razocarenje....

Mislim da ovaj problem ne treba resavati na forumu.
U danasnje vreme nije bauk popricati sa psihologom.
Problem je dovoljno alarmantan za tako nesto.
Zasto bi trovala odnos sa jedinim roditeljem kog imas?
Mozda ti razgovor sa strucnom osobom pomogne da sagledas stvari iz drugog ugla.
Shvatam da si povredjena.
Deca osecaju da imaju pravo na svoje roditelje, ma koliko godina imali...
Zapitaj se, zasto te je lagao?
Da sacuva od bola tebe, ili oboje?
Znao je kakvu ce reakciju takva vest izazvati?
I, najvaznije, sta to govori o vasem odnosu?
Da ste i uvek cete biti roditelj-dete :)
Roditelji lazu svoju decu, misleci iskreno da je to za njihovo dobro, ponekad i pogrese......
Kako bi se osecala da ti je rekao?
Ne znam kakav odnos imate.....ali, zasto ne bi sela i popricala sa njim ne kao otac-kci, vec kao dvoje odraslih ljudi.
I.... znam da je tesko , ali ostani otvorenog uma i pokusaj da razumes.
Razumevanje je kljuc dobrog odnosa.
I....... uci na mojim greskama, ne na svojim, jer znam o cemu pricas :zag:
 
e vidis, resili smo....ja sam rekla sta imam, njemu je bilo dovoljno stalo da malo prikoci i razmisli, dato je i meni vremena da se presaberem i polako smo se sredili, obe srane su popustile....ali, ja i dalje imam na umu da je to odlika njegovog karaktera, da skriva ono sto smatra a nije po jus-u, i ma koliko to mene nerviralo, nema sanse da cu da promenim kod njega...
 
sry nezireciva shto cu malo o sebi pricati sad :)

razocarala sam se sad samo dva puta u zivotu..pre svega jer imam jako dobar instinkt za ljude,pa ne pogresim toliko cesto.A te dve osobe...prva je bila jjedna meni bliska osoba, za koju nisam mislila da je u stanju neke stvari da uradi,i ja stvarno prelazim preko svega,caki kad se neko promeni kao osoba ali....jedna je stvar to,druga je stvar kad se ti okrenes protiv mene. druga osoba,o njoj sam misila dosta visoko,mozda vishe nego shto zasluzuje,i kad sam videla da voli malo da slaze ( da preuvelicava) i da lako pravi obecanja,i kad sam sagledala stvari iz perspektive te osobe shvatila sam da....sam mislila mnogo vishe o njemu. i vishe nego shto mozda treba. razocarala sam se u neke stvari,osnovno poverenje je nestalo,i ima dosat stvari koje bih mozda toj osobi mogla da kazem ali ne vredi,jer sam osetila i videla neke stvari koje su mi...sasvim dovoljne.I vishe nego. I ja sam stvarno borac za ljude,ali kad ja jednom progledam...nema tu vishe nishta. a ponekad mi bude zao sto sam progledala,zaista. vishe bih volela da sam zivela u iluziji da su ti ljudi takvi samo su nas okolnosti sjebale,nego istinu. da li sam ja mozda bila lakoverna,slepa,da imam toliko poverenja u nekog ili..i ne osecam nishta prema njima,nikakav bes,nishta,vec se samo osecam glupom. ja sam mislila da oni o meni misle jednu stvar i na kraju kad sam videla shta stvarno misle o meni i koliko ne cene,bilo shta moje,shto su mi pricali iza ledja kad ja o njima nikad nisam,a to je jedna stvar preko koje nikako ne mogu da predjem...i vidim kroz njih,i mogla bih ja recima da ih sjebem,ali ne da mi se. jedino sam ja kriva,jer sam previshe verovala,previshe sam bila dobra,i posle slusala svakakve price iza mojih ledja na moj racun,da me ponekad bilo i sramota shto sam im ikad pokazala neku moju osecajnu stran,kad su ocigledno ljudi kerovi i cene samo jednu vrstu pristupa.
 
