Зашто је пала Крајина?

Uzroci uništenja Republike Srpske Krajine.

  • Srpska izdaja.

  • Hrvatska nadmoć.

  • Kombinacija srpske izdaje i hrvatske nadmoći.

  • Nešto što ću napisati u temi.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
Milosevic je instalirao Djukanovica na celo crne gore ...Milosevic je propagirao komunizam zbog kojeg smo i nadrljali ,procitaj ideju jugoslovenskog komunizma pa ces videti za sta su se oni zalagali ...Njegov svaki potez je bio jako los gotovo poguban za srbe van srbije ...U svakom slucaju on je bio los politicar po mom misljenju ...Mene je uvredilo to kad si rekao da su nas potkupili a znas da je to glupost ,pa sta mislis zasto su nam oduzimali oruzje na granici ,procitaj kako je vlast izdala zapadnu slavoniju ,to je izdato iz beograda ....Sta je moglo 26hiljada srba u krajni protiv 200000hiljada ustaskih vojnika i jos sa nato podrskom ,a pomoc iz srbije dobili nismo kad je trebao ,zahvaljujuci slobi

У том југословенском комунизму неки су добили много, а Срби изгубили готово све, што ће рећи да није проблем у комунизму.
Па Кина је званично још увек у комунизму, никада га се нису одрекли, па полако постаје једна од водећих слика света.
Дакле, треба се оканути идеолошких флоскула, тј, требало је у оно време, и користити полуге које су на располагању, искористити ту машинерију која је деценијама сатирала српски народ у бившој Југославији за нешто друго, за српску корист. Јер управо је била реч о машинерији, оруђу, онај ко њоме управља може да то чини за добро или за лоше.
На жалост, ту машинерију је било тешко до краја преокренути да ради у српском интересу, а нарочито када се испоставило да иза ње и управљања њоме стоје највеће светске силе.
Али ја не знам шта би се десило са Србима ван Србије да Слоба бар делимично није успео да искористи ЈНА и друге ресурсе државе СФРЈ у српску корист.

Србија није могла ништа да учини за Крајину, ни у ком смислу, јер је све било готово за 7 дана, што је по мени велика срамота.
Као што сам рекао, имали сте 50000 људи под оружјем, то је могла бити изузетно јака герила, али очигледно сте гледали смао како да побегнете, не замери ми што овако пишем, али огорчен сам на све и сваког када се сетим тог времена.
На крају крајева, ако је Мркшић био послат да организује повлачење, како то да ниједан одред, ниједна јединица испод њега није отказала послушност и наставила борбу, бар је терен тамо погодан за месеце и месеце герилског рата...
Не пријатељу, није до руководства, до народа је...
 
У том југословенском комунизму неки су добили много, а Срби изгубили готово све, што ће рећи да није проблем у комунизму.
Па Кина је званично још увек у комунизму, никада га се нису одрекли, па полако постаје једна од водећих слика света.
Дакле, треба се оканути идеолошких флоскула, тј, требало је у оно време, и користити полуге које су на располагању, искористити ту машинерију која је деценијама сатирала српски народ у бившој Југославији за нешто друго, за српску корист. Јер управо је била реч о машинерији, оруђу, онај ко њоме управља може да то чини за добро или за лоше.
На жалост, ту машинерију је било тешко до краја преокренути да ради у српском интересу, а нарочито када се испоставило да иза ње и управљања њоме стоје највеће светске силе.
Али ја не знам шта би се десило са Србима ван Србије да Слоба бар делимично није успео да искористи ЈНА и друге ресурсе државе СФРЈ у српску корист.

Србија није могла ништа да учини за Крајину, ни у ком смислу, јер је све било готово за 7 дана, што је по мени велика срамота.
Као што сам рекао, имали сте 50000 људи под оружјем, то је могла бити изузетно јака герила, али очигледно сте гледали смао како да побегнете, не замери ми што овако пишем, али огорчен сам на све и сваког када се сетим тог времена.
На крају крајева, ако је Мркшић био послат да организује повлачење, како то да ниједан одред, ниједна јединица испод њега није отказала послушност и наставила борбу, бар је терен тамо погодан за месеце и месеце герилског рата...
Не пријатељу, није до руководства, до народа је...
tu je bila borba za prevlast i to je upropastilo krajinu.
 
