Zasto su zene uglavnom manje nijezne iliti "SLOBODNIJE" prema kome ne treba?

loraloralai

Zainteresovan član
Poruka
221
Grubosti, odnosno ono suprotno od nijeznosti, pri ispoljavanju u vezama sa bilo kakvim obavezama, mnoge zene nazivaju "slobodnost",- kazu: "Prema partneru sam slobodnija..." Naravno, u pitanju su oprostive grubosti, ali da li bi to trebalo da budu,- to je tema.

Izgleda da porast te "slobodnosti" prati tzv. "spontano gasenje romantike tokom trajanja veze"?

Isto vazi i za muskarce vjerovatno, ali ja to primijecujem kod zena, posto sam hetero.
 
Grubosti tipa: "Debilu, sta si to uradio!"
To "DEBILU" i ne mora biti receno ostrim glasom, ali je smisao rijeci kao rijeci ipak isti.
"Jao pa ti si lud, neces da stedis da odemo na ljetovanje"
To "LUD" je ipak uvreda, ako to kaze zena koja inace onima sa kojima se malo zna nece reci da su ludi ako joj kazu da ne stede za ljetovanje. (Recimo zena se upoznaje sa potencijalnom drugaricom, i ova kaze (u razgovoru) da ce umjesto ljetovanja . . . pare potrositi na neko X) Tj. nece im to reci za istu situaciju.
itd. its.
 
Poslednja izmena:
Ne bih baš mogla da složim sa tobom...ja jesam malo gruba i inpuslivna osoba ali sa tipom s kojim sam bila u vezi 10 godina nikad nisam bila gruba...čak šta više nijednu ružnu reč mu nisam uputila...(to je rezervisano za one koji zasluže)...a kamoli da mu kažem to što si ti navela...msm ako je on debil onda sam ja još veći ako provodim vreme s njim.
 
Aha. Pa... to ne zvuci prijatno...
Ne znam, ne bih mogla da kazem muskarcu koga volim - Debilu jedan!, osim ako nas dvoje imamo takav odnos da reci ne shvatamo strogo jednoznacno i onako kako ih vecina razume, ako imamo nas poseban nacin komunikacije, cija se prisnost ogleda u tome da nema uvredjenosti. Ali pretpostavljam da u tom slucaju rec debil i nije tako ozbiljno shvacena i da cela kritika i situacija zbog koje ga kritikujem nisu tako ozbiljne...
Cudna ti bre tema...
Nemam obicaj da psujem i vredjam, pa stoga ni da kazem tako nesto, ali verujem da ta "grubost" moze da bude znak prisnosti ako takve konvencije vladaju unutar odnosa. A moze i da ubije romantiku ako nije u pitanju neka posebno liberalna veza, vec najobicnija, sa uobicajenim shvatanjem da je debil ruzna rec i uvreda.
 
@brunhilda
"osim ako nas dvoje imamo takav odnos da reci ne shvatamo strogo jednoznacno i onako kako ih vecina razume, ako imamo nas poseban nacin komunikacije, cija se prisnost ogleda u tome da nema uvredjenosti."


Bolje izmisliti NOVE rijeci, nego usvojiti u vezi konvenciju da je "DEBIL" nesto sto nije grubost./Nesto nijezno, ili bar mlako. (Ni toplo, ni hladno.) Zovi ga "krembil" ili "kosmonaut",...
 
Mislim da je to odraz nepostovanja, nevaspitanja i nezrelosti...

prostakluk - bilo kroz moderan zargon..ili povredivanje u dijalogu(recima) a josh gore u drustvu...samo obelezava "Agresora" kao nevaspitanu, nesigurnu a cesto i iskompleksiranu , neuku osobu...bez gajene emocije..bez postovanja( to je vecinom preslikavanje i odnosa roditelja u porodici)..
Teshko je spojiti takve prirode kada je razlicito vaspitanje u pitanju..kad tad veza pukne...

oni primeri za prebacivanje o stednji..i potroshnji..isto tako odrazavaju nezrelost i neukost..
KADA nema postovanja,dogovora..i poverenja...haos, svadja su pratioci veze a i neminovnog raspada.
 
