet Turske.

"To nije samo raspoloženje državnih zvaničnika u Turskoj. To je osjećanje svakog pojedinog Turčina bez obzira gdje živi u Turskoj", rekao je Davutoglu, a prenosi sarajevski nedeljnik "BH dani".

Prema njegovom mišljenju, otomanska istorija je istorija balkanskog regiona.

"Mi želimo novi balkanski region utemeljen na političkim vrijednostima, ekonomskoj međuzavisnosti i saradnji i kulturnoj harmoniji. To je bio otomanski Balkan. Mi ćemo obnoviti ovaj Balkan...Otomanska stoljeća Balkana su uspješna priča, a sada je treba obnoviti", rekao je Davutoglu prilikom nedavnog boravka u Sarajevu na otvaranju konferencije pod nazivom "Osmansko nasljeđe i muslimanske zajednice Balkana danas".

Biznis.ba / Srna

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=88019&Itemid=59

Jel ti stvarno verujes u ono sto pises il te neko placa?
 
Osmansko carstvo ili Osmanlijsko carstvo (dobilo ime po svom osnivaču, Osmanu I) je bilo carstvo koje je postojalo od 1299. do 1923. godine (624 godine).
Na vrhuncu moći, obuhvatalo je Anatoliju, Srednji istok, deo Severne Afrike i jugoistočnu Evropu. Osnovalo ga je pleme Okhuz-Turci u zapadnoj Anatoliji, a vladari su potekli iz dinastije Osmanlija.

U svoje vreme, Osmansko carstvo često je nazivano i Tursko carstvo ili Turska, ali ga ne treba mešati sa modernom nacionalnom državom Turskom. Porta je kasniji naziv za otomansku Vladu u Carigradu.

Od 1517. pa na dalje, otomanski sultan je bio i islamski kalif, a carstvo je od 1517. do 1922. (ili 1924) bilo kalifat - islamska država. Godine 1453., Osmansko carstvo je osvojilo Konstantinopolj (Carigrad) i time privelo kraju postojanje Vizantijskog carstva. Grad je postao otomanska prestonica. Ime grada je promenjeno u Istanbul tek u vreme Republike 1930. godine. Nakon Prvog svetskog rata, tokom koga su saveznici osvojili većinu turskih teritorija, otomanska elita je postavila temelje savremenoj Turskoj za vreme Turskog rata za nezavisnost.


Мехмед II - Освајач
 
Jel ti stvarno verujes u ono sto pises il te neko placa?

Ако ниси ћорав - могао си да приметиш да сам оставио линк. Ова изјава Турчина подигла је у дипломатским круговима "велику прашину" - а што ти ниси у току, твој проблем.
 


Citirala sam Njegosa da bih mogla da predstavim sta je Turska. Po svaku cenu hoce da se uvuce u EU. Sirotinja iz Srbije ide na letovanje u Tursku i tamo misli da je raj, ali niko se ne seca 1919. godine i 1922. godine. Pored toga, zaboravljaju 500 godina u Srbiji itd. Turska se pokazala uvek spremna za to da se dodvori Americi i EU, bez obzira na cenu. Ipak, postoje neke stvari o kojima niko ne prica. To sto je lepo nemuslimanima (pre svega hriscanima, jer su ostali ugasili u startu, sem Jevreja) u Istanbulu ne znaci da je lepo u unutrasnjosti.
Narod koji je izvrsio genocid nad svim narodima, koji su ziveli ne "njegovoj" teritoriji: Jermeni, Grci, Kurdi, itd. zasluzuje da mu se vrati istom merom.
Turska ne u EU! Ne u Evropu!

M.Pevačica to lepo razjasni da nema podpitanja ... :mrgreen: Analiza potpuno tačna. :klap:
 
Ја сам баш на овом пдф још пре 5 година покушавао да скренем пажњу на чињеницу да Турци ОПЕТ имају аспирације према Балкану...
eremita
11.10.2005., 23:30

GUL: TURSKA ZABRINUTA RAZVOJEM DOGAĐAJA NA KOSOVU
POLITIKA - SVET I MI - Utorak, Oktobar 11, 2005 15:25 RTS

Turski ministar spoljnih poslova Abdulah Gul izjavio je u Prištini da je stabilnost Kosova od velikog značaja za njegovu zemlju i da je Turska zabrinuta razvojem dogadjaja u pokrajini. 'Želimo da vidimo srećne sve ljude ovde', rekao je on posle sastanka sa specijalnim izaslanikom generalnog sekretara Ujedinjenih nacija za Kosovo i Metohiju Serenom Jesen- Petersenom.

Mi smo istorijski povezani sa narodom Kosova, naglasio je Gul, koji je i potpredsednik turske vlade, i dodao da 'ima mnogo gradjana sa Kosova koji poseduju tursko državljanstvo'. Turski ministar se sastao i sa predsednikom Kosova Ibrahimom Rugovom i kosovskim premijerom Bajramom Kosumijem, preneo je AP. Kako je prethodno najavljeno, Gul će se prošetati i Prizren, koji se pet vekova nalazio u sastavu otomanske imperije.