Poslednja izmena:
sry nezireciva shto cu malo o sebi pricati sad :)

razocarala sam se sad samo dva puta u zivotu..pre svega jer imam jako dobar instinkt za ljude,pa ne pogresim toliko cesto.A te dve osobe...prva je bila jjedna meni bliska osoba, za koju nisam mislila da je u stanju neke stvari da uradi,i ja stvarno prelazim preko svega,caki kad se neko promeni kao osoba ali....jedna je stvar to,druga je stvar kad se ti okrenes protiv mene. druga osoba,o njoj sam misila dosta visoko,mozda vishe nego shto zasluzuje,i kad sam videla da voli malo da slaze ( da preuvelicava) i da lako pravi obecanja,i kad sam sagledala stvari iz perspektive te osobe shvatila sam da....sam mislila mnogo vishe o njemu. i vishe nego shto mozda treba. razocarala sam se u neke stvari,osnovno poverenje je nestalo,i ima dosat stvari koje bih mozda toj osobi mogla da kazem ali ne vredi,jer sam osetila i videla neke stvari koje su mi...sasvim dovoljne.I vishe nego.

:) ja sam shvatila da nekim osobama bas previse oprastam....zavolim ih i onda postanu kao deo mene....najbolja drugarica mi se udaljila, nasla je tipa i pocela da zivi sa njim a on se u sve mesa i komanduje.....u pocetku sam to dozivljavala kao izdaju, nestalo je bliskosti izmedju nas dve jer je on stalno dolazio sa njom, nismo imale ni malo intime....ali, navikla sam se, spustila loptu i rekla sebi da cu da vidim sta cu kad se situacija slegne.....jer, dosadice i to non stop kesanje jedno za drugim i pozelece ona da ima opet drugaricu.....ali, da li cu je ja do tada potpuno prevazici, pa ko zna....vreme cini cuda......
 
editovala sam moj post... :)
pa slazem se,i j aprevishe prastam,i u konkretnom slucaju dve osobe nisam znala da je to slabost..posle iza mojih ledja shta sam cula...a ironija je da niko za njih dvoje ne bi radio neke stvari ko shto sam ja,i onda i se tako vraca...a ne znaju da ja i jesam jako emotivna,ali samo prema odredjenim,retkm ljudima. i to dodaje ironiju,da ne vide shta su izgubili :) ali ako te neko ne ceni,zar je i bitno?
 
Da ne pominjem posle shto je prva osoba dosla kod mene posle nekih godinu dana recima '' a ja bih opet da udemo drugarice,nijedna nece da me slusa kao da ti,da bude tu kad placem satima,jade da se pomirimo'' . J.ebiga. shto nisi mislila o tome pre. I mogla sam ja da se pomirim...mogu i drugu osobu da drzim sebi blizu. ali shta vredi..kad te u oci gledam i vidim te za ono shto shto jesi. jedino shto eto ne bih sebi oprostila je shto sam dozvolila da sumnjam u sebe,shto sam bial toliko dobra osoba da sam prvo pogledala sebe i ispitiavala,onako naivno,shta je to shto sam uradila loshe,cak se i stidela nekih svojih osoba ( osecajnost,neznost ) itd zbog njih...necu vishe nikad to.
 
Poslednja izmena:
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Ponekad se povjerenje izgubi, pa se povrati ... sve zavisi koliko je osobama stalo .. ali oboma ...
 
:) imala sam i sad je bivsi....sustina svega ovoga sto je sto sam izgubila poverenje u oca jer me je lagao, ulepsavao stvarnost.....a meni je dosta ljudi koji se kriju iza lazi....uradi i stoj iza toga....zar je to tako tesko????

