St Anger

U kojoj meri iskaljujete bes kroz agresivnost,i koliko vas bes zaslepi?

ja-mnogo manje nego sto bih zelela.
Moram priznati da cesto imam sadistickih misli,i umem da planem,i cesto mi se desi da se nesvesno krecem ka osobi koja je izazvala bes,ali okolina pocinje da se plasi kada sam besna,a delujem smirenije nego ikada.

Uglavnom,zao mi je sto nisam trenirala od malena neku borilacku vestinu,da mogu da bijem redom,jer mi je to zivotna zelja.

Ljudi mnogo bolje shvataju poentu kada im fizicki ukazes na istu.

Pa, jesam besan i cesto besnim, ali slabo agresiviram...
 
Imam problema. velikih. mada ne znam zbog cega,po horoskopu bih trebala da budem mirna,nezna..Doduse prema meni se okolina,pogotovo dok sam bila mladja nije odnosila with love,mozd asma zato takoa gresivna,jer sam navikla na losh tretman...ja prebacujem krivicu na njih,i nije mi zao,drugi su napravili ovo od mene,ne ja. samo ne znam odakle mi takvo ponashanje,opet po natalu nema neke logike jer ja umem kao musko da zvucim i da se ponasham,nacin na koji kazem stvari,kad pretim,stav...imam neshto bash mracno u sebi,zbog toga se i ne bavim nekom borilackom vestinom,ples mi je kreativan,svu tu energiju kanalise,pretvara u korisno,kao reciklaza,kad bih trenirala neki sport ( a htela sam rekreativno kick box,neku posebnu vrstu uz muziku ) ta agresija bi samo izasla iz mene,ne bi otisla nigde kreativno,ne bi mi se nishta vratilo,osecala bih se ispracno,a cilj je valjda da sebe iscelish od besa,ne samo da izbacis i da ostane to..nishta. a kad bih se bavila nekom borilackom vestinom to mracno bi samo jachalo.Ja imam promene raspolozenja,a i po prirodi sam ostrija,i kad se ta dva poklope...

mada,ja sma takva bila od malena,tukal sam drugu decu u zabavistu lol,uvek bila vodja,a najmanja..uvek sam plakala od besa,dobijala napade gushenja, tresu mi se ruke da ne mogu nishta da drzim ( mada to mi se desilo samo jednom )...verovatno imam nekih problema:mrgreen: doduse,imam jednu slabu tacku,najslabiju,necu da je napishem ovde na forumu :) jer je ne zna niko,ni ovde ni u RL,niti bih ikome da poverim jer bih se osecala najvishe ranjivo,jer mi je to najlicnije...i ako me udare u tu bolnu tacku,tu mi je okidac.Mada niko me do sad nije udario na to najslabije mesto,jer ostavljam utisak jake osobe sa kojom se ne zaj.ebavas ( shto je i tacno ) pa valjda nisu skontali koja je.
 
Poslednja izmena:
U kojoj meri iskaljujete bes kroz agresivnost,i koliko vas bes zaslepi?

ja-mnogo manje nego sto bih zelela.
Moram priznati da cesto imam sadistickih misli,i umem da planem,i cesto mi se desi da se nesvesno krecem ka osobi koja je izazvala bes,ali okolina pocinje da se plasi kada sam besna,a delujem smirenije nego ikada.

Uglavnom,zao mi je sto nisam trenirala od malena neku borilacku vestinu,da mogu da bijem redom,jer mi je to zivotna zelja.

