Da li biste ostavile pusenje?

Mickey Fine

Aktivan član
Poruka
1.835
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:
 
Prestala sam da pusim ali ne iz tog razloga.

Bila sam strastveni pusac 18 godina.

Vecinu zivota sem izbegavala da se druzim sa ljudima koji ne puse da mi ne bi kukali kako im smeta.

I nikada ne bih cigare ostavila zbog decka, muza. To nema veza sa ljubavlju.
Ja te volim, ali sam zavisnik.
Ucene tog tipa su kontraproduktivne, izazivaju stres, a kod pusaca jedino 'resenje' za stres je cigareta.
 
sve nešto oću da napišem a ne znam kako da napišem a da ne izgleda kao pljuvačina po pušačima
žao mi bre
kad vidim da neko ko je bitan truje sebe
i žao mi je jer se nekako osećam ko da ja nisam dovoljno bitna da se shvati da truje i mene
ali ja shvatam da je to bolest zavisnosti i da onda nisi u stanju da shvatiš mnogo toga
i onda mi je najviše žao
 
I nikada ne bih cigare ostavila zbog decka, muza. To nema veza sa ljubavlju.
Ja te volim, ali sam zavisnik.
Ucene tog tipa su kontraproduktivne, izazivaju stres, a kod pusaca jedino 'resenje' za stres je cigareta.
naravno da nema
kakve veze sa ljubavlju ima to što nećeš da truješ nekog koga voliš i što bi taj neko voleo da dugo poživiš, budeš zdrava i lepa?
nikakve
nepušači od pušača traže da se odreknu cigareta samo iz hira
 
Prestala sam da pusim ali ne iz tog razloga.

Bila sam strastveni pusac 18 godina.

Vecinu zivota sem izbegavala da se druzim sa ljudima koji ne puse da mi ne bi kukali kako im smeta.

I nikada ne bih cigare ostavila zbog decka, muza. To nema veza sa ljubavlju.
Ja te volim, ali sam zavisnik.
Ucene tog tipa su kontraproduktivne, izazivaju stres, a kod pusaca jedino 'resenje' za stres je cigareta.

Pa nisam ni mislio kao ucena. Ne bih to trazio zbog svoje obesti, vec bih pokusao da objasnim. Mislim sta ako sa takvom osobom ostanem u ozbiljnoj vezi? Majka moje dece ne moze biti pusac. Ne znam da li bih to mogao dozvoliti.
A osim toga gledam moje koleginice koje puse. Vecina njih ima kozu i kosu kao devedesetogodisnje starice. O zubima da ne pocinjem.
Znaci ti si uspela? Sta je tebe dovoljno motivisalo?
 
Nemam pojma, ne pusim. Moj decko (sa kojim sam 4 godine u vezi), pusi, ali kada je kod mene pusi na improvizovanoj terasi, nikada u stanu. Ja ga nisam ubedjivala da prestane, sve nesto mislim to je njegova stvar. :confused: Ali, kada bismo ziveli zajedno, verovatno bih ga zamolila da pusi u jednoj prostoriji, npr. dnevnoj sobi... Ne znam. :confused:
 
Pa nisam ni mislio kao ucena. Ne bih to trazio zbog svoje obesti, vec bih pokusao da objasnim. Mislim sta ako sa takvom osobom ostanem u ozbiljnoj vezi? Majka moje dece ne moze biti pusac. Ne znam da li bih to mogao dozvoliti.
A osim toga gledam moje koleginice koje puse. Vecina njih ima kozu i kosu kao devedesetogodisnje starice. O zubima da ne pocinjem.
Znaci ti si uspela? Sta je tebe dovoljno motivisalo?

Nista posebno. Nije uspela da me motivise ni lekarska zabrana, ni trudnoca i dojenje ni malo dete, ni cesti zdravstveni problemi. O decku da ne govorim :neutral:

Dosla sam u krajnju fazu kad vise ne vidis smisao i potrebu i ne znas zasto uopste pusis... kad vise efekta nema, ne prija...a organizam trazi:eek: I psujes sebe za svaku upaljenu cigaretu...a palis i dalje. I onda sam shvatila da to mora da prestane.

A da li je zbog tvoje obesti ili ne, to je ucena, kako god je ti opravdavao. Ako razmisljas na takav nacin, ne zapocinji nista sa pusacima. Jednostavno.
 
naravno da nema
kakve veze sa ljubavlju ima to što nećeš da truješ nekog koga voliš i što bi taj neko voleo da dugo poživiš, budeš zdrava i lepa?
nikakve
nepušači od pušača traže da se odreknu cigareta samo iz hira

Razumem, ja tebe parka...ali ti ne razumes... ne ide to tako, nazalost.

Da je racunica tako jednostavna, ne bi bilo toliko pusaca.

A ni pusaci ne puse iz hira, tako pocinje, ali nastvalja se iz drugih razloga.

