Хиљадугодишњи ратови Германа, Словена и Грка

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Dva HILJADUGODISNJA rata Slovena i Srba

Jedan nas uvazeni kolega forumas je izneo neverovatnu storiju o dva hiljadugodisnja kontinuirana rata Slovena i Srba. Citiram ga:
carliburn:
Međutim, istorijska je činjenica da se Germani i Sloveni međusobno bore više od hiljadu godina, praktično bez prekida. Takođe je istorijska činjenica da smo protiv Grka ratovali skoro hiljadu godina, bez prekida.
Kada ratuješ protiv nekog, onda to znači da ti je taj neko neprijatelj - ništa više od toga nije rečeno.
Pitanje: koliko je ova tvrdnja zanovana na istorijskim cinjenicima, a koliko na mastovitosti autora. Ja nisam uspeo da pronadjem dokaze koji bi potvrdili ove iznete "cinjenice". Sta vi mislite o iznetom?:tajna:
 
Dva HILJADUGODISNJA rata Slovena i Srba

Jedan nas uvazeni kolega forumas je izneo neverovatnu storiju o dva hiljadugodisnja kontinuirana rata Slovena i Srba. Citiram ga:Pitanje: koliko je ova tvrdnja zanovana na istorijskim cinjenicima, a koliko na mastovitosti autora. Ja nisam uspeo da pronadjem dokaze koji bi potvrdili ove iznete "cinjenice". Sta vi mislite o iznetom?:tajna:

Што се тиче ратовања Германа и Словена, ту донекле има и истине, наравно не баш 1000 година али... Али што се тиче хиљадугодишњег рата Србије и Грчке, обична небулоза.
 
Што се тиче ратовања Германа и Словена, ту донекле има и истине, наравно не баш 1000 година али... Али што се тиче хиљадугодишњег рата Србије и Грчке, обична небулоза.
Са Германима преко хиљаду а са Грцима око 700.
 
[
Kako si iz ovog navodnog citata uspeo da izvučeš ovakav naslov ?
Pun naslov bi bio "Hiljadugodisnji kontinuirani rat Germana i Slovena i Hiljadukogisnji kontinuirani rat Srba i Grka". Zar to nije malo predugacak naslov? Kakav god da je naslov, to nije predmet za raspravljanje. Kazi sta te muci? Valjda si shvatio sta je pitnje?. Imas li komentar na temu ili ne? Ali ne ono,"istina" ili "nije istina", vec daj argumente i ostale relevantne cinjenice (datumi, nazivi mesta i imena bitaka, imena vojskovodja, pobednika i ostale relevantne podatke).Ako si raspolozen, mozes da navedes i uzroke i posledice navedenih ratova. :rtfm::rtfm::rtfm:
 
Sloveni i Germani su ratovali medjusobno ali su i zajedno napadali Konstantinopolj, s druge strane Srbi i Grci nisu ratovali koliko ja znam, jedino ako su Trojanci ustvari proto-Srbi... :think:

Великих битака против Грка нисмо имали, али зато ситних конфликата смо имали на хиљаде.
 
Великих битака против Грка нисмо имали, али зато ситних конфликата смо имали на хиљаде.
Ако је веровати Скилици, Војислав је код Бара 1042. године побио 40 - 60.000- Грка.
 
Kako ono kazu nasi "istoricari",Srbi i predasnji Luzicki Srbi su bili miran stocarski narod ? :hahaha:
Ниси у праву, Власи су сточари а ми земљорадници сас рало и мотику, па смо екстензивном пољопривредом ( јер је интензивна прорадила тек у 20. веку) испостили земљу, нисмо имали НПК ђубриво.
 
Dva HILJADUGODISNJA rata Slovena i Srba

Jedan nas uvazeni kolega forumas je izneo neverovatnu storiju o dva hiljadugodisnja kontinuirana rata Slovena i Srba. Citiram ga:Pitanje: koliko je ova tvrdnja zanovana na istorijskim cinjenicima, a koliko na mastovitosti autora. Ja nisam uspeo da pronadjem dokaze koji bi potvrdili ove iznete "cinjenice". Sta vi mislite o iznetom?:tajna:


To sto se zove Germanima su Rasi, isto kao i Sloveni koji su jedno vece pleme Rasa.
Samo su isli razlicitim putevima ka srednjoj Evropi.
 
Ако је веровати Скилици, Војислав је код Бара 1042. године побио 40 - 60.000- Грка.

Ne moze se reci da smo ratovali sa Grcima. Ratovali smo sa Vizantijom koja nije bila nacionalna vec gradjanska drzava, slicno kao Rim. Cak su tri vizantijska cara bili Jermeni. Ima dokumenata u kojima pise da su i Srbi gradjani Vizantije. Propast Vizantije pocinje nacionalnim grupisanjem koji je razara iznutra. Pre nego sto su Grci napravili svoju nacionalnu drzavu pali su pod Tursku vlast. Zato se ne moze govoriti o ratovima sa Grcima, jer bi ispalo da su oni koji su ratovali sa Rimom ratovali sa Italijanima.
 
