Sponzoruše traže da ih država prizna! SPONZORUŠE TRAŽE DA IH DRŽAVA PRIZNA

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
BEOGRAD - Srpske sponzoruše - malo traže, ali mnogo daju!
Devojke sa specifičnim, lagodnim odnosom prema životu traže od države da im opredeljenje prizna kao zanimanje! Sponzoruše su se organizovale i preko nevladine organizacije Udruženje sponzoruša Srbije na sajtu www.sponzoruse.info traže da se i njihov "zanat" uvrsti u nacrt zakona o zanatstvu koji će se na jesen naći u skupštinskoj proceduri! U zamenu za malu izmenu Prednacrta zakona, sponzoruše nude besplatan "provod" svim poslanicima koji njihovu inicijativu podrže!

http://www.kurir-info.rs/

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/54189/Srpske-sponzoruse-osnivaju-nevladinu-organizaciju


Sta mislite da li drzava treba da prihvati njihov zahtev?
Koja je razlika izmedju sponzoruse i prostitutke?
Da li bi u tom slucaju trebalo legalizovati i prostituciju?
 
Poslednja izmena:
Dakle, šta je ono za šta ćemo se mi zalagati?

Stop za nelojalnu konkurenciju
Veliki problem u našoj delatnosti je nelojalna konkurencija u vidu takozvanih poštenih domaćica. Pokrećemo medijsku kampanju koja ima cilj da ukaže muževima da paze na svoje žene. Savremena supruga hoće, što bi narodna poslovica rekla, i jare i pare. Domaćice prodaju finoću, a nama uzimaju klijente.
Tome se mora stati na put.

Pravo na odštetu
Mi se vežemo za jednog sponzora, a njega kad uhvati žena ili posao loše ide mi ispaštamo. U slučaju da sponzor odustane od naše koleginice dužan je da je plaća još šest meseci dok se ne snađe i ne pronađe drugog sponzora. Kao i svaki radni čovek i sponzoruša ima prvo na otkazni rok.

Pravo na penziono i zdravstveno osiguranje
Posao jedne sponzoruše zna da bude težak, rizičan i nepredvidiv. A s druge strane mi nemamo pokriveno nijedno životno osiguranje. Svi bi da se zabavljaju o našem trošku a da se posle lečimo same. Kao organizacija mi ćemo se zalagati za to da nam sponzor svakoga meseca uplaćuje novac u privatni penzioni fond.

Pravo na više sponzora
To sa jednim sponzorom više nije prihvatljivo. Traže od nas da im budemo verne, a šta mi dobijamo za to.
Želimo pravo da možemo imati do 5 sponzora i zavisno ko plati više kod njega idemo taj dan. Na ovaj način naše koleginice će uspostaviti takmičarski duh među sponzorima i na taj način uticati na ekonomski oporavak zemlje.

Podizanje starosne granice
Za sponzoruše se kaže da su devojke od 18 do 25 godine. Svi bi oni mlado, a šta je sa koleginicama koje pređu tridesetu i još su u dobrom stanju. Granica za sponzorušu treba da se podigne na 35 godina. Ako Nacionalna služba za zapošljavanje može na svom lageru da ima ljude i na samoj ivici penzije onda i sponzoruše moraju dobiti takav tretman. Isto za sve – to je naša parola.

Pravo na dokvalifikaciju
Danas svaki radni čovek zna da se proces obrazovanja ne završava krajem formalnog školovanja. Posao stalno zahteva nova znanja pa firme šalju svoje radnike na stručno usavršavanje u inostranstvo. Zato i mi sponzoruše zahtevamo da nas sponzori šalju na dokvalifikaciju u Rim, Milano, Pariz, London i mnoga druga mesta odakle ćemo se vratiti savršenije i spremnije za bolji rad.

Mesta u Parlamentu
Budući da u Srbiji ima toliko žena koje se bave našim zanatom mi zahtevamo da imamo barem onoliko predstavnika u Parlamentu koliko ga imaju pripadnici nacionalnih manjina. Niko ne zna šta nama treba bolje od nas samih.

Poziv na jednakost
Mi sponzoruše poznate smo kao veliki borci za prava čoveka i zato smatramo da naš poziv nije rezervisan samo za nas žene. Pozivamo i sve muškarce koji bi da se oprobaju u ovom zanatu da nam pristupe i probaju naš hleb.

Zakon o zanatstvu
Trenutno je u Javnoj raspravi Prednacrt zakona o zanatstvu, a nigde se ne spominje naš zanat.
Tražimo od predlagača Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja da u članu 9. Zakona o zanatstvu doda zanimanje: Sponzoruša. Ako to ne učini Ministarstvo učiniće poslanici koji koriste naše usluge.
U slučaju da naš predlog bude podržan u Parlamentu svaki poslanik će imati pravo na besplatne naše usluge.
Naše Udruženje Sponzoruša Srbije želi da postane punopravni član Zanatske komore.
 
Nema razlike. Legalizovati prostituciju pa ako su spremne da se prijave kao radnice u tom zanatu - samo napred! Ne vidim zašto bi država legalizovala to što neko na konto svog izgleda nekome muze pare. Kod prostitutke se barem zna cenovnik :lol:

Kako sad to... prvo napises da nema razlike, a onda napises jednu bas veliku razliku!