U gradu se nalaze džamije i turska kupatila iz tog vremena, ali i srpske pravoslavne crkve koje su uništene, ili oštećene tokom albanskog nasilja 17. marta 2004. godine, podsetila je američka agencija. Gul će posetiti 350 turskih vojnika u sastavu mirovnih snaga koje na Kosmetu predvodi NATO, kao i tursku nacionalnu zajednici u selu Mamuša.

Turski zvaničnik će, potom, otputovati u dvodnevnu zvaničnu posetu Srbiji i Crnoj Gori.


Питам се: ДА ЛИ МИ УОПШТЕ ДОВОЉНО ЗНАМО О СИТУАЦИЈИ НА КОСОВУ... како је могуће да Абдулах изјави да на КиМ има "много турских држављана"...
да ли смо у ствари сведоци ОБНОВЕ ОТОМАНСКЕ ИМПЕРИЈЕ ???
 
Турци отворено ХОЋЕ ДА ОБНОВЕ ОТОМАНСКИ БАЛКАН... и нико не реагује...:evil:


Mislio sam na ovo sokole, nemoj da si nervozan. Nisam ja kriv sto je DSS ispod cenzusa. A ovo sto si ti napisao je izvrtanje i naduvavanje izjave ministra inostranih poslova Turske. Da neko naivan procita tvoj post, pomislio bi da su Turci kod srpske granice i samo sto nas nisu okupirali.


A inace ja ne verujem da ce Turska ikad uci u Evropsku Uniju. Vrlo tesko.
 
Mislio sam na ovo sokole, nemoj da si nervozan. Nisam ja kriv sto je DSS ispod cenzusa. A ovo sto si ti napisao je izvrtanje i naduvavanje izjave ministra inostranih poslova Turske. Da neko naivan procita tvoj post, pomislio bi da su Turci kod srpske granice i samo sto nas nisu okupirali.


A inace ja ne verujem da ce Turska ikad uci u Evropsku Uniju. Vrlo tesko.

Ћорави, ПРОЧИТАЈ ИЗЈАВЕ ТУРЧИНА КОЈЕ ЈЕ ДАО У САРАЈЕВУ ОВЕ ГОДИНЕ!:evil:
 
Ћорави, ПРОЧИТАЈ ИЗЈАВЕ ТУРЧИНА КОЈЕ ЈЕ ДАО У САРАЈЕВУ ОВЕ ГОДИНЕ!:evil:


Kao prvo, nemoj da vredjas. Kao drugo, i Komsic je rekao da ce Kostunica da dobije po nosu a vidim jos nista. :hahaha::rotf:

Evo, ja sam otvoren za sve teorije ali mi prvo objasni nesto. Da li nas okupira Turska, Hrvatska, Madjarska, Nemacka, Vatikan, Soros, Talibani, Komunisti, ko? Jer ne mogu svi da nas okupiraju odjednom. :think:




:rotf:
 
Turska je s vremana odlucila da podje putem demokracije i ona se odlucila na to odmah poslije I svjetskog rata.Turska je stara clanica NATO Pakta i ona je stari Americki partner tako da Turska je po tome posebna i zato zeli da udje u EU kako bi bila moderna Europska drzava a ujedno to odgovara Bosni, Albaniji i Kosovu da Turska udje u EU jer imaju jakog saveznika muslimansku drzavu u EU.
Meni licno je drazi Serijat nego demokracijski zakoni.
 
ERDOGAN PROTIV DISKRIMINACIJE

Turska vlada donijela proglas o zaštiti nemuslimana

[Foto: SIPA Press / Sipa Sipa]

Datum objave:

14.05.2010 12:56

Autor: tportal.hr/hina

Predsjednik turske vlade Recep Tayyip Erdogan proglasom je pozvao sva tijela vlasti u zemlji da štite i poštuju nemuslimane, posebice kršćane i židove

Kako u petak prenose mediji, Erdogan je u četvrtak u službenom listu objavio proglas kojim je naredio svim državnim tijelima da uvažavaju prava kršćanske i židovske manjine, da se prema njihovim svećenicima odnose s poštovanjem i da se odlučno suprotstavljaju hajkama i diskriminirajućim glasinama.

Građani nemuslimani predstavljaju nedjeljivi dio Turske Republike i prema ustavnom načelu jednakosti mora im biti omogućeno da čuvaju svoju kulturu i identitet kao i svi ostali građani, navodi se u proglasu predsjednika turske vlade.

Erdogan je istodobno kritizirao probleme u praksi koji se javljaju unatoč reformama posljednjih godina. Sudske presude kojima se određuje povrat oduzete imovine nemuslimanskim zajednicama moraju se hitno provesti, a općine moraju čuvati i njegovati nemuslimanska groblja, navodi se između ostaloga u proglasu.

Nemuslimanski građani Turske moraju se osjećati kao punopravni građani i ne smiju biti zapostavljani, poručio je Erdogan.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/68217/Turska-vlada-donijela-proglas-o-zastiti-nemuslimana.html

Ето када ослободимо окупиране делове Србије и ми ће мо једну овакву декларацију да дамо на скупштину...само за мухамеданце и римокатолике!
 

Back
Top