U cemu je problem kod kompa ?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: U cemu je problem kod kompa ?

Primećen član benitez (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Question U cemu je problem kod kompa ?

Nisam neki expert za kompjutere ali instalaciju odradim sam bez problema bar do sada.
    Jednom drugaru sam hteo da instaliram winXp ali na sredini instalacije je izaslo upozorene da neki *.dll fail ne moze da pronadje na disku da prekinem ili da nastavim instalaciju ako nastavim 30min potrebnog vremena prodje za 5 min i izadje plavi ekran na kome pise (vidi sliku). Drugo sto sam probao ubacio sam HDD u moj komp da vidim da nije do Harda. Instalacija prosla super, vratim HDD u drugi komp i instaliram draivere od ploce i sve ide ok kada sam bio pri kraju sa instaliranjem programa tacnije kod antivirusa i restarta nisam mogao da podignem sistem jer se opet pominjao neki dll fail , kao i da administrator vrati to u pocetno stanje ali da moram da restartujem sistem. Sta je tu problem i kako se vraca taj pocetni dll to mi je rebus za koji trebam pomoc ?

Zainteresovan član kempi (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: U cemu je problem kod kompa ?

U najvecem broju slucajeva je u pitanju neispravna RAM memorija......isterstiraj je pomocu gold memory ili memtest programa (imas ih na hiren's boot cd).....onda slede ide kablovi (redje se to desava sa sata interfejsom)....disk/opticki uredjaj....i na kraju MBA. CPU uglavnom ne pravi problem ako nije OC (resetuj BIOS za svaki slucaj)

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

joj to se i men idesavalo isto kod ortaka..al sam problem resio drugim diskom sa xp-om..
    mada moze biti i ram..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Zainteresovan član gashpar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

U pravu su da je u najcescim slucajevima problem u ramu ali vec jedno 5-6 puta mi se desilo da je u ovakvim slucajevima crko procesor!! Nije crko skroz ali pravi problema! Na zalost i ovakve stvari se desavaju!!!

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Procesor? Tesko, tesko, skoro NIKADA. Osim ako nije polomljeni Athlon XP ili ga je udario grom

Memorija, HDD, IDE/SATA kabl, napajanje, ploca, otprilike tim redosledom, kolega gore je zaboravio napajanje (da, kung-fu cesto hoce da bacaju plave ekrane)

Pozz

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio benitez Pogledaj poruku
    Nisam neki expert za kompjutere ali instalaciju odradim sam bez problema bar do sada.
    Jednom drugaru sam hteo da instaliram winXp ali na sredini instalacije je izaslo upozorene da neki *.dll fail ne moze da pronadje na disku da prekinem ili da nastavim instalaciju ako nastavim 30min potrebnog vremena prodje za 5 min i izadje plavi ekran na kome pise (vidi sliku). Drugo sto sam probao ubacio sam HDD u moj komp da vidim da nije do Harda. Instalacija prosla super, vratim HDD u drugi komp i instaliram draivere od ploce i sve ide ok kada sam bio pri kraju sa instaliranjem programa tacnije kod antivirusa i restarta nisam mogao da podignem sistem jer se opet pominjao neki dll fail , kao i da administrator vrati to u pocetno stanje ali da moram da restartujem sistem. Sta je tu problem i kako se vraca taj pocetni dll to mi je rebus za koji trebam pomoc ?
    Raid Controler.....i to nema veze sa Hard diskom nego sa pločom....Taj fail koji ti traži moraš spržiti na disketu i kada ti zatraži taj fail moraš pritisnuti tipku F6 i pokrenuti disketu.Obično se taj Fail nalazi na CD-u od matične ploče...

Početnik fidel_urga (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hardal Pogledaj poruku
    Raid Controler.....i to nema veze sa Hard diskom nego sa pločom....Taj fail koji ti traži moraš spržiti na disketu i kada ti zatraži taj fail moraš pritisnuti tipku F6 i pokrenuti disketu.Obično se taj Fail nalazi na CD-u od matične ploče...
    Moglo bi biti, ali onda ne bi mogao ni da pokrene instalaciju XP-a jer bi mu prijavio da nema HDD.
    Slazem se za redosled RAM,Maticna, Napajanje...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fidel_urga Pogledaj poruku
    Moglo bi biti, ali onda ne bi mogao ni da pokrene instalaciju XP-a jer bi mu prijavio da nema HDD.
    Slazem se za redosled RAM,Maticna, Napajanje...
    Instalacija se pokrene normalno ali kada krene kopiranje fajlova na jednom mjestu zatraži taj fajl i ako ga nemaš na disketi prekine instalaciju i izbaci plavu podlogu...

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Problem je ili kabl ili prikljucak na maticnoj ploci!
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Primećen član benitez (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Komp nije kung-fu , brendiran je MAXDATA i on izgleda ovako, mozda ce nekom nesto znaciti njegove karakteristike:
    http://www.maxdata.de/fileadmin/download/PCSYSTEME/MAXDATA_FAVORIT_3000_I_Select_W7_11201183.pdf
    Poslednji put ažurirao/la benitez : 29.05.2010. u 01:20

Slične teme

1. Problem sa ukljucivanjem kompa
    Autor bajker01 u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 14:45
  2. Problem oko kompa!!!!
    Autor Србодер u forumu Multiplayer
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.07.2009., 21:32
  3. adsl modem,router,3 kompa; problem sa netom
    Autor bufi_80 u forumu Zanimljivi sajtovi