Koliko poznajemo muškarce?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Koliko vi smatrate da mi, žene, poznajemo svoje momke, muževe, prijatelje..poneko i ljubavnike..dakle muškarce uopšte?
Tema je zamišljena kao žensko ženska rasprava.
Da vidimo povodom čega se mi žene slažemo kada su muškarci u pitanju ili se uopšte i ne slažemo?
Evo recimo negdje sam čitala,a onda i obratila pažnju - Da muškarci dokazuju koliko im je stalo do nas svojim postupcima, dok su žene sklonije dokazivanju riječima; odnosno žena će puno češće izgovoriti Volim te, nego što će to učiniti muškarac, dok će muškarac zapamtiti vaše riječi ili primjetiti da volite recimo pizzu sa baš tog mjesta i kad izađete samo u šetnju odvest će vas baš na to mjesto i kupiti vam pizzu.
Dakle, da li muškarci ređe izgovaraju 'Volim te' od žena?
Da li svoju ljubav dokazuju uglavnom postupcima?
(za početak)
 
Ja čula i videla totalno obrnuto.

Kako to misliš?
Možda je moje iskustvo takvo, ali ja bih sumnjala u ljubav muškarca koji često govori volim te, najljepša, najdraža moja i sl., a njegovi postupci kao zaboravljanje dogovora, sebičnost, kao da ja svoje vrijeme prilagodim njegovom i sl. mi jasno govore da mu i nije baš stalo ...
Mislim, ja bih to tumačila kao da mu je samo do sexa stalo ...

Da malo opišeš situaciju koju si čula i vidjela ...
 
Bože što mi obrisa odgovor :eek:

Kad kažem videla mislim - doživela, a kad kažem čula, znači pričali mi...

Poznajem i srećem više muškaraca koji otvoreno govore neke stvari, nego žena..... neki od njih su lažljivi smradovi, a neki su baš zaljubljeni. Al' eto ne znam nijednu ženu koja obasipa svog dragog lepim rečima, mislila to ili ne.

Što opet ne znači da je to neki reper, samo je moje viđenje stvari.
 
Bože što mi obrisa odgovor :eek:

Kad kažem videla mislim - doživela, a kad kažem čula, znači pričali mi...

Poznajem i srećem više muškaraca koji otvoreno govore neke stvari, nego žena..... neki od njih su lažljivi smradovi, a neki su baš zaljubljeni. Al' eto ne znam nijednu ženu koja obasipa svog dragog lepim rečima, mislila to ili ne.

Što opet ne znači da je to neki reper, samo je moje viđenje stvari.

hm..zanimljivo..moje iskustvo je baš drugačije ..
Ja znam jednu ženu koja stalno ''igra'' oko svoga muža ..mi svi mislimo, naravno, da jedno priča, drugo misli, treće radi ...jer je takva i sa drugim osobama ...
A muškarci iz mog života, pa i ovi koji su mi rod su baš ćutljivi kad je izliv emocija u pitanju ...
Doduše kad su dugo u braku ... tu ni ja ne viđoh baš puno nježnih riječi :lol:
 
Ukratko, žene uvek znaju šta rade, ali ne znaju sta hoće. Dok muškarci znaju šta hoće ali često ne znaju kako će. :D

:lol: ..e pa sad ...treba nam konkretan primjer
Hoćeš reći da su žene praktičnije od muškaraca..odn. žene su praktičari, a muškarci teoretičari ...
...pa ja baš i ne bi rekla ...
ima muškaraca koji znaju šta hoće i kako će do toga, kao i žena i onih koji ne znaju ni šta hoće mada znaju šta trenutno rade..a neki ne znaju ni to ...:lol:
 
Hoćeš reći da su žene praktičnije od muškaraca..odn. žene su praktičari, a muškarci teoretičari ...

