sta mislite o Metallici???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Metallica,hmm,to bese onaj band koji se okupio u San Franciscu u Oktobru 1981 godine.Da,bas taj.
Ja licno o njima mislim apsolutno sve najgore.
Od samog pocetka,Lars Ulrich,danac koji je bio pod tolikim uticajem svog danskog kolege King Diamonda,sta vise bio je opcinjen njime tako da sam nastanak Metallice se mnogo vezuje za King Diamonda i njegov band Mercyful Fate.
Pre svega,Metallica je na prvom albumu preuzela brzinu koju je do tada imala legendarna grupa Motorhead,riffovi su neodoljivo podsecali na Black Sabbath,samo dosta brze svirani,a one dugacke solaze su ukradene bas od Mercyful Fate gitarista Shermann i Dennera,jer su i Dave Mustaine i Kirk Hammet bili opcinjeni njima dvojcom.
Nije ni cudo sto su kasnije toliko vremena provodili prilepljeni uz Mercyful Fate i sto su toliko vremena provodili u Danskoj.
Ride The Lightning je postao vec predvidljiv album,tacno se moglo pogoditi koliko ce koji riff da traje,kada ce poceti solaze,koje su po meni krajnje banalne i tako proste,da samo pocetnici mogu da ih sviraju.
Master Of Puppets je bio logican nastavak Ride The Lightninga sa nekim nazovi progresom u zvuku time sto su se ucvrstili i poceli da koriste ubitacne tipove distorzija samo da bi zvucali sto je moguce teze.
Posle Cliffove smrti,najsmesniji album ...And Justice For All,kome su i sami clanovi Metallice zamerali,prosto je parodija na ceo metal,kao,oni su sada opasni band ili sta ti ja znam.
O albumu Metallica ne vredi pricati,to je vec bio onaj vrhunac trash metala i godine kada su i ostali bandovi izbacivali svoje najuspesnije albume.
Onda je Metallica napravila katastrofalnu gresku kada su odlucili da sviraju 310 koncerata za godinu i 11 meseci.To ih je ubilo.Nisu bili ni za sta.
I sta se desava?Band koji je prakticno osnovao Trash Metal izdaje samog sebe,sisa se i postaje sasvim moderan i tako lagan band!!!!!!!!!
A ime su zadrzali samo zbog uspeha.Load,Reload su obicni vec vidjeni albumi na kojima nema ni trunke originalnosti i nije mi jasno kako ih nije bilo sramota da i dalje nose to isto ime.
Ali Garage INC. je posebna prica.Tu ne samo da su dokazali da ne znaju da sviraju tudje pesme (preslusaj original Sabra Cadabra od Black Sabbath),i ono sto je mene strahovito iznerviralo jeste obrada 5 pesama Mercyful Fate gde sve zvuci kao da su deca svirala gitare.Solaze Kirk Hammeta su uproscene,izbacene su cuvene harmonije i nekoliko skala,svaka nota je svirana na pola,James se svojski pomucio da otpeva ono malo teksta,a da ne govorim o bespotrebnom lupanju bubnjeva Ulricha.
To je i bio momenat kada su se Lars Ulrich i King Diamond smrtno posvadjali jer je Diamond optuzio Metallicu za plagijat.
Sve ostalo je glupost.I ono sa simfonijskim orkestrom,,,,,,no comment,pa St.Anger,kao neki povratak korenima.
Ja razumem da neki band moze da ima krizu identiteta,gotovo svaki band koji postoji dugo prolazi kroz tu fazu,ali St.Anger je sasvim nepotreban album.
Bolje bi im bilo da su se raspali jos 1991,ili da uopste se nisu okupljali,jer ta celokupna predvidivost u muzici,sva ta jednostavnost i kao neki navodni imidz koji su stvorili zaista je smesan i krajnje glup i predstavlja najvecu sramotu za metal uopste.
 
Metallica rocks!!!!
i to naravno prva 4 albuma ostalo je bla...
ali opet METALLICA ROCKS!!!!!
pa ****** sta mislim o njima,sve najbolje naravno,to mi je jedan od omiljenih bendova,a i jos sam imala prilike da ih gledam uzivo!!!Yeah! :D
i sto sad pljuvati po njima kad oni svi na kraju prolupaju.
 
ma znash ti moje stavove funygirl,prija mi na zurci PRE metallica nego kurveusha,ali...znash da sam ja u ubedjenju da je metallica bedna...ipak,polovinu ili cetvrtinu su skinuli od maidenovih AKO CEMO ISKRENO a tu se prodaju kao face,....u tripu,joj sto smo dobri ovako,p.s. ste videli you bitc*hes,skratili smo kousu :roll: :wink: ma...
 
