Kako do boljitka u drzavi bez zaduzivanja?

Vidim da se ovo pretvara u obicnu forumsku raspravu sto mi nije bio cilj prilikom postavljanja ove teme. OK!:hvala: ja neznam nista:gace:, ustvari samo znam da neznam nista i hteo sam da pokazem da znam nesto onima koji znaju sve ali u tome ocigledno nisam uspeo. Tipicno srpsko samoisticanje, ocigledno se i sam uklapam u srpski mentos. U svakom slucaju hvala svima na konstruktivnim primedbama koje cu svakako uzeti u obzir prilikom postavljanja ove teme na drugim forumima.
 
nisam ekonomista..ali nijedan ekonomista me nije uverio da je ekonomski opravdano svoje devizne rezerve drzati u stranim bankama gde nemas kamatu ili je imas ispod 1% a istovremeno se zaduzivati po komercijalnim uslovima svuda po svetu ko hoce da da pare...
cudna neka ekonomija...
Paja je upravu,jer i meni uopste ne deluje da je takva politika logicna.
U domacinstvu nisam nikada radio tako da na stednji dobijam kamatu 5% a da imam dugorocni kredit gde placam kamatu od 10%.
Moj predlog je da drzava deo rezerve utrosi za izgradnju hidro ili termocentrala,autoputeva ...ortaceci se sa drugim ulagacima.To mogu biti jaki strani investitori ili veliki broj domacih akcionara.Ovi privredni objekti bi odmah po zavrsetku donosili dobit a njihova izgradnja bi dodatno aktivirala nase privredne kapacitete.
 
Znaci da prdimo u cabar i da nista nece da se promeni sem sto ce par ili par desetina ljudi da obija pragove nadleznih organa koji ce da ih odyebu kako im prvo padne na pamet, a sve to iz razloga sto su oni u sredini (ne u vrhu, vrh je izmenjiv) ukorenjeni vec vise od 50 godina i bice jos 50ak dok im unuci ne pomru (jer nece biti zivi da praunuke indoktriniraju)

Eto zato

I zato je verovatno najvise sto mozemo da uradimo - da cepidlacimo i isterujemo svoje dokle mozemo.

Pa kad krenete po pasos - a prvo odstampate sa interneta odgovarajuci zakon, papir u dzep pa u opstinu.
I onda:
- dobar dan, evo za pasos sve sto treba a evo i odgovarajuce fotografije
- ne moze, mora slikanje ovde
- ne mora, kaze zakon
- ma to samo kaze...
- evo i pise

Pa kad narucis taksi, a stigne divljak, oteras ga u majcinu i sacekas jos pola minuta tog koji stize.

Kad cika Djura krene da prska njivu (po pravilu sa 4x vise otrova nego sto treba - nece da skodi) na manje od 500m od tvoje kuce, a ti lepo papir u ruku, pa pred traktor - e nece da moze, zakon ne da, a ne dam ni ja da me trujes

Pandure smarati cim ih sretnes - ciko,ciko onaj debeli bacio smece na ulicu

i tako dalje...

Na sitno, ali ako se skupi kriticna masa pocece i oni da ***** pa ce to i sloj iznad njih da oseti, i tako redom. Ne mozemo da ih smenimo, ali mozemo da ih nateramo da rade.


Svajcarci su ovakvi, znaju to dobro i nasi koji odu pa se ponasaju kako se ponasaju prvih deset dana (posle im naplate to ponasanje pa se civilizuju), i sta im fali? Nista, cista zemlja, kulturna, efikasna

Ali - RADI SE i, jos vaznije, ZNAJU KOJA SU IM PRAVA


E tu je razlika. Mi NE ZNAMO NISTA, jer nas sistemski zaglupljuju

Slusaj, za sve sto si rekao si u pravu, ali ja nemam duhovne i psihicke snage da budem neki revolucionar, sve sto mogu je da postavim ovakvu temu i kazem sta mislim i da se frustriram, i sve se obicno zavrsi na sprdnji ili ti sto ti kazes ''Ode sve u majcinu''. Odoh ja na drugi forum, koliko toliko podelio sam ovde nekima svoj broj telefona pa videcemo... :(Znam da ce zvucati kao fraza ali.... ''Nije sve u novcu''. Npr....ako bi se deci ukinulo ocenjivanje tokom osnovne skole osim ocene za vladanje i recimo eventualno zalaganje i interesovanje na casovima i uvelo samo krajnje misljenje nastavnika koju skolu dete treba da upise a takodje i ocena ucenika za svakog nastavnika na kraju svake skolske godine, time bi se izbegao skoro svakodnevni stres ucenika tipa ''Sta li sam dobio na pismenom,da li cemi dati dvojku na kraju godine?'' a samim time bi se popravio kvalitet zivota skolske populacije. Isto tako kada umesto 3 sata kod lekara cekas 15 minuta i to je takodje popravljanje zivotnog standarda-kvaliteta zivota. Dakle ima milion stvari koje se tkrc sa vrlo malo para mogu popraviti ali svi bi to zeleli ali niko nema snage da istera to do kraja. Dzabe nam i milijarde od EU ako ih ne utrosimo racionalno. Neznam sta ti ljudi misle kada ih tako olako daju, verovatno za uzvrat traze nesto veliko, neku uslugu od drzave, prave drzave zavisnim od sebe. Da nije tako, onda bi se ovi iz EU 5 puta preracunali pre nego daju ovih 2 milijarde nama ili 20 Rumunima, pa bi prvo radili na drasticnoj popravci svesti stanovnistva i stvorili plodno i pogodno tle za slanje svezeg kesa, a ovako ga salju tako reci na nevidjeno, svi mlataraju samo nekim papirima, bombarduju nas nekom statistikom a kada izadjem malo dalje od svog mesta koje je koliko toliko cisto i donekle uredno, krs i lom na sve strane, javasluk i totalni nemar za drustvenu imovinu i to me frustrira. Mozes ti kod svoje kuce da radis sta ti je volja, prevrni je naopacke ako hoces, ali ono sto nije samo tvoje imas da pazis.A ISKRENO stalno imam utisak da me neko z..a ovde. Odoh ja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top