ODBIJENA VIZA - STA SADA???

A sta ja da kazem? Meni u USA zive roditelji i brat. Ja sam udata i zivim u Kanadi. Imam Permanent Resident u CA, htela sam zaista ici posetit roditelje, nikad nisam bila kod njih, zive u USA 15 godina i odbili su me. Ocigledno misle da cu ostaviti muza i legalan boravak u CA da bih zivela sa roditeljima na crno u USA. Zasto bih bila toliko glupa? Sta ce mi pruziti USA sto nije CA?
Ne bih vala tamo zivela ni da mi plate.
I necu vise aplicirati. Radje cu se strpiti da dobijem kanadsko drzavljanstvo....
mislim da imaju neku politiku da masovno odbijaju ljude koji zive kao stranci u trecoj zemlji, bez obzira na status. ja isto imam legalan boravak ovde gde zivim, solidan stalan posao, solidnu ustedjevinu i nula namere da rizikujem sve to da bih bila ilegalna babasera u majamiju :) i ta waspovka teleceg pogleda koja me je propitivala me nije pitala nista u vezi planiranog puta, posla, itditd, nego me pitala a zasto sam ja dosla ovde i tako pet puta :lol: znaci hiljadu puta vise nego sto me imigraciona policija ovde propitivala sta radim i sto dolazim :lol: inace za ameriku mi se yebe tek toliko da odem u vasington i da prdnem pred belom kucom, meni je jedini motiv bio da odem da posetim decka u majamiju na desetak dana. njega naravno nisam pominjala, vec je motiv bio cisto turisticki, na sta bi se moj boravak tamo uglavnom i sveo jer on radi i nema trenutno odmor te bih dan imala sama, vece i vikende sa njim. ja sam kao devojka koja pristojno izgleda, obrazovana i tecno govori engleski za njih - udavaca. sad ce ovaj moj morati da smisli sta ce da radi i gde cemo i kako da se vidjamo i da li ce da se vraca ovde, jer ja za americku turisticku vizu vise apsolutno nemam nameru da apliciram. u zivotu. on se nameracio na one bracne, verenicke il koje god vec vize, ali koliko cu ja biti spremna da prolazim kroz njihova spijunska utvrdjenja od ambasade, sistem i administraciju, zaista nisam sigurna. uzasava me cela ideja i mislim da ima boljih zemalja za zivot. on je covek sa kojim ja zelim da provedem zivot ili bar dobar deo njega, al priti mac ne podnosim njegovu zemlju i nije mi san da oh ah postanem (i)legalni imigrant doticne. od cele price, najvise me potresla arogancija sluzbenika koji je uveren da je meni drazi ilegalni posao ribanja javne kenjare nego dobar, fino placen, legalan i udoban posao :)))) i boli me uvo sta kaze njihov imigracioni zakon. yebeno su retardirana zemlja siledzija i glupandera :)
 
Ok, to ona nama iznosi ovde sta je mislila, nije tako njima rekla, pobogu....
I slazem se sa njom. meni roditelji zive u USA, 15 godina. Znaci, imala sam sanse da odem da ziim tamo, ali me nikad nije vuklo.... San o Americi je jako za*eban za nekoga ko ocekuje da tamo dolari rastu na drvetu....
Ne bih da trujem nikoga i niciju volju, ali dok nisam dosla u Kanadu nisam bila svesna kako je Srbija lepa zemlja, i dok god se i ovde krecem medju evropljanima dobro je. Nemam nista potiv nikoga, ali se zgrazam i sokirana sam kad vidim neke stvari....

I da se ne udaljavam od teme....razumem Eriu u potpunosti jer je bila iskrena s njima, tako je bilo i meni.... Pa da sam zaista htela da ih zeznem pa da ih i razumem, a ja 15 godina nisam videla gde moji roditelji zive, brat mi se ozenio, i decu dobio a ja ko tetka nisam otisla...e pa to boli i cini me besnom....
Je*e mi se bas za USA, ni u Kanadu nisam dosla zbog para ili boljeg zivota vec zbog ljubavi.
 
Ovo je istinita priča:

Pre desetak godina teško se dobijala viza za SAD. Uz zahtev za izdavanje vize E. P. je podnela garanciju koju joj je poslao zet L. S. – građanin SAD.

