Prvi čovek zaražen kompjuterskim virusom

Kako sta? :dontunderstand:
Ne vidim sta je ovde natprirodno?

Memorija je memorija, bila ona u coveku ili u kontejneru, naravno da je moguce zaraziti svaki elektronski uredjaj koji u sebi raspolaze odredjenom bazom podataka.

извини али :hahaha:

меморија је меморија

то као слон и стена,величина је величина :mrgreen:
или грејалица и сунце :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Očigledno tom novinaru nije jasno šta je zaraza kod ljudi a šta je kod kompjutera.
Drugo,taj je zarazio samo elektronski inplant sa kompjuterskim virusom koji ne može da se širi kod čoveka kao zaraza,iako stavio inplant ispod kože.
Lupaju.

Pa ako razmislimo malo dublje MOZE. Ako dve osobe imaju po jedan zarazeni implant koji komuniciraju jedan sa drugim moze doci do prenosenja stetnih "virusa" i time ugroziti ljudski zivot u zavisnosti koju ulogu vrse ti implanti u covekovom telu.
 
Pa ako razmislimo malo dublje MOZE. Ako dve osobe imaju po jedan zarazeni implant koji komuniciraju jedan sa drugim moze doci do prenosenja stetnih "virusa" i time ugroziti ljudski zivot u zavisnosti koju ulogu vrse ti implanti u covekovom telu.
Kako može? Jel zaražen čovek ili inplant? Jeli u ovom slučaju zarazu prenosi čovek ili inplant? To što neko nosi inplant sa kompjuterskim virusom ne znači da je čovek zaražen.Nosio on ispod kože ili u džep,sve jedno.
 
Nemoj da se smejes, mislio sam na elektronskku memoriju, to sam i napomenuo:rtfm:

PS.

Prvo obradi CELU recenicu koju sam napisao pa onda komentarisi.

а ти прво''излоудуј'', тј. 'одбагуј' ту грешку која ти не да да увидиш разлику између рачунарског програма и човека као живог бића.
 
Kako može? Jel zaražen čovek ili inplant? Jeli u ovom slučaju zarazu prenosi čovek ili inplant? To što neko nosi inplant sa kompjuterskim virusom ne znači da je čovek zaražen.Nosio on ispod kože ili u džep,sve jedno.

Uzmimo primer nekog uredjaja koji koriguje malim elektrosokovima rad srca (pejsmejker). E sad zamisli da doktor bezicnim putem koriguje rad tog pejsmejkera.

Tim bezicnim putem sada zamisli da se nekim slucajem u memoriju tog HI TECH pejsmejkera infiltrira program (virus) koji ometa instrukcije rada istog uredjaja.

E sada taj covek ode na kafu kod svog prijatelja koji ima isti taj pejsmejker i ovaj prvi mu bezicnim putem nesvesno prenese taj elektronski virus sa jednog pejsmejkera na drugi. To znaci da su se obojica zarazili elektronskim putem. Na to sam mislio.

A da se ljudski organ zarazi kompjuterskim virusom je cista GLUPOST

а ти прво''излоудуј'', тј. 'одбагуј' ту грешку која ти не да да увидиш разлику између рачунарског програма и човека као живог бића.
Prvo obradi CELU recenicu koju sam napisao pa onda komentarisi.
.
To ti kazes da ja ne pravim razliku, po drugi put ponavljam da uopste nisam mislio na ljudsku memoriju vec na elektronsku, a ti ako ne zelis to da shvatis nije moj problem
:bye:
 
Poslednja izmena:
то за пејсмеjкер, то је уређај, а овде каже да се човек заразио рачунарским вирусом.
***.
ај здраво! ;)

jeste uredjaj, ali se nalazi u coveku, samim tim igra ulogu nekog organa, glavnu ulogu prenosenja ipak igra covek jer on je taj koji dolazi u kontakt sa drugim osobama koje imaju implant, tako da je covek ipak nosilac tog virusa i naravno da ce biti smesten u karantin dok mu ne formatiraju memoriju implanta.

