Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Wink Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

da li je moguce da nekog toliko zavolite, da vam on/ona postane centar sveta, razlog zbog kog se ujutru budite, uvece lezete... da li je moguca takva bezgranicna ljubav prema nekom i sta bi ste sve ucinili za takvo nesto?? ja do skora nisam verovao da je to moguce, ali sam sad gotovo siguran da je takvo nesto itekako moguce, a cak, po meni, sasvim normalno i logicno... pa da cujem vasa misljenja i iskustva...

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

Ne brini. Proći će.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vi homosapiensi ste skloni paušalnim izjavama.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Do sada mi se nije desilo, ali čvrsto verujem da tako nešto postoji. Bar priželjkujem.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Aktivan član Lilyth (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Valkyriur Pogledaj poruku
    Ne brini. Proći će.
    A da li je moguce da ne prodje?

Moderator Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    337

a naslov ti je tako narcisoidan da mi je smesno
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Valkyriur Pogledaj poruku
    Ne brini. Proći će.
    pa bas i ne bih voleo da me prodje... lepo je znati da mozes sebe celog predati nekome, tj da svu svoju ljubav mozes nesebicno datio nekome...

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Shady MoB Pogledaj poruku
    a naslov ti je tako narcisoidan da mi je smesno
    pa mozda i jeste malo... uebbah se, jbbg...

Domaćin DESTINY kiss (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Vrlo zbunjujuce
    Ja ne mogu odgovoriit ovako,ne volim sebe baas toliko.....
    Ali ajde da ne budemo bukvalisti....Da mislim da je moguce,u stvari to je i jedini moguc nacin ako mislis da istrpis sebe i inace mucan zivot shvatis lakse,i prozivis isti sto lepse..
    Problem je samo ako ta osoba nije pored tebe..uu..onda si...gotov...ode TI.

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio lostsoul90ss Pogledaj poruku
    Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!
    Moguce je ako je neko idiot. Maksimalno koliko moze da se ide u tom smeru je da volis nekog isto kao sebe.
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    337

Citat Original postavio Nikko Pogledaj poruku
    Moguce je ako je neko idiot. Maksimalno koliko moze da se ide u tom smeru je da volis nekog isto kao sebe.
    jos jedan narcis

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Shady MoB Pogledaj poruku
    jos jedan narcis
    Nisam ja nikakav narcis, ali kao sto sam rekao, samo neka nesredjena, nepronadjena osoba, i ko zna sa kojim jos problemima, moze da voli nekog drugog vise od sebe. To nije normalno.
    All that is great, keeps away from the marketplace and from fame.

Primećen član Ell_ (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    39

Sta napisati a da me ne proglase narcisom?
    Ako kazem moguce......pa nisam nacisto s' tim da mozes......
    i ovo ti govori neko sa iskustvom, 2 velike ljubavi, ......malo li je
    Ipak, ne, ne mozes.
    Vise od sebe mozes voleti svoje dete, partnera ne, patoloski je.
    Vidim ti si zaljubiska, izgleda, ako, ako
    Ali, bitna stvar je sto zaljubljenost ne traje doveka, i u tom stanju ljudi su blago neuracunljivi
    Ne sagledavaju kompletnu sliku.
    Za pravu ljubav je potreban odredjeni staz.
    Izraz voleti vise nego sebe, vecinom se upotrebljava kada je covek spreman da ucini ustupak, sebi na ustrb ili cak zrtvu, za voljenu osobu, a to umnogome zavisi od karaktera te osobe.
    Nema potrebe da bilo šta objašnjavam,ko želi shvatiće,ko ne želi,neće ni uz objašnjenje!

Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    337

Pa ako zrtvujes sebe radi drugog,onda dokazujes da vise volis tog drugog...i samo za njega brines,moze to da se javi i u partnerskoj ljubavi

Iskusan Nemir (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    165
    Reputaciona moć
    106

Dacu odgovor stihovima Ulricha Scaffera „Voleti samoga sebe"

Voleti samoga sebe

Kada te volim

Vise od samoga sebe

U stvari te volim manje

Ako volim samoga sebe manje od tebe

Vise ti otezavam

Da volis mene

Tvoja ljubav prema meni

U svemu ovisi

O ljubavi koju gajim prema samome sebi

A moja ljubav prema tebi

Bit ce jaca

Ako ti volis samoga sebe onako kako volis mene
    Vuk dlaku menja u jesen i u prolece. Covek po potrebi.

Zainteresovan član Leeman (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Nadam se da i ona tebe voli istim zarom kao i ti nju,i da si nasao svoju srecu u zivotu.

To ces ionako videti iz njenih postupaka.

Otpevaj joj ovu pesmu,ako voli domacu zabavnu muziku svidece joj se

https://www.youtube.com/watch?v=k7QHRWBHk34

Ako mene pitas moguce je voleti beskompromisno,ali ce funkcionisati samo ako je obostrano.
    Cuvaj mi ljubav Beograde,tako ti Knez Mihajlove :)

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Leeman Pogledaj poruku
    Nadam se da i ona tebe voli istim zarom kao i ti nju,i da si nasao svoju srecu u zivotu.

To ces ionako videti iz njenih postupaka.

Otpevaj joj ovu pesmu,ako voli domacu zabavnu muziku svidece joj se

https://www.youtube.com/watch?v=k7QHRWBHk34

Ako mene pitas moguce je voleti beskompromisno,ali ce funkcionisati samo ako je obostrano.
    brate, najgore je sto nije obostrano nazalost... iako sam ja sasvim siguran u svoja osecanja prema njoj, ona ipak nije u svoja prema meni, tako da je doslo do razdora... tako da,mozes misliti kako je meni sada, ali nisi ni priblizno svestan kakav je taj osecaj, a od srca se nadam da i neces nikada saznati...
    Poslednji put ažurirao/la gost 224060 : 27.05.2010. u 23:39 Razlog: pravopisna greska...

