Joomla.org website creation

Koliko se secam, imas u ovom tutorijalu ceo postupak instalacije i gde se smestaju fajlovi za instalaciju J! i kasnije svih stvari vezano za sajt. To je folder www, koji instalira WAMP server i tu ubacis J! i na osnovu toga instaliras.
 
E, ja sam prosao taj gore postavljeni tutorijal, dakle napravio sam sve kako je receno, i skapirao sve to oko samog pravljenja sajta, ali sta dalje, kad se zavrsi sa sajtom ? Kako se to postavlja na net, da li moram da imam placeni hosting, domen, sta vec ? Moze li to da se testira nekako, preko onih besplatnih pod-domena ??
 
Pa potreban ti je hosting na kome je instalirana Joomla!. Kad to nadjes, potrebno je prekopirati sadrzaj www foldera u isti na serveru. Sledeca stavka je export baze i njen import preko phpmyadmin panela na serveru gde je postavljen sajt.
 
E, ja sam prosao taj gore postavljeni tutorijal, dakle napravio sam sve kako je receno, i skapirao sve to oko samog pravljenja sajta, ali sta dalje, kad se zavrsi sa sajtom ? Kako se to postavlja na net, da li moram da imam placeni hosting, domen, sta vec ? Moze li to da se testira nekako, preko onih besplatnih pod-domena ??

Бесплатно можеш да пробаш на: http://www.000webhost.com/. Једино, колико се сећам, мораћеш ручно да инсталираш јер Fantastico ауто-инсталација вероватно не ради.
 

Back
Top