Ljudi mnogo bolje shvataju poentu kada im fizicki ukazes na istu.

devojcice leci se :eek:
:per: :mrgreen:
 
Prema psihologiji postoje cetiri tipa temperamenata: (sa sirim obrazlozenjem)
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.
2.Koliricni
Svadjalice.Samo gledaju da zapodjenu svadju,tucu,kavgu.Ne mogu da izdrze a da ne odgovore na nesto sto i nije provokacija.Shvataju cesto da je sve provokacija,svaka rijec.Kad se zaljube sve cine za drugu osobu.Izrazena ljubomora.
3.Melanholicni
Rijetko se ljute,a ako se naljute sve ce po spisku da j**u tom ko im se zamjerio.Ako se naljute to ce trajati izuzetno dugo tako da tesko oprastaju.Emocije su kod slabo izrazene,prilicno hladnokrvne osobe.Tesko im je da vole druge osobe.
4.Flegmatik
Ljudi koji slabo reaguju,isto izgledaju i kad su ljuti i kad nisu (ljudi sjenke).Ne vole svadje,drustveni su,tesko ih je naljutiti.Tesko se zaljubljuju.
 
Prema psihologiji postoje cetiri tipa temperamenata: (sa sirim obrazlozenjem)
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.
2.Koliricni
Svadjalice.Samo gledaju da zapodjenu svadju,tucu,kavgu.Ne mogu da izdrze a da ne odgovore na nesto sto i nije provokacija.Shvataju cesto da je sve provokacija,svaka rijec.Kad se zaljube sve cine za drugu osobu.Izrazena ljubomora.
3.Melanholicni
Rijetko se ljute,a ako se naljute sve ce po spisku da j**u tom ko im se zamjerio.Ako se naljute to ce trajati izuzetno dugo tako da tesko oprastaju.Emocije su kod slabo izrazene,prilicno hladnokrvne osobe.Tesko im je da vole druge osobe.
4.Flegmatik
Ljudi koji slabo reaguju,isto izgledaju i kad su ljuti i kad nisu (ljudi sjenke).Ne vole svadje,drustveni su,tesko ih je naljutiti.Tesko se zaljubljuju.

prvo mi onako dosta lezi.
mozda i drugo,ali nije bas tako strasno:lol::rumenka:
iskreno,ima me svuda po malo.
 
Prema psihologiji postoje cetiri tipa temperamenata: (sa sirim obrazlozenjem)
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.
2.Koliricni
Svadjalice.Samo gledaju da zapodjenu svadju,tucu,kavgu.Ne mogu da izdrze a da ne odgovore na nesto sto i nije provokacija.Shvataju cesto da je sve provokacija,svaka rijec.Kad se zaljube sve cine za drugu osobu.Izrazena ljubomora.
3.Melanholicni
Rijetko se ljute,a ako se naljute sve ce po spisku da j**u tom ko im se zamjerio.Ako se naljute to ce trajati izuzetno dugo tako da tesko oprastaju.Emocije su kod slabo izrazene,prilicno hladnokrvne osobe.Tesko im je da vole druge osobe.
4.Flegmatik
Ljudi koji slabo reaguju,isto izgledaju i kad su ljuti i kad nisu (ljudi sjenke).Ne vole svadje,drustveni su,tesko ih je naljutiti.Tesko se zaljubljuju.

:confused:
 
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.

Potpuno vazi za mene,iako nikad ne bih mogla da idem stepen vise od povisenog tona.I ja se slazem s onim ko je napisao da je najbolji lek za izbacivanje negativne energije i u ovom slucaju neki sport.
 
Prema psihologiji postoje cetiri tipa temperamenata: (sa sirim obrazlozenjem)
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.
2.Koliricni
Svadjalice.Samo gledaju da zapodjenu svadju,tucu,kavgu.Ne mogu da izdrze a da ne odgovore na nesto sto i nije provokacija.Shvataju cesto da je sve provokacija,svaka rijec.Kad se zaljube sve cine za drugu osobu.Izrazena ljubomora.
3.Melanholicni
Rijetko se ljute,a ako se naljute sve ce po spisku da j**u tom ko im se zamjerio.Ako se naljute to ce trajati izuzetno dugo tako da tesko oprastaju.Emocije su kod slabo izrazene,prilicno hladnokrvne osobe.Tesko im je da vole druge osobe.
4.Flegmatik
Ljudi koji slabo reaguju,isto izgledaju i kad su ljuti i kad nisu (ljudi sjenke).Ne vole svadje,drustveni su,tesko ih je naljutiti.Tesko se zaljubljuju.