L. S. je radnik zaposlen u malom privatnom preduzeću. Ni vlasnik tog preduzeća nije poznata ličnost – čak ni svom gradu. L. S. je na opštoj hijerarhijskoj lestvici negde pri samom dnu. (Važno je za nastavak priče!)

Ambasada je odbila zahtev, što je E. P. smesta javila sestri i zetu. Zet je pozvao ambasadu i upitao zašto njegovoj svastici nije izdata viza. Znači li to da je njegova garancija, građanina SAD, manje vredna nego neka druga? Zapretio je da će, ako joj ne izdaju vizu, pisati svom kongresmenu.

Devojku su pozvali i izdali joj vizu.
 
Eriu nema potrebe da dolazis ilegalno, ako odlucite da zivite u USA to bi bilo sasvim legalno i imala bi sva prava.
Inace mislim da gresis i da losu sliku o Americi imas zbog njihovih politicara. Amerikanci su generalno sasvim fin narod.

Nego nemoj da se nerviras, vec lepo smisli gde cete u Evropi da se nadjete i javi decku da sprema pare za put :)
 
Poslednja izmena:
@Ériu
Mislim da su tebe provalili u Ambasadi da imas tako negativne stavove prema US i prema zivotu u opste.
Na zalost dobro su uradili sto su te odbili. Ja licno mislim da si ti zbog nekog licnog razloga bas lose dozivela US koji nam nisi rekla.
Takodje nam nisi rekla koliko puta si isla i ostajala u USA na b1/b2 turistickoj vizi? Da li si mozda ostala 6 meseci? pa pokusala ponovo da udjes?
Ne vracaju oni tek tako sa granice, moraju imati debeo razlog ili si im delovala kao da ces naplacivati za s*x u US ili tako nesto.
 
Poslednja izmena:
nisam nikad bila niti aplicirala za bilo koju americku vizu....niti me je bilo ko vratio sa granice, kakva granica :)))) a posebno ne delujem da cu bilo sta naplacivati, totalno nisam iz te price :lol: imam legalan posao i pristojna primanja, missim o cemu sad pricas :confused:
 
Eriu nema potrebe da dolazis ilegalno, ako odlucite da zivite u USA to bi bilo sasvim legalno i imala bi sva prava.
Inace mislim da gresis i da losu sliku o Americi imas zbog njihovih politicara. Amerikanci su generalno sasvim fin narod.

Nego nemoj da se nerviras, vec lepo smisli gde cete u Evropi da se nadjete i javi decku da sprema pare za put :)
e tek sad vidim poruku....ma da se razumemo,mam ja dosta prijatelja amerikanaca, ko sto rekoh i on je amerikanac,da se razumemo upoznala sam ja i x suprotnih primera ali to su ljudi koje se uglavnom trudim da ignorisem. da imam problem sa politikom imam, kao i sa tim stavom svi su imigranti dok se ne dokaze suprotno....u zivotu mi ne bi palo na pamet da ilegalno radim bilo sta bilo gde jer nisam karakter za to, osim toga ako legalno zivim i radim negde - cemu to? amerika nikad i ni u kom smislu nije bila moj san. ja imam legalan boravak u eu, i kada bi radna situacija bila bolja nego sto sada jeste, on bi bio sasvim voljan da dolazi...i sada jeste, ali sad stvarno nije vreme za evropu, ma koliko mene srce bolelo jer ja tu zelim da zivim...otvorene su razne opcije, kako vreme bude prolazilo videcemo sta i kako...za sada je njegova ideja da ostane jos koji mesec tamo i da da otkaz i dodje kod mene na neko vreme...a za kasnije cemo videti. problem oko cele price je logisticki u ovom trenutku....volja i zelja postoji, sa obe strane sto je najbitnije :)
 
Poslednja izmena:
zdravo svima, mene su u martu odbili za turisticku vizu. Apsolvent sam, prosle godine sam isla preko work and travel programa... Razlog su mi rekli da nemam posao i da sam apsolvent, iako sam suvlasnik firme... Sada hocu opet da pokusam, da nabavim papire da sam primljena za posao od jula recimo, i da imam neku operaciju zakazanu za jul, i da cu do tada da se vratim, sta mislite da li bi upalilo?
 
zdravo svima, mene su u martu odbili za turisticku vizu. Apsolvent sam, prosle godine sam isla preko work and travel programa... Razlog su mi rekli da nemam posao i da sam apsolvent, iako sam suvlasnik firme... Sada hocu opet da pokusam, da nabavim papire da sam primljena za posao od jula recimo, i da imam neku operaciju zakazanu za jul, i da cu do tada da se vratim, sta mislite da li bi upalilo?

