ODBIJENA VIZA - STA SADA???

MOLIM SVAKOG ZA SAVET!!!!ja i suprug smo aplicirali za turisticku vizu za Ameriku...odbijeni smo :( Ja imam svoju firmu koja radi godinu i po dana,moj suprug radi u istoj firmi 10 godina ( ozbiljna firma) imamo stan (koji je na ime njegove majke) splav,auto i kombi.imamo i poziv za vencanje kod moje drugarice u los andjelesu.prosli smo prvi salter,predali dokumente,dali otiske, sacekali i konacno intervju.na salteru gospodja koja nas je bukvalno pitala tri pitanja i to vezana za posao,dali smo odgovore (kratke) jer nas je prekidala na pola recenice,i posle 30sekundi ZAO NAM JE NISTE KVALIFIKOVANI.Ja bih aplicirala ponovo i to sto pre dok mi vazi poziv za svadbu,tj. to bi bio drugi put za dvadeset dana.i sad sam u nedoumici da li je pametno da to uradim ili bi bilo bacanje para. Zbog toga molim svakog za savet ko je bio u istoj situaciji ili poznaje nekog ko jeste.hvala puno i pozdrav

Možeš i sama da proceniš verovatnoću - Prvo što će te (tj. vas dvoje) pitati je: "Vi ste odbijeni pre nedelju dana, šta se to kod vas (značajno) promenilo u tih nedelju dana da bi vam sad odobrili vizu?"

Šta nameravaš da odgovoriš na to?
 
Možeš i sama da proceniš verovatnoću - Prvo što će te (tj. vas dvoje) pitati je: "Vi ste odbijeni pre nedelju dana, šta se to kod vas (značajno) promenilo u tih nedelju dana da bi vam sad odobrili vizu?"

Šta nameravaš da odgovoriš na to?[/Q

znas kako,nama je ovo prvi put da idemo na intervju,mozda mi nismo bili bas najopusteniji.ocekivali smo da ce nam postavljati brdo pitanja da ce nam traziti dokumenta.mozda smo sami trebali da dajemo papire i da pricamo bez prestanka,isto tako mislim da nismo bas imali srece sa sluzbenicom.prosto mi nije jasno da student koji je na polovini studiranja (ne zelim da uvredim nikoga ili bilo sta slicno)ima vece sanse od ljudi koji imaju svoju firmu,firmu koja ima zaposljene radnike.pitala nas je da li imamo dece...nemamo,da li je moguce da su nas zbog toga odbili,jer sve ostaale kriterijume mislim da mi ispunjavamo...
 
Možeš i sama da proceniš verovatnoću - Prvo što će te (tj. vas dvoje) pitati je: "Vi ste odbijeni pre nedelju dana, šta se to kod vas (značajno) promenilo u tih nedelju dana da bi vam sad odobrili vizu?"

Šta nameravaš da odgovoriš na to?

planiram da kazem da se nije promenijo nista i da nema potrebe da se menja jer je nama ovde odlicno,lepo radimo,lepo zivimo i samo hocemo da malo setamo,sopingujemo i prisustvujemo vencanju drage nam osobe.....
 
planiram da kazem da se nije promenijo nista i da nema potrebe da se menja jer je nama ovde odlicno,lepo radimo,lepo zivimo i samo hocemo da malo setamo,sopingujemo i prisustvujemo vencanju drage nam osobe.....
Pišeš kako imaš firme, splavove, kombije, kamione, avione.........a na jednoj temi raspituješ se oko agencija za zapošljavanje u Kanadi. Nešto tu ne štima.
Verovatno ste im bili sumnjivi iz nekog razloga pa su vas odbili, a odbiće vas ponovo to je sigurno.
 