За све је крив страни фактор. А најсмешнији су ми Хрвати када тврде да су се 5. година борили против агресора и на крају га избацили:hahaha: приче за глупљи део популације.

Гледах пре неки дан Југослава Петрушића на ТВ, човек очигледно доста зна и како тврди располаже са 450 килограма документације.:eek:

Он је објаснио многе ствари па и Крајину.
 
У том југословенском комунизму неки су добили много, а Срби изгубили готово све, што ће рећи да није проблем у комунизму.
Па Кина је званично још увек у комунизму, никада га се нису одрекли, па полако постаје једна од водећих слика света.
Дакле, треба се оканути идеолошких флоскула, тј, требало је у оно време, и користити полуге које су на располагању, искористити ту машинерију која је деценијама сатирала српски народ у бившој Југославији за нешто друго, за српску корист. Јер управо је била реч о машинерији, оруђу, онај ко њоме управља може да то чини за добро или за лоше.
На жалост, ту машинерију је било тешко до краја преокренути да ради у српском интересу, а нарочито када се испоставило да иза ње и управљања њоме стоје највеће светске силе.
Али ја не знам шта би се десило са Србима ван Србије да Слоба бар делимично није успео да искористи ЈНА и друге ресурсе државе СФРЈ у српску корист.

Србија није могла ништа да учини за Крајину, ни у ком смислу, јер је све било готово за 7 дана, што је по мени велика срамота.
Као што сам рекао, имали сте 50000 људи под оружјем, то је могла бити изузетно јака герила, али очигледно сте гледали смао како да побегнете, не замери ми што овако пишем, али огорчен сам на све и сваког када се сетим тог времена.
На крају крајева, ако је Мркшић био послат да организује повлачење, како то да ниједан одред, ниједна јединица испод њега није отказала послушност и наставила борбу, бар је терен тамо погодан за месеце и месеце герилског рата...
Не пријатељу, није до руководства, до народа је...

Ali nasi komunisti su bili izdajnici ,koji su se dugi niz godina posipali pepelom pa im se svidelo ,dok kineski komunisti nisu isti kao nasi ....Da je jugoslavija jos malo potrajala ,srba i srpske nacije nebi ni bilo ,svi bi bili vestacki jugosloveni ...Srbi se tek sad polako bude i spoznaju da su srbi konacno
 
За све је крив страни фактор. А најсмешнији су ми Хрвати када тврде да су се 5. година борили против агресора и на крају га избацили приче за глупљи део популације.

Гледах пре неки дан Југослава Петрушића на ТВ, човек очигледно доста зна и како тврди располаже са 450 килограма документације.

Он је објаснио многе ствари па и Крајину.


Не знам, мени је само криво што се нисмо држали дуже тамо (нисам из тих крајева али је то свакако наш, српки пораз), а могли смо, нико не може да ме убеди да се по оним врлетима положаји не могу држати месецима, чак и упркос паду Грахова и доласку усташа иза леђа Книну.
А о петом корпусу Атифа Дудаковића да и не говоримо, како се 4 године снабдевало тај крај, ко им је дотурао оружје и муницију, да би у одсудном часу били за леђима снагама војске РСК.
Много је ту прљавог, сувише много да би се свалило на једног човека...
 
У том југословенском комунизму неки су добили много, а Срби изгубили готово све, што ће рећи да није проблем у комунизму.
Па Кина је званично још увек у комунизму, никада га се нису одрекли, па полако постаје једна од водећих слика света.
Дакле, треба се оканути идеолошких флоскула, тј, требало је у оно време, и користити полуге које су на располагању, искористити ту машинерију која је деценијама сатирала српски народ у бившој Југославији за нешто друго, за српску корист. Јер управо је била реч о машинерији, оруђу, онај ко њоме управља може да то чини за добро или за лоше.
На жалост, ту машинерију је било тешко до краја преокренути да ради у српском интересу, а нарочито када се испоставило да иза ње и управљања њоме стоје највеће светске силе.
Али ја не знам шта би се десило са Србима ван Србије да Слоба бар делимично није успео да искористи ЈНА и друге ресурсе државе СФРЈ у српску корист.