Redovno sam na temi na Zdravlju...Podrska za nepusace, gde bodrimo sve koji hoce da prestanu. Tu moze da se vidi na koji nacin svi pusaci razmisljaju...ko ima zivaca da cita 300 strana.

P.S. Tema se zove "Nepusacki kutak".....sramote moje, a svaki dan sam tamo :rumenka:
 
Poslednja izmena:
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:
A onda pitanje za muškarce, da li bi ste ostavili pušenje ako bi vam to devojka tražila?

Pušenje je zavisnost i takvim traženjem, može da se postigne samo suprotan efekat. Još ako je veza u samom početku, pa mislim da od te veze tog trenutka ne bi ostalo ništa. Dok pušač sam u glavi ne raščisti sa sobom da želi da se reši te zavisnosti, ništa druge ne može da pomogne.
 
Razumem, ja tebe parka...ali ti ne razumes... ne ide to tako, nazalost.

Da je racunica tako jednostavna, ne bi bilo toliko pusaca.

A ni pusaci ne puse iz hira, tako pocinje, ali nastvalja se iz drugih razloga.

Redovno sam na temi na Zdravlju...Podrska za nepusace, gde bodrimo sve koji hoce da prestanu. Tu moze da se vidi na koji nacin svi pusaci razmisljaju...ko ima zivaca da cita 300 strana.

pa napisala sam ja u prethodnom postu da znam da je to bolest zavisnosti i da pušači ne mogu da razmišljaju tako =)
i da mi je iskreno žao
znam ja koliko je to zlo
 
moj otac je bio pusac..i nikad nije pusio u kuci, ali se cigareta osecala u njegovom prisustvu..
zabavljala sam se sa deckom koji je bio pusac i to nikad vise ne bi uradila..
meni ne prija sedenje u zadimljenom, on bez cigarete ne moze..muka za oboje..
nema potrebe da komentarisem miris njegove koze, daha..
meni je vremenom postao odbojan..
 
Nista posebno. Nije uspela da me motivise ni lekarska zabrana, ni trudnoca i dojenje ni malo dete, ni cesti zdravstveni problemi. O decku da ne govorim :neutral:

Dosla sam u krajnju fazu kad vise ne vidis smisao i potrebu i ne znas zasto uopste pusis... kad vise efekta nema, ne prija...a organizam trazi:eek: I psujes sebe za svaku upaljenu cigaretu...a palis i dalje. I onda sam shvatila da to mora da prestane.

A da li je zbog tvoje obesti ili ne, to je ucena, kako god je ti opravdavao. Ako razmisljas na takav nacin, ne zapocinji nista sa pusacima. Jednostavno.

Pa to sto kazes je strasno. Najjaci i njarazumniji moguci razlozi nisu mogli da te motivisu nego si prestala nakon 18 godina kad ti je dosadilo.
 
Pa to sto kazes je strasno. Najjaci i njarazumniji moguci razlozi nisu mogli da te motivisu nego si prestala nakon 18 godina kad ti je dosadilo.

Razum nema veze sa tim. Gde si video da zavisnost ima veze sa razumnim ponasanjem?:eek:

I nije mi 'dosadilo'...ne pokusavaj da pojednostavis stvar.
Samo je dosla faza da vise ni moj mozak zavisnika ne nalazi opravdanja. Svaki iole razumni pusac zna sta radi sebi i ljudima oko sebe, ali taj djavlocic, koji se zove zavisnost iznalazi neverovatnu gomilu opravdanja za to sto rade, plus poricanje zavisnosti u stilu 'mogu da prestanem kad hocu', pa kad pokusaju, vide da ne moze..i slicno.

Onaj ko nije zavisnik, ne moze to razumeti...a vecina zavisnika svesno ne razmislja o tome, jer bi u jednom trenutku morali da priznaju da nesto 'debelo' sa njima nije u redu.
 
I ja prema pusacima osecam sazaljenje. Vreme koje dolazi sve jace ih gura u grupu gradjana "drugog reda". O zdravlju, novcu i zaludnoscu pusenja i da ne govorim.
Kad sam osetila da mi sin mirise na duvanski dim, odlepila sam nacisto a kad mi kazu da su uzalud razgovori s njim o stetnosti pusenja i uzaludne da su kazne i pretnje, odlepim jos vise. Osecam da je moj zadatak da pokusam sve da ne postane pusac pa makar to ukljucivalo i zabranu izlazaka celi raspust.
 