Pišeš kako imaš firme, splavove, kombije, kamione, avione.........a na jednoj temi raspituješ se oko agencija za zapošljavanje u Kanadi. Nešto tu ne štima.
Verovatno ste im bili sumnjivi iz nekog razloga pa su vas odbili, a odbiće vas ponovo to je sigurn

Dejane, nemam avione i kamione ni firme!!!imam jednu firmu,koja se bavi trgovinom vocem i povrcem na veliko i malo. Sve sto sam napisala je potpuno tacno ZA SVE POSTOJE I IMAM DOKUMENTA sve se moze proveriti.nemam nikakvu nameru da lazem ovde na forumu,napisala sam tako kako jeste...ja imam prijatelje koje interesuje nesto drugo...to sto sam napisala na drugoj temi sa ovim ovde nema nikakve veze...u svakom slucaju hvala tebi na odgovoru,ako se ovo moze nazvati odgovorom!
 
Pišeš kako imaš firme, splavove, kombije, kamione, avione.........a na jednoj temi raspituješ se oko agencija za zapošljavanje u Kanadi. Nešto tu ne štima.
Verovatno ste im bili sumnjivi iz nekog razloga pa su vas odbili, a odbiće vas ponovo to je sigurn

Dejane, nemam avione i kamione ni firme!!!imam jednu firmu,koja se bavi trgovinom vocem i povrcem na veliko i malo. Sve sto sam napisala je potpuno tacno ZA SVE POSTOJE I IMAM DOKUMENTA sve se moze proveriti.nemam nikakvu nameru da lazem ovde na forumu,napisala sam tako kako jeste...ja imam prijatelje koje interesuje nesto drugo...to sto sam napisala na drugoj temi sa ovim ovde nema nikakve veze...u svakom slucaju hvala tebi na odgovoru,ako se ovo moze nazvati odgovorom!

Cim ti ides kod nekoga u USA to je automatski sumnjivo zato sto ja da sam sluzbenik prvo bih pomislio da ce taj neko da ti pomogne da ostanes ili da radis na crno.
Da ides tipa turisticki na Floridu sa recimo devojkom/zenom i da imas pasos pun viza i da si u stalnom radnom odnosu onda bih te pustio. Ovako svakoga ko ide kod nekoga pravac odbijanje. Najmsesniji su oni sto jos i donose "garanciju" od nekoga u USA LOL. :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Hvala puno na podrsci Oranz!!!Upravo to mi je trebalo da cujem :) ne gajim neke velike nade,ali ubi me ono- sta da bi bilo da sam pokusala jos jednom.
Ja bih na tvom emstu pokušala, nemaš šta da izgubiš, nemaš šta da kriješ. Ako te pitaju što si opet došla, lepo kažeš da ti nije jasno zašto si odbijena, da misliš da je možda neka greška u pitanju, a svadba se bliži. Radite, obezbeđeni ste, želite na svadbu i malo turistički da prošvrljate, pitajte da li treba da donesete još nešto što niste znali da mora. Znam da zvuči naivno ali šta može da se desi?
 
Ja bih na tvom emstu pokušala, nemaš šta da izgubiš, nemaš šta da kriješ. Ako te pitaju što si opet došla, lepo kažeš da ti nije jasno zašto si odbijena, da misliš da je možda neka greška u pitanju, a svadba se bliži. Radite, obezbeđeni ste, želite na svadbu i malo turistički da prošvrljate, pitajte da li treba da donesete još nešto što niste znali da mora. Znam da zvuči naivno ali šta može da se desi?

:) upravo tako...nemam sta da izgubim.sve ovo sto si mi rekla se meni danima mota po glavi.HVALAAAA...
 
Meni je danas odbijen zahtev za vizu.
Službenica me pitala zasto idem u Ameriku, rekao sam turisticki i da posetim prijatelje koje sam upoznao pre dve godine na W&T.
Pitala me gde radim i koliko dugo, rekao sam u advokatskoj kancelariji, godinu i 4 meseca. Platu imam 38.700.
Rekla mi je da sam nazalost odbijen, da pokusam za par meseci kad budem imao jos malo radnog iskustva :-(
Koliko iskustva treba da imam? 40 godina pa da bi dobio.
Nista od dokumenata nije pogledala, bi sredstva na racunu kojih imam dovoljno 2 meseca boravka a ne za 2 nedelje koliko sam rekao da bi ostao.
Potvrde od advokata kod koga radim kao advokat, dokaz o vlasnistvu na autu od oko 12.000 €.
Nista, samo da imam malo radnog iskustva posle zavrsetka faksa, i da pokusam za par meseci.
Kolega mi se zeni u decembru.
Sta je vas savet? Da pokusam opet polovinom decembra? Malo vise samopouzdanja, i malo drskiji pristup?
 
Verovatno je dobila vizu, pa sad od silne sreće zaboravila da se javi. :lol:

ili je bilo sramota da kaze da je ponovo odbijena.

- - - - - - - - - -

Meni je danas odbijen zahtev za vizu.
Službenica me pitala zasto idem u Ameriku, rekao sam turisticki i da posetim prijatelje koje sam upoznao pre dve godine na W&T.
Pitala me gde radim i koliko dugo, rekao sam u advokatskoj kancelariji, godinu i 4 meseca. Platu imam 38.700.
Rekla mi je da sam nazalost odbijen, da pokusam za par meseci kad budem imao jos malo radnog iskustva :-(
Koliko iskustva treba da imam? 40 godina pa da bi dobio.
Nista od dokumenata nije pogledala, bi sredstva na racunu kojih imam dovoljno 2 meseca boravka a ne za 2 nedelje koliko sam rekao da bi ostao.
Potvrde od advokata kod koga radim kao advokat, dokaz o vlasnistvu na autu od oko 12.000 €.
Nista, samo da imam malo radnog iskustva posle zavrsetka faksa, i da pokusam za par meseci.
Kolega mi se zeni u decembru.
Sta je vas savet? Da pokusam opet polovinom decembra? Malo vise samopouzdanja, i malo drskiji pristup?

Prosto je. Najgore je kada ides u posetu kod nekoga. Da si recimo rekao turisticki idem na Floridu to bi bilo ok. Naravno trebaju ti pecati u pasosu da se vidi da si turista.
Cim ides kod nekoga i ja bih te odbio jer je to prvi znak sumnje da ides tamo da bi radio. Dzaba cak i te tvoje veze sa Srbijom ako ti imas nekoga u USA. Da nemas nikoga bilo bi ok. Naravno pasos pun pecata i viza + zaposlenje u Srbiji i da kazes da ides sa devojkom na Floridu i prolazis. Pouzdan recept koji je upalio na dosta njih. Lik je isao kolima provozao se naokolo cisto zbog pecata izlupali su mu pasos kao budali. :-) Cim odes do Turske pa se vratis gore preko Rusije i odes tunis + egipat i nema sanse da te odbiju :)
 
ili je bilo sramota da kaze da je ponovo odbijena.

- - - - - - - - - -



Prosto je. Najgore je kada ides u posetu kod nekoga. Da si recimo rekao turisticki idem na Floridu to bi bilo ok. Naravno trebaju ti pecati u pasosu da se vidi da si turista.
Cim ides kod nekoga i ja bih te odbio jer je to prvi znak sumnje da ides tamo da bi radio. Dzaba cak i te tvoje veze sa Srbijom ako ti imas nekoga u USA. Da nemas nikoga bilo bi ok. Naravno pasos pun pecata i viza + zaposlenje u Srbiji i da kazes da ides sa devojkom na Floridu i prolazis. Pouzdan recept koji je upalio na dosta njih. Lik je isao kolima provozao se naokolo cisto zbog pecata izlupali su mu pasos kao budali. :-) Cim odes do Turske pa se vratis gore preko Rusije i odes tunis + egipat i nema sanse da te odbiju :)

Tacno tako, sto vise pasosa, lakse se ulazi u USA.
Moj kum bio u Japanu nekoliko puta, bio po Evropi, pozvao ga amer turisticki, i kum dobije vizu na 10 godina.
Ne mogu da shvatim jedno, pametni smo ljudi, i niko da se seti da obidje Evropu, pa onda da krenu preko bare.
 
pa upravo to i hocu da ti kazem, imala sam srece i mozda ce srece imati i neko drugi. predlog da neko trosi vreme i novac na putovanja po evropi da bi si "osigurao" dobijanje usa vize je potpuno besmislen. neka dokaze da ce da ostane u srbiji, a ne da voli da putuje.
 

Back
Top