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

da li je moguce da nekog toliko zavolite, da vam on/ona postane centar sveta, razlog zbog kog se ujutru budite, uvece lezete... da li je moguca takva bezgranicna ljubav prema nekom i sta bi ste sve ucinili za takvo nesto?? ja do skora nisam verovao da je to moguce, ali sam sad gotovo siguran da je takvo nesto itekako moguce, a cak, po meni, sasvim normalno i logicno... pa da cujem vasa misljenja i iskustva...
    Moguće, mada nije najpreporučljivije. Da li to onda znači da ne volimo sebe dovoljno? Jer svi kao jedinke, najpre moramo sebe voleti , da bi umeli da volimo druge. I to nije ništa loše, jer ako ne volimo sebe, nećemo umeti ni druge.
    Da, volela sam tako i uvek volim tako..kao da ne postoji sutra, kao da je jedini na ovom svetu...ne u opsesivnom milsu, već da zaista zavolim tog nekoga svim , da se trudim da mu ugodim, da ga iznenadjujem...ja milsim , kada bolje pogledam da ja tako u odnosu sa svima, samo šro su to različite ljubavi...i sa prijateljima, porodicom...volim ih sve bezgranično i trudim se da svakome od njih podelim nepodeljenu pažnju.
    Ja verujem u to, od kada znam za sebe i tako i postupam...volim tako i dalje, sve one koje volim, sa nezaustavljivom zadrškom i bez iakkve zadnje namere, vec samo volim.
    Šta bih učinila...ne bi verovao, da pišem...ništa loše, ali sve što ljubav može da se podvede, i da nekoga raduješ na najnezamislivije načine, ja sam to radila. sada kada se setim, nema mi ravne u nekim stvarima...I kada se lošim vrati, da to neko ne ceni, bude mi jako, jako krivo i budem neizmerno tužna.
    Moguće je svakako, jer sam bila u takvim situacijama, i možda je moja greška životna što upravo imam takav pristup medju ljudima. Super je to, samo treba znati ko je toga vredan.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    Moguće, mada nije najpreporučljivije. Da li to onda znači da ne volimo sebe dovoljno? Jer svi kao jedinke, najpre moramo sebe voleti , da bi umeli da volimo druge. I to nije ništa loše, jer ako ne volimo sebe, nećemo umeti ni druge.
    Da, volela sam tako i uvek volim tako..kao da ne postoji sutra, kao da je jedini na ovom svetu...ne u opsesivnom milsu, već da zaista zavolim tog nekoga svim , da se trudim da mu ugodim, da ga iznenadjujem...ja milsim , kada bolje pogledam da ja tako u odnosu sa svima, samo šro su to različite ljubavi...i sa prijateljima, porodicom...volim ih sve bezgranično i trudim se da svakome od njih podelim nepodeljenu pažnju.
    Ja verujem u to, od kada znam za sebe i tako i postupam...volim tako i dalje, sve one koje volim, sa nezaustavljivom zadrškom i bez iakkve zadnje namere, vec samo volim.
    Šta bih učinila...ne bi verovao, da pišem...ništa loše, ali sve što ljubav može da se podvede, i da nekoga raduješ na najnezamislivije načine, ja sam to radila. sada kada se setim, nema mi ravne u nekim stvarima...I kada se lošim vrati, da to neko ne ceni, bude mi jako, jako krivo i budem neizmerno tužna.
    Moguće je svakako, jer sam bila u takvim situacijama, i možda je moja greška životna što upravo imam takav pristup medju ljudima. Super je to, samo treba znati ko je toga vredan.
    ne bih trebao da preterano filozofiram povodom ovakve teme, jer sam jos uvek vrlo mlad, ''zelen'' sto bi rekli... ali, jednostavno, znam da me ne privlace veze na jednu noc, avanture, vec iskljucivo ozbiljne veze, koje se zasnivaju na medjusobnom postovanju, poverenju, prijateljstvu i ljubavi... a za tako nesto je definitivno potrebno voleti nekoga bar onoliko koliko volis i samog sebe, ako ne vise... tako posmatram iz ove perspektive, ali svakako da covek prvo treba da postuje i ceni samog sebe, kako bi mogao i druge... isto se odnosi i za ljubav... by the way, lep post Jeco, pun emocija, bas se vidi da si osoba koja ume, zna da voli, i koja zeli da voli, ali i koja definitivno zasluzuje da bude voljena...

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: Da li je uopste moguce nekoga voleti vise od samog sebe???!!!

ne bih trebao da preterano filozofiram povodom ovakve teme, jer sam jos uvek vrlo mlad, ''zelen'' sto bi rekli... ali, jednostavno, znam da me ne privlace veze na jednu noc, avanture, vec iskljucivo ozbiljne veze, koje se zasnivaju na medjusobnom postovanju, poverenju, prijateljstvu i ljubavi... a za tako nesto je definitivno potrebno voleti nekoga bar onoliko koliko volis i samog sebe, ako ne vise... tako posmatram iz ove perspektive, ali svakako da covek prvo treba da postuje i ceni samog sebe, kako bi mogao i druge... isto se odnosi i za ljubav... by the way, lep post Jeco, pun emocija, bas se vidi da si osoba koja ume, zna da voli, i koja zeli da voli, ali i koja definitivno zasluzuje da bude voljena...

A, joj....ala se sada rumenim, kao ovaj smajlić rumenko...
    Ti si mi ulepšao ovaj dan, ovim postom i stavio mi osmeh na lice. Hvala ti baš, baš na ovim divnim rečima...Evo, jedan za tebe, od mene.

