Prosvetari samo strajkuju!?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 110

Tema: Prosvetari samo strajkuju!?

Zainteresovan član Henri Miler (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Prosvetari samo strajkuju!?

PROSVETARI 1. SEPTEMBAR STUPAJU U GENERALNI ŠTRAJK?!

Ponedeljak, 17. Maj, 2010.| Autor: Agencija BETA

BEOGRAD - Predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović najavio je da će zaposleni u prosveti od 1. septembra stupiti u generalni štrajk ukoliko se za deset odsto ne povećaju plate.

Pavlović je rekao da je iz budžeta potrebno izdvojiti oko 800 miliona dinara za to povećanje, kao i da se pregovori sa Ministarstvom finansija ne vode.

- Prema Statutu Sindikata obrazovanja, za odluku o štrajku treba da se izjasni više od 50 odsto članova. Do sada se izjasnilo više od 35 odsto, a izjašnjavanje traje do kraja juna - kazao je Pavlović i dodao da štrajk podržava i Granski sindikat prosvetnih radnika Srbije "Nezavisnost".

Kako je rekao, prosečna plata u obrazovanju realno je smanjena na oko 350 evra i najmanja je u regionu, a Srbija je po zaradama u prosveti na pretposlednjem mestu u Evropi.

On je naveo i da 184 zaposlenih koji su prihvatili socijalni program još nisu dobili naknade.

Govoreći o slučaju novosadskog nastavnika osumnjičenog za seksualno zlostavljanje učenika, Pavlović je ocenio da je bilo zataškavanja.
    "Potrebno je ohrabriti roditelje, učenike, kolege da slučajeve koje se obično primete u školi prijavljuju, a direktori, psiholozi i pedagozi treba da rade svoj posao umesto da zataškavaju," kazao je Pavlović.
    On je kritikovao izjave nekih predstavnika sindikata koji su povodom ovog slučaja izjavljivali da školama rade alkoholičari i pedofili i ocenio da ih i u prosveti, kao i u drugim zanimanjima, ima.
    Dokle ce vise da zloupotrebljavaju svoju poziciju, niko nece da se pobuni i da kaze da nisu u pravu jer su deca na gubitku, a oni sa druge strane imaju skraceno radno vreme, dva meseca godisnjeg odmora i ne rade svoj posao uopste kako treba i samo im nesto fali.
    Ocigledno misle samo na pare i ni na sta vise.
    Sto ne strajkuju preko leta, da odu pred Skupstinu, a ne da deca trpe zbog njihove alavosti? Da, alavosti jer je zemlja u krizi, cinjenica je da je kvalitet kadra od ucitelja pa do akademika u devalvaciji.
    Svaka cast onima koji su zadrzali nivo predavanja, edukacije ALI i sopstvenog znanja i saznanja.
    Medjutim, velika vecina u svemu tome vidi DRZAVNE JASLE (citaj "siguran posao") i 'LADOVINU (citaj "ne moram nista da radim").

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Podrazumevano Re: Prosvetari samo strajkuju!?

Нека Динкић да предлог за приватизацију просветног сектора ! Чуди ме да још није дошао на ту идеју.
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

BEOGRAD - Predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović najavio je da će zaposleni u prosveti od 1. septembra stupiti u generalni štrajk ukoliko se za deset odsto ne povećaju plate.
    Тренутно им пола плате даје ММФ преко кредита и задуживања.Питање је ко ће то да враћа.Неће они,јер они не стварају новац,не производе ништа.Са повећањем плата ићи је још већа задужења,а ми у приватном сектору ћемо да грцамо и плаћамо и враћамо "господство".
    Сиктер....

Рецимо,уместо толико нерадних дана кад су распусти,ја бих увео обавезне радне акције за њих и да граде нешто корисно за друштво.

