Hrvati legalizuju incest?

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Radna grupa za izmenu Krivičnog zakona Hrvatske, razmatra ideju da se rodoskvrnuće, tj. incest, izbriše iz kataloga krivičnih dela.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/55651/Hrvati-legalizuju-incest
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ja oво нећу коментарисати јер за моја схватања ово је идиотизам.
Ако се то дешава међу Хрватима, онда ми је јасно одакле им је урођена крволочност према другим народима (Србима, Босанцима, Ромима, Јеврејима, ....).
Шта ће тек бити ако законски озваниче овакве везе. Ужас, монструми, ретарди, болиди, .......
 
Ako su ljudi punoletni ne vidim šta je tu krivično delo?
Normalno je da ne mogu da se venčavaju i tako to ali nisam sigurna da postoji zakon koji može efikasno da spreči dve matore osobe koje su u krvnom srodstvu da rade šta im je volja. Bolesno jeste ali ipak je to njihovo pravo.

Incest nad maloletnicima valjda potpada pod teži slučaj pedofilije.
 
Ako su ljudi punoletni ne vidim šta je tu krivično delo?
Normalno je da ne mogu da se venčavaju i tako to ali nisam sigurna da postoji zakon koji može efikasno da spreči dve matore osobe koje su u krvnom srodstvu da rade šta im je volja. Bolesno jeste ali ipak je to njihovo pravo.

Incest nad maloletnicima valjda potpada pod teži slučaj pedofilije.

I poligamija je krivicno delo...
Incest je krivicno delo...

NIJE PRAVO NEKE OSOBE- VEC KRIVICNO DELO

SVA zakonodavstva NA SVETU zabranjuju incest... samo se stepen srodstva razlikuje!!!

sta se radi- a sta ne, to je druga stvar.. zakone su ipak pisali pametniji
 
Poslednja izmena:
Ako su ljudi punoletni ne vidim šta je tu krivično delo?
Normalno je da ne mogu da se venčavaju i tako to ali nisam sigurna da postoji zakon koji može efikasno da spreči dve matore osobe koje su u krvnom srodstvu da rade šta im je volja. Bolesno jeste ali ipak je to njihovo pravo.
Incest nad maloletnicima valjda potpada pod teži slučaj pedofilije.

Ма, изгледа да код Хрвата све може.
 
Ako su ljudi punoletni ne vidim šta je tu krivično delo?
Normalno je da ne mogu da se venčavaju i tako to ali nisam sigurna da postoji zakon koji može efikasno da spreči dve matore osobe koje su u krvnom srodstvu da rade šta im je volja. Bolesno jeste ali ipak je to njihovo pravo.

Incest nad maloletnicima valjda potpada pod teži slučaj pedofilije.

kako je krenulo i venčavaće se i to u crkvi :aha:

no coment, došla su poslednja vremena
mada pitanje je koliko je to istina, nadam se da nije
 
I poligamija je krivicno delo...
Incest je krivicno delo...

NIJE PRAVO NEKE OSOBE- VEC KRIVICNO DELO

SVA zakonodavstva NA SVETU zabranjuju incest... samo se stepen srodstva razlikuje!!!

sta se radi- a sta ne, to je druga stvar.. zakone su ipak pisali pametniji

Naravno da zabranjuju, što je i normalno, ali kada reaguje pravna država? Nisam preterano upućena u to oko incesta ali mislim da pravni mehanizmi ne deluju zbog samog saznanja da je neko u incestuoznoj vezi niti bilo ko goni i ograničava te ljude već isključivo ako neko iz incestuozne veze pokušava da ostvari neko pravo (npr. pravo očinstva ili pravo na brak) i samim tim krši zakon.
 
Naravno da zabranjuju, što je i normalno, ali kada reaguje pravna država? Nisam preterano upućena u to oko incesta ali mislim da pravni mehanizmi ne deluju zbog samog saznanja da je neko u incestuoznoj vezi niti bilo ko goni i ograničava te ljude već isključivo ako neko iz incestuozne veze pokušava da ostvari neko pravo (npr. pravo očinstva ili pravo na brak) i samim tim krši zakon.

pravni mehanizmi kod nas ne reaguju ni na mafiju, ako zelis filozofirati ;)
 
I poligamija je krivicno delo...
Incest je krivicno delo...

NIJE PRAVO NEKE OSOBE- VEC KRIVICNO DELO

SVA zakonodavstva NA SVETU zabranjuju incest... samo se stepen srodstva razlikuje!!!

sta se radi- a sta ne, to je druga stvar.. zakone su ipak pisali pametniji

A jeste li vi sigurni da je incest među punoletnim osobama sa obostranim pristankom krivično delo?
Ja nisam.

Kako se dokazuje? Ako nemaju dece?
Prijavi komšija sumnjivo ponašanje, pa strpaju na robiju oboje?
Mislim, bolesno jeste, ali nikad nisam čula da je pala neka kazna zbog toga.
Zbog incesta pod prisilom da, i kad je u pitanju maloletnik, ali za ovo nisam sigurna.
 
I poligamija je krivicno delo...
Incest je krivicno delo...

