nema posete kosovu???

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ne znam kako nije sramota EULEX da odredjuje ko moze a ko ne posecivati kosovo. i ko su uopste oni da bih srpski zvanicnici trazili dozvolu od njih za posetu svetoj srpskoj zemlji...kolevki bre srpstva. jedna ostra protesna nota je namjamanje sto srbija moze uraditi povodom ove izjave.:evil::evil::evil:


Euleks: Zabrana neodobrenih poseta
26. maj 2010. | 10:42 -> 11:58 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
(arhiva)
(arhiva)
Priština, Kosovska MItrovica -- Euleks od danas neće više dozvoliti neovlašćene posete Kosovu zvaničnika i političara iz centralne Srbije, izjavila je portparolka Euleksa Karin Limdal.

"Ukoliko nemaju ovlašćenje, delegaciji se ne sme dozvoliti da nastavi put", rekla je Limdal prištinskom listu "Koha ditore".

"Imajući u vidu nenajavljene posete srpskih zvaničnika Kosovu, u tesnoj saradnji sa Briselom i EU, Euleks je izdao naredbu da policija Kosova kontroliše delegacije iz Srbije, da li su ovlašćeno na Kosovu ili ne", rekla je ona.

Misija je podelila priručnike policiji Kosova, uključujući i policijskoj stanicu na severu Kosovske Mitrovice.

U priručnicima se precizno navodi da je nadležnost policije da proveri svako vozilo nekog zvaničnika iz Srbije i da proveri da li ima ovlašćenje za posetu ili ne.

"Koha ditore" navodi da je uoči lokalnih izbora na severu Mitrovice, juče u tom delu grada boravio "rekordan broj srpskih zvaničnika bez dozvole", koji su obećavali da će "Kosovo ostati neotuđivi deo Srbije".

Ivanović: Euleks ne može da zabrani posete Kosovu

Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović rekao je danas, povodom odluke Euleksa da zabrani nenajavljene posete zvaničnika Srbije Kosovu, da misija EU nema mandat da izriče takve zabrane.

"Oni (Euleks) treba da se bore protiv terorizma, organizovanog kriminala i da u tom smislu budu mnogo aktivniji, jer i terorizma i kriminala ima na Kosovu", rekao je Ivanović.

Državni sekretar je dodao da su Srbi povratnici u selo Žač u dva navrata napadnuti vatrenim oružjem što je "akt terorizma", ali se Euleks "nije mnogo angažovao" oko tog slučaja.

"Srpski zvaničnici mogu da dolaze na Kosovo, i čak ni u kosovskim zakonima nema nijedan član koji to zabranjuje", rekao je on.

Ivanović je dodao da funkcioneri Srbije poštuju proceduru i najavljuju posete Kosovu, ali ne zbog dozvole, već zbog pratnje.
 
Адеме, не мораш да се керебечиш... сви знамо каква је акција у току, све игре и све намештаљке и сва подметања су нам врло добро позната.:evil:




Pariz pritiska Afriku


25.05.2010 20:45:03


pol-pariz.jpg



U očekivanju odluke Međunarodnog suda, Francuska je pokrenula inicijativu za nove talase priznavanja nezavisnosti Kosova.

”Novosti” iz dobro obaveštenih diplomatskih izvora, saznaju da Pariz nastoji da na predstojećem samitu Francuska - Afrika u Nici u junu, na dnevni red stavi i pitanje Kosova. Kako ”Novosti” saznaju, jedan od prioriteta tog samita je i provociranje novih priznavanja Kosova.

Na intervenciju jednog broja afričkih zemalja, ovo pitanje je prvobitno skinuto s dnevnog reda,
ali se saznalo da će Pariz, ipak, na sastanak pozvati Hisenija, a zatim i Sejdijua ili Tačija.

Na tome naročito insistira ministar spoljnih poslova Francuske Bernar Kušner, koji je u tom smislu dobio podršku Jelisejske palate
. Od 42 afričke zemlje, jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova do sada je priznalo 11. Dodatni pritisak se vrši na 18 zemalja, a naročito na Madagaskar, Mozambik, Burundi, Benin i Obalu Slonovače.
Afrički diplomatski izvori navode da su Francuzi iziritirani aktivnostima Srbije u Generalnoj skupštini UN, kao i u afričkom i muslimanskom svetu. Posebno je zasmetalo najnovije produbljivanje odnosa Srbije s Malijem i Gabonom. Ovaj uspeh Srbije u Parizu doživljavaju kao svoj poraz.
Akcija je sinhronizovama prema afričkim zemljama, pre odluke suda, posebno sa zemljama koje imaju svoje sudije, Jordanom, Somalijom i Novim Zelandom.
Zbog svega, zaoštrio se ton na obe strane u SB UN.
Saznaje se i da je pripremljen budžet za nova priznavanja Kosova među afričkim zemljama. Istovremeno, Saudijska Arabija deluje u pravcu Organizacije islamske konferencije, Britanci u pravcu karipskih zemalja, a SAD ka zemljama Latinske Amerike.


UPOZORENJE JEREMIĆA


I pored simpatija afričkih zemalja prema Srbiji, pritisci su sve jači, i mnogima je veoma teško da im se odupru. Zato je ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić na sednici Saveta bezbednosti UN i istakao da ”pritisci rastu, i da će ih biti sve više”.

******************************************************



Kina nema glas u MSP

D. R, 25.03.2010 20:50:07


pol-sudija.jpg


NA pravnom polju na kom je Srbija skoncentrisala svoju borbu za očuvanje Kosova, račune bi mogla da pomrsi jedna penzija!