Damn right, 3!:mrgreen:
 
Prema psihologiji postoje cetiri tipa temperamenata: (sa sirim obrazlozenjem)
1.Sangvinicni
Lako planu,kratkotrajne emocije,lako se razljute.Veoma su emotivni.Vole jako ali kratko.
2.Koliricni
Svadjalice.Samo gledaju da zapodjenu svadju,tucu,kavgu.Ne mogu da izdrze a da ne odgovore na nesto sto i nije provokacija.Shvataju cesto da je sve provokacija,svaka rijec.Kad se zaljube sve cine za drugu osobu.Izrazena ljubomora.
3.Melanholicni
Rijetko se ljute,a ako se naljute sve ce po spisku da j**u tom ko im se zamjerio.Ako se naljute to ce trajati izuzetno dugo tako da tesko oprastaju.Emocije su kod slabo izrazene,prilicno hladnokrvne osobe.Tesko im je da vole druge osobe.
4.Flegmatik
Ljudi koji slabo reaguju,isto izgledaju i kad su ljuti i kad nisu (ljudi sjenke).Ne vole svadje,drustveni su,tesko ih je naljutiti.Tesko se zaljubljuju.

Ta podela ima veze sa psihologijom jeidino u sklopu teoretskog dela udzbenika namenjenog za 2. godinu gimnazije , inace je, sto je nadam se lako uvideti u potpunosti beskorisna i nevaldina...
 
Inace bes , sam po sebi podrazumeva agresiju , destruktivnost...
destrukcija nastaje vec kada i misao, dakle imate energiju koja je negativna , koja obavezno mora da se isprazni ... te vam ostaje samo opcija smera ili spoznaje njegove besmislenosti koja moze doci iz malo kvalitetnijih misli, emocija ...
dakle ona se ne mora ispoljiti kroz cistu fizicku reakciju, zadrzati bes u sebi kojeg se ne oslobodite za vas prihvatljivim nacinima , cini znatnu stetu . Tad energija ostaje u vama i unistava ostale misli , stalno vas svrbi, pa onda zulja , boli dok ne dostigne neidrzivu formu ... to vec moze biti zaista opasno , jer je tada tu energiju jako tesko iskonotrolisati , pa lako zaluta u losem smeru...
dakle samo malo treba uvezbati higijenu misli ... sto je jednostavnija opcija
ili se oprobati u podebljanoj opciji , sto je teza , ali delotvornija opcija, jer ona obezvredjuje i samu misao koja je dovela do pojave lose energije , te sprecava stalno ponavljanje istog problema...
Sto se mene tice mislim da nemam neki problem sa besom , pa ni sa destruktivnoscu koju nosi po okolinu , no i ako se desi da nastane , cesto okrenem destrukciju ka sebi... pa se posluzim opijatima...
ako ste trenutno besni ...
osetite energiju koju nosi i pustite zvucnicima na volju :)
 
Kako kanališete izlive besa?

Da li odmah gubite razum, urlate, skloni ste nasilju itd... ili uspevate da ostanete pribrani, sačekate da bura prodje pa se istresete negde drugo. Na primer putem fizičke aktivnosti, ili pisanja, ili igranja nasilnih video igara, ili dugim, iscrpljujućim, besciljnim hodanjem? Koliko ste agresivni?
 
kad sam na javnom mestu, kontrolisem se, samo progutam knedlu :lol:

ali zato kuci.. :lol: ako stojim onda nastrada sve sto mi padne pod ruku, vrata, itd.. :mrgreen:
zadnji put kad sam se iznervirala bacala sam viljushke po stolu i podu.. xD
 

Back
Top