razocarenje....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Previse si ga idealizovala a to neminovno,kad tad vodi u razocaranje,jer svi smo mi samo ljudi koji gresimo.Pokusaj da prihvatis njegove slabosti tako sto ces ih uporediti sa svim njegovim dobrim osobinama.
 
Mozda da sagledas dobre i lose stvari vezane za njega tj. vas dvoje. Onda povuces crtu i vidis da li je rezime sagledavanja nesto sto mozes (zelis, trebas...) prihvatiti ili ne.

Mislim da uglavnom imamo 2 izbora: ili da nesto prihvatimo sa nesavrsenostima (jer sve ima svoja 2 lica) ili da se okrenemo na drugu stranu.

Zelja za promenama nekog ili neceg cesto nije ni moguca ni realna, a oduzima mnogo vremena, snage, nerava...
 
Mozda da sagledas dobre i lose stvari vezane za njega tj. vas dvoje. Onda povuces crtu i vidis da li je rezime sagledavanja nesto sto mozes (zelis, trebas...) prihvatiti ili ne.

Mislim da uglavnom imamo 2 izbora: ili da nesto prihvatimo sa nesavrsenostima (jer sve ima svoja 2 lica) ili da se okrenemo na drugu stranu.

Zelja za promenama nekog ili neceg cesto nije ni moguca ni realna, a oduzima mnogo vremena, snage, nerava...

u redu da sagledaš dobre i loše stvari vezane za njega...misim...to se jelda podrazumeva...to sagledavanje i mirenje zarad onih vrlina koje ima i emocija...u redu da progutaš to što ima slabosti...misim...ionako niko nije savršen...

...al laganje...

...ne znam kako možeš da ostaneš sa nekim ko te laže...bez obzira na sve vrline...pogotovo što je ovo veza - vidimo se jednom mesečno...i svako na svoju stranu do sledećeg susreta...
...ko ti garantuje da sutra neće opet da te izlaže nešto...i to pod uslovom da ostaneš s takvim čovekom...niko...
...praštanje takvih stvari je zavaravanje samog sebe...a kad se vrati kao bumerang, ima još više da boli...jer...em što te već jednom opalio, em što nisi naučio lekciju...
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Danas, nazalost, se ne moze uci u vezu, gde jedno nece lagati... jednostavno ni ne mozes ga postovati vise, kada je ispao kadar da te laze, pored tvog truda... ne zasluzuje da se potrudis da ga postujes u istom stepenu kao i pre...jer se on nije libio da te slaze... sto mu bas nije fer... :rtfm:
 
....al laganje...
Laz, neiskrenost, nepostenje...osobine koje potpuno menjaju stav o nekome i prema nekome. Mada, ima ljudi koji iskljucivo tako funkcionisu sa okolinom i samim sobom. Strasno - ali tako je. Izbeci lazi potpuno - tesko. Svesti na minimum - moguce.

...ne znam kako možeš da ostaneš sa nekim ko te laže...bez obzira na sve vrline...pogotovo što je ovo veza - vidimo se jednom mesečno...i svako na svoju stranu do sledećeg susreta...
Sad verovatno tesko da bi proslo, ali vise ne govorim - ja to ne bih nikad (sta god da je) - jer me zivot nauci da je poredak mnogo suroviji nego sto se u prvi mah cini. I situacija koju nekome iznesemo kroz post, pricu...jos uvek ne znaci da mozemo da se stavimo u poziciju osobe koja ima problem. Zato sam za oprez pri davanju predloga za resenje tudjih muka.

...ko ti garantuje da sutra neće opet da te izlaže nešto...i to pod uslovom da ostaneš s takvim čovekom...niko...
Niko, naravno, ali niko od nas nekome ne moze glavu "otvoriti' i na levak sipati cinjenice jer tako ne ide. Svako sam mora da se potrudi i pronadje resenje za sebe koje iziskuje i promene. Zato se ogradjujem od velikih saveta, decidiranih predloga....jer nema nista od realizacije takvih stvari dok onaj o kome se radi ne prelomi.