Србија није могла ништа да учини за Крајину, ни у ком смислу, јер је све било готово за 7 дана, што је по мени велика срамота.
Као што сам рекао, имали сте 50000 људи под оружјем, то је могла бити изузетно јака герила, али очигледно сте гледали смао како да побегнете, не замери ми што овако пишем, али огорчен сам на све и сваког када се сетим тог времена.
На крају крајева, ако је Мркшић био послат да организује повлачење, како то да ниједан одред, ниједна јединица испод њега није отказала послушност и наставила борбу, бар је терен тамо погодан за месеце и месеце герилског рата...
Не пријатељу, није до руководства, до народа је...

Ti bas priicas gluposti ,sramota je to sto nas je SLOBODAN MILOSEVIC IZDAO I PRODAO NA NAJRUZNIJI NACIN ...A sto ti nisi dosao u krajinu da nam popravis brojno stanje ,mozda bi je ti odbranio ,bilo je na njihovoj strani samo 200000ustasa i nesto malo stranih placenika i naravno podrska nato pakta sa mora i vazduha ...I na to sve SLOBODAN MILOSEVIC nam je uzeo ARTILJERIJU ,DA SU PAKE DVE TRI NA ZAGREB ,NEBI KRAJINA PALA TEK TAKO ,ALI MILOSEVIC NIJE DAO ...ISKLJUCUJEM SE IZ OVE TEME JER JE OVO CISTA PROVOKACIJA KOMUNISTA .
 
Не знам, мени је само криво што се нисмо држали дуже тамо (нисам из тих крајева али је то свакако наш, српки пораз), а могли смо, нико не може да ме убеди да се по оним врлетима положаји не могу држати месецима, чак и упркос паду Грахова и доласку усташа иза леђа Книну.
А о петом корпусу Атифа Дудаковића да и не говоримо, како се 4 године снабдевало тај крај, ко им је дотурао оружје и муницију, да би у одсудном часу били за леђима снагама војске РСК.
Много је ту прљавог, сувише много да би се свалило на једног човека...

ma slazem se ja da je bilo svasta ,ali kljucna stvar je to krajina je lako ociscena i drzana skoro 5 godina ,ali je cak ni SLOBODAN nije priznao ,dali si to znao ,ni srbija nije priznala krajinu ,i dok su ystase razradjivale plan iza nas niko nije stao ,brate sto nije udario sloba sa vojskom kada ga je martic molijo ?On je rekao da ga bas briga za taj narod tmo
 
Србија није могла ништа да учини за Крајину, ни у ком смислу, јер је све било готово за 7 дана, што је по мени велика срамота.
Као што сам рекао, имали сте 50000 људи под оружјем, то је могла бити изузетно јака герила, али очигледно сте гледали смао како да побегнете, не замери ми што овако пишем, али огорчен сам на све и сваког када се сетим тог времена.
На крају крајева, ако је Мркшић био послат да организује повлачење, како то да ниједан одред, ниједна јединица испод њега није отказала послушност и наставила борбу, бар је терен тамо погодан за месеце и месеце герилског рата...
Не пријатељу, није до руководства, до народа је...

20 дана пре олује су стигли официри из Београда, то је то, неко се договорио са срањом око тога, резултат се зна.

А ово што лупаш за народ, који народ кад је била директива паковање и повлачење, јасно је и њима било да су пуштени низ воду.
 