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Mozes voleti samo svoje dete vise od sebe i to traje ceo zivot.Partnera volis ali to je druga vrsta ljubavi koja se zasniva na davanju i uzimanju,a samo je ljubav prema svom detetu bezuslovna i traje ceo zivot!

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Pre svega moras da poznajes sebe i volis sebe takvog kakav si..tj..da si u saglasju sa samim sobom..
    onda ces moci da volis dovoljno..toliko da usrecis sebe i onoga koga volis..ali sigurno ne vise nego sebe..
    voleti nekoga vise od sebe i biti u stanju da se zrtvujes je patoloska ljubav..
    cim se bilo sta u zivotu ..posebno u ljubav bazira na zrtvovanju..odricanju od sebe...
    javlja se osecaj podredjenosti i zavisnosti i to nije ljubav u onom njenom pravom iskonskom znacenju...
    Bezuslovnost u ljubavi ne postoji..osim mozda u majcinskoj ali i tu se ne moze generalizovati..
    Treba da znas da je Covek po difoltu narcisoidno bice i da pre svega voli sebe pa druge..
    I sa ima u sebi prirodni instikt za samoodrzavanjem..a pod samoodrzavanjem..
    pored sto sta spada i ljubav i briga o samom sebi..
    Verujem da sve ovo ne deluje ni malo romanticno ..posebno ne iz moga pera..ali je tako..
    i to ne znaci da..imajuci sve ovo u vidu ne mozemo da volimo ..jako..najace sto umemo..
    a da pri tom sacuvamo svoje sopstvo..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    [/B]

A, joj....ala se sada rumenim, kao ovaj smajlić rumenko...
    Ti si mi ulepšao ovaj dan, ovim postom i stavio mi osmeh na lice. Hvala ti baš, baš na ovim divnim rečima...Evo, jedan za tebe, od mene.
    pa hvala... uzvracam poljubac...

Zainteresovan član ipaksamtoja (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Da, moguće je.
    Hteli da priznamo ili ne, sebe najviše volimo, sve dok se ne pojavi srodna duša, deo koji je nedostajao, onaj pravi čovek.
    Tada jeste moguće voleti ga više od sebe, to nije patologija, to jeste prava ljubav.
    Na žalost mnogi prožive čitav život ne doživevši to, zamlaćuju se blagim osećanjima i nebitnim zamenama, lažima da su srećni.
    Pa onda vilene kao muve bez glave, jurcajući bez trunke morala i samopoštovanja, varajući, lažući, jer shvataju da im je život prošao i da jeste bio prazan.
    Naravno u ovoj priči nisu deca, unuci, jer se podrazumeva da njih voliš više nego sebe, bar oni normalni.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ipaksamtoja Pogledaj poruku
    Da, moguće je.
    Hteli da priznamo ili ne, sebe najviše volimo, sve dok se ne pojavi srodna duša, deo koji je nedostajao, onaj pravi čovek.
    Tada jeste moguće voleti ga više od sebe, to nije patologija, to jeste prava ljubav.
    Na žalost mnogi prožive čitav život ne doživevši to, zamlaćuju se blagim osećanjima i nebitnim zamenama, lažima da su srećni.
    Pa onda vilene kao muve bez glave, jurcajući bez trunke morala i samopoštovanja, varajući, lažući, jer shvataju da im je život prošao i da jeste bio prazan.
    Naravno u ovoj priči nisu deca, unuci, jer se podrazumeva da njih voliš više nego sebe, bar oni normalni.
    aha... znaci, i ti se onako bas zaljubila, do ''usiju'' sto bi se reklo... pa lepo, lepo, cenim to... kao i ovaj post...

Slične teme

1. Voleti nekoga vise od zivota? Da!!!
    Autor D.R. u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 02.07.2014., 13:21
  2. Da li je moguće voleti nekoga na silu ?
    Autor Neznanko u forumu Politika
    Odgovora: 153
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 14:24
  3. Voleti curu na sve moguce nacine
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.08.2008., 11:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku