Preskakanje srca
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Preskakanje srca

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Preskakanje srca

Imam 23 godine i u zadnje vreme mi uzasno preskace srce Posto imam prolaps idem redovno na kontrole (na dve godine), bila sam pre nekih godinu dana i sve je bilo ok. Inace bila sam kod raznih kardiologa, jedan mi je rekao da za prolaps obavezno moram da uzimam antibiotik pre neke intervencije, drugi je rekao da je prolaps toliko mali da ne treba cak ni da se kontrolisem cesce nego na 5 godina, treci je potvrdio nesto slicno. Ovaj prvi je deciji i kod njega sam bila sa 17 godina, on je i ustanovio prolaps i preko veze sam otisla prosle godine, pomenula sam mu to preskakanje ir ekao je da su to ekstrasistole i da se najverovatnije javljaju od stresa a ako budu svakodnevne da uradim Holter. Kod njega vise ne mogu a drugi je pre nekih god i po rekao da ako mi bude cesto lupalo da uzimam Propanolol, to je i napisao na izvestaju. E sad, cinjenica je da mi se preskakanje desava onda kad sam pod stresom, sad i jesam, ali mi nikad nije ovoliko lupalo, recimo nocas sam se malo i uplasila (inace mi jeste neprijatan osecaj al nista strasno) posto je 5 puta za redom preskcoilo, uznemirila sam se i onda je nastavilo s vremena da vreme da preskace, nisam mogla da zaspim od toga Sta mislite da li da uzmem taj Propanolol bez obzira sto nije radjen holter? I jos me nesto zanima, pre dva meseca sam pocela da vezbam kod kuce (klasicne vezbe i malo kardio) a pre nekih mesec dana su mi pocela ta preskakanja i osetim ih nekad i kad vezbam. Ne mogu da ustanovim da nisu kojim slucajem ekstrasistole posledice vezbanja, plasim se da vebanjem nekako ne naskodim sebi, da li je to moguce?

Hvala unapred
    We can not do great things-only small things with great love

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Preskakanje srca

nemoj nista fizicki da radis,mislim nemoj da vezbas...jednoj drugarici je strogo zabranjeno bavljenje folklorom zbog preskakanja srca

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

ps. iskljuci gazirana pica ukljucujuci i kiselu vodu,kikiriki...Trudi se da jedes sto vise integralnog peciva i med sa mlekom...

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Gazirano ne pijem a kikiriki jedem svakodnevno kao i jos neke orasaste plodove, to mi je uzina, ali samo 10ak komada. Pocela sam relativno skoro to da jedem, da mi se nije od toga pogorsalo? Kako je kiriki povezan sa preskakanjem srca?

To za fizicku aktivnost mi se uopste ne svidja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Promeni doktora, i obavezno uradi taj holter.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Kod doktora mogu tek za par meseci (ne zakazuju pre) a ovo mije prilicno hitno.

Zasto da ga promenim?

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7103

Пролапс митралног залиска ( ако је то дијагноза код тебе) није, у великом броју случајева, опасан. Људи са ПМЗ-ом могу без проблема, да се баве спортом и осталим физичким активностима. Треба избегавати кафу која и потпуно здравим људима изазива тахикардију. Лек који ти је преписан је из групе β-блокатора користи се за смањење срчане фреквенције и примарно, није антиаритмик.Треба урадити и тај холтер ЕКГ као би се детектовао број и учестаност прескакања срца. Поздрав
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Hvala na odgovoru

Лек који ти је преписан је из групе β-блокатора користи се за смањење срчане фреквенције и примарно, није антиаритмик
    Nisam ovo bas najbolje razumela, da li to znaci da mi Propranolol ne bi pomogao za preskakanja koja imam?

Znam da sa prolapsom smem da se bavim fizickom aktivnoscu, nego me brine zbog preskakanja, da li fizicka aktivnost moze da ih izazove, i da li fizickom aktivnoscu mogu da ih pogorsam?

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Citat Original postavio sasha_bgd Pogledaj poruku
    Пролапс митралног залиска ( ако је то дијагноза код тебе) није, у великом броју случајева, опасан. Људи са ПМЗ-ом могу без проблема, да се баве спортом и осталим физичким активностима. Треба избегавати кафу која и потпуно здравим људима изазива тахикардију. Лек који ти је преписан је из групе β-блокатора користи се за смањење срчане фреквенције и примарно, није антиаритмик.Треба урадити и тај холтер ЕКГ као би се детектовао број и учестаност прескакања срца. Поздрав
    Imam i ja prolaps mitralne valvule koji mi je ustanovljen otprilike u istim godinama kad i tebi.
    Pre toga sam bio u vojsci i prosao sam takve napore a da nisam ni znao da to imam.
    Od tog otkrica pa do danas nisam imao nekih problema, ni u naporu ni u mirovanju, nisam isao na kontrole.
    Jedino sam zapamtio savet lekara da nikada ne guram auto, podizem teske stvari, ronim, trcim sprint i slicne aktivnosti.
    Ne bih mogao da budem profesionalni sportista ni da obavljam neki tezak fizicki posao, sve ostalo smem da radim, i radim.
    Kad sam nervozan, kad padnem u vatru ili se jako umorim, srce malo jace lupa, napravi i neki preskok, ali naucio sam da od toga ne pravim dramu i da necu umreti zbog prolapsa.

