ODBIJENA VIZA - STA SADA???

A kakva je situacija sa srednjoskolcima, sledece godine cu biti punoletan, ucenik sam Vojne gimnazije, sto je zbog ugovora kojim sam vezan za nju valjda dovoljan dokaz da cu se vratiti, pozvao me je brat u New Jersey, rekao je da ce poslati garantno pismo ako treba, posto ne verujemcda bilo ko mojih godina ima na sebi kola, kucu i sta vec, sta predlazete?
 
Ако посећујете америчког грађанина а виза вам је одбијена из глупих разлога, препоручујем вам да замолите грађанина да контактира свог конгресмена и-или сенатора. Сваки конгресмен има помоћнике који се баве искључиво имиграциских питања. То раде да би стекли што више гласова. Генерално грађанин пошаље писмо где културно и уљудно објашњава зашто ћеш се вратити назад, без да нападаш будале из конзулата што су те одбили. Онда закажеш нови интервју , канцеларија конгресмена у међувремену пошаље то исто писмо конзулату и онда те скоро сигурно пусте.
Мога неђака су одбили летос, па сам контактирао свог конгресмена и два сенатора. Сви су одговорили, у случају конгресмена, исти дан, био сам пријатно изненађен.
 
Ако посећујете америчког грађанина а виза вам је одбијена из глупих разлога, препоручујем вам да замолите грађанина да контактира свог конгресмена и-или сенатора. Сваки конгресмен има помоћнике који се баве искључиво имиграциских питања. То раде да би стекли што више гласова. Генерално грађанин пошаље писмо где културно и уљудно објашњава зашто ћеш се вратити назад, без да нападаш будале из конзулата што су те одбили. Онда закажеш нови интервју , канцеларија конгресмена у међувремену пошаље то исто писмо конзулату и онда те скоро сигурно пусте.
Мога неђака су одбили летос, па сам контактирао свог конгресмена и два сенатора. Сви су одговорили, у случају конгресмена, исти дан, био сам пријатно изненађен.

I, jesu li pomogli tvom nećaku? Mogu da se kladim da nisu. Ali su te sigurno "podržali" ;)

Naravno da su "odgovorili". Razume se, ne baš kongresmeni i senatori lično, ali ipak (hah!). Da se razumemo, komunikaciju običnih smrtnika bez podrške javnosti neće videti nijedan senator ili kongresmen, naravno, niti ih to ič zanima. Svaki od njih ima armiju studenata, sekretarica, praktikanata i sličnih, kojima je (skoro) jedini zadatak da odgovaraju na email-ove i ostale vidove komunikacije po priloženom pravilniku i template-u.

Dobiješ odgovor nafilovan copy-paste feelgood frazama, sa "pogledaćemo", "shvatamo vašu uznemirenost", "istražićemo", "angažovaćemo se", "podržavamo" i sličnim. U 99.999999% slučajeva, to je apsolutno sve što ćeš dobiti - moralnu podršku ;)


Da ne pričamo o tome da niko od navedenih senatora ili kongresmena po zakonu nema apsolutno nikakva prava da se meša u imigracioni proces, a ogromna većina se i tako i tako drži što dalje od teme imigracija, jer je to u USA poodavno jako osetljiva tema. A nadati se da će oni da se lično angažuju za tamo nekog nepoznatog, koji je odbijen u redovnom procesu zbog legalne procene konzula na koju ovaj ima po zakonu apsolutno diskreciono pravo (ma kako nepravedno to možda jeste u slučaju tvog nećaka) - to je apsolutno nezamislivo (čitaj: neće se desiti). To se dešava isključivo ako su u pitanju medijski jako vidljivi i isforsirani slučajevi, a i tada je angažovanje političara u skoro 100% slučajeva samo lip service, kao ispomoć za dobijanje par glasova na sledećim izborima.
 
Poslednja izmena:
I, jesu li pomogli tvom nećaku? Mogu da se kladim da nisu. Ali su te sigurno "podržali" ;)

Naravno da su "odgovorili". Razume se, ne baš kongresmeni i senatori lično, ali ipak (hah!). Da se razumemo, komunikaciju običnih smrtnika bez podrške javnosti neće videti nijedan senator ili kongresmen, naravno, niti ih to ič zanima. Svaki od njih ima armiju studenata, sekretarica, praktikanata i sličnih, kojima je (skoro) jedini zadatak da odgovaraju na email-ove i ostale vidove komunikacije po priloženom pravilniku i template-u.

Dobiješ odgovor nafilovan copy-paste feelgood frazama, sa "pogledaćemo", "shvatamo vašu uznemirenost", "istražićemo", "angažovaćemo se", "podržavamo" i sličnim. U 99.999999% slučajeva, to je apsolutno sve što ćeš dobiti - moralnu podršku ;)


Da ne pričamo o tome da niko od navedenih senatora ili kongresmena po zakonu nema apsolutno nikakva prava da se meša u imigracioni proces, a ogromna većina se i tako i tako drži što dalje od teme imigracija, jer je to u USA poodavno jako osetljiva tema. A nadati se da će oni da se lično angažuju za tamo nekog nepoznatog, koji je odbijen u redovnom procesu zbog legalne procene konzula na koju ovaj ima po zakonu apsolutno diskreciono pravo (ma kako nepravedno to možda jeste u slučaju tvog nećaka) - to je apsolutno nezamislivo (čitaj: neće se desiti). To se dešava isključivo ako su u pitanju medijski jako vidljivi i isforsirani slučajevi, a i tada je angažovanje političara u skoro 100% slučajeva samo lip service, kao ispomoć za dobijanje par glasova na sledećim izborima.
У његовом случају , он је десет дана касније имао нови интервју и прошао је. Сви локални "експерти" су причали да мора да сачека минимум годину дана да поново аплицира.
Е сада дали су конгресмени помогли. У његовом случају, вероватно су помогли да је поштено размотрена његова прича а то је да поред тешко болесног оца , вероватноћа да он остане илегално у САД, скоро нула.