Ne ne, baš je obrnuto, muškarci ne znaju uvek kako će nešto da urade ali ono što rade rade praktičnije od žena koje za ono što rade nisu uvek sigurne da i žele pa su zato malo manje praktične.
Kad je spremanje kolača u pitanju tu vam skidam kapu i za praktičnost. :kpozdrav:

:mesi:
 
jedino sto mogu da kazem je da postoje razlike od osobe do osobe
nezavisno od njenog pola

sto se ticne konkrenog stereotipa, marketing je cudo
komentarise kasirka kako kupujem "muski" brijac :neutral:

Znači ustvari mi i ne poznajemo muškarce, niti oni nas
Na koji način onda komuniciramo?
Imamo predstavu o njemu i sve se svodi na rušenje i stvaranje nove predstave ..ili izmjenjene predstave ili potvrđivanje prijašnje pozitivne ili negativne predstave tj. mišljenja

Da li je istina da muškarci mogu odvojiti sex od ljubavi, dok kod žena jedno veže drugo?
 
Znači ustvari mi i ne poznajemo muškarce, niti oni nas
Na koji način onda komuniciramo?
Imamo predstavu o njemu i sve se svodi na rušenje i stvaranje nove predstave ..ili izmjenjene predstave ili potvrđivanje prijašnje pozitivne ili negativne predstave tj. mišljenja

Da li je istina da muškarci mogu odvojiti sex od ljubavi, dok kod žena jedno veže drugo?
Niti verujem niti želim da verujem da se određene stvari vezuju za pol, dobro osim kada je šoranje stojeći u pitanju i sl.

Ako kažeš da ne poznajemo muškarce, onda ne poznajemo ni žene. Možemo samo da nagađamo i pretpostavljamo i da eventualno malo izučavamo psihologiju.
 
sunca ti, lexo, zar ti ne šoras stojecki u javnom nego sjedis? :sad2:
Znači ustvari mi i ne poznajemo muškarce, niti oni nas
Na koji način onda komuniciramo?
Imamo predstavu o njemu i sve se svodi na rušenje i stvaranje nove predstave ..ili izmjenjene predstave ili potvrđivanje prijašnje pozitivne ili negativne predstave tj. mišljenja

Da li je istina da muškarci mogu odvojiti sex od ljubavi, dok kod žena jedno veže drugo?
ne znam kojom si logikom iz mog posta dosla na ideju za ovaj.... i to jos u "reply" obliku
... vjerovatno onom forumaskom -
ja cu da pricam svoju pricu i citiram tebe da bi ispalo kao da u stvari i citam sto drugi pise i vodim razgovor umjesto monolog

ali da odgovorim svejedno :neutral:

ne postojimo "mi" i "oni", ista smo rasa
greska nastaje odmah u startu, kod predpostavke (predrasude) da postoje neke "mi" sa kojima se savrseno razumijemo jer sve smo iste, i neki "oni" koje niko od "nas" ne razumije niti poznaje, a "oni" su medjusobno svi isti i svi se savrseno razumiju
u rl
niko nikog niti poznaje niti razumije dok ga ne upozna i potrudi se da ga razumije
kao pojedinca, 1:1, nezavisno od polova
 
Nikako ali bas nikako ne poznajem svog muza. Da li sam ja povrsna, plitka i glupa ili je on tako nedefinisan, ne znam ali... Poznajem mu navike, znam sta voli, znam kakve ljude ceni, znam koju muziku slusa i tako neke sitnice koje ne mogu ostati neprimecene kroz zivot ali ne postoji nista sto bi on mogao uraditi a da se ja kao iznenadim.
Sad da moram svedociti nesto u njegovu korist ili stetu ne bih mogla. Da li je u stanju nesto uraditi ili ne ja nikad sa sigurnoscu od barem 30% ne bih mogla predpostaviti.
Skorpija je, valjda je to uzrok tome :) .
 
ne volim generalizacije
da li nekog poznajem ili ne zavisi koliko sam bliska s tojm osobom, moje licne procene i otvorenosti druge strane
ne vezujem to za pol
ali mozda neki muski nacin razmisljanja po pitanju musko-zenskih odnosa razumem, iz razloga sto sam upoznala mnogo muskaraca i svi po tom pitanju imaju iste poglede na zenski rod i predtavu sta je za njih pravo zensko, s kim bi voleli da budu
 
ne volim generalizacije
da li nekog poznajem ili ne zavisi koliko sam bliska s tojm osobom, moje licne procene i otvorenosti druge strane
ne vezujem to za pol
ali mozda neki muski nacin razmisljanja po pitanju musko-zenskih odnosa razumem, iz razloga sto sam upoznala mnogo muskaraca i svi po tom pitanju imaju iste poglede na zenski rod i predtavu sta je za njih pravo zensko, s kim bi voleli da budu

Kakav je to muški način razmišljanja?...
 
Mnogo opsiran pojam, i nije da bas svako misli na isti nacin u potpunosti, ali recimo da velika vecina muskaraca zene dele u dve grupe - one koje su za zabavu i one koje su da im budu devojke. To definitivno jeste generalizacija, ali sve koje poznajem (uzivo) dele ovo stanoviste.
Zavisno od toga kakva je devojka po njihovoj proceni, drugacije ce se i ophoditi prema njoj
 
Nikako ali bas nikako ne poznajem svog muza. Da li sam ja povrsna, plitka i glupa ili je on tako nedefinisan, ne znam ali... Poznajem mu navike, znam sta voli, znam kakve ljude ceni, znam koju muziku slusa i tako neke sitnice koje ne mogu ostati neprimecene kroz zivot ali ne postoji nista sto bi on mogao uraditi a da se ja kao iznenadim.
Sad da moram svedociti nesto u njegovu korist ili stetu ne bih mogla. Da li je u stanju nesto uraditi ili ne ja nikad sa sigurnoscu od barem 30% ne bih mogla predpostaviti.
Skorpija je, valjda je to uzrok tome :) .

:klap: ..kaže jedna baka nedavno za svog muža Imala sam jedno mišljenje o njemu dok je radio, sasvim drugo sam formirala kad je otišao u penziju, a sada mi se čini da ga uopšte ne poznam iako smo proveli veliki dio života zajedno

Jesmo li mi žene svjesne toga da uopšte ne poznajemo zapravo naše partnere?
Međutim to ni malo ne smeta mnogim brakovima da budu, šta više, vrlo uspješni.
Pa u čemu je onda tajna te uspješnosti?
Kako se vi, žene, postavite u braku, prema mužu ili djevojke prema momku da možete reći da je brak/veza uspješna i da ste oboje poprilično zadovoljni što se odnosa tiče?(Svakako da odnos zavisi i od njihovog postavljanja prema nama ...)
Kakav to uzajamni odnos postoji u uspješnim brakovima i vezama?
Postoi li nešto tako kao što je uspješni brak/veza?
 
Mnogo opsiran pojam, i nije da bas svako misli na isti nacin u potpunosti, ali recimo da velika vecina muskaraca zene dele u dve grupe - one koje su za zabavu i one koje su da im budu devojke. To definitivno jeste generalizacija, ali sve koje poznajem (uzivo) dele ovo stanoviste.
Zavisno od toga kakva je devojka po njihovoj proceni, drugacije ce se i ophoditi prema njoj

A šta je sa emocijama?
Kada su sa djevojkama ''koje su za zabavu'' nije li sadistički koristiti ih za zabavu?
Jedino ako je ''zabava'' uzajamna...ali to stvarno ne razumijem...
 
Ne ne, baš je obrnuto, muškarci ne znaju uvek kako će nešto da urade ali ono što rade rade praktičnije od žena koje za ono što rade nisu uvek sigurne da i žele pa su zato malo manje praktične.
Kad je spremanje kolača u pitanju tu vam skidam kapu i za praktičnost. :kpozdrav:

:mesi:

mnoge žene rade ''muške'' poslove u kući..kreče, popravljaju sitnice po kući ... mnogi muškarci i kad treba promjeniti ulje u autu voze auto na servis :roll:
Nepraktični muškarci postaju praktični jedino ako praktičnost prepuste ženama :lol:
 

Back
Top