Savetujem ti da odes kod nekog kardiologa kod koga se ne ceka toliko, pitaj prijatelje, rodbinu, poznanike, mozda im je neki lekar rodjak, prijatelj pa ce te primiti bez zakazivanja sto meseci unapred.
    Ako bas ne moze, pregled kod kardiologa i nosenje holtera ne kosta bog zna koliko, pa ako treba pozajmi novac da tacno ustanovi tvoje stanje i prepise ti adekvatan lek, ako uopste treba.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Imam 23 godine i u zadnje vreme mi uzasno preskace srce Posto imam prolaps idem redovno na kontrole (na dve godine), bila sam pre nekih godinu dana i sve je bilo ok. Inace bila sam kod raznih kardiologa, jedan mi je rekao da za prolaps obavezno moram da uzimam antibiotik pre neke intervencije, drugi je rekao da je prolaps toliko mali da ne treba cak ni da se kontrolisem cesce nego na 5 godina, treci je potvrdio nesto slicno. Ovaj prvi je deciji i kod njega sam bila sa 17 godina, on je i ustanovio prolaps i preko veze sam otisla prosle godine, pomenula sam mu to preskakanje ir ekao je da su to ekstrasistole i da se najverovatnije javljaju od stresa a ako budu svakodnevne da uradim Holter. Kod njega vise ne mogu a drugi je pre nekih god i po rekao da ako mi bude cesto lupalo da uzimam Propanolol, to je i napisao na izvestaju. E sad, cinjenica je da mi se preskakanje desava onda kad sam pod stresom, sad i jesam, ali mi nikad nije ovoliko lupalo, recimo nocas sam se malo i uplasila (inace mi jeste neprijatan osecaj al nista strasno) posto je 5 puta za redom preskcoilo, uznemirila sam se i onda je nastavilo s vremena da vreme da preskace, nisam mogla da zaspim od toga Sta mislite da li da uzmem taj Propanolol bez obzira sto nije radjen holter? I jos me nesto zanima, pre dva meseca sam pocela da vezbam kod kuce (klasicne vezbe i malo kardio) a pre nekih mesec dana su mi pocela ta preskakanja i osetim ih nekad i kad vezbam. Ne mogu da ustanovim da nisu kojim slucajem ekstrasistole posledice vezbanja, plasim se da vebanjem nekako ne naskodim sebi, da li je to moguce?

Hvala unapred

Kao da čitam sopstveni tekst! Preskakalo mi je srce povremeno i u mladosti, ali su mi govorili da je to zato što sam malokrvna... Dobro, nemam prolaps...Ali imam hipertenziju i vodu u srčanoj kesi.. E, sad više nisam malokrvna, ali su mi živci u klimaksu baš popustili i tada je to preskakanje bilo jako izraženo, karakteristično pred jutro, sa preskakanjem jakim lupanjem i ubrzanim pulsom, a i preko dana, naročito uveče; plašilo me je. Da ne dužim, kad sam sredila živce, to je prestalo! Išlo je postepeno, a sad se javlja retko, kad sam pod stresom, pa pred spavanje popijem Persen (biljno je, ne izaziva naviku) jednu ili dve večeri, i to je to. I, da, na predlog mog kardiologa uzimam Propranolol, 2x 1/4 - smešno mala doza, ali mi je rekao da propranolol nije lek koji se uzima povremeno, pa zato ipak teba da ga uzimam i u tako maloj dozi, a kad mi baš preskače, da uzmem još jednu dodatnu četvrtinu i ja tako radim; mogu reći da mi je dobro. Propranolol usporava puls, ali za razliku od nekih drugih beta-blokatora deluje i na centralni nervni sistem, pa su mi ga valjda zato prepisali i, hvala bogu, deluje. Ne može ti naškoditi, a tvoj lekar zna zašto ti ga je prepisao pa ga poslušaj - u svakom slučaju, ako ti ne bude pomiogao, i on sam će ti reći da ga više ne uzimaš.
    Dobro bi bilo da pronađeš način da savladaš stres (lakše reći nego učiniti, ali nije nemoguće ), pa će i tvom srcu biti lakše da radi. Ne plaši se prolapsa, ima njega u raznim stepenima "težine". Moja ćerka ga ima, i njoj su savetovali što i tebi, a ja sam pitala mog kardiologa u vezi toga, pa sam dobila odgovor da mnogo zavisi od stepena prolapsa i da ga ima oko 1/5 stanovništva.. Nemoj se plašiti, strah samo povećava stres, a srce "ne voli" ni stres ni strah ni neizvesnist... Zato se redovno kontroliši, pa će se i tvoja zabrinutost smanjiti.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Hvala na odgovoru

Nisam ovo bas najbolje razumela, da li to znaci da mi Propranolol ne bi pomogao za preskakanja koja imam?