To sto se zove Germanima su Rasi, isto kao i Sloveni koji su jedno vece pleme Rasa.
Samo su isli razlicitim putevima ka srednjoj Evropi.

kada iznosis neke teze i hipoteze, trebalo bi da ponudis i objasnjenje plus izvore na koje se pozivas.
Da su svi Germani- "Rasi", to e ordirnarna glupost. Da SI REKAO DA JE 1/3 Germana ti "tvoji" "Rasi" to bi vec bilo blize istini.

Vidim da su ti dobro "napudrili" mozak sa pseudo-teorijama. Ono sto pripovedas nema bas velike veze sa stvarnoscu.
 
Ne moze se reci da smo ratovali sa Grcima. Ratovali smo sa Vizantijom koja nije bila nacionalna vec gradjanska drzava, slicno kao Rim. Cak su tri vizantijska cara bili Jermeni. Ima dokumenata u kojima pise da su i Srbi gradjani Vizantije. Propast Vizantije pocinje nacionalnim grupisanjem koji je razara iznutra. Pre nego sto su Grci napravili svoju nacionalnu drzavu pali su pod Tursku vlast. Zato se ne moze govoriti o ratovima sa Grcima, jer bi ispalo da su oni koji su ratovali sa Rimom ratovali sa Italijanima.

Ту тезу сада, у измењеном облику, користе Хрвати када се труде да оповргну континуитет НДХ и данашње Хрватске.
Чињеница је да је Византија од цара Ираклија па надаље говорила грчки као службени језик, дотле је то био само народни језик.
Дакле, у ратовима, а рекао сам, ако си пратио: против оних који су владали Грчком, су ратовали и гинули Срби и Грци.
 
Poslednja izmena:
Ne moze se reci da smo ratovali sa Grcima. Ratovali smo sa Vizantijom koja nije bila nacionalna vec gradjanska drzava, slicno kao Rim. Cak su tri vizantijska cara bili Jermeni. Ima dokumenata u kojima pise da su i Srbi gradjani Vizantije. Propast Vizantije pocinje nacionalnim grupisanjem koji je razara iznutra. Pre nego sto su Grci napravili svoju nacionalnu drzavu pali su pod Tursku vlast. Zato se ne moze govoriti o ratovima sa Grcima, jer bi ispalo da su oni koji su ratovali sa Rimom ratovali sa Italijanima.

Dok smo mi malo "vukli konce",malo Jermeni i ekipa - drzava je opstajala.
Kada su Grci poceli da jure svoju politiku sve je propalo.
 
Ту тезу сада, у измењеном облику, користе Хрвати када се труде да оповргну континуитет НДХ и данашње Хрватске.
Чињеница је да је Византија од цара Ираклија па надаље говорила грчки као службени језик, дотле је то био само народни језик.
Дакле, у ратовима, а рекао сам, ако си пратио: против оних који су владали Грчком, су ратовали и гинули Срби и Грци.
Bilo bi dobro kada bi pravio paralelu sa Amerikom i Engleskom. Amerikanci govore engleski i oponasaju ih na svim drustvenim stratama, bas kao i Australijanci ili Novozelandjani, pa nisu Englezi. Ja bih rekao da jelinizacija ne znaci i pretapanje ondasnje Vizantije u grcku drzavu. To ona nije bilo sve do njene propasti. Niti su se njeni stanovnici nazivali Grcima. Nacionalne drzave nastaju tek u Novom beku, a ne u Srednjem. To su bili feudi sa vazalima i sizarenima, zapravo pocev od seljaka pa sve do kralja, odnosno cara, postojao je takozvani odnos sizaren-vazal. Kada je neki kralj ili car sirio svoju drzavu, on je prakticno sirio svoje posede.:rtfm:
 
Bilo bi dobro kada bi pravio paralelu sa Amerikom i Engleskom. Amerikanci govore engleski i oponasaju ih na svim drustvenim stratama, bas kao i Australijanci ili Novozelandjani, pa nisu Englezi. Ja bih rekao da jelinizacija ne znaci i pretapanje ondasnje Vizantije u grcku drzavu. To ona nije bilo sve do njene propasti. Niti su se njeni stanovnici nazivali Grcima. Nacionalne drzave nastaju tek u Novom beku, a ne u Srednjem. To su bili feudi sa vazalima i sizarenima, zapravo pocev od seljaka pa sve do kralja, odnosno cara, postojao je takozvani odnos sizaren-vazal. Kada je neki kralj ili car sirio svoju drzavu, on je prakticno sirio svoje posede.:rtfm:

Potpuno si u pravu, ne samo za Vizantiju nego i celokupnu istoriju Evrope. Cela istorija Evrope se temelji na opisu dvora kojim čak , nije morala vladati, a ispostavilo se da je bilo takvih slučajeva, grupacija uopšte slična sa narodom koji je nastanjivao tu oblast. Osnova lažne slike o latinizaciji celokupnog Balkana je postojanje rimskih utvrđenja i postojanje današnjih romanizovanih stanovnika.
Ja sam imao na umu nešto drugo, učešće mase ljudi koji se danas zovu Grci u ratovima sa Slovenima i Srbima. Problem je što je ta "Vizantija" samo vladajući sloj koji je do 7. veka govorio latinizovanim jezikom, a topovsko meso im je bilo iz istog naroda koji, nešto izmenjen turskim i arbanaškim ulazom, i danas živi tamo i zove se Grčki.
 