Hm znaš nekad ljudi lažu jer misle da će zaštiti drage osobe od nekih istina koje baš nisu prijatne a ispadne na kraju skroz obratno..možda ako bi mogla da se postaviš nekako u njegovu situaciju, možda bi ti stvari izgledale drugačije...možda bi mogla da razumeš zašto je to baš tako uradio..pa na kraju i da mu oprostiš.
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Kao ljudi skloni smo da idealizujemo nama bliske i vazne osobe.Posebno oca,ako je zensko dete u pitanju.Ipak,on je samo covek.Moj pokojni otac je cinio ogromne greske koje su indirektno uticale na moju porodicu.Tada sam mu to jako zamerala i nisam se cak ni potrudila da ga razumem.Bila sam dovoljno sebicna.
Sada,kad ga vise nema,sve vidim drugacije.I,razumem ga,ali je kasno.
Pokusaj da oprostis,iako se to ponekad cini nemogucim.Pokusaj,jer ce jednom biti kasno.
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

morate da razumete da su laži nekada neophodne, a ne da na njih gledate kao na ne znam kakvu zmiju
 
dozivela sam veliko razocarenje.....rec je o jako bliskoj osobi muskog roda....veze su nam neraskidive i uzasno se trudim da ga i dalje postujem.....zelim da ga postujem....ali, lagao me je, pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....i eto, kako dalje????....kako zadrzati postovanje prema osobi koja vas je mnogo razocarala???.....kako????? :neutral:

Lepo, tako sto shvatis iz kog razloga se tako ponasa i objasnis sebi da on ne ume bolje..Mada bi mozda zeleo..
 
:think: e ovaj pristup je zanimljiv.....

drago mi je ako vas je zainteresovao, znate..od kako se rodimo, odmah krenu da nas uče da je laž nešto najstrašnije pa nas čak i tuku da bi nas izdresirali da ne lažemo, o nego šta.
A cela priroda se služi obmanama i nazovi varkama e da bi preživela. Pa jedan cvet orhideje oponaša svojim izgledom pčelu najobičniju ne bi li ga bumbar saleteo i onda oprašio dalje. O ribama, pticama i da ne govorimo. Pa zašto se žene šminkaju i povećavaju usta i oči i sve, a kad stanu pod tuš a ono "o draga da li si to ista ona ti od malo pre?" O mogao bih dosta o ovome, ali da ne gušim svakoga je li sada
 
drago mi je ako vas je zainteresovao, znate..od kako se rodimo, odmah krenu da nas uče da je laž nešto najstrašnije pa nas čak i tuku da bi nas izdresirali da ne lažemo, o nego šta.
A cela priroda se služi obmanama i nazovi varkama e da bi preživela. Pa jedan cvet orhideje oponaša svojim izgledom pčelu najobičniju ne bi li ga bumbar saleteo i onda oprašio dalje. O ribama, pticama i da ne govorimo. Pa zašto se žene šminkaju i povećavaju usta i oči i sve, a kad stanu pod tuš a ono "o draga da li si to ista ona ti od malo pre?" O mogao bih dosta o ovome, ali da ne gušim svakoga je li sada

Ha, to se ne moze uporediti sa lazi koja "kad tad izadje na videlo"!
To jeste samo trenutak da se neko ili nesto zavara, prosto receno, pa i ako je bolje po nas ili tog nekog, jer upravo sledi razocarenje kao sto i naslov kaze, i sta posle?
Tako se moze samo izgubiti poverenje i nista vise.
Bolje je reci istinu, pa kud puklo da puklo!
 
Bolje je reci istinu, pa kud puklo da puklo!

Verovatno, ali nekada nije ni za istinu pravo vreme. Nekada nije vreme za pucanje, bolje reći.
Mnogi bi da odlažu taj momenat u mislima i da uživaju koliko se može. Pa zamislimo kada bi momak rekao devojci istinu a ona ipak želi da joj se zakune da će je želeti do kraja života i sve više. Ne ide to. Zar da joj kaže odmah na početku veze "ej, slušaj ti ljubavi moja, sada ću ti reći iskreno, ja ću posle pet godina našeg braka verovatno poželeti neku drugu ženu, pa ti živi sa tim ako možeš od sada" Ide li to? Ne ide dabome, a zašto ne ide? e , to je već još ozbiljnije pitanje svakako
 
