Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

gost 224060

Aktivan član
Poruka
1.562
da li je moguce da nekog toliko zavolite, da vam on/ona postane centar sveta, razlog zbog kog se ujutru budite, uvece lezete... da li je moguca takva bezgranicna ljubav prema nekom i sta bi ste sve ucinili za takvo nesto?? ja do skora nisam verovao da je to moguce, ali sam sad gotovo siguran da je takvo nesto itekako moguce, a cak, po meni, sasvim normalno i logicno... pa da cujem vasa misljenja i iskustva...
 
Sta napisati a da me ne proglase narcisom?
Ako kazem moguce......pa nisam nacisto s' tim da mozes......
i ovo ti govori neko sa iskustvom, 2 velike ljubavi, ;)......malo li je :D
Ipak, ne, ne mozes.
Vise od sebe mozes voleti svoje dete, partnera ne, patoloski je.
Vidim ti si zaljubiska, izgleda, ako, ako :)
Ali, bitna stvar je sto zaljubljenost ne traje doveka, i u tom stanju ljudi su blago neuracunljivi ;)
Ne sagledavaju kompletnu sliku.
Za pravu ljubav je potreban odredjeni staz.
Izraz voleti vise nego sebe, vecinom se upotrebljava kada je covek spreman da ucini ustupak, sebi na ustrb ili cak zrtvu, za voljenu osobu, a to umnogome zavisi od karaktera te osobe.
 
Dacu odgovor stihovima Ulricha Scaffera „Voleti samoga sebe"

Voleti samoga sebe

Kada te volim

Vise od samoga sebe

U stvari te volim manje

Ako volim samoga sebe manje od tebe

Vise ti otezavam

Da volis mene

Tvoja ljubav prema meni

U svemu ovisi

O ljubavi koju gajim prema samome sebi

A moja ljubav prema tebi

Bit ce jaca

Ako ti volis samoga sebe onako kako volis mene
:heart:
 
Nadam se da i ona tebe voli istim zarom kao i ti nju,i da si nasao svoju srecu u zivotu.

To ces ionako videti iz njenih postupaka.

Otpevaj joj ovu pesmu,ako voli domacu zabavnu muziku svidece joj se :)


Ako mene pitas moguce je voleti beskompromisno,ali ce funkcionisati samo ako je obostrano.

brate, najgore je sto nije obostrano nazalost... :( iako sam ja sasvim siguran u svoja osecanja prema njoj, ona ipak nije u svoja prema meni, tako da je doslo do razdora... tako da,mozes misliti kako je meni sada, ali nisi ni priblizno svestan kakav je taj osecaj, a od srca se nadam da i neces nikada saznati...
 
Poslednja izmena:
da li je moguce da nekog toliko zavolite, da vam on/ona postane centar sveta, razlog zbog kog se ujutru budite, uvece lezete... da li je moguca takva bezgranicna ljubav prema nekom i sta bi ste sve ucinili za takvo nesto?? ja do skora nisam verovao da je to moguce, ali sam sad gotovo siguran da je takvo nesto itekako moguce, a cak, po meni, sasvim normalno i logicno... pa da cujem vasa misljenja i iskustva...

Moguće, mada nije najpreporučljivije. Da li to onda znači da ne volimo sebe dovoljno? Jer svi kao jedinke, najpre moramo sebe voleti , da bi umeli da volimo druge. I to nije ništa loše, jer ako ne volimo sebe, nećemo umeti ni druge.:cmok2:
Da, volela sam tako i uvek volim tako..kao da ne postoji sutra, kao da je jedini na ovom svetu...ne u opsesivnom milsu, već da zaista zavolim tog nekoga svim :heart:, da se trudim da mu ugodim, da ga iznenadjujem...ja milsim , kada bolje pogledam da ja tako u odnosu sa svima, samo šro su to različite ljubavi...i sa prijateljima, porodicom...volim ih sve bezgranično i trudim se da svakome od njih podelim nepodeljenu pažnju.
Ja verujem u to, od kada znam za sebe i tako i postupam...volim tako i dalje, sve one koje volim, sa nezaustavljivom zadrškom i bez iakkve zadnje namere, vec samo volim.
Šta bih učinila...ne bi verovao, da pišem...ništa loše, ali sve što ljubav može da se podvede, i da nekoga raduješ na najnezamislivije načine, ja sam to radila. sada kada se setim, nema mi ravne u nekim stvarima...I kada se lošim vrati, da to neko ne ceni, bude mi jako, jako krivo i budem neizmerno tužna.:sad2:
Moguće je svakako, jer sam bila u takvim situacijama, i možda je moja greška životna što upravo imam takav pristup medju ljudima. Super je to, samo treba znati ko je toga vredan.:heart:
 
Moguće, mada nije najpreporučljivije. Da li to onda znači da ne volimo sebe dovoljno? Jer svi kao jedinke, najpre moramo sebe voleti , da bi umeli da volimo druge. I to nije ništa loše, jer ako ne volimo sebe, nećemo umeti ni druge.:cmok2:
Da, volela sam tako i uvek volim tako..kao da ne postoji sutra, kao da je jedini na ovom svetu...ne u opsesivnom milsu, već da zaista zavolim tog nekoga svim :heart:, da se trudim da mu ugodim, da ga iznenadjujem...ja milsim , kada bolje pogledam da ja tako u odnosu sa svima, samo šro su to različite ljubavi...i sa prijateljima, porodicom...volim ih sve bezgranično i trudim se da svakome od njih podelim nepodeljenu pažnju.
Ja verujem u to, od kada znam za sebe i tako i postupam...volim tako i dalje, sve one koje volim, sa nezaustavljivom zadrškom i bez iakkve zadnje namere, vec samo volim.
Šta bih učinila...ne bi verovao, da pišem...ništa loše, ali sve što ljubav može da se podvede, i da nekoga raduješ na najnezamislivije načine, ja sam to radila. sada kada se setim, nema mi ravne u nekim stvarima...I kada se lošim vrati, da to neko ne ceni, bude mi jako, jako krivo i budem neizmerno tužna.:sad2:
Moguće je svakako, jer sam bila u takvim situacijama, i možda je moja greška životna što upravo imam takav pristup medju ljudima. Super je to, samo treba znati ko je toga vredan.:heart:

