varanje....prevara....

:think:

da li je dopisivanje putem sms izmedju udate zene i razvedenog mushkarca prevara bracnog druga!?

Naravno da je prevara...
Nego ovo je jedan patoloski slucaj- cuo da je neki tamo sa nekom a ima svoju curu i svim silama,preko Janka,Marka,Petra,Pavla,Djure mora doci do broja te cure kako bi zapoceo muvanje,a ako vec ne ide onda ima da popljuje i ismeje tog sa kim je ona u vezi...Decko je stvarno dilkica,debil,dileja...
 
Poslednja izmena:
;) Zasto prevara, varanje, svako ima pravo slobode (bio ozenjen, udat, razveden)...nekako, vucemo svi da osudjujemo tudja ponasanja. Primetno je koliko religija curi kroz nasu krv (da neko ne shvati...uvredom, samo posmatranje), cisto...davanje zapovesti, dogmi...ipak smo u...21-om veku i malo liberalnosti ne bi smelo...nikome skoditi ;).
 
Zena se nebi trebala baviti takvim stvarima ipak je udata! takodje udata zhena nebi trebala da se druzhi sa mushkarcima koje naziva "drug" ona treba da raskrsti sva ta druzhenja prije ulaska u brak! Zenama naravno nije dozvoljeno da upoznavaju druge mushkarce npr. prilikom putovanja vozom iako svakodnevno putuje jer radi u drugom gradu iako je publika uvijek ista u tom vozu ona nebi trebala da se upusta u smal talk sa mushkarcem koji takodje putuje u istom vozu odmah treba da naglasi da je udata i da promijeni mesto, neka divani za otmenom starijom bakom! Ako na poslu u kontaktu sa stranim strankama upadne u flertic ona odmah treba da menja radno mjesto jer iz flerta se mozhe izroditi surovi seks zena je uopshte programirana na seks sa drugim mushkarcima stim se treba drzhati pod kontrolom to bi naravno trebao biti jedan od sastavnih djelova njenoh odgajan neka uvijek ima na umu ono njegoshevu "svaka zhena je Moorva itd."

i sad ozbiljno

ako je zhena rodjena pod znakom vodolije koje iz dna dushe mrze vezivanje i lance crknut ce u naredno tri godine shto znaci pametan mushkarac ce odmah da zakljuci lifeInsuranse..............

sms-uj se draga samo pamet u glavu a ne u vaginu
 
Poslednja izmena:
Zena se nebi trebala baviti takvim stvarima ipak je udata! takodje udata zhena nebi trebala da se druzhi sa mushkarcima koje naziva "drug" ona treba da raskrsti sva ta druzhenja prije ulaska u brak! Zenama naravno nije dozvoljeno da upoznavaju druge mushkarce npr. prilikom putovanja vozom iako svakodnevno putuje jer radi u drugom gradu iako je publika uvijek ista u tom vozu ona nebi trebala da se upusta u smal talk sa mushkarcem koji takodje putuje u istom vozu odmah treba da naglasi da je udata i da promijeni mesto, neka divani za otmenom starijom bakom! Ako na poslu u kontaktu sa stranim strankama upadne u flertic ona odmah treba da menja radno mjesto jer iz flerta se mozhe izroditi surovi seks zena je uopshte programirana na seks sa drugim mushkarcima stim se treba drzhati pod kontrolom to bi naravno trebao biti jedan od sastavnih djelova njenoh odgajan neka uvijek ima na umu ono njegoshevu "svaka zhena je Moorva itd."

:rotf:
Ja se uvek setim jedne priče..čovek se oženio, i sad njegovi drugari idu na žurku..naravno hoće i on... i njegova majka mu kaže: "Ne možeš, ti si oženjen!"
A on će na to: "Pa šta, ako sam oženjen, nisam mrtav" :lol: .

A sad šalu na stranu.
Kada su dve osobe u braku, da li one treba da prekinu svaki mogući kontakt sa svetom, gde bi se moglo pomisliti da ona (ili on), pu pu pu, ne daj bože, ima neke nečastive namere prevare? Pa preventivno, bolje je nikad se ne družiti, nikad se ne dopisivati, nikad se ne nasjemati, nikad ne izaći?!
Kakav mrak :eek: .

A i ti brakovi gde se partneri međusobno posmatraju kao "vlasništvo" mi nisu jasