Staro slatko ??? Sta sa njim?

jance

Primećen član
Poruka
787
Posto sam se lagano navukla na svakakve djakonije za zimnicu, a i dobro nam je doslo , kad je zima ovoliko trajala ali sta sad sa ostalim slatkom??? Ima li neki recept gde moze da se upotrebi slatko od jagoda, grozdja ili kitnikes?

Moze i da stoji jos al meni nekako zao, stize novo voce :)))

Sta vi radite sa preostalim punim teglama?
 
Jance, ja od mnogih slatka pravim kuglice:))
Recimo, slatko od dunja, smokava, visanja, ocedim od soka, voce malo usitnim, dodam malo seckanih oraha, lesnika, sta imam, malo seckane cokolade, narendam limun ili narandzu, i zamesim sa mlevenim keksom. Ovo mogu da budu i posni kolacici. Sa slatkim od smokava je fenomenalno:))

Inace, primamo tegle sa poklon, mislim pune;)
 
EEEEEEEEeee vidis kuglice !!!! To je to!
A ni za na poklon nije losa ideja. Mada mi ovih dana nesto drago da poklanjam onu kafu sa Mercedesom :))) pa se svi stresemo dok se kafa ne otvori a unutra: imate srece, samo u drugoj kesici kafe :)))))))))))))))))))
 
Takva rakija, tzv. šećeruša, izaziva najgore mamurluke i trovanja alkoholom, provereno. (Ne na ličnom primeru, rakiju ne pijem nikako.) Mogu kolači da se prave s tim, nešto tipa bonžite isl, da se filuju palačinke, dube mafini i pune time...
 
Evo jedan recept,nisam pravila pa ne znam kakav je ali na slici zanimljivo igleda,ali je povezan sa temom:

Keks torta sa voćem iz slatka

Potreban materijal:

1kg petit beure keksa
4 kesice pudinga od vanile
1,600ml mleka
2 margarina
12 kašika kristal šećera
300gr prah šećera
300gr sitno seckane lubenice iz slatka
300gr sitno seckane dunje iz slatka
300gr sitno seckanih višanja iz slatka
200gr šlaga u prahu
rendana čokolada za kuvanje, za ukrašavanje (nije obavezno)

Priprema:

Keks izlomiti na sitne parčiće i staviti u veću plastičnu posudu za mešanje. Puding od vanile skuvati sa 12 kašika kristal šećera u mleko i ostaviti da se ohladi. Margarin umutiti penasto sa šećerom u prahu, pa umešati ohlađeni puding. Pripremljenu masu ubaciti u izlomljeni keks i izmešati. Dodati sitno iseckano voće iz slatkog i sve dobro sjediniti. Masu rasporediti na poslužavnik i prekriti šlagom umućenim na uobičajen način. Po želji se može posuti rendanom čokoladom.
 
Oooooo ovo izgleda skroz dobro! a da znate da u kuglice pun pogodak, naravno svo voce koji ide iz slatkog u kolace mora malo da odstoji u nekom alkoholu (pa sad jel rum ili konjak, kako preferirate).

A ovo da destilujem iz svega, nisam nesto taj tip.. ja sam alkos - kampanjac, nit pijem cesto nit mnogo pa mi nesto muka da se cimam.

Al hvala svima na trudu
 

Back
Top