Ne mogu da verujem oo kojih gluposti se ja raspravljam :hahaha:

A ti vrlo dobro znas na sta mislim, ali zenska tvrdoglavost ipak preovladava. :)
 
ne razumem, mislim da je to nista...
moje misljenje: taj cip je koliko vidim izolovan pa diraktan uticaj pomocu provodnika, poluprovodnika na nas i nema, znaci samo elektromagnetno polje koje stvara taj cip moze imati uticaj na nas, ono je malo, cesto smo izlozeni i veoma vecim elektromagnetnim poljima ....
i da ima nekog direktnog kontakta mi nismo sklop koji je funkcionise cisto pod uticajem elektronike i nismo osetljiv elektronski sklop kao kompjuter, pa da bi mali naponi i struje mogli dovesti u zabludu nas sistem i u nedefinisna stanja te mu poremetiti rad
zaboravio sam kako tacno funkcionisu signali mozga koje salje ostalim nasim organima ..., i ceo kako taj sklop funkcionise, ali mislim da cip ne moze izvrsiti ni na njega uticaj
tek cisto softverski uticaj mislim da ne nema nikakave sanse, a valjda je i softver je na kraju kretanje elektrona
ako bi virus cipa mogao da utice na nas, cip i virus bi se morali praviti bas za tu namenu i veoma i u svakom pogledu sihronizovati sa npr. nasim imulsima mozga i opet ne vidim da bi nauka uspela u tome i da bi to imalo neki osetan uticaj na nas pogotovo neki kojim bi se moglo upravljati , a kako tek ubaciti virus u tu pricu ...
svaki uticaj tog cipa je piko ili jos manji uticaj i mislim da moze biti samo kao uticaj malog elektromagnetnog polja, mislim da je manji od uticaja mobilnog telafona koji nam se nalazi u dzepu
 

Definitivno postoji greška u Star Treku.

Neće nikakav Borg sa drugog kraja glaksije napadati Zemlju u pokušaju da nas asimilira.Ljudska rasa će postati nešto slično Borgu i krenuti u asimilaciju ostalih inteligentnih oblika života širom glaksije (ako ih ima).

Prije par godina sam naletio na članak o nekom ameru koji je u Iraku ostao bez ruke i kako mu je napravljena (bolje rečeno ugrađena) robotska proteza koja je povezana sa nervnim završetcima preostalog djela amputirane ruke, tako da je bukvalno u stanju da mislima komanduje tom protezom.

A da stvar bude bolja nedavno na discavery kanalu sam gledao dokumentarac na temu tehnoloških implantata u cilju "poboljšanja" ljudskog organizam. Zalkjučak na karaju dokumentarca mi je bio prilično pesimističan. ne mogu ga baš doslovno citirati ali ide otpeilike ovako:

Neće proći ni 10-15 godina, a vaše djete će doći iz škole svo uplakano jer ne može da prati nastavu i postiže rezultate kao njegov prijatelji iz klupe kom su mama i tata platili ugradnju memorijskih čipova. Vi ćte se tada naći u dilemi, platiti ugradnju tih čipova i svom djetetu ili ga ostaviti takvim kakvim ga je majka priraoda napravila i osuditi ga da zaostaje za ostalima i bude vječiti autsajder.

Već sada je ugradnja slušni implantati koji se vezuju direktno na slušni nerv djece sa oštećenim sluhom postala gotovo rutinski hirurški zahvat. Potrebno je još samo da neki dokoni pukovnik u pentagonu (koji je usput fan Star Treka) skonta kako bi bilo super imati jedno vod ili dva međusobno umreženih vojnika, pa da umjesto slušnog aparata u glavu tih vojnika ugrade radio primopredajnik (ili nedaj bože wireless mrežnu karticu)

Dakle - Mi smo čovječanstvo, predatjte se, otpor je uzaludan.
 
Poslednja izmena:
Definitivno postoji greška u Star Treku.