Verovatno, ali nekada nije ni za istinu pravo vreme. Nekada nije vreme za pucanje, bolje reći.
Mnogi bi da odlažu taj momenat u mislima i da uživaju koliko se može. Pa zamislimo kada bi momak rekao devojci istinu a ona ipak želi da joj se zakune da će je želeti do kraja života i sve više. Ne ide to. Zar da joj kaže odmah na početku veze "ej, slušaj ti ljubavi moja, sada ću ti reći iskreno, ja ću posle pet godina našeg braka verovatno poželeti neku drugu ženu, pa ti živi sa tim ako možeš od sada" Ide li to? Ne ide dabome, a zašto ne ide? e , to je već još ozbiljnije pitanje svakako

Paz' 'vako!
Imam ja situaciju koju odlazem, odlazem jer se plasim, a jednom mi je neko rekao da "neke stvari nije dobro odlagati"...i sta sad?
Ko je lud a ko zbunjen?
Iz straha se rade samo pogresne stvari, umesto preseci i reci, koliko god bolelo!
Preseci, reci, bice svima lakse!
Istina boli, ali bolje da boli sada, nego posle 5 godina, onda sve sto izgradis, sve u sta si ulozio sebe, mozes samo da bacis, kao da nije ni postojalo, a to je vrlo porazavajuce {nadovezujem se samo)!
 
nisam siguran da se iz straha rade samo pogrešne stvari znate. Ali opet, treba poznavati stvari. Međuljudski odnosi su najkomplikovaniji odnosi i realno je u mislima očekivati i loše i dobro. Ipak, ne možemo odmah i u startu raščistiti, da tako kažem, sa svim lošim i onda hajmo sada dalje. A ne, to ne ide tako. Biti zajedno i u dobru i u zlu, to je odluka. A odluka, ako smo pametni, znači da smo odlučili i da sve što se zlo desi - oprostimo, kako bi nastavili da budemo zajedno. Svako može sa svakim, ako odluči. Ako odluči da ne bude više sam. Biti sam ne traži kompromise. Biti zajedno, traži još kako. Šta je teže? Onaj ko je sam, taj se neće ni razočarati, jer je sam sebi i kriv i zaslužan i sve. Sam sebi u mislima i prašta i nagrađuje se i sve tako u krug samo..taj je krug zatvoren i neretko dosadan. Bolan, i svašta nešto neizdrživo
 
nisam siguran da se iz straha rade samo pogrešne stvari znate. Ali opet, treba poznavati stvari. Međuljudski odnosi su najkomplikovaniji odnosi i realno je u mislima očekivati i loše i dobro. Ipak, ne možemo odmah i u startu raščistiti, da tako kažem, sa svim lošim i onda hajmo sada dalje. A ne, to ne ide tako. Biti zajedno i u dobru i u zlu, to je odluka. A odluka, ako smo pametni, znači da smo odlučili i da sve što se zlo desi - oprostimo, kako bi nastavili da budemo zajedno. Svako može sa svakim, ako odluči. Ako odluči da ne bude više sam. Biti sam ne traži kompromise. Biti zajedno, traži još kako. Šta je teže? Onaj ko je sam, taj se neće ni razočarati, jer je sam sebi i kriv i zaslužan i sve. Sam sebi u mislima i prašta i nagrađuje se i sve tako u krug samo..taj je krug zatvoren i neretko dosadan. Bolan, i svašta nešto neizdrživo

Ne, nije to vezano za m-z odnos, vec sa prijateljstvo!
Naravno da u m-z odnosu treba mnogo kompromisa jer se stvari razvijaju i jednostavno se prilagodjavas koliko to mozes, kao i tebi neko!
I upravo to, ako zelimo i nismo toliko sebicni, moze se razviti nesto lepo, naravno, ako ima imalo simpatije!
Ali sa druge strane, ne treba lagati, ni u jednom trenutku, bas zbog toga, da bi se pravi odnos i razvio,ne?
 
pokazao je niz slabosti a mislila sam za njega da je bog....