A u cemu je razlika izmedju jednog, recimo, boksera, koji prodaje svoje telo kao vrecu za udaranje i recimo izmedju jedne prostituke ili sponzoruse?

Da li je taj bokser pametniji?
 
Sta je to u svojoj sustini? Legalizacija prostitucije? Sad vise prostitutka nije prostitutka vec sponzorusa :roll:
Iskorenila bih prvo one sto njihove usluge koriste pa onda one koji nude :evil:

Dok ima ponude ima i potražnje:manikir:.....zamisli kada bi zabranili ponudu čokolade:confused: koliko bi ljudi zbog toga ostalo bez posla u celom svetu.:manikir:
 
BEOGRAD - Srpske sponzoruše - malo traže, ali mnogo daju!
Devojke sa specifičnim, lagodnim odnosom prema životu traže od države da im opredeljenje prizna kao zanimanje! Sponzoruše su se organizovale i preko nevladine organizacije Udruženje sponzoruša Srbije na sajtu www.sponzoruse.info traže da se i njihov "zanat" uvrsti u nacrt zakona o zanatstvu koji će se na jesen naći u skupštinskoj proceduri! U zamenu za malu izmenu Prednacrta zakona, sponzoruše nude besplatan "provod" svim poslanicima koji njihovu inicijativu podrže!

http://www.kurir-info.rs/

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/54189/Srpske-sponzoruse-osnivaju-nevladinu-organizaciju


Sta mislite da li drzava treba da prihvati njihov zahtev?
Koja je razlika izmedju sponzoruse i prostitutke?
Da li bi u tom slucaju trebalo legalizovati i prostituciju?

Bravo za sponozruse,da se bar neko izbori za ljudska prava
 
Pozivajući se na ustavom garantovano pravo na političko organizovanje svih građana www.sponzoruse.info pozivaju sve zainteresovane da se uključe u borbu za ostvarenje: prava na odštetu, na penziono i zdravstveno osiguranje, na ukidanje nelojalne konkurencije, pravo na povećavanje starosne granice, na više sponzora u isto vreme, na dokvalifikaciju kao i na mesto u Parlamentu.
 
Zakon o zanatstvu
Trenutno je u Javnoj raspravi Prednacrt zakona o zanatstvu, a nigde se ne spominje naš zanat.
Tražimo od predlagača Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja da u članu 9. Zakona o zanatstvu doda zanimanje: Sponzoruša. Ako to ne učini Ministarstvo učiniće poslanici koji koriste naše usluge.
U slučaju da naš predlog bude podržan u Parlamentu svaki poslanik će imati pravo na besplatne naše usluge.
Naše Udruženje Sponzoruša Srbije želi da postane punopravni član Zanatske komore.
 
Legalizovati prostituciju treba, ali to je već za neku drugu temu.

Neka mi neko opiše zanat "sponzoruše" da bi mogli uopšte da pričamo o tome. Dakle, koje su to karakteristike tog zanimanja, kvaliteti... Jer, ako to već treba da postane profesija onda bi se sutra ta profesija trebala izučavati. Kako? Na osnovu čega? Šta?

Mislim da je ova inicijativa više pokušaj legitimacije jednog veoma kontroverznog identiteta, nego neka stvarna politička inicijativa. Ženska populacija kojoj se prišiva naziv "sponzoruše" je godinama pod lupom što se tiče moralnih normi. One se osuđuju na svakom koraku, a Srbija (svih strana) zaboravlja da je postala jedna liberalna sredina u kojoj svako određuje kako da upravlja svojim životom.
 
Legalizovati prostituciju treba, ali to je već za neku drugu temu.

Neka mi neko opiše zanat "sponzoruše" da bi mogli uopšte da pričamo o tome. Dakle, koje su to karakteristike tog zanimanja, kvaliteti... Jer, ako to već treba da postane profesija onda bi se sutra ta profesija trebala izučavati. Kako? Na osnovu čega? Šta?

Mislim da je ova inicijativa više pokušaj legitimacije jednog veoma kontroverznog identiteta, nego neka stvarna politička inicijativa. Ženska populacija kojoj se prišiva naziv "sponzoruše" je godinama pod lupom što se tiče moralnih normi. One se osuđuju na svakom koraku, a Srbija (svih strana) zaboravlja da je postala jedna liberalna sredina u kojoj svako određuje kako da upravlja svojim životom.

Pa ebes ti taj tvoj Liberalizam... zar mislis da u liberalizmu ne treba da postoje neke drustvene norme, da li treba onda nekim zakonom ukinuti i zabraniti rec moral ili moralne ljude proglasiti za zatucane i glupe?

Zar bi ti blagonaklono gledao na to da ti recimo jednog dana kcer postane sponzorusa ili prostituka... zar ne bi pokusao da je na sve moguce nacine odvratis od toga?
 
Pa ebes ti taj tvoj Liberalizam... zar mislis da u liberalizmu ne treba da postoje neke drustvene norme, da li treba onda nekim zakonom ukinuti i zabraniti rec moral ili moralne ljude proglasiti za zatucane i glupe?

Zar bi ti blagonaklono gledao na to da ti recimo jednog dana kcer postane sponzorusa ili prostituka... zar ne bi pokusao da je na sve moguce nacine odvratis od toga?

da li blakonalono gledaju roditelji sadasnjih sponzorusa na njihovo zanimanje?
 

Back
Top