Парви је безобразлук да је у приватном сектору реалан просек зарада око 20 000 дин,а да државне институције имају два-два и по пута веће плате у односу на приватни(привредни) сектор.Одакле новац?Јел` довека да се задужујемо?
    Poslednji put ažurirao/la jedite_kod_Joa : 24.05.2010. u 14:15

Domaćin HappyFuneral (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Nije da ih nesto branim, jer mnogi ljudi sa mnogo odgovornije odradjenim poslovima, dobijaju mnogo manje plate od njih, ali kada vidim kako se razbacuje po drzavnoj administraciji, koja jos neodgovornije odradjuje svoj posao, onda sam na strani prosvetara i trazim da im se poveca plata.... Ili neka bar smanje ovim go*nima koja primaju po skoro milion i po, pa onda me zabole i za prosvetare....

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Nije da ih nesto branim, jer mnogi ljudi sa mnogo odgovornije odradjenim poslovima, dobijaju mnogo manje plate od njih, ali kada vidim kako se razbacuje po drzavnoj administraciji, koja jos neodgovornije odradjuje svoj posao, onda sam na strani prosvetara i trazim da im se poveca plata.... Ili neka bar smanje ovim go*nima koja primaju po skoro milion i po, pa onda me zabole i za prosvetare....
    НИКО на државној сиси НЕМА ПРАВО да тражи веће плате него што су у привреди.То је безобразлук! Све остало је паразитизам који води у дужничко ропство и ситуације које сад гледамо у еуропским државама.

Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Drago mi je da ima jos ljudi kojima su se prosvetari i njihove zalopojke smucili, u pravu si, oni kao gospoda od 8h na posao pa polako tuc muc, kad im se radi predaju kad im se ne radi zabusavaju, pa popiju kaficu pa oko 12h kuci.
    Nema nigde takve ladovine i kad im dune slobodan dan i deca gube casove pa posle se nadoknadjuju kad njima odgovara. Pa balovi pa zakuske pa sve o drzavnom trosku!

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Henri Miler Pogledaj poruku
    Drago mi je da ima jos ljudi kojima su se prosvetari i njihove zalopojke smucili, u pravu si, oni kao gospoda od 8h na posao pa polako tuc muc, kad im se radi predaju kad im se ne radi zabusavaju, pa popiju kaficu pa oko 12h kuci.
    Nema nigde takve ladovine i kad im dune slobodan dan i deca gube casove pa posle se nadoknadjuju kad njima odgovara. Pa balovi pa zakuske pa sve o drzavnom trosku!
    Ja bih ti savetovao kad bi to bilo moguce da probas da odrzis jedan jedini cas u nekoj trogodisnjoj tehnickoj skoli recimo. Posle toga bi video da 45min na nekom poslu ume da bude teze nego 8 sati na nekom drugom. Ako to ne shvatas onda je s tobom svaka rasprava besmislena. Ja sam prosvetar, bio sam odlican djak u osnovnoj skoli, u srednjoj skoli i odlican student na fakultetu. Za 350e mesecno moram da radim u nehumanim uslovima i da trpim odjednom 30 razmazenih govana poput tebe koji umisljaju da sam preplacen.
    Nikakvog strajka nece biti. To je igra koja se uvek ponavlja, a koju organizuje sama vlast. Ja se ne secam kad je zadnji put bio pravi strajk. Nece ga ni biti. Ni u prosveti niti bilo gde.
    Poslednji put ažurirao/la fatcat : 24.05.2010. u 14:32