Nema to veze sa ljubavlju, ja pusim i to je moja stvar, ako nekome smeta, ***, sta cu mu ja sad... Ne razumem to, nekom se svidjam i on bi da bude sa mnom, i kaze mi da mu se svidjam i da bi bio sa mnom, ali preko cigareta ne moze da predje... mislim glupost!
I jos gluplja situacija: ja te ne volim dovoljno jer necu zbog tebe da ostavim cigare... Pa mogu i ja da kazem: da ti mene volis dovoljno, voleo bi me i sa cigarama...
To je moja i samo moja stvar. Mogu da ispostujem one ljude kojima cigare smetaju i necu pusiti u njihovoj kuci ili tako nesto... Ali ako do sada nisam prestala zbog sebe, necu sigurno zbog nekog drugog...
 
Nema to veze sa ljubavlju, ja pusim i to je moja stvar, ako nekome smeta, ***, sta cu mu ja sad... Ne razumem to, nekom se svidjam i on bi da bude sa mnom, i kaze mi da mu se svidjam i da bi bio sa mnom, ali preko cigareta ne moze da predje... mislim glupost!
I jos gluplja situacija: ja te ne volim dovoljno jer necu zbog tebe da ostavim cigare... Pa mogu i ja da kazem: da ti mene volis dovoljno, voleo bi me i sa cigarama...
To je moja i samo moja stvar. Mogu da ispostujem one ljude kojima cigare smetaju i necu pusiti u njihovoj kuci ili tako nesto... Ali ako do sada nisam prestala zbog sebe, necu sigurno zbog nekog drugog...

nema tu sta da se ne razume..j.b.g..nekome se svidjas, ali mu i smrduckas kad hoce da te poljubi..
dusa hoce, telo nece..:mrgreen:

gledam juce u frizerskom salonu majku kojoj dete od 4god drzi pikslu dok ona otresa pepeo sa cigarete..najblaze receno - mnogo je bezveze..
samo zamisljam kakav li vazduh ono ni krivo ni duzno udise u svom `domu`..
to nije njegov izbor, vec izbor njegove majke..da li zbog macine slabosti i poroka dete u startu treba da bude u poziciji da ima slabije najosnovnije uslove, a to je vazduh koji dise..
pa valjda smo dovoljno zatrovani protiv svoje volje sa stvarima na koje ne mozemo da uticemo, da bi svoje najblize i sebe same trovali jos vise?
da ne pricam o ostalim ciniocima, ali da li ste svesni koliko je porastao % smrtnosti od raka pluca?
zar nije dovoljno ono upozorenje koje stoji na svakoj paklici cigareta?
moja najbolja prijateljica nepusac ima siterku koja je pusac..iako zena ne pusi u njihovom stanu, popusi cigaretu kad malisu izvede napolje..kad god ga vidim, zagrlim i poljubim oseti se miris cigarete..
tek jedva ispod tog mirisa probija se njegov miris..onaj lepi, kako sva mala deca mirisu..:(
 
Poslednja izmena:
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

Naravno da ne.....na takav nacin da mi kaze sigurno bi odmah dobio sut.....
 
nema tu sta da se ne razume..j.b.g..nekome se svidjas, ali mu i smrduckas kad hoce da te poljubi..
dusa hoce, telo nece..:mrgreen:

Apsolutno se slazem...zato sam se ja udala za pusaca...svima lepo.:mrgreen::lol:

Ali pocinjati ozbiljnu vezu, pa nesto uslovljavati, je besmisleno i tesko da moze da opstane.

Generalno, ne shvatam ljude koji umesto da biraju ono sto zele i sta im odgovara, izaberu nesto drugo, pa se onda ubijaju pokusavajuci da to promene i oblikuju kako njima odgovara.

Pa dodju ovde da se zale kad ne uspe...:lol:
 
Dobro, bojim se da mnogi temu tumace kao neko naredjenje ili ucenu. Nije mi to bas bila namera.
Ajde sad da zamislimo na trenutak da je nebitno ko od koga trazi nesto, da li on od nje ili ona od njega. I ne mora da se radi o pusenju. Zamislite da su dvoje vec 'zaglavili' u vezi i da oboje imaju odredjene navike koje smetaju drugom. Ako jedna osoba kaze drugoj: 'Svidjas mi se i fizicki i kao osoba, ali mi ne odgovara samo jedna jedina tvoja navika. Losa je za nas oboje zbog toga, toga i toga. Ja ne zelim da te teram, ali ako ne promenis tu naviku, moze se desiti da buducnost nase veze bude ugrozena.'
Da li i sada to zvuci toliko nerazumno? Da li biste rizikovali da ostanete bez nekoga s kim biste mogli biti srecni samo zbog toga sto ne zelite da napravite kompromis oko jedne stvari?
Da li ste uopste spremne da pravite kompromis oko bilo cega ili racunate da ljubav mora biti potpuno bezuslovna i beskrajno tolerantna?
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

imam u familiji baš ovakav problem, sa istim scenarijom:D
i dugo se već prolongira...al ja mislim nema ništa od njegovog rešenja dok pušač sam ne odluči da ostavi tu ružnu naviku:think:
 

Back
Top