ne bih trebao da preterano filozofiram povodom ovakve teme, jer sam jos uvek vrlo mlad, ''zelen'' sto bi rekli... :) ali, jednostavno, znam da me ne privlace veze na jednu noc, avanture, vec iskljucivo ozbiljne veze, koje se zasnivaju na medjusobnom postovanju, poverenju, prijateljstvu i ljubavi... a za tako nesto je definitivno potrebno voleti nekoga bar onoliko koliko volis i samog sebe, ako ne vise... ;) tako posmatram iz ove perspektive, ali svakako da covek prvo treba da postuje i ceni samog sebe, kako bi mogao i druge... isto se odnosi i za ljubav... by the way, lep post Jeco, pun emocija, bas se vidi da si osoba koja ume, zna da voli, i koja zeli da voli, ali i koja definitivno zasluzuje da bude voljena... :cmok: :heart:
 
ne bih trebao da preterano filozofiram povodom ovakve teme, jer sam jos uvek vrlo mlad, ''zelen'' sto bi rekli... :) ali, jednostavno, znam da me ne privlace veze na jednu noc, avanture, vec iskljucivo ozbiljne veze, koje se zasnivaju na medjusobnom postovanju, poverenju, prijateljstvu i ljubavi... a za tako nesto je definitivno potrebno voleti nekoga bar onoliko koliko volis i samog sebe, ako ne vise... ;) tako posmatram iz ove perspektive, ali svakako da covek prvo treba da postuje i ceni samog sebe, kako bi mogao i druge... isto se odnosi i za ljubav... by the way, lep post Jeco, pun emocija, bas se vidi da si osoba koja ume, zna da voli, i koja zeli da voli, ali i koja definitivno zasluzuje da bude voljena... :cmok: :heart:


A, joj....ala se sada rumenim, kao ovaj smajlić rumenko...:rumenko::rumenko::rumenko:
Ti si mi ulepšao ovaj dan, ovim postom i stavio mi osmeh na lice. Hvala ti baš, baš na ovim divnim rečima...Evo, jedan :cmok2: za tebe, od mene. :cmok2:
 
Pre svega moras da poznajes sebe i volis sebe takvog kakav si..tj..da si u saglasju sa samim sobom..
onda ces moci da volis dovoljno..toliko da usrecis sebe i onoga koga volis..ali sigurno ne vise nego sebe..
voleti nekoga vise od sebe i biti u stanju da se zrtvujes je patoloska ljubav..
cim se bilo sta u zivotu ..posebno u ljubav bazira na zrtvovanju..odricanju od sebe...
javlja se osecaj podredjenosti i zavisnosti i to nije ljubav u onom njenom pravom iskonskom znacenju...
Bezuslovnost u ljubavi ne postoji..osim mozda u majcinskoj ali i tu se ne moze generalizovati..
Treba da znas da je Covek po difoltu narcisoidno bice i da pre svega voli sebe pa druge..
I sa ima u sebi prirodni instikt za samoodrzavanjem..a pod samoodrzavanjem..
pored sto sta spada i ljubav i briga o samom sebi..
Verujem da sve ovo ne deluje ni malo romanticno ..posebno ne iz moga pera..ali je tako..
i to ne znaci da..imajuci sve ovo u vidu ne mozemo da volimo ..jako..najace sto umemo..
a da pri tom sacuvamo svoje sopstvo..
 
Da, moguće je.
Hteli da priznamo ili ne, sebe najviše volimo, sve dok se ne pojavi srodna duša, deo koji je nedostajao, onaj pravi čovek.
Tada jeste moguće voleti ga više od sebe, to nije patologija, to jeste prava ljubav.
Na žalost mnogi prožive čitav život ne doživevši to, zamlaćuju se blagim osećanjima i nebitnim zamenama, lažima da su srećni.
Pa onda vilene kao muve bez glave, jurcajući bez trunke morala i samopoštovanja, varajući, lažući, jer shvataju da im je život prošao i da jeste bio prazan.
Naravno u ovoj priči nisu deca, unuci, jer se podrazumeva da njih voliš više nego sebe, bar oni normalni:).
 
Da, moguće je.
Hteli da priznamo ili ne, sebe najviše volimo, sve dok se ne pojavi srodna duša, deo koji je nedostajao, onaj pravi čovek.
Tada jeste moguće voleti ga više od sebe, to nije patologija, to jeste prava ljubav.
Na žalost mnogi prožive čitav život ne doživevši to, zamlaćuju se blagim osećanjima i nebitnim zamenama, lažima da su srećni.
Pa onda vilene kao muve bez glave, jurcajući bez trunke morala i samopoštovanja, varajući, lažući, jer shvataju da im je život prošao i da jeste bio prazan.
Naravno u ovoj priči nisu deca, unuci, jer se podrazumeva da njih voliš više nego sebe, bar oni normalni:).

aha... znaci, i ti se onako bas zaljubila, do ''usiju'' sto bi se reklo... :super: pa lepo, lepo, cenim to... kao i ovaj post...
 

Back
Top