Domaćin HappyFuneral (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio fatcat Pogledaj poruku
    Ja bih ti savetovao kad bi to bilo moguce da probas da odrzis jedan jedini cas u nekoj trogodisnjoj tehnickoj skoli recimo. Posle toga bi video da 45min na nekom poslu ume da bude teze nego 8 sati na nekom drugom. Ako to ne shvatas onda je s tobom svaka rasprava besmislena. Ja sam prosvetar, bio sam odlican djak u osnovnoj skoli, u srednjoj skoli i odlican student na fakultetu. Za 350e mesecno moram da radim u nehumanim uslovima i da trpim odjednom 30 razmazenih govana poput tebe koji umisljaju da sam preplacen.
    Ne zabadaj... Trpe i ostali mozda i mnogo vise od prosvetara... Prosvetar je neko kome u ovoj zemlji uopste nije potrebno znanje... Prosvetari mogu da ispredaju onoliko koliko znaju i toliko i da traze... Boli njih za sve... U srednjoj skoli sam imao samo dva do tri profesora koji su nesto i radili (predavali), ostali su bili ladovina (novine, kasnjenja itd.)...
    Nemate vi prava da trazite vece plate s obzirom da se zna koliko ste pozrtvovani u obrazovanju mladih...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Nikakvog strajka nece biti. To je igra koja se uvek ponavlja, a koju organizuje sama vlast. Ja se ne secam kad je zadnji put bio pravi strajk. Nece ga ni biti. Ni u prosveti niti bilo gde.
    Tako je brate ovi pričaju bajke
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Ne zabadaj... Trpe i ostali mozda i mnogo vise od prosvetara... Prosvetar je neko kome u ovoj zemlji uopste nije potrebno znanje... Prosvetari mogu da ispredaju onoliko koliko znaju i toliko i da traze... Boli njih za sve... U srednjoj skoli sam imao samo dva do tri profesora koji su nesto i radili (predavali), ostali su bili ladovina (novine, kasnjenja itd.)...
    Nemate vi prava da trazite vece plate s obzirom da se zna koliko ste pozrtvovani u obrazovanju mladih...
    Ala lupetas, pa prosveta je jedna od retkih oblasti gde je neophodno znanje. Nije ti to vlada pa da svako moze da bude ministar svega bez obzira na strucnost.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Možda bolje da se ukinu škole i omladina pusti na ulicu od ujutru do uveče.
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Možda bolje da se ukinu škole i omladina pusti na ulicu od ujutru do uveče.
    Iznenadio bi se kad bi video koliko prosvetara bi se obradovalo tom eksperimentu. Neko pomenu i privatizaciju. Neka, ne bi ni to bilo lose. Onda ce se i skola placati pa valjda i ceniti.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Mislim da poslednjih 10 ministara tog resora nokat ne bi slomili za poboljšanje stanja u prosveti.
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije lako biti profesor u trogodisnjim tehnickim skolama, to mi je u potpunosti jasno i mislim da si tu u pravu.

Ali kada ste vi vajni profesori trazili od drzave da vam poboljsa uslove rada? Da promene sistem obrazovanja? Deca vam izlaze polupismena iz skole ali vas uopste nije briga za to. Brine vas samo sopstvena ******. Cast izuzecima, a ima izuzetaka.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio Narodni Tribun Pogledaj poruku
    Nije lako biti profesor u trogodisnjim tehnickim skolama, to mi je u potpunosti jasno i mislim da si tu u pravu.

Ali kada ste vi vajni profesori trazili od drzave da vam poboljsa uslove rada? Da promene sistem obrazovanja? Deca vam izlaze polupismena iz skole ali vas uopste nije briga za to. Brine vas samo sopstvena ******. Cast izuzecima, a ima izuzetaka.
    Bolšit,njih niko ni šta ne pita,mogućnost uticaja na resornog minsitra ako nisi sindikalni vođa je minimalna,a te vođe su posebna priča i običan prosvetar ima na njih moć uticaja kao i na pomenutog ministra
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Kako da promenu uslove rada brate? Evo jedne interesantne price od pre jedno mesec dana. Slusao sam o nekom seminaru gde je jedna pravnica, predstavnica ministarstva upoznavala prosvetare sa zakonom u vezi sa vaspitno disciplinskim merama. Ovi ljudi koji su videli da je cela njena prica odvojena od realnosti pitali je kad je zadnji put usla u ucionicu. Zena rece nikad. E toliko kontakta sa realnoscu ima ministarstvo i toliko ih zabole za nase probleme.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ala lupetas, pa prosveta je jedna od retkih oblasti gde je neophodno znanje. Nije ti to vlada pa da svako moze da bude ministar svega bez obzira na strucnost.
    A za koju to oblast nije potrebno znanje? Poslao bih vas prepametne profesore da malo primenite u praksi ono sto predajete. Rezultati bi bili krajnje zanimljivi.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Lupetanje.
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako da promenu uslove rada brate? Evo jedne interesantne price od pre jedno mesec dana. Slusao sam o nekom seminaru gde je jedna pravnica, predstavnica ministarstva upoznavala prosvetare sa zakonom u vezi sa vaspitno disciplinskim merama. Ovi ljudi koji su videli da je cela njena prica odvojena od realnosti pitali je kad je zadnji put usla u ucionicu. Zena rece nikad. E toliko kontakta sa realnoscu ima ministarstvo i toliko ih zabole za nase probleme.
    Tako je, potpuno si u pravu. " Kako da promenu uslove rada brate?" Tako sto se morate boriti za to, morate traziti, zahtevati, strajkovati zbog ocajnog stanja u skolstvu, eto kako. Morate se boriti za to inace se nikada nista nece promeniti.