Ali nasi komunisti su bili izdajnici ,koji su se dugi niz godina posipali pepelom pa im se svidelo ,dok kineski komunisti nisu isti kao nasi ....Da je jugoslavija jos malo potrajala ,srba i srpske nacije nebi ni bilo ,svi bi bili vestacki jugosloveni ...Srbi se tek sad polako bude i spoznaju da su srbi konacno

Баш тако, али нашао се један који је рекао ДОСТА. Који је од Србије под туторством покрајина направио јединствену републику, који је рекао да Срби не могу мање вредети јер их има највише...
На жалост, проблем није био само у Југославији, већ што су силе са стране и креирале и подржавале такву Југославију и таквеу антисрпску политику Југославије.
Па погледај само како нас тапшу по рамену кад поново правимо државу у држави у Војводини, и то зато што је по Уставу из 1974. имала аутономију, мо'ш мислити, нестало државе за коју је важио тај Устав, а ми враћамо аутономију из тог времена...
 
Ti bas priicas gluposti ,sramota je to sto nas je SLOBODAN MILOSEVIC IZDAO I PRODAO NA NAJRUZNIJI NACIN ...A sto ti nisi dosao u krajinu da nam popravis brojno stanje ,mozda bi je ti odbranio ,bilo je na njihovoj strani samo 200000ustasa i nesto malo stranih placenika i naravno podrska nato pakta sa mora i vazduha ...I na to sve SLOBODAN MILOSEVIC nam je uzeo ARTILJERIJU ,DA SU PAKE DVE TRI NA ZAGREB ,NEBI KRAJINA PALA TEK TAKO ,ALI MILOSEVIC NIJE DAO ...ISKLJUCUJEM SE IZ OVE TEME JER JE OVO CISTA PROVOKACIJA KOMUNISTA .

Нека буде и да вас је продао, узео артиљерију и све то, али ми не иде у главу да се све заврши за 7 дана, на оном терену где само пешадија пролази...
Дошао бих ја у Крајину да нисма видео колико је Крајишника побегло у Србију, то ме је одвратило...
 
20 дана пре олује су стигли официри из Београда, то је то, неко се договорио са срањом око тога, резултат се зна.

А ово што лупаш за народ, који народ кад је била директива паковање и повлачење, јасно је и њима било да су пуштени низ воду.

Ама какав народ човече, тенкови војске РСК су газили тракторе бежећи ка РС...
Ја не говорим о цивилима, говорим о војсци под оружјем, која се распала за 7 дана... Нити једна јединица није пружала дужи отпор, срамно...
 
Ама какав народ човече, тенкови војске РСК су газили тракторе бежећи ка РС...
Ја не говорим о цивилима, говорим о војсци под оружјем, која се распала за 7 дана... Нити једна јединица није пружала дужи отпор, срамно...

Ma ti nesto ozbiljno nisi shvatio ...Covece otpopr je pruzen ,ali krenulo je sve zivo na nas ,sami nismo imali sanse ,a ti generali iz beograda koje smo imali u svakom stabu i bukvalnosami nista nismo odlucivali su PRVI POBEGLI SA TEHNIKOM ,ARTILJERIJA JE ODVEZENA ....A kolko vidim mi smo trebali svi da izginemo ,a vas da bili uvo ...
 
Ама какав народ човече, тенкови војске РСК су газили тракторе бежећи ка РС...
Ја не говорим о цивилима, говорим о војсци под оружјем, која се распала за 7 дана... Нити једна јединица није пружала дужи отпор, срамно...

Све што се дешавало је испланирано давно у Београду, сам си рекао какви су били потенцијали за пружање отпора.

Нормално је да ће се распасти кад је угашен систем веза, после су нато авиони уништили то што је било али је систем и пре тога био у ауту, па ако узмеш у обзир да су на кључним позицијама замењени људи 20 дана пре тога онда је јасно зашто се све одиграло за седам дана.
 
Не знам, мени је само криво што се нисмо држали дуже тамо (нисам из тих крајева али је то свакако наш, српки пораз), а могли смо, нико не може да ме убеди да се по оним врлетима положаји не могу држати месецима, чак и упркос паду Грахова и доласку усташа иза леђа Книну.
А о петом корпусу Атифа Дудаковића да и не говоримо, како се 4 године снабдевало тај крај, ко им је дотурао оружје и муницију, да би у одсудном часу били за леђима снагама војске РСК.
Много је ту прљавог, сувише много да би се свалило на једног човека...