NIJE PRAVO NEKE OSOBE- VEC KRIVICNO DELO

SVA zakonodavstva NA SVETU zabranjuju incest... samo se stepen srodstva razlikuje!!!

sta se radi- a sta ne, to je druga stvar.. zakone su ipak pisali pametniji

Zašto onda u SVIM zemlama koje imaju te zakone ne hapse toplu BRAĆU kad se ''heftaju'' nego se još gologuzi šetaju ulicama?
valjda je i to incest?
 
Rodoskrvnjenje
Član 197
Punoletno lice koje izvrši obljubu ili sa njom izjednačen polni čin sa maloletnim srodnikom po krvi u pravoj liniji ili sa maloletnim bratom, odnosno sestrom, kazniće se zatvorom do tri godine.

U pravu ste, dobila sam pogresnu pocetnu if :rumenka:
 
mislim, :roll:
ne radi se tu samo o tome dal je krivično delo ili ne
samo ne znam kakve su to osobe koje to mogu dobrovoljno da rade, koji mogu da brata ili sestru da gledaju tim očima...po mom, to su osobe bez stida i vaspitanja
nek mi niko ne zameri, jednostavno ne bih mogla da smatram za normalno da neko hebe svoju sestru ili brata ...
:bljak:
 
Ma razumljivo je, kad se pomene incest, svi prvo pomislimo na zlostavljanje u porodici.

Sad, što više razmišljam, uopšte nisam sigurna da je nemoguće da recimo brat i sestra ili bliski rođaci žive u vanbračnoj vezi, pa čak i da prijave dete. Pretpostavljam da ne mogu dobiti dozvolu za venčanje, ali opet, koliko se tu uopšte proverava stepen srodstva? A za dete ti svakako ne treba venčani list....
 
Ma razumljivo je, kad se pomene incest, svi prvo pomislimo na zlostavljanje u porodici.

Sad, što više razmišljam, uopšte nisam sigurna da je nemoguće da recimo brat i sestra ili bliski rođaci žive u vanbračnoj vezi, pa čak i da prijave dete. Pretpostavljam da ne mogu dobiti dozvolu za venčanje, ali opet, koliko se tu uopšte proverava stepen srodstva? A za dete ti svakako ne treba venčani list....

Znam slučaj naših ljudi kojima su majke rođene sestre. Venčali su se u SAD zbog papira (naravno nisu bili ni u kakvoj vezi) i niko nije proveravao stepen srodstva. Onda verovatno takve kombinacije prolaze i ovde, naši su posebno nemarni :confused:
 
Znam slučaj naših ljudi kojima su majke rođene sestre. Venčali su se u SAD zbog papira (naravno nisu bili ni u kakvoj vezi) i niko nije proveravao stepen srodstva. Onda verovatno takve kombinacije prolaze i ovde, naši su posebno nemarni :confused:

Ma pitanje je i da li je nemarnost u pitanju, ko zna da li je to uopšte predviđeno da se radi.
I kako to da utvrdiš?
Ako zakazuješ venčanje sa LK i, ne znam, verovatno izvodom iz knjige rođenih, nemam pojma koja su dokumenta potrebna, šta te sprečava da se udaš za npr brata od rođene tetke? Nevidljivo na prvi pogled, različita prezimena, različiti roditelji, ko bi to ujurio i kako?
Možda eventualno postoji protokolarno pitanje za mladence da li su u srodstvu, ono na "majke mi" ali realno, niko to ne može da proveri.
Sve i da se utvrdi, ne verujem da neko ide na robiju zbog toga, brak se ne dozvoli ili se poništi i to je verovatno sve.
 
Kad smo mm i ja išli da zakazujemo venčanje kod matičara, a to je bilo pre 18 godina, :rumenko:, procedura je bila sledeća:
- zakazivanje je bilo obavezno najmanje mesec dana ranije
- matičar je pred nama ispregledao obe originalne matične knjige
-odgovarali smo na mnogo pitanja od kojih se nekih i ne sećam, ali smo pod punom odgovornošću oboje dali izjavu da nismo u krvnom srodstvu.
Naravno da se u manjim sredinama takve stvari znaju i o njima se govori javno ili tajno. ali ja ne znam ni za jedan takav slučaj u mom okruženju. Ko je imalo ikad učio genetiku zna kakve se opasnosti po potomstvo tu kriju. Pa i odgajivači životinja strogo vode računa o tome a kamoli normalni ljudi koji hoće da zasnuju normalnu porodicu.
 
Radna grupa za izmenu Krivičnog zakona Hrvatske, razmatra ideju da se rodoskvrnuće, tj. incest, izbriše iz kataloga krivičnih dela.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/55651/Hrvati-legalizuju-incest
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ja oво нећу коментарисати јер за моја схватања ово је идиотизам.
Ако се то дешава међу Хрватима, онда ми је јасно одакле им је урођена крволочност према другим народима (Србима, Босанцима, Ромима, Јеврејима, ....).
Шта ће тек бити ако законски озваниче овакве везе. Ужас, монструми, ретарди, болиди, .......
ne vidim sto vam je tu problem

zakon jasno govori da samo dvije odrasle osobe koje su samosvjesne i svojim izborom usle u vezu imaju pravo na to

silovatelji i dalje podlezu kazni
 

Back
Top