CD-RW

drago41

Primećen član
Poruka
589
Od juce nece da se otvori, kada pritisnem taster za otvaranje kasete samo malo svetli i nista, inace to je MSI 52x32x52, da li neko zna o cemu se radi :!: :?:
 
Probaj da ga otvoris mehanicki, imas jednu malu rupicu na masci kroz koju trebas da poguras "polugu" za otvaranje. Za to mozes da iskoristis iglu ili ispravljenu spajalicu. I kada to budes radio nemoj da stedis snagu i brzinu jer ako to uradis sporo neces ga otvoriti.
Zatim kada ga otvoris restartuj racunar da vidis sta se desava.
Ako nece da uvuce vratanca ne mora da znaci da je crkao mozda je samo spala gumica.
Javi sta si uradio!
 
Ne znam kako je kod MSI-ja, ali svi CD-i koje sam ja otvorio dosad, imali su mehanizam sa zupčanicima u tu svrhu, tako da ne verujem da je do gumice.

Ah da... svakom od CD-ova, koji su imali slične simptome uginuo je motor :(

Tako da mi se čini da ti ne gine novi :(

Pozdrav
 
sonne:
Probaj da ga otvoris mehanicki, imas jednu malu rupicu na masci kroz koju trebas da poguras "polugu" za otvaranje. Za to mozes da iskoristis iglu ili ispravljenu spajalicu. I kada to budes radio nemoj da stedis snagu i brzinu jer ako to uradis sporo neces ga otvoriti.
Zatim kada ga otvoris restartuj racunar da vidis sta se desava.
Ako nece da uvuce vratanca ne mora da znaci da je crkao mozda je samo spala gumica.
Javi sta si uradio!

Hvala sone!! Kroz onu rupicu sam gurnuo tanku zicu (celicnu) otvoroi je vratanca i sada radi probao sam 5-8 puta, sve je OK :lol:
 
drago41:
sonne:
Probaj da ga otvoris mehanicki, imas jednu malu rupicu na masci kroz koju trebas da poguras "polugu" za otvaranje. Za to mozes da iskoristis iglu ili ispravljenu spajalicu. I kada to budes radio nemoj da stedis snagu i brzinu jer ako to uradis sporo neces ga otvoriti.
Zatim kada ga otvoris restartuj racunar da vidis sta se desava.
Ako nece da uvuce vratanca ne mora da znaci da je crkao mozda je samo spala gumica.
Javi sta si uradio!

Hvala sone!! Kroz onu rupicu sam gurnuo tanku zicu (celicnu) otvoroi je vratanca i sada radi probao sam 5-8 puta, sve je OK :lol:

Nema problema "Sluzimo narodu!!!"
 
StORM48:
Ne znam kako je kod MSI-ja, ali svi CD-i koje sam ja otvorio dosad, imali su mehanizam sa zupčanicima u tu svrhu, tako da ne verujem da je do gumice.

Ah da... svakom od CD-ova, koji su imali slične simptome uginuo je motor :(

Tako da mi se čini da ti ne gine novi :(

Pozdrav

Vidi ti to a ja do sada nisam video ni jedan CD koji za otvaranje vratanca ne koristi gumicu!
P.S. a kod MSI-a je provereno gumica.
 
StORM48, Shonne, 'ajde jednom i vama neshto da kazem...Zupchanici moraju da postoje ako postoje vratanca....Postoje optichki uredjaji samo sa zupchanicima, a postoje i oni koji imaju mehanizam sachinjen i od zupchanika i od gumice....
 
rastamann:
StORM48, Shonne, 'ajde jednom i vama neshto da kazem...Zupchanici moraju da postoje ako postoje vratanca....Postoje optichki uredjaji samo sa zupchanicima, a postoje i oni koji imaju mehanizam sachinjen i od zupchanika i od gumice....

Sve to stoji samo ja zaista nisam otvotio ni jedan koji je nije koristio (i gumicu) za vratanca.
PoZ.
 

Back
Top