Laicko shvatanje psihologije
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Laicko shvatanje psihologije

slobaz
    Guest

Podrazumevano Laicko shvatanje psihologije

Ucestvujte u malom istrazivaju,iznesite svoje misljenje vezano za sledecih par pitanja.

*Da li se ljudi koji nisu psiholozi u svakodnevnom zivotu koriste psiholoskim temama?
    *Koje su to teme (ako ih koriste) i na koji nacin se njima bave, odnosno koje to postupke koriste da bi dosli do tih saznanja?
    *Sta ljudi time postizu, kakva je njihova korist od toga?

Zainteresovan član Kanizsa84 (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Laicko shvatanje psihologije

Citat Original postavio slobaz
    Ucestvujte u malom istrazivaju,iznesite svoje misljenje vezano za sledecih par pitanja.

*Da li se ljudi koji nisu psiholozi u svakodnevnom zivotu koriste psiholoskim temama?
    *Koje su to teme (ako ih koriste) i na koji nacin se njima bave, odnosno koje to postupke koriste da bi dosli do tih saznanja?

Da ovo nisu Biljanina pitanja?

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

definishi psiholoske teme

nego ovo je reshenje testa sa Svashtare
    http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=729962#729962

mozete naci u knjizi "Kokologija 2", npr ima u platou zanimljivo ej i mogu reci da ima nechega u tome to su one igrice tipa ides kroz shumu i vidish medveda kakve ima gace - aha ti volis takav seks

dakle evo dajem reshenje testa

1. daska - je mushka sexualnost znaci odnos muskarca prema sexualnosti odnosno zene prema muskarcima i penisu
    2. nacin na koji prihvatate surfovanje je odnos i ocekivanja od seksa, more predstavlja seks
    3. osecanja prilikom tonjenja su odnos prema orgazmu
    4. osoba koja vas doziva je neko ko vas zanima seksualno, privlaci ili neko z akoga vas samo zanima kakav je u seksu

haha malo sam zaboravila tacno ovo je okvirno

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Ja sam zamislio da me doziva moja majka.Taj test je klasican primer neozbiljne psihologije.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Truman
    Ja sam zamislio da me doziva moja majka.Taj test je klasican primer neozbiljne psihologije.
    ja sam pomislila da me zove vlasnik daske, čisto da me pita šta to radim sa njegovom svojinom

Guest

Citat Original postavio jagodica
    definishi psiholoske teme

nego ovo je reshenje testa sa Svashtare
    http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=729962#729962

mozete naci u knjizi "Kokologija 2", npr ima u platou zanimljivo ej i mogu reci da ima nechega u tome to su one igrice tipa ides kroz shumu i vidish medveda kakve ima gace - aha ti volis takav seks

dakle evo dajem reshenje testa

1. daska - je mushka sexualnost znaci odnos muskarca prema sexualnosti odnosno zene prema muskarcima i penisu
    2. nacin na koji prihvatate surfovanje je odnos i ocekivanja od seksa, more predstavlja seks
    3. osecanja prilikom tonjenja su odnos prema orgazmu
    4. osoba koja vas doziva je neko ko vas zanima seksualno, privlaci ili neko z akoga vas samo zanima kakav je u seksu

haha malo sam zaboravila tacno ovo je okvirno
    E bre džagodice, ko o čemu baba o krofnama

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Poslednja dva posta su moja ops:

33334
    Guest

da ljudi koji znaju malo ili nista o psihologiji cesto se upustaju u potpuno provizorna tumacenja i osnovnih pojmova iz psihologije kao sto je npr. licnost, neuroza i sl. termini. po struci sam profesor psihologije i zaista na svkom koraku nailazim na psihologe amatere koji sve znaju.
    korist koju zele da dobiju je posledica normalne ljudske znatzelje a i zelje da pokazu da znaju stvari koje ne znaju.
    ljudski um nije i nece nikad biti potpuno istrazen to zna i svaki iskusni profesionalaca.
    a..

Guest

Podrazumevano

Ej Jagodice, imas li jos ovakvih zajebancija?
    ima li to negde na netu?

damdam
    Guest

Podrazumevano Laicko shvatanje psihologije

Naravno da se nepsiholozi, da ne kažem svi relativno zdravi i komunikativni ljudi, koriste psihologijom i psihološkim temama i pojmovima, svaki sa svog aspekta:
    1. prosvetari, pedagozi, andragozi, socijlani radnici i psihijatri
    2. sociolozi, etnolozi i antropolozi
    3. umetnici, estetičari i kritičari
    4. oni koji se bave pravom i zakonom
    5. teolozi i sveštena lica
    7. astrolozi, proricatelji sudbna
    6. svi ostali koji se bave svim ostalim: deca i roditelji, rodjaci i prijatelji, komšinice i komšije, ama baš svi ostali.

Oni se koriste spomenutim segmentima, ali nisu psiholozi zato što nemaju sistematizovan skup pojmova i njihovih medjuodnosa: neki život žive, drugi o njemu i pišu ili ga slikaju ili ozvučuju, treći ga istražuju i objašnjavaju... tako je i sa ljudskim umom.
    Dok kažeš "znam" ili "sećam se" ili "osećam da" ili "žao mi je" ili "kako si" ili "zaboravio sam" ili štošta još, već si zašao na polje psihologije: na polje samoposmatranja, na polje zainteresovanosti za unutrašnji mentalni svet čoveka, to ne može da se izbegne - samo pto psiholozi malo uspešnije, metodološkije, naučnije to uopštavaju, vezuju, razvezuju.

damdam
    Guest

[quote="Kanizsa84"]

Zašto bi imali neku korist?
    Kakvu korist ljudi uopšte imaju od svoje radoznalosti?
    Svako u svom domenu... da sazna, da se napravi pametan, da ponudi neku novu ideju, da pomogne sebi ili drugima... zašto se, uostalom, psiholozi uopšte bave psihologijom?

Guest

[quote="33334"][quote="slobaz"]koje to postupke koriste da bi dosli do tih saznanja?

Svi smo mi pomalo psiholozi... :wink:
    Učenje, (samo)posmatranje i razmišljanje, komunikacija sa drugima.
    Ima ono: "Čovek teži unifikaciji svoga života"... svako se trudi da napravi od svoga života neki svoj sistem... manje ili više originalan. S obzirom na to da je upućen na druge (kao životinja u čoporu), pa čak i kada to (kao) nije, neizbežno je de se interesuje za signale, u ovom slučaju i simbole, iz sveta u kome je - tako jedino može da postigne razmenu sa sredinom, kao ćelija.

Početnik
    Učlanjen
    14.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Svaki razgovor o osecanjima, odnosima, svesnom i nesvesnom, reakcijama itd itd j psiholoska tema svi ljudi to rad narocito zene i to skoro svakodnevno uz kaficu. Koje su im koristi, pa tako uce kroz svoje i tudje iskustvo, bolje upoznaju sebe i druge bolje razumeju sebe i druge i bolje komuniciraju sa sobom i drugima a samim tim su uspesniji u zivotu

Slične teme

1. SHVATANJE STVARNOSTI
    Autor SVETLOST UMA u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 442
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 21:24
  2. Tolstojevo shvatanje istorije
    Autor Truman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.08.2005., 19:47
  3. shvatanje reci *****
    Autor ivana srdanov 85(NS) u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 40