Znam da sa prolapsom smem da se bavim fizickom aktivnoscu, nego me brine zbog preskakanja, da li fizicka aktivnost moze da ih izazove, i da li fizickom aktivnoscu mogu da ih pogorsam?

Nećeš pogoršati fizičkom aktivnošću svoje stanje. Naprotiv, dobro je za stres (da ne govorim o opštoj kondiciji), osim velikih napora, koji bi ti škodili i bez prolapsa. Ne brini.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7103

Hvala na odgovoru

Функционално речено, он тек терцијарно делује као антиаритмик. Тај лек који си споменула примарно смањује број откуцаја срца. Зато сам и рекао да се уради холтер ЕКГ, како би се установила учестаност "прескакања" и евентулно да кардиолог промени терапију ако сматра да треба користити примарни антиаритмик а не β-блокатор.
    Умереном физичком активношћу нећеш погоршати стање, али, опет, тек после комплетне дијгностике и одговарајуће терапије.
    Поздрав
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Primećen član mspopovic (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Hvala na odgovoru

Pošto već dugi niz godina imam extrasistole i na meni su vežbali razni doktori, mogu i ja da ti dam mali savet. Prvo sama sebe istestiraj na zamor... Da li ti se javljaju preskakanja kada se penješ uz stepenice ii ideš uzbrdo? Najverovatnije je da ne, jer bi onda imala još niz drugih simptoma koji ukazuju na ozbijnije oštećenje srca. Ako je samo u mirovanju, onda prema mom iskustvu, kretanje i umeren fizički napor može samo da prija...

Za lek se konsultuj sa nekim ozbiljnim kardiologom, nikako na svoju ruku i na osnovu nekog razgovora od pre više godina.

Pošto si već dobila savet koji bih ti i ja dao:

Savetujem ti da odes kod nekog kardiologa kod koga se ne ceka toliko, pitaj prijatelje, rodbinu, poznanike, mozda im je neki lekar rodjak, prijatelj pa ce te primiti bez zakazivanja sto meseci unapred.
    Ako bas ne moze, pregled kod kardiologa i nosenje holtera ne kosta bog zna koliko, pa ako treba pozajmi novac da tacno ustanovi tvoje stanje i prepise ti adekvatan lek, ako uopste treba.
    I još nešto ... ako je prosečan broj otkucaja srca 70 u minutu, to ti je 70*60*24 = 100800 otkucaja na 24 sata. E sad, toleriše se (meni tako rekli) oko 2000 dnevno, ili ti 2%... Ili svaki 50 ti ... Ali je nezgoda što se to javlja "zgusnuto" pa utiče na pojavu straha i uznemirenosti ..
    Pobrini se za buve, slonovi će se pobrinuti sami za sebe..

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Mnogo hvala svima. Kad mi prodje ispitni rok videcu da sredim nesto za kardiologa a do tad cu pauzirati sa vezbanjem, sto je sigurno sigurno je

Obećava
    Učlanjen
    27.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Hvala unapred

Slicna je situacija i kod mene. Sa 17 godina sam imala slicne tegobe kao i Ti. Kardiolog kod koga sam isla je sumnjao na prolaps ali je nakon ispitivanja (EHO srca) to iskljucio. I danas deset godina kasnije povremeno a, narocito kada sam napeta ili umorna osetim pojacano lupanje i preskakanje srca, onda stanem malo odmorim i to prodje. Doduse svremena na vreme odem kod kardiologa na kontrolu (slusanje srca i pluca, ekg i uz srca lab. analize), dr kod koga odlazim je ozbiljan i dobar pa u njega imam poverenja, i njegov savet mi je da se ne opterecujem time, da vodim zdrav zivot (koliko je to moguce naravno) i povremeno ako se setim poneka kontrola preventive radi.

Obzirom da je tebi dijagnostikovan prolaps, onda to ne treba da te brine ali jedan put godisnje otidji na kontrolu kod kardiologa, pri tome pokusaj da nadjes dr. koga smatras ozbiljnim i dobrim i sledi njegova uputstva i bez sekiracije.

pregled kod kardiologa i nosenje holtera ne kosta bog zna koliko / pp
    Poslednji put ažurirao/la radm985 : 29.05.2010. u 13:36 Razlog: dopuna

Slične teme

1. Preskakanje razreda u gimnaziji...
    Autor DarkLady u forumu Škole
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 04.09.2007., 08:55
  2. Modem i preskakanje zvuka?
    Autor nidzesi u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2007., 00:47

Pravila za slanje poruka