Да је то био рат између нас и Хрвата без ичијег уплитања и интереса на овим просторима завршио би се другачије. Међутим ови ратови су били толико изрежирани и намештени да то прелази границе замисливог. Ја чак сматрам да се једне 1992. године(рецимо) већ знало шта ће бити и како ће се овај назови-рат завршити. То је тужно али истинито.

И нико није победио, неки су изгубили територију, неки ''аналну невиност'' (и сад их гузе), а новонастале државе су банана-републике.

Ми смо у Слобино време имали неку државу, сада је немамо али однос снага у свету се мења. Долази наших 5. минута и Србија ће се дићи из пепела.
 
Ама какав народ човече, тенкови војске РСК су газили тракторе бежећи ка РС...
Ја не говорим о цивилима, говорим о војсци под оружјем, која се распала за 7 дана... Нити једна јединица није пружала дужи отпор, срамно...

Nama su poslali ljude da nas uniste ,da izvrse zadato iz beograda ,lepo ti kazem nismo imali pristup ozbiljnom oruzju ...i prvi su ti iz beograda pobegli ,jer su znali sta se desava ...Sloba nikad nije ni mislio da ta drzava moze da opstane ,on je nas koristio da bi ucenjivao hrvate ,naravno dok smo mu trebali
 
Ma ti nesto ozbiljno nisi shvatio ...Covece otpopr je pruzen ,ali krenulo je sve zivo na nas ,sami nismo imali sanse ,a ti generali iz beograda koje smo imali u svakom stabu i bukvalnosami nista nismo odlucivali su PRVI POBEGLI SA TEHNIKOM ,ARTILJERIJA JE ODVEZENA ....A kolko vidim mi smo trebali svi da izginemo ,a vas da bili uvo ...

Јеси ли ти свестан шта 50000 добро организованих људи може да уради на онаквом терену. Па и да је била равница дуже бисте се одржали...
 
Јеси ли ти свестан шта 50000 добро организованих људи може да уради на онаквом терену. Па и да је била равница дуже бисте се одржали...

Значи издаја, а да је неко остао на своју руку то ништа неби променило, то је сва истина.
 
Јеси ли ти свестан шта 50000 добро организованих људи може да уради на онаквом терену. Па и да је била равница дуже бисте се одржали...

DALI SI TI SVESTAN DA BI SVAKI COVEK IZGINUO I JOS BI IZGUBILI SVE ,DALI TI JE TO JASNO ....dali si ti svestan sta pricas ,trazis od ljudi da izginu svi di poslednjeg ,iako su izdani i prodani ,ostavljeni na cedilu ,i ti trazis da svi izginu ...Znas li ti kolke su hrvati imali gubitke ,ogromne ....
 
И да се вратим и мало дубље у историју, као што сам већ писао на другој теми, врло је индикативно да у време постојања СФРЈ и СРХ није било никаквог покрета Срба за било какву аутономију тамо, макар културну, персоналну, било је време диктатуре, то је јасно, али је требало и морало да буде дисидената, људи који се боре за свој народ па макар их затварлаи и прогонили, људи на које смо могли да се позивамо пред светом итд...
Овако, чак је без икаквог вида протеста међу Србима тамо прошао и Устав из 1974. по коме је Србима одузет језик, по том Уставу Срби тамо говоре хрватксим књижевним језиком...
Борба је морала да буде континуирана, а овако... Најлакше сад окривити једног човека, који свакако није светац, али је наследио немогућу ситуацију од претходних власти...
 
Ja kao lud ponavljam da mi nam nisu dali da makar 2-3 padnu tamo oko zagreba ...Azasto je slobodan milosevic povukao kapetana dragana iz hrvatske ,zato sto je ovaj sa sakom ljudi maltene prepolovio hrvatsku ,sto mu je i bio cilj ...I naravno slobodan milosevic ga je povukao jer mu tio nije odgovaralo ...Nema smisla pricati o necemu sto je svima poznato
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top