Kragujevac- bankrot
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kragujevac- bankrot

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Podrazumevano Kragujevac- bankrot

nesto slusam ovo sto se radi u grcku pa se sve plasim da mi kragujevcani ne prodjemo jos gore.
    nasi gradski oci stalno nam dovlace kojekakve investitore, ulagace............govore kako je kragujevac grad u srbiji u koji se najvise investira...................a ni reci o tome da se grad vec do guse zaduzio preko tih investitora i kreditora. ako kragujevac i jeste grad sa najbrzim tempom razvoja (citaj investiranja) onda je i to grad sa najvecim zaduzenjem u srbiji.
    lokalnim politicarima naravno da je svejedno buducnost kragujevcana. oni drpaju provizije od svakog kredita i plus kupuju glasove naivnih kragujevcana kao satro vidite kako je vasa gradska vlast uspesna. preporodila je kragujevac za par godina........naravno, ta idilicna slika kragujevca kao grada sa brzim razvojem je kratkorocna. pitanje je mozda i sata kada ce grad proglasiti bankrot jer grad nema kapaciteta da vraca te milijarde sa kojima je moderniziran i izgradjen do nivoa evropskih gradova..............
    mislim da se iza svega krije podmukla politika zapadnoevropskih banaka, politika koja je i grcku stavila u robovski polozaj prema zapadnim investicionim bankama.
    skoro sam bio u atini i ono sto sam video zaprepastilo me je. vec 100 km ispred atine razvila se neverovatno jaka industrijska zona koja je koncentrisana sa obe strane autoputa. pomislio sam da se priblizavam dortmundu u nemackoj ili engleskom birmingamu.................po statistickim podacima evropske unije , ovaj region (atika) ima koeficijent razvijenosti od 120 posto od proseka u evropskoj uniji sto je naprimer jednako regionu salcburg u austriji.......................nije normalno. u grcku se ulagalo i sakom i kapom bez ikakve ekonomske logike zaboravljajuci cinjenicu da atika moze biti industrijski razvijena kao salcburg ali da aticani nikada ne mogu biti austrijanci. i po platama i po mentalitetu.80 posto svih kredita grcke ulozeno je u ovaj region severno od atine.....sve ovo navodim jer mi kragujevac sve vise lici na atiku. za par godina imacemo neprekidnu industrijsku zonu duz celog auto puta batocina-kragujevac sa milijardama investicija. evropskim bankama je najvaznije da prodaju evro a domacim politicarima da drpe proviziju od kredita.................................a skupe kredite opterecene kamatama bice prenete na ionako siromasne kragujevcane.................po istom primeru kako je to i grcka vlada uradila prema svom stanovnistvu pod pritiskom evropskih banaka.

mislim da se ovom grckom krizom obelodanila istina o "brzom napretku" siromasnih zemalja koje su pristupile uniji. zapravo, radi se samo o investicijama to jest prodaji evra.
    od istinskog povecanja standarda i plata stanovnistva nema ni traga. ..........mrtve fabrike, trgovacki centri, autoputevi............to je ono sto je evropa i htela da kreditira ovim bednicima.......................a za vracanje kredita........e za to postoji politicki pritisak.......od ustupanja cele drzavne imovine na raspolaganje evropskim bankama pa sve do prodaje penzija i decijih dodataka tim evropskim bankama................................

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2276

Podrazumevano Re: Kragujevac- bankrot

Ne uzima drzava kredite za drzavne fabrike, pa da vraca dugove. Cak, dosta toga nisu uopste ni domace firme koje uzimaju kredite (kod stranih banaka).
    Najveci deo tih novih fabrika (svega i svacega) su - cisti stranci. Mi imamo sa njima tek to sto su ovde i sto ce nasi ljudi da rade.

Sam grad moze da izgubi tek toliko koliko nece naplacivati razne takse na koje ima pravo. A cini mi se da ni to oslobadjanje nece trajati doveka.
    Uostalom, ako se fabrika dize na praznom mestu - pa od te prazne poljane ranije i nije bilo poreza, zar ne? Tako da razlike i nema. Ni dinar.

Poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Podrazumevano Re: Kragujevac- bankrot

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Ne uzima drzava kredite za drzavne fabrike, pa da vraca dugove. Cak, dosta toga nisu uopste ni domace firme koje uzimaju kredite (kod stranih banaka).
    Najveci deo tih novih fabrika (svega i svacega) su - cisti stranci. Mi imamo sa njima tek to sto su ovde i sto ce nasi ljudi da rade.

Sam grad moze da izgubi tek toliko koliko nece naplacivati razne takse na koje ima pravo. A cini mi se da ni to oslobadjanje nece trajati doveka.
    Uostalom, ako se fabrika dize na praznom mestu - pa od te prazne poljane ranije i nije bilo poreza, zar ne? Tako da razlike i nema. Ni dinar.
    pa to je bas grcki model. stranci uzimaju kredite kod svojih banaka i grade po svetu a kad se kredit ne vraca onda se stranac obraca svojoj banci, banka svojoj drzavi a drzava onda donosi politicke mere prema duzniku.
    vazno je samo da je ta strana firma politicki dovoljno uticajna da moze da menja medjunarodnu politiku ......kako to uostalom rade americke firme.

Slične teme

1. Bankrot
    Autor Neznanko u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.12.2009., 17:53
  2. Bankrot Kalifornije
    Autor RoccoS u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 06.07.2009., 00:23
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.07.2009., 16:40
  4. Srbiji preti bankrot