:?:

Mozda je u tome problem. Kada gajimo nerealna ocekivanja idealizujuci ljude oko sebe, teska razocaranja pokazu se kao neminovnost.

i eto, kako dalje????....

Dalje - prihvatis da je smrtnik sa ljudskim slabosima, kao sto si i ti, i svako od nas, pa...

... sagledas dobre i lose stvari vezane za njega tj. vas dvoje. Onda povuces crtu i vidis da li je rezime sagledavanja nesto sto mozes (zelis, trebas...) prihvatiti ili ne.

 
Ne, nije to vezano za m-z odnos, vec sa prijateljstvo!
Naravno da u m-z odnosu treba mnogo kompromisa jer se stvari razvijaju i jednostavno se prilagodjavas koliko to mozes, kao i tebi neko!
I upravo to, ako zelimo i nismo toliko sebicni, moze se razviti nesto lepo, naravno, ako ima imalo simpatije!
Ali sa druge strane, ne treba lagati, ni u jednom trenutku, bas zbog toga, da bi se pravi odnos i razvio,ne?

ne mislim ipak tako, izvinjavam se. Mislim da treba mnogo i lagati i mnogo biti iskren, ali naći meru u mislima i za jedno i za drugo. Možda nekome zvuči to naopako ali to je stoga što nisu prihvatili laž kao nužnost u životu. Ne, zaista nisu. Jer da jesu, onda ne bi forsirali samo i jedino iskrenost, da li se razumemo? Čovek svakoga dana i laže i biva iskren hiljdadu puta što prema sebi, što prema drugima ali hajde..Od prvog "dobar dan" kojeg izgovaramo automatski i lažno pa do ne znam čega sve.
 
ne mislim ipak tako, izvinjavam se. Mislim da treba mnogo i lagati i mnogo biti iskren, ali naći meru u mislima i za jedno i za drugo. Možda nekome zvuči to naopako ali to je stoga što nisu prihvatili laž kao nužnost u životu. Ne, zaista nisu. Jer da jesu, onda ne bi forsirali samo i jedino iskrenost, da li se razumemo? Čovek svakoga dana i laže i biva iskren hiljdadu puta što prema sebi, što prema drugima ali hajde..Od prvog "dobar dan" kojeg izgovaramo automatski i lažno pa do ne znam čega sve.

Ok, male malecne i sitne koje ne mogu nikog povrediti, okrenes se i sve zaboravljeno, ali...
Ja ne umem to, umem da precutim nesto, ali ne umem da lazem, posebno nekog do koga mi je stalo!
Neka boli, mene ce vise, ali bar se ne zavaravam!
Umem da budem prevrtljiva i promisljena, ali ne zelim bilo sta da gradim na lazima koje mogu imati velike posledice!
Jednostavno, ne zelim, nije mi to TO!
 
Cesto ljudi ne lazu iz nekakve zle namere, vec iz neke svoje slabosti, ili nemogucnosti da se na drugaciji nacin nose sa nekom situacijom, da bi sebe ili nekog drugog postedeli ili zastitili. :)

pomislimo samo ovu situaciju, roditelji kažu deci svojoj da uvek budu iskrena. Dobro. Ali onda kažu "ajde dođi i poljubi tetku!" a detetu se to uopšte ne radi. I onda šta će da kaže "ne, neću ja to da radim, tetka ima brkove i ne ljubi mi se!" ali, ipak ode i poljubi je. U tom svetu zbunjivanja od malih nogu i u mislima, sve kreće. Pa do danas se nastavlja zar ne
 
pomislimo samo ovu situaciju, roditelji kažu deci svojoj da uvek budu iskrena. Dobro. Ali onda kažu "ajde dođi i poljubi tetku!" a detetu se to uopšte ne radi. I onda šta će da kaže "ne, neću ja to da radim, tetka ima brkove i ne ljubi mi se!" ali, ipak ode i poljubi je. U tom svetu zbunjivanja od malih nogu i u mislima, sve kreće. Pa do danas se nastavlja zar ne

:klap:
Dobar primer! I sta onda?
 

Back
Top