Dva HILJADUGODISNJA rata Slovena i Srba

Jedan nas uvazeni kolega forumas je izneo neverovatnu storiju o dva hiljadugodisnja kontinuirana rata Slovena i Srba. Citiram ga:Pitanje: koliko je ova tvrdnja zanovana na istorijskim cinjenicima, a koliko na mastovitosti autora. Ja nisam uspeo da pronadjem dokaze koji bi potvrdili ove iznete "cinjenice". Sta vi mislite o iznetom?:tajna:

Tu tvrdnju je možda izrekla baba jorgovanka, kad je gledala u pasulj.:D
 
i ja baš to gledam.:think:
A ima li moderatora? Oni mogu da promene naslov.
Srebrena, da ozbiljno pratis temu vec bi procitala moje obrazlozenje na postavljeno pitanje.. Stilistika je zatajila, priznajem. Ali s razlogom. Zato sam i dao dopunsko obrazlozenje.

Medjutim, zar tema nije interesantnija za raspravu od naslova koji se moze tumaciti na ovaj ili onaj nacin? Interesuje me da li ti mozes da navedes bar desetak vecih bitaka izmedju Germana i Slovena (???) i Srba i Grka(?). I da li su oni sebe (ti, tzv. Grci) nazivali Grcima ili nekako drugacije?.:rtfm:
 
Из наслова ми се учинило да се ради о 1000-годишњем рату Срба против Словена! :eek:

Не знам колико је тачно оно о 1000-годишњем рату Словена и Германа, те Срба и Грка. Говоримо о Средњем веку, ту сусед ратује са суседом. Јесте, на линији спајања Немачке и Аустрије са Чешком, Словачком и Пољском су суседи Словени и Германи... али откуд знам, и ти Словени су на истоку имали друге Словене са којима су ратовали, а ти Германи на западу и северу друге Германе са којима су ратовали.

Балтичке Словене су уништили Германи уз помоћ Западних Словена. Љутићи и Бодрићи су се међусобно истребљивали, али и користили немачке савезнике. Како год окренеш, Срби ратују са Немцима, а опет су увек Хрвати немачки савезници, а и они су Словени. Није то баш тако јасна подела.

Слично и са Србијом и Грчком. Ту су увек државе ратовале једна са другом због превласти. Србија, Угарска, Бугарска и Византија. Срби су са Византијом ратовали стално јер је она била најмоћнија. Али кад она не би била најмоћнија, већ је ту улогу преузимала Бугарска, Србија је ратовала са Бугарском.

Једино са северозапада (Хрватска и Босна) нису долазили неки хегемони који би нападали Србију, нити су та подручја била интересантна Србији за освајање. То је постало интересантно тек након протеривања Турака, док нам југ више није интересантан, као ни ми југу. Због тога су и претходних 200 година Срби и Грци пријатељи, а до тога су били непријатељи. Чак су то и под турским ропством развлачили.

А у време Фридриха Барбаросе, Срби су били немачки пријатељи, а Немци српски. Мутно је све то много и ишарано, нема ту неке константе.
 
Srebrena, da ozbiljno pratis temu vec bi procitala moje obrazlozenje na postavljeno pitanje.. Stilistika je zatajila, priznajem. Ali s razlogom. Zato sam i dao dopunsko obrazlozenje.

Medjutim, zar tema nije interesantnija za raspravu od naslova koji se moze tumaciti na ovaj ili onaj nacin? Interesuje me da li ti mozes da navedes bar desetak vecih bitaka izmedju Germana i Slovena (???) i Srba i Grka(?). I da li su oni sebe (ti, tzv. Grci) nazivali Grcima ili nekako drugacije?.:rtfm:

Знаш, није твој проблем нерешив.

Погледаш на дну стране ко је модератор подфорума "историја"..видећеш два имена, пронађеш им профиле или текстове, упутиш ПП и љубазно замолиш да промене наслов теме да не испадаш глуп.
Нема разлога да то не учине.

Што се тиче твог пропитивања и интересовања- да ти кажем да могу много више од 10 битака да набројим одмах ...између Германа и Срба,...( а да не поменем 20. век, анексије Босне и све надаље..? али - нећу.

Између Срба и Грка не бих овако из главе могла да набројим 10, морала бих да се подсетим .... јер су Данајци лукави па су нам углавном крали и подметали , избегавајући отворену борбу..Нпр. довели су Турке ..унајмили.. да нападају Србе ..кад оно.. Турци заузеше прво њих, а после и нас.

Како су себе називали Грци- то имаш у свакој енциклопедији и сваком уџбенику историје.
Итд.
 
Poslednja izmena:

Back
Top