Овде су осетљиве на те приче, не зато што су нешто много хумани него што те ствари могу ескалирати и онда политичари губе гласове. Што се мени тиче они су мене одмах контактирали, послали су писмо конзулату ( копија послаби мени, које је углавно copy paste од моје оригинални писмо) њима то не кошта јер шаљу само мишљење, ја импресиониран и причам около комшијама тако да они добили десетак гласова можда.
Иначе тачно је то да они немају право да се мешају, али увек можеш да "додаш" нове информације. Да не будемо наивни- политичарима требају гласови а ови из конзулата би радије да буду у Washington DC, те тамо наставе каријеру него остану богу иза трегера.
Дакле ако је прича снажна и одбијена је виза зато што је можда конзуларни службеник мрзовољан, уморан и слично, ово је најбољи пут. Keep up the pressure.
 
Poslednja izmena:
Pre 10-ak dana sam odbijena za turisticku vizu. Naime, mama mi je legalni gradjanin Amerike i htela sam da je posetim i budem sa njom za praznike, jer ona ne moze doci, suprug joj je bolestan. Student sam, u momentu kada sam aplicirala imala sam jos 6 ispita do kraja i vlasnica sam restorana godinu i po dana, medjutim na razgovoru nisam imala sansu da to kazem. Najveci problem je bio sto sam poslednji ispit polozila prosle godine.
U decembru planiram da polozim jos 3 ispita, da li mislite da bi to mozda uticalo da dobijem vizu ili da ne pokusavam uopste?
 
Pre 10-ak dana sam odbijena za turisticku vizu. Naime, mama mi je legalni gradjanin Amerike i htela sam da je posetim i budem sa njom za praznike, jer ona ne moze doci, suprug joj je bolestan. Student sam, u momentu kada sam aplicirala imala sam jos 6 ispita do kraja i vlasnica sam restorana godinu i po dana, medjutim na razgovoru nisam imala sansu da to kazem. Najveci problem je bio sto sam poslednji ispit polozila prosle godine.
U decembru planiram da polozim jos 3 ispita, da li mislite da bi to mozda uticalo da dobijem vizu ili da ne pokusavam uopste?

Draga studentice, steta sto niste stariji, oma bih vas ozenio iz cuga i eto vas zauvek u USA :)
 
Evo moj slucaj. Kum i ja treba zajedno da idemo u kod ortaka. Ja odbijen, on dobio vizu. Ja imam zenu, dete. Turisticki radnik. Plata visoko iznad proseka. Sve moguce papire. Kum ima dobro placen posao i sve kontra od onog sto ja imam. Nema pravila. Kod nas je bilo eci peci pec. Plus sam aplicirao sa EU papirima(HR) a on sa SRB.
 
Evo moj slucaj. Kum i ja treba zajedno da idemo u kod ortaka. Ja odbijen, on dobio vizu. Ja imam zenu, dete. Turisticki radnik. Plata visoko iznad proseka. Sve moguce papire. Kum ima dobro placen posao i sve kontra od onog sto ja imam. Nema pravila. Kod nas je bilo eci peci pec. Plus sam aplicirao sa EU papirima(HR) a on sa SRB.

Zdravo svima. Nova sam na ovom sajtu. Uglavnom procitala sam vase poruke. Danas sam imala intervju i bila sam odbijena.
Moja prica je ovakva. Imam srpsko drzavljanstvo, ali zivim u sloveniji vec 7 godina i imam stalne papire ovde. Studiram u Italiji i zavrsila sam prvu godinu faksa i upisala drugu (sve ispite sam dala u roku). Mama mi je u Sloveniji kao i dva brata, cak smo kupili stan ove godine. Sve dokumente koje sam donela (pare na racunu, potvrda o upisu, potvrda o zavrsenim ispitima i sve ostalo nisu. ni pogledali ????). Moja zelja je otici na Floridu za novu godinu. Rekla sam da ne znam nikoga iako sam zelela da posetim prijatelja. Razlog zasto nisam dobila vizu je da imam 19 godina i da zelim da putujem sama a da nisam bila nikad van Evrope. Zena na intervjuu mi je rekla da bi trebala malo vise putovati po Evropi i izvan nje pre nego sto opet apliciram ili da probam preko W&T. Ja sam zaista zelela ici za novu godinu na 10 dana. Sta sada? Da li da cekam godinu dana i putujem po Evropi i probam opet sledece godine ili da probam opet za koji mesec? Ovaj put sam probala u Sloveniji, pa sam mislila da probam i u Srbiji.. Pomozite mi zaista zelim da odem tamo turisticki, to mi je zivotni sam ????????????????
 
Da li neko u 2020. godini pokusava da dobije vizu za Ameriku...
Molim vas pisite jer bi mi znacilo kakvo je sada stanje posto planiram da apliciram, takoda bi mi stvarno znali ako bi mi neko dao savet ili ispricao svoje iskustvo u 2019. ili 2020. godini, kako bih znao sta trenutno traze i kako da se ponasam na intervjuu jer je to ocigledno presudno
 

Back
Top