Treba da budes zaposlena neko vreme.(tipa minimum godinu dana).
Ponesi radnu knjizicu na uvid kao i dokument na kome pise od koliko do koliko imas godisnji odmor, kolika su ti primanja i od kada radis.
 
Treba da budes zaposlena neko vreme.(tipa minimum godinu dana).
Ponesi radnu knjizicu na uvid kao i dokument na kome pise od koliko do koliko imas godisnji odmor, kolika su ti primanja i od kada radis.

Hvala na odgovoru, ali ja ne radim godinu dana, nemam to u radnoj knjizici, mislila sm da odnesem papir da sam dobila posao....i da recimo od jula pocinjem, i pre toga hocu u ameriku? Da li bi toupalilo?
 
Hvala na odgovoru, ali ja ne radim godinu dana, nemam to u radnoj knjizici, mislila sm da odnesem papir da sam dobila posao....i da recimo od jula pocinjem, i pre toga hocu u ameriku? Da li bi toupalilo?

To nisu 'cvrste veze' sa Srbijom. To je bas nedovoljno. Potrebno ti je da radis minimum godinu dana u nekoj firmi a posto su te vec odbili jednom potrebno ti je i nesto pored toga tipa nekretnine ili barem to zaposlenje da bude toliko ubedljivo da se vidi da imas income dovoljan da mozes da se provodis i turisticki putujes po svetu. Potreban ti je i pasos pun viza da se vidi da si turista a ne prvo pa pravo u Ameriku.

Mislim da ti je to totalno nedovoljan razlog i nedovoljna promena u zivotu da bi ponovo aplicirala. Zaposli se, radi godinu dana upisi to u radni staz pa pokusaj tada.

Ako imas neke drugacije namere onda treba odmah da apliciras za neku drugu vrstu vize a ne turisticku. Turisticka ti sluzi da obidjes New York na 7 dana ili Miami na 10-15 dana.
 
To nisu 'cvrste veze' sa Srbijom. To je bas nedovoljno. Potrebno ti je da radis minimum godinu dana u nekoj firmi a posto su te vec odbili jednom potrebno ti je i nesto pored toga tipa nekretnine ili barem to zaposlenje da bude toliko ubedljivo da se vidi da imas income dovoljan da mozes da se provodis i turisticki putujes po svetu. Potreban ti je i pasos pun viza da se vidi da si turista a ne prvo pa pravo u Ameriku.

Mislim da ti je to totalno nedovoljan razlog i nedovoljna promena u zivotu da bi ponovo aplicirala. Zaposli se, radi godinu dana upisi to u radni staz pa pokusaj tada.

Ako imas neke drugacije namere onda treba odmah da apliciras za neku drugu vrstu vize a ne turisticku. Turisticka ti sluzi da obidjes New York na 7 dana ili Miami na 10-15 dana.

Nije meni to prvi put u Americi, bila sam prosle godine preko work and travel programa, i sda hocu da posetim prijatelje. Zar nije dovoljan dokaz da cu se vratiti zakazana operacija?
 
Drugari,imam jedno pitanje!
Treba da idem na brod uskoro,bio sam u americi dva puta,prvu put kao j1 i vratio se u roku,drugi put kao j1 i produzio u americi na turisticku vizu za koju sam dobio papire.Preselio sam se u NY i radio u jednom restoranu.Vratio sam se u Srbiju pre isteka roka na turistickoj vizi!Da li neko zna da li ce mi praviti problem sada za vizu,koga kod sam pitao,bila su podeljena misljenja,tako da ako ima neko iskustva neka mi kaze!!!!hvala unapred
 
Da ti on nije poslao garantno pismo i da njega nisi pominjala prosla bi. Ovako ljudi najcesce grese. POZELJNO JE DA NEMAS NIKOGA U USA.
Ako imas nekoga tipa najblizeg rodjaka onda jbg moras da kazes ali ako nemas nekog tipa brat/sestra/roditelji onda je najbolje reci da nemas nikoga u USA. Jer oni iz Ambasade smatraju da taj neko mozda moze da ti pomogne da ostanes u USA.