...praštanje takvih stvari je zavaravanje samog sebe...a kad se vrati kao bumerang, ima još više da boli...jer...em što te već jednom opalio, em što nisi naučio lekciju...
Neke stvari definitivno niti mozemo niti hocemo zaboraviti, a mislim da lekcije ipak naucimo s vremenom i da je bas to - vreme, presudno u ucenju zivotnih lekcija.

Citati: @DeeLite
 
Poslednja izmena:
misim...ionako mi nije jasno zašto ozbiljna žena poput tebe priuštuje sebi te veze na daljinski, koje su uglavnom osuđene na propast...

:) nije uopste upitanju muskarac koji mi je ljubavnik nego otac.....nisam htela to da pomenem jer i nije bitno za pricu ali evo rekla sam....i zato i dalje ostaje to da su veze neraskidive.....
 
tek mi sad nisi jasna...al dobro...

:confused: pa eto, razocarao me otac, lagao nas je a ja sam se zbog lazi i pozorista u kuci razvela.....ne mogu to da trpim....mama je umrla, on neke babe dovodi nama iza ledja a laze nas da je sam....ulovili smo ga na delu i sad se svadja i prica o ljubavi prema toj nekoj babi a nema dva meseca da je mama umrla....uzasno sam razocarana u njega, volim ga kao oca ali imam utisak da gubi moje postovanje....ne zelim to, zelim da ga opravdam, da i dalje budemo u dobrim odnosima, ali ne znam hocu li to moci.....izgubila sam poverenje u njega i imam utisak da cim zine, slaze.....:roll:
 
:confused: pa eto, razocarao me otac, lagao nas je a ja sam se zbog lazi i pozorista u kuci razvela.....ne mogu to da trpim....mama je umrla, on neke babe dovodi nama iza ledja a laze nas da je sam....ulovili smo ga na delu i sad se svadja i prica o ljubavi prema toj nekoj babi a nema dva meseca da je mama umrla....uzasno sam razocarana u njega, volim ga kao oca ali imam utisak da gubi moje postovanje....ne zelim to, zelim da ga opravdam, da i dalje budemo u dobrim odnosima, ali ne znam hocu li to moci.....izgubila sam poverenje u njega i imam utisak da cim zine, slaze.....:roll:

Kao što si ti, verovatno, svojevremeno, pa i sada, mislila da otac nema pravo da se meša u tovje životne odabire, tako iskreno i ti nemaš pravo.
Laže vas zato što mu je stalo do vas i zato što ne želi da vas povredi, pogotovo ako vam je majka nedavno umrla.
Ali njegov privatni život je njegova stvar, ipak.
A tebi to može da se sviđa ili ne.

On možda tu 'babu' voli godinama, ali je ostajao u braku sa vašom majkom, zbog vas, zbog nje, zbog krova na glavom, zbog hiljadu stvari.

Otac je otac.
Svojoj deci.
A sebi je i dalje čovek.
 
uh, mene to jako boli ... ne znam recept za prevazilazenje :(

verovati nekom je veca cast nego voleti nekog.
a kad neko to zgazi, onda boli ...

mene nikada ne zaboli laz, vec cinjenica sto toj osobi vise necu moci da verujem...

pa, preci ces preko toga, ali nema tog lepka koji sastavlja takvu pukotinu...
drzace, ali ce se uvek poznavati...

bas mi je krivo.
to je najgora vrsta razocarenja :(
 
:confused: pa eto, razocarao me otac, lagao nas je a ja sam se zbog lazi i pozorista u kuci razvela.....ne mogu to da trpim....mama je umrla, on neke babe dovodi nama iza ledja a laze nas da je sam....ulovili smo ga na delu i sad se svadja i prica o ljubavi prema toj nekoj babi a nema dva meseca da je mama umrla....uzasno sam razocarana u njega, volim ga kao oca ali imam utisak da gubi moje postovanje....ne zelim to, zelim da ga opravdam, da i dalje budemo u dobrim odnosima, ali ne znam hocu li to moci.....izgubila sam poverenje u njega i imam utisak da cim zine, slaze.....:roll:

pa brate...održavaš vezu s njim tek koliko zbog deteta...

