Der Steppenwolf

<hator>

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.262
Tema je inspirisana knjigom Hermana Hesea,i po njoj je dobila naziv.

Elem,ako podjemo Harijevom metodom,i metaforicno prikazemo sebe,svoje bivstvovanje, kroz lik i osobinu odredjenih zivotinja,iako time uproscujemo sebe i svoju sustinu,za koju biste se zivotinju/e vi opredelili.

Ja sam se zaista poistovetila sa harijem,i stoga biram Stepskog vuka.

Cesto delujem kao neko kome niko nije potreban,neko kome je smisao zivota ne u fizickom,nego misaonom lutanju.

Tezim orlu-tezim tome da se izvinem iznad svega,iznad svojih mogucnosti,iznad drugih(ne u smislu nadmoci),da sve gledam sa one visine koja je potrebna da bi se stvari sagledale sveobuhvatno,i da imam citavo prostranstvo mogucnosti,samo da se userim ka zeljenom pravcu.
Za sada,jos sam mladunce koje skuplja hrabrost da izadje iz gnezda,mlatara krilima na najblizoj grani.

eto,i za kraj-u ljubavi bih volela da budem bogomoljka:cool:
ali je crna udovica verovatnija opcija.
 
ja se baš ne razumem u zoologoiju

a i ne volim mnogo metafore

al onako - volim škorpiju svoj znak - ona je nekako samoživa, kamenjarka, deluje zlokobno, ume da ubode, prikrada se, perfidna je

a ovako pojavno - pa sve velike životinje su pitome (jesu li) - neki vepar al onaj ko u orvelovoj životinjskoj farmi... ili... ne znam... bio bih prepotentan da kažem lav... al jesam... neka hijena... bikčina... hm

uglavnom dosta, odvuče me u sex-fantazije
 
Van teme,delo sam procitala u dahu,jer se u mnogo cemu poklapa sa mojim pogledom na svet,na malogradjanstinu,nametnute principe i norme i na to koliko nasa razmisljana oblikuju uticaji i da u sustini nismo slobodni...
 
zeleo bih biti tvor ili smrdibuba! :cool:

Bolje buba balegara :lol:

BALEGARI400.jpg
 

Back
Top