Radmanović: BiH će glasati za strožije sankcije Iranu, sve je dozvoljeno da se sačuva

Aveiro

Ističe se
Banovan
Poruka
2.478
BiH će kao nestalna članica u Savjetu bezbjednosti UN glasati za novu rezoluciju prema Iranu, izjavio je član Predsjedništva Nebojša Radmanović.

"Naš stav je poznat. Sve je dozvoljeno da se sačuva mir u svijetu i u tom smislu i određeni potezi prema onima koji, prema procjeni Savjeta bezbjednosti UN, ugrožavaju mirno rješavanje pitanja", rekao je Radmanović.

On je podsjetio da su se o novoj rezoluciji koja predviđa strožije sankcije prema Iranu zbog njegovog nuklearnog programa dogovorili pet stalnih članica Savjeta bezbjednosti.

SAD su podnijele nacrt rezolucije kojom se traži proširenje sankcija UN protiv Irana u bankarskom sektoru, jačanje embarga na prodaju oružja, a predviđene su i međunarodne inspekcije brodova za koje se posumnja da nose teret koji bi mogao biti u vezi sa iranskim nukleranim programom.

Iran je odbacio nacrt nove rezolucije kao "nelegitiman".

Teheran odbacuje tvrdnje da je iranski nuklearni program namijenjen razvoju oružja i tvrdi da on ima mirnodopsku namjenu poput proizvodnje struje.

P.S. Bas me zanima da li bi imao ovakav stav da je u pitanju Rusija. ;)

Izvor: http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/...-sve-je-dozvoljeno-da-se-sacuva-mir-u-svijetu
 
..

...P.S. Bas me zanima da li bi imao ovakav stav da je u pitanju Rusija. ;)..

mislis da on tamo zastpua srpske interese?

moje je misljenje da zastupa interese bosne i da je za svoje glasanje dobio jasne instrukcije iz sarajeva.

iako je iran pomagao bosnu u ratu sa srbima, zapad a pogotovo saudijska arabija diktiraju bosnjacima sta ce i kako ce u UN.

aj sto "dobri bosnjani" bana kulina nemaju veze sa ovim muslimanskim bosnjacima sto se religije tice, nego i po dobroti ne mogu da se porede.

da ste neke face bili biste neutralni, al posto se nezavisni, ima da se radi kako babo u meki kaze
 
mislis da on tamo zastpua srpske interese?

moje je misljenje da zastupa interese bosne i da je za svoje glasanje dobio jasne instrukcije iz sarajeva.

iako je iran pomagao bosnu u ratu sa srbima, zapad a pogotovo saudijska arabija diktiraju bosnjacima sta ce i kako ce u UN.

aj sto "dobri bosnjani" bana kulina nemaju veze sa ovim muslimanskim bosnjacima sto se religije tice, nego i po dobroti ne mogu da se porede.

da ste neke face bili biste neutralni, al posto se nezavisni, ima da se radi kako babo u meki kaze

Pa druskane, ne znam ko redovno ide po instrukcije u Beograd. ;)
I Radmanovic ni za sta ne sluzi. To je covjek koji sumnjam da uopste zna razmisljati svojom glavom. Dodik mu napise na papir sta ce reci, boji se da ce zaboraviti ako mu kaze usmeno. ;)
 
Pa druskane, ne znam ko redovno ide po instrukcije u Beograd. ;)
I Radmanovic ni za sta ne sluzi. To je covjek koji sumnjam da uopste zna razmisljati svojom glavom. Dodik mu napise na papir sta ce reci, boji se da ce zaboraviti ako mu kaze usmeno. ;)

Imaš "pravopisnu" grešku. Ne kaže se "u Beograd", već "u Moskvu". :mrgreen:
 

Back
Top