Poslednja izmena:
@brunhilda
"osim ako nas dvoje imamo takav odnos da reci ne shvatamo strogo jednoznacno i onako kako ih vecina razume, ako imamo nas poseban nacin komunikacije, cija se prisnost ogleda u tome da nema uvredjenosti."


Bolje izmisliti NOVE rijeci, nego usvojiti u vezi konvenciju da je "DEBIL" nesto sto nije grubost./Nesto nijezno, ili bar mlako. (Ni toplo, ni hladno.) Zovi ga "krembil" ili "kosmonaut",...

Krembil? Pa ne zelim da mu tepam, nego da ga kritikujem. Ne da se mazim, nego budem ostra.
Mada, ima i kad reci slicne debilu sluze za tepanje :).
Meni jedan tip rekao Budalo. Ali to bilo nekako slatko. Kad znas da on ne misli da si ti budala, nije problem cuti ga da ti se tako obraca.

Nema tu ispravno i pogresno. To je pitanje ukusa i licnog stila, koji nam nije svima isti, hvaljen nek' je Gospod.
 
Grubosti, odnosno ono suprotno od nijeznosti, pri ispoljavanju u vezama sa bilo kakvim obavezama, mnoge zene nazivaju "slobodnost",- kazu: "Prema partneru sam slobodnija..." Naravno, u pitanju su oprostive grubosti, ali da li bi to trebalo da budu,- to je tema.

Izgleda da porast te "slobodnosti" prati tzv. "spontano gasenje romantike tokom trajanja veze"?

Isto vazi i za muskarce vjerovatno, ali ja to primijecujem kod zena, posto sam hetero.

ja nista ne razumem:think:
 
ja nista ne razumem:think:

Grubosti tipa: "Debilu, sta si to uradio!"
To "DEBILU" i ne mora biti receno ostrim glasom, ali je smisao rijeci kao rijeci ipak isti.
"Jao pa ti si lud, neces da stedis da odemo na ljetovanje"
To "LUD" je ipak uvreda, ako to kaze zena koja inace onima sa kojima se malo zna nece reci da su ludi ako joj kazu da ne stede za ljetovanje. (Recimo zena se upoznaje sa potencijalnom drugaricom, i ova kaze (u razgovoru) da ce umjesto ljetovanja . . . pare potrositi na neko X) Tj. nece im to reci za istu situaciju.
itd. its.

Jasnije? :D
 
Mislim u recima. U onome sto mi on kaze da ne vidim samo formu, vec i sustinu njegovog odnosa prema meni. A ako mi kaze- Budalo jedna... i pri tom se osmehuje i nikada me ne omalovazava i nije grub prema meni, kako da u toj reci budala vidim grubost. Meni je to bliskost, ako on nema strah da za mene upotrebi rec koja obicno ne znaci nista lepo. On ima poverenje u mene i u to da ga necu pogresno shvatiti, a time veruje i u kvalitet naseg obostranog razumevanja.
Bitno je naravno ne praviti procenu na osnovu te izdvojene recenice koju mi je uputio, vec na osnovu celokupnog naseg odnosa.
Rec "budala", zato sto je hteo da kaze da sam sasava=budalasta=luckasta. "Budala" je logican izbor reci u tim okolnostima. :)
 
Grubosti tipa: "Debilu, sta si to uradio!"
To "DEBILU" i ne mora biti receno ostrim glasom, ali je smisao rijeci kao rijeci ipak isti.
"Jao pa ti si lud, neces da stedis da odemo na ljetovanje"
To "LUD" je ipak uvreda, ako to kaze zena koja inace onima sa kojima se malo zna nece reci da su ludi ako joj kazu da ne stede za ljetovanje. (Recimo zena se upoznaje sa potencijalnom drugaricom, i ova kaze (u razgovoru) da ce umjesto ljetovanja . . . pare potrositi na neko X) Tj. nece im to reci za istu situaciju.
itd. its.