voleo sam ih, nikad fanaticno, poslednji album zestoko sranje, nisam metalac nikad bio tako da su mi bolje bile lagane pesme, vrhunac njihove karijere koncert i album S&M i pesma No leaf clover, zao mi je sto nisam otisao na koncert u BG-u ipak su bili deo mog odrastanja
 
Dont_Break_The_Oath:
Chokolado,je li to bilo negde u Frognerparku,uz Nothing Else Matters, dok su pahuljice padale tako necujno,a veciti monolit vas posmatrao iza i smesio se u toj divnoj zimskoj noci u Oslu?
Ne bilo je to na valjevskoj planini u mraku jedne sobe. Kaseta se zove "Best Ballads". Odsvirala je skoro citava B strana dok smo skupili hrabrost da se poljubimo. Za vreme poljupca je isla pesma "The Outlow Torn", mozda ne toliko romanticna kao "Nothing Else Matters", ali ja je volim i dan danas cuti.
P.S. I dan danas imam tu kasetu.
 
:evil: :twisted:
Odgovor za onog nesto_Oath.
Ako je sve to istina, kako je metallica onda prodala 900 biliona albuma ssirom sveta?
Takodje, oni uopste nisu izdali nikakav metal pokret, koji je smesan u zadnje vreme zbog onih satanista, vec su poceli da sviraju nesto sto im srcu godi. Jednostavno su odrasli!
Dobro! Svako ima svoj ukus.
Niko te ne tera da ih slusas. Ali barem ih postuj zbog Burtona i kill em all perioda!
______________________________

Before you judge me take a look at you
can't you find something better to do
Point the finger, slow to understand
arrogance and ignorance go hand in hand!!!
 
mrJack:
:evil: :twisted:
Odgovor za onog nesto_Oath.
Ako je sve to istina, kako je metallica onda prodala 900 biliona albuma ssirom sveta?
Takodje, oni uopste nisu izdali nikakav metal pokret, koji je smesan u zadnje vreme zbog onih satanista, vec su poceli da sviraju nesto sto im srcu godi. Jednostavno su odrasli!
Dobro! Svako ima svoj ukus.
Niko te ne tera da ih slusas. Ali barem ih postuj zbog Burtona i kill em all perioda!
______________________________

Pa onda ti postuj KISS zbog Eric Carr perioda od 11 godina sviranja u KISS,ili Bon Scotta iz AC/DC.
A sto se tice Kill Em All,tu je sve jasno.Album je prekopirani Motorhead i Aceeptova brzina pesme "Fast As A Shark",a solaze su identicne sa Hank Shermann-Michael Denner stilom iz Mercyful Fate.

A to sto ti ne znas nista o mom The Oat,vidi se koliko poznajes metal.
E pa Don't Break The Oath je kultni,i najbolji album ikada snimljen od strane Danskog banda Mercyful Fate.
 
Sale#3:
Najbolji bend na svetu... Vi ostali bi mogli malo do wc sholje... Oni mozhda jesu "prosti" za sviranje, ali jesu najpopularniji...

A da li je popularnost merilo kvaliteta?
Sta cemo onda sa bandom Saxon koji je izdao 20 albuma i svaki je imao visemilionski tiraz,ili neki stariji bandovi poput Scorpions ili Judas Priest koji su neuporedivo popularniji od Metallice.

A da ne spominjem Metal Church koji im je poprilicno poljuljao status u SAD mega metal banda.
 
Dont_Break_The_Oath:
mrJack:
:evil: :twisted:
Odgovor za onog nesto_Oath.
Ako je sve to istina, kako je metallica onda prodala 900 biliona albuma ssirom sveta?
Takodje, oni uopste nisu izdali nikakav metal pokret, koji je smesan u zadnje vreme zbog onih satanista, vec su poceli da sviraju nesto sto im srcu godi. Jednostavno su odrasli!
Dobro! Svako ima svoj ukus.
Niko te ne tera da ih slusas. Ali barem ih postuj zbog Burtona i kill em all perioda!
______________________________

Pa onda ti postuj KISS zbog Eric Carr perioda od 11 godina sviranja u KISS,ili Bon Scotta iz AC/DC.
A sto se tice Kill Em All,tu je sve jasno.Album je prekopirani Motorhead i Aceeptova brzina pesme "Fast As A Shark",a solaze su identicne sa Hank Shermann-Michael Denner stilom iz Mercyful Fate.

A to sto ti ne znas nista o mom The Oat,vidi se koliko poznajes metal.
E pa Don't Break The Oath je kultni,i najbolji album ikada snimljen od strane Danskog banda Mercyful Fate.

Prredajem se! Nemoj vise molim te! Smorio sam se!
Ma salim se. Neko je bese rekao jednom "Zivi i pusti druge druge da zive!" To ci i da uradim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top