Najgore je kad ljudi nasi uzimaju "garantno pismo" a to je ne samo nepotrebno nego jos i otezavajuca okolnost.
 
POZDRAV SVIMA JEDNO PITANJE APLICIRAO SAM ZA PARTNER VIZU VEC DRUGA GODINA I ODBILI SU ME 13 DECEMBRA 2014 I NA ODBIJENICU MI PISE STA TREBAM DALJE PISEMI DA MI JE JEDINA POMOC TRIBUNAL NA APLIKACIJI URADIO SAM TO APLICIRALI SMO ZA TRIBUNAL 15 JANUARA 2015 IMAM I AGENTA SAD U JULU NEGDE TREBAMO NA TRIBUNAL NA SASLUSANJE I ZATO SE BOIM DA ME NE ODBIJU PONOVO ZATO PITAM DALI JE IMAO NEKI TAKAV SLUCAJ DA IDE PREKO TRIBUNALA U PITANJU JE AUSTRALIA
 
POZDRAV SVIMA JEDNO PITANJE APLICIRAO SAM ZA PARTNER VIZU VEC DRUGA GODINA I ODBILI SU ME 13 DECEMBRA 2014 I NA ODBIJENICU MI PISE STA TREBAM DALJE PISEMI DA MI JE JEDINA POMOC TRIBUNAL NA APLIKACIJI URADIO SAM TO APLICIRALI SMO ZA TRIBUNAL 15 JANUARA 2015 IMAM I AGENTA SAD U JULU NEGDE TREBAMO NA TRIBUNAL NA SASLUSANJE I ZATO SE BOIM DA ME NE ODBIJU PONOVO ZATO PITAM DALI JE IMAO NEKI TAKAV SLUCAJ DA IDE PREKO TRIBUNALA U PITANJU JE AUSTRALIA

Kuku lele. Ako je tebe neko razumeo svaka mu cast :)
 
mislim da imaju neku politiku da masovno odbijaju ljude koji zive kao stranci u trecoj zemlji, bez obzira na status. ja isto imam legalan boravak ovde gde zivim, solidan stalan posao, solidnu ustedjevinu i nula namere da rizikujem sve to da bih bila ilegalna babasera u majamiju :) i ta waspovka teleceg pogleda koja me je propitivala me nije pitala nista u vezi planiranog puta, posla, itditd, nego me pitala a zasto sam ja dosla ovde i tako pet puta :lol: znaci hiljadu puta vise nego sto me imigraciona policija ovde propitivala sta radim i sto dolazim :lol: inace za ameriku mi se yebe tek toliko da odem u vasington i da prdnem pred belom kucom, meni je jedini motiv bio da odem da posetim decka u majamiju na desetak dana. njega naravno nisam pominjala, vec je motiv bio cisto turisticki, na sta bi se moj boravak tamo uglavnom i sveo jer on radi i nema trenutno odmor te bih dan imala sama, vece i vikende sa njim. ja sam kao devojka koja pristojno izgleda, obrazovana i tecno govori engleski za njih - udavaca. sad ce ovaj moj morati da smisli sta ce da radi i gde cemo i kako da se vidjamo i da li ce da se vraca ovde, jer ja za americku turisticku vizu vise apsolutno nemam nameru da apliciram. u zivotu. on se nameracio na one bracne, verenicke il koje god vec vize, ali koliko cu ja biti spremna da prolazim kroz njihova spijunska utvrdjenja od ambasade, sistem i administraciju, zaista nisam sigurna. uzasava me cela ideja i mislim da ima boljih zemalja za zivot. on je covek sa kojim ja zelim da provedem zivot ili bar dobar deo njega, al priti mac ne podnosim njegovu zemlju i nije mi san da oh ah postanem (i)legalni imigrant doticne. od cele price, najvise me potresla arogancija sluzbenika koji je uveren da je meni drazi ilegalni posao ribanja javne kenjare nego dobar, fino placen, legalan i udoban posao :)))) i boli me uvo sta kaze njihov imigracioni zakon. yebeno su retardirana zemlja siledzija i glupandera :)