Ja reči doživljvam veoma ozbiljno i možda se taj neko ne bi kroz par godina sećao reči baš tih, ali bi se sigurno setio kakvo je to osećanja u njemu proizvelo...:sad2:
Pazim kako pričam i šta pričam, a ponajviše kome pričam...Osobi koju volim, uvek joj tepam i ne može da mi se dogodi da nešto ružno kažem ili da ga time povredim. Nežna sam uvek jer i sama volim nežnot i uvek se ophodim onako kako očekujem i da meni uzvrate. NIsam od grubih žena, čak bih rekla da sam od onih možda čak i preosetljivih...:sad2: Ako je taj neko nekulturan ili bezobrazan, uvek odgovorim ali na krajnje kulturan i primeren način, bez psovki i uvreda, jer nemam nameru da se spuštam na taj nečiji nivo, da ljudi ne bi morali da dodju u situaciju da se pitaju ko je tu idiot a ko razumna osoba..:mrgreen: Ne vredjam i ne psujem, ako je baš neko nevaspitan i neprijatan, u zadnje vreme sam naučila da je takve najlakše "eliminisati" tako što ne obraćaš pažnju na njih i ne gubim energiju, pa zašto, pa kako..Već je usmeravam na dobre i ljude koji imaju veliko :heart:. TRudim se da nikada nikoga ne povredim, jako pazim na to, jer znam kako reči umeju da zabole. :sad2: Ne radim drugima, što ne volim da rade meni. :sad2:
 
Mislim u recima. U onome sto mi on kaze da ne vidim samo formu, vec i sustinu njegovog odnosa prema meni. A ako mi kaze- Budalo jedna... i pri tom se osmehuje i nikada me ne omalovazava i nije grub prema meni, kako da u toj reci budala vidim grubost. Meni je to bliskost, ako on nema strah da za mene upotrebi rec koja obicno ne znaci nista lepo. On ima poverenje u mene i u to da ga necu pogresno shvatiti, a time veruje i u kvalitet naseg obostranog razumevanja.
Bitno je naravno ne praviti procenu na osnovu te izdvojene recenice koju mi je uputio, vec na osnovu celokupnog naseg odnosa.
Rec "budala", zato sto je hteo da kaze da sam sasava=budalasta=luckasta. "Budala" je logican izbor reci u tim okolnostima. :)

Ako se Vi na taj način šalite i tepate, onda svaka čast...Ajde, neka u nekom društvu kaže: "Budalo moja" i neka se osmehne...baš me zanima da li bi ti bilo prijatno....verujem da ne bi. Ja ne verujem u tu "bliskost" kako je ti nazivaš...da mi neko tepa pogrdnim rečima...od toliko izraza i prideva u našem lepom srpskom jeziku, da mi taj neko tepa tako...Hvala, ali ne. No, ako je to tebi prihvatljiv način komunikacije i nešto što Vama stvara osećaj bliskosti, neka Vas....Može da kaže vickasta, ali nikako budala, jel se znači šta je značenje termina budala a šta znači vickast, šaljiv i sl. :mrgreen:
 
Ako se Vi na taj način šalite i tepate, onda svaka čast...Ajde, neka u nekom društvu kaže: "Budalo moja" i neka se osmehne...baš me zanima da li bi ti bilo prijatno....verujem da ne bi. Ja ne verujem u tu "bliskost" kako je ti nazivaš...da mi neko tepa pogrdnim rečima...od toliko izraza i prideva u našem lepom srpskom jeziku, da mi taj neko tepa tako...Hvala, ali ne. No, ako je to tebi prihvatljiv način komunikacije i nešto što Vama stvara osećaj bliskosti, neka Vas....Može da kaže vickasta, ali nikako budala, jel se znači šta je značenje termina budala a šta znači vickast, šaljiv i sl. :mrgreen:

Kao sto vec rekoh, to je pitanje licnog stila i ukusa. Neki ljudi ne vole preterano sladunjave reci i vole da razbijaju tabue u komunikaciji sa dragim ljudima. Vickast, luckast, te reci se zavrsavaju na -kast i mene odmah asociraju na slatkast, a pored toga u njima se oseca zelja da se znacenje reci ublazi, ne bi li se sagovornik kome uputimo takvu kvalifikaciju uvredio, inace bismo mu rekli - Ti si lud. Zar nije bliskost znati sta ce partnera uvrediti, a sta ne? I onda ako znamo da ga - Ti si lud, nece uvrediti, nema razloga da mu to ne kazemo.

Razumem i prihvatam da mnogima prija da sa partnerom razmenjuju slatkaste reci tepanja, ali ne moram da prihvatim da to treba da bude jedini prihvatljiv obrazac komuniciranja za sve ljude, pa i mene.
 

Back
Top