Kineski sudija u Međunarodnom sudu pravde najavio je penzionisanje 28. maja, a izbor njegovog naslednika, takođe iz Kine, mogao bi da se oduži.

To bi, praktično, značilo da ako Sud ne donese savet do odlaska Ši Jiujonga, a izjašnjavanje se zakaže pre stupanja na dužnost novog sudije, o Kosovu će, umesto 15, savet donositi 14 članova Suda. Veruje se da bi to značilo jedan sigurni glas manje koji bi bio na liniji srpskih stavova, s obzirom na to da Kina ne priznaje Kosovo.
Sudija Ši Jiujong je 1926. godište i član je Suda od 1994. godine. Bio je i predsedavajući u periodu od 2003. do 2006. godine. Izbor njegovog naslednika biće u rukama Generalne skupštine UN i SB, i ta procedura počinje 29. juna.

Ako se savet bude donosio u odsustvu kineskog stručnjaka, iz zemalja koje ne priznaju Kosovo, ostaće šestoro sudija. Iz: Slovačke, Meksika, Rusije, Brazila, Maroka i Somalije. Na drugoj strani, biće osmoro iz država koje su Kosovo priznale - iz Velike Britanije, SAD, Jordana, Japana, Nemačke, Francuske, Novog Zelanda, Sijera Leonea.
 
Veruje se da bi to značilo jedan sigurni glas manje koji bi bio na liniji srpskih stavova, s obzirom na to da Kina ne priznaje Kosovo.

mitke, obrati paznju na ovaj deo iz tvog teksta. po ovome, ja zakljucujem da se na tom sudu nece raspravljati o tome ima li kosovo pravo na otcepljenje, vec ce se jednostavno gledati koliko je zemalja koje su vec priznale kosovo, preko svojih delegiranih clanova sudstva, a koliko se zemalja protivi tom priznanju.
 
i vest vezana za "pritiske", kuvajt ce uskoro priznati kosovo.

Kav Kuvajt kakvi bakraci, ovo je bre dozivotna garancija od jedne od svetskih sila...

Predsednik Konga Žozef Kabila izjavio je juče tokom razgovora sa srpskim šefom diplomatije Vukom Jeremićem: "Dok sam ja živ Kongo neće priznati Kosovo." Razgovor sa predsednikom Kabilom vođen je hiljadu kilometara daleko od glavnog grada Kinšase, duboko u džungli, jer je prvi čovek Konga na turneji obilaska zemlje.
 
ne znam kako nije sramota EULEX da odredjuje ko moze a ko ne posecivati kosovo. i ko su uopste oni da bih srpski zvanicnici trazili dozvolu od njih za posetu svetoj srpskoj zemlji...kolevki bre srpstva. jedna ostra protesna nota je namjamanje sto srbija moze uraditi povodom ove izjave.:evil::evil::evil:
Потпуно си у праву.
Надам се да ће и остали који бране Србију поћи овим путем.
Нека већ једном науче како сваки становник Србије треба да ради и говори.
 
ne znam kako nije sramota EULEX da odredjuje ko moze a ko ne posecivati kosovo. i ko su uopste oni da bih srpski zvanicnici trazili dozvolu od njih za posetu svetoj srpskoj zemlji...kolevki bre srpstva. jedna ostra protesna nota je namjamanje sto srbija moze uraditi povodom ove izjave.:evil::evil::evil:
Постоји мноштво примера понашања окупационих снага на туђој територији, све су трајале до ослобођења.
 
Потпуно си у праву.
Надам се да ће и остали који бране Србију поћи овим путем.
Нека већ једном науче како сваки становник Србије треба да ради и говори.

a verujem da sam zasluzio i bonu za moj doprinos u borbi protiv vekovne nepravde koja se nanosi srpskom narodu breeee
 
ne znam kako nije sramota EULEX da odredjuje ko moze a ko ne posecivati kosovo. i ko su uopste oni da bih srpski zvanicnici trazili dozvolu od njih za posetu svetoj srpskoj zemlji...kolevki bre srpstva. jedna ostra protesna nota je namjamanje sto srbija moze uraditi povodom ove izjave.:evil::evil::evil:

Није ствар срамоте адеми, такве одлуке нису у складу са њихим мандатом, самим тим је то правно насиље те исте јевропе чији је један од основих постулата владавина права.

Неће то на добро изаћи
 
Sa obzirm da se zahutkava predizborna kampanja u Mitrovici EULEX je ucinio sa ovim uslugu tamosnjim gradjanima , mislim i ja bi voleo da neko zabrani nasim politicarima da dolaze i u ovaj grad pred izbore , nema nista gore i buljtavije .
 
Jeste i oni, stvar je u tome da se radi o nekih 20.000 glasaca koji ce se (zlo)upotrebiti za neke predsednicke izbore u Srbiji...i nista vise !!!

Mogu biti zloupotrebljeni samo ako oni to sami zele.Osim toga verujem da je nas narod na kosmetu mnogo pametniji i savesniji od nas iz ostatka Srbije....imam osecaj i da im je dozvoljeno da dodju dole da bi ih narod oterao sve kolektivno u pizdu materinu!
 
Mogu biti zloupotrebljeni samo ako oni to sami zele.Osim toga verujem da je nas narod na kosmetu mnogo pametniji i savesniji od nas iz ostatka Srbije....imam osecaj i da im je dozvoljeno da dodju dole da bi ih narod oterao sve kolektivno u pizdu materinu!
Jeste koliko su samo voleli rahmetli Cobeta do zadnjeg trenutka , siguran sam da su vanserijski inteligenti i polticki osvesceni.
 

Back
Top