Neće nikakav Borg sa drugog kraja glaksije napadati Zemlju u pokušaju da nas asimilira.Ljudska rasa će postati nešto slično Borgu i krenuti u asimilaciju ostalih inteligentnih oblika života širom glaksije (ako ih ima).

Prije par godina sam naletio na članak o nekom ameru koji je u Iraku ostao bez ruke i kako mu je napravljena (bolje rečeno ugrađena) robotska proteza koja je povezana sa nervnim završetcima preostalog djela amputirane ruke, tako da je bukvalno u stanju da mislima komanduje tom protezom.

A da stvar bude bolja nedavno na discavery kanalu sam gledao dokumentarac na temu tehnoloških implantata u cilju "poboljšanja" ljudskog organizam. Zalkjučak na karaju dokumentarca mi je bio prilično pesimističan. ne mogu ga baš doslovno citirati ali ide otpeilike ovako:

Neće proći ni 10-15 godina, a vaše djete će doći iz škole svo uplakano jer ne može da prati nastavu i postiže rezultate kao njegov prijatelji iz klupe kom su mama i tata platili ugradnju memorijskih čipova. Vi ćte se tada naći u dilemi, platiti ugradnju tih čipova i svom djetetu ili ga ostaviti takvim kakvim ga je majka priraoda napravila i osuditi ga da zaostaje za ostalima i bude vječiti autsajder.

Već sada je ugradnja slušni implantati koji se vezuju direktno na slušni nerv djece sa oštećenim sluhom postala gotovo rutinski hirurški zahvat. Potrebno je još samo da neki dokoni pukovnik u pentagonu (koji je usput fan Star Treka) skonta kako bi bilo super imati jedno vod ili dva međusobno umreženih vojnika, pa da umjesto slušnog aparata u glavu tih vojnika ugrade radio primopredajnik (ili nedaj bože wireless mrežnu karticu)

Dakle - Mi smo čovječanstvo, predatjte se, otpor je uzaludan.
iz toga onda moj post gore deluje ogranicen

dobro slazem se: 1.mozemo nervima upravljati elektonskin ili jos hibridnijim sklopom (npr. primer amara i ruke)
2. meorijski cip nam za par godina moe sluziti kao dodatak memoriji mozga ili sl.
ali:
1.da li ti sklopovi mogu vrsiti uticaj na nas koji mi ne zelimo i da li ih mi mozemo u potpunosti kontrolisati,
2.da li oni mogu biti kao virus koji ce imati neki uticaj nas nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sl..., i u kojoj meri
3. da li virus koji ima taj skol moze bilo kako uticati na nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sli..., i u kojoj meri

4. da li taj sklop moze sam proizvesti virus koji moze bilo kako uticati na nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sl..., i u kojoj meri
 
eto JOS JEDAN DOKAZ zasto su ti chipovi LOSIIIIII
djavola stvar :///

Ako su toliko loši, što držiš pored sebe pola kila te đavolje stvari? (Nemoj mi samo reći da ovo kucaš na tastaturi nekog analognog kompa)

Ajde pokušaj da izbaciš sve čipove iz svog stana pa da vidiš kako je izgledao svakodnevni život tvoje babe dok je bila djevojka.

1.da li ti sklopovi mogu vrsiti uticaj na nas koji mi ne zelimo i da li ih mi mozemo u potpunosti kontrolisati,
2.da li oni mogu biti kao virus koji ce imati neki uticaj nas nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sl..., i u kojoj meri
3. da li virus koji ima taj skol moze bilo kako uticati na nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sli..., i u kojoj meri

4. da li taj sklop moze sam proizvesti virus koji moze bilo kako uticati na nas, prvenstveno ne pozeljno ili ne svesno, ili sl..., i u kojoj meri

Na trenutnom nivou tehnologije koliko mi je poznato ne, barem ne više nego što na tebe i tvoj život utiče, recimo, tvoj mobilni telefon ili PC. Šta će biti za 5 ili 10 godina možemo samo da nagađamo.
 

Back
Top