Problem sa wireless adsl-om

ralemclaren

Početnik
Poruka
1
Ovako ljudi,i ja i cimer imamo lap top u stanu.Sad smo uzeli wireles adsl i obojica smo se preko wirelesa konektovali na net.Problem je u tome sto je meni brzina konekcije 11Mbps,a njemu konstantno 54Mbps bilo gde u stanu.Meni ponekad brzina konekcije spadne na 1Mbps pa mi se diskonektuje sa interneta.Jedino kad donesem lap top pored modema i meni se poveca na 54Mbps.Ne znam jel u pitanju moj lap top ili je nesto oko podesavanja?Ako neko zna nek mi objasni.Hvala unapred
 
Gde ti to zivis u Srbiji, pa imas 11Mbps protok!? To sto ti pise nije pravi protok, to su standardi na kojima rade wireless kartice, ona slova pored oznake 802.11 a, b, g. I neki od ovih imaju protok 54Mbps, a neki 11Mbps i cim se ti udaljis od rutera, prebaci se na neki drugi standard i manju brzinu. Moja preporuka, ako vam je slab ovaj ruter u stanu, uzmite neki TP-Link-ov sa promenljivom antenom i necete imati problema.
 
Gde ti to zivis u Srbiji, pa imas 11Mbps protok!? To sto ti pise nije pravi protok, to su standardi na kojima rade wireless kartice, ona slova pored oznake 802.11 a, b, g. I neki od ovih imaju protok 54Mbps, a neki 11Mbps i cim se ti udaljis od rutera, prebaci se na neki drugi standard i manju brzinu. Moja preporuka, ako vam je slab ovaj ruter u stanu, uzmite neki TP-Link-ov sa promenljivom antenom i necete imati problema.

Ne menja standard, nego samo menja brzinu komunikacije između dva uređaja koji komuniciraju, u ovom slučaju između rutera i kartice u računaru.
 

Back
Top