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

A za koju to oblast nije potrebno znanje? Poslao bih vas prepametne profesore da malo primenite u praksi ono sto predajete. Rezultati bi bili krajnje zanimljivi.
    Pa ja i primenjujem jer predajem strani jezik pa bude i da prevodim. Znanje iz struke je neophodno da bi dobio posao u prosveti. To nije uslov na gomili drugih radnih mesta kako u drzavnom tako i u privatnom sektoru.

Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Niko te nije bio po usima da se hvatas za posao koji ne volis i prema kome osecas odbojnost.

I ja sam profesor u sredjoj skoli i zato i kazem da su prosvetari govna.
    Kad vidim kako neprofesionalno rade moje kolege i kako nemaju ni trunku radne etike sramota me je da kazem da sam prosvetar.
    I nije ti ovo komunizam nego kapitalizam, ako mislis da kao strucnjek vredis za vise od 350e mesecno, izbori se za bolje a ne na drzavne jasle pa cekaj, znas koliko ljudi sa zavrsenim fakultetom primaju duplo manje plate?
    Ni meni nije odgovaralo sto su male plate sam se prihvatio privatnog posla.
    Pametan covek nadje nacin, a budala izgovor.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lupetanje.

Primećen član danex (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

u malom mestu blizu mog,350 evra imaju momci u plavom kojima je svakodnevno zaduzenje sedenje u nekom od kafica cumeza i tracarenje okoline posto oni sve znaju.Ministar najavljuje podizanje plata njima a prosvetarima kojima je dan sve samo ne ovaj gore naveden mrvice,to je kad imas malo para i to malo ne znas da raspodelis,sta ima gore..
    budimo ljudi,iako smo Srbi...

Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Tako je, potpuno si u pravu. " Kako da promenu uslove rada brate?" Tako sto se morate boriti za to, morate traziti, zahtevati, strajkovati zbog ocajnog stanja u skolstvu, eto kako. Morate se boriti za to inace se nikada nista nece promeniti.
    Goxy ti je vec objasnio kakva je korist od sindikata. Zaboravljas ti u kakvoj drzavi zivimo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bolšit,njih niko ni šta ne pita,mogućnost uticaja na resornog minsitra ako nisi sindikalni vođa je minimalna,a te vođe su posebna priča i običan prosvetar ima na njih moć uticaja kao i na pomenutog ministra
    Niko ih nista ne pita zato sto su aktivni koliko i mrtav konj.

Slične teme

1. ZABLUDELI NOVOSADSKI PROSVETARI
    Autor gost 150019 u forumu Hronika
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 25.05.2010., 19:10
  2. Radnici Carlsberga štrajkuju je žele pivo i van pauze
    Autor gost 66630 u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.04.2010., 12:49
  3. Štrajkuju glađu a jedu banane
    Autor KOLEGA IVAN u forumu Politika
    Odgovora: 39