nisam nikad bila niti aplicirala za bilo koju americku vizu....niti me je bilo ko vratio sa granice, kakva granica :)))) a posebno ne delujem da cu bilo sta naplacivati, totalno nisam iz te price :lol: imam legalan posao i pristojna primanja, missim o cemu sad pricas :confused:

e tek sad vidim poruku....ma da se razumemo,mam ja dosta prijatelja amerikanaca, ko sto rekoh i on je amerikanac,da se razumemo upoznala sam ja i x suprotnih primera ali to su ljudi koje se uglavnom trudim da ignorisem. da imam problem sa politikom imam, kao i sa tim stavom svi su imigranti dok se ne dokaze suprotno....u zivotu mi ne bi palo na pamet da ilegalno radim bilo sta bilo gde jer nisam karakter za to, osim toga ako legalno zivim i radim negde - cemu to? amerika nikad i ni u kom smislu nije bila moj san. ja imam legalan boravak u eu, i kada bi radna situacija bila bolja nego sto sada jeste, on bi bio sasvim voljan da dolazi...i sada jeste, ali sad stvarno nije vreme za evropu, ma koliko mene srce bolelo jer ja tu zelim da zivim...otvorene su razne opcije, kako vreme bude prolazilo videcemo sta i kako...za sada je njegova ideja da ostane jos koji mesec tamo i da da otkaz i dodje kod mene na neko vreme...a za kasnije cemo videti. problem oko cele price je logisticki u ovom trenutku....volja i zelja postoji, sa obe strane sto je najbitnije :)

Je li Srecice, ti bi malo do Majamija da se slikas sas aligatori, znas ima ih puno tamo, vire im njuske iz onih mocvara, samo tako,:D I kazes legalno zivis i radis u EU, pa zasto bi te kao folo, prozivali i kontrolisali, :think:I gde nadje amera, pa nista gore nisi mogla da izaberes, nego bas njega, hibridnog mozga?Evo, ja cu da ti zadovoljim zelju, Florida je mocvara najobicnija, puna vlage, i komaraca koji su ko rode.Nista neces lepo videti tamo,a da znas da ces da se kupas sa preciscenu septicku vodu, jer nemaju vode inace.I drugo, ocekuje se da jednoga dana lepoga, okean preplavi komplit Floridu, pa ti vidi sad.I mani se amera, jedino kao ces da ga kada se jednoga lepoga dana razvedete, uzmes od njega dobru alimentaciju, to se moze, jer su sudovi na strani zena, tj. zasticene su, cak mozes da mu das i Restrikt Order, po potrebi.Srecno vi bilo, evropljanko, :D
 
MOLIM SVAKOG ZA SAVET!!!!ja i suprug smo aplicirali za turisticku vizu za Ameriku...odbijeni smo :( Ja imam svoju firmu koja radi godinu i po dana,moj suprug radi u istoj firmi 10 godina ( ozbiljna firma) imamo stan (koji je na ime njegove majke) splav,auto i kombi.imamo i poziv za vencanje kod moje drugarice u los andjelesu.prosli smo prvi salter,predali dokumente,dali otiske, sacekali i konacno intervju.na salteru gospodja koja nas je bukvalno pitala tri pitanja i to vezana za posao,dali smo odgovore (kratke) jer nas je prekidala na pola recenice,i posle 30sekundi ZAO NAM JE NISTE KVALIFIKOVANI.Ja bih aplicirala ponovo i to sto pre dok mi vazi poziv za svadbu,tj. to bi bio drugi put za dvadeset dana.i sad sam u nedoumici da li je pametno da to uradim ili bi bilo bacanje para. Zbog toga molim svakog za savet ko je bio u istoj situaciji ili poznaje nekog ko jeste.hvala puno i pozdrav
 

Back
Top