...
 
:confused: pa eto, razocarao me otac, lagao nas je a ja sam se zbog lazi i pozorista u kuci razvela.....ne mogu to da trpim....mama je umrla, on neke babe dovodi nama iza ledja a laze nas da je sam....ulovili smo ga na delu i sad se svadja i prica o ljubavi prema toj nekoj babi a nema dva meseca da je mama umrla....uzasno sam razocarana u njega, volim ga kao oca ali imam utisak da gubi moje postovanje....ne zelim to, zelim da ga opravdam, da i dalje budemo u dobrim odnosima, ali ne znam hocu li to moci.....izgubila sam poverenje u njega i imam utisak da cim zine, slaze.....:roll:

Nismo savršeni, a s godinama naše slabosti i mane sve više dolaze do izražaja. Ko zna zašto je takav. I drugi se slično ponašaju, neki su čitav život takvi, ne treba ljude osuđivati zbog načina života koji nam je neprihvatljiv, iako ne možemo da ih razumemo i opravdamo ne treba se otuđivati od njih, pogotovo kad je reč o tako bliskoj osobi kao što je otac.
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

..ne može to više, samo krpljenje i vidi koliko si zaslužila pored sebe osobu u koju više nemaš poverenja:).
 
:confused: pa eto, razocarao me otac, lagao nas je a ja sam se zbog lazi i pozorista u kuci razvela.....ne mogu to da trpim....mama je umrla, on neke babe dovodi nama iza ledja a laze nas da je sam....ulovili smo ga na delu i sad se svadja i prica o ljubavi prema toj nekoj babi a nema dva meseca da je mama umrla....uzasno sam razocarana u njega, volim ga kao oca ali imam utisak da gubi moje postovanje....ne zelim to, zelim da ga opravdam, da i dalje budemo u dobrim odnosima, ali ne znam hocu li to moci.....izgubila sam poverenje u njega i imam utisak da cim zine, slaze.....:roll:

mozda i laze sve sto kaze
mozda je on tu zenu volio sve vrijeme, mozda ju je upoznao tek nakon zenine smrti, mozda su sve te zene koje dovodi samo nacin da se izbori sa situacijom... kako znati sta je u pitanju?
ne znas ni ti, a ne mi da znamo
samo, nemoj da brkas uloge, nije ti on sin, vec otac... i koliko god da ga stitis, otac se ne stiti kao bespomocno dijete
ne tjeraj ga da ti se pravda, da ti objasnjava, da te laze

sta tebe tu muci?
cini ti se da ne zali dovoljno za tvojom majkom?
slabic je jer se ne bori stoicki?
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Neam pojma,nikada ne treba misliti za covjeka da je Bog jer nikada nece moci biti takav,ljudi se promijene u mjesec dana,pa ono sto smo mislili da poznajemo,zapravo uopste ne poznajemo...
Zavisi od tipa razocarenja,zasto zadrzati postovanje ako je to nesto tesko i gadno bilo,nema od toga nista,jednostavno raskinuti sve dok ne bude gore,da sutra kada budete prolazili jedno kraj drugoga da se uljudno kaze :"Dobar dan!" A ne ono kontas kako ces izbjeci tu osobu,pa ti srce tandara tipa neki stres ili tako nesto....ebiga oly :)
 
Sigurna sam da ćeš naći način da oprostiš.Povjerenje je rastezljiv pojam kad se radi o krvi.
A ljubav prema ocu je iznad toga.Šta bih ja dala da je moj otac živ..i vjeruj,ne bih tražila ništa od svega što sam mislila da je važno dok je bio živ.
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

pa jeeee...kasi misila da je bog...misim, nije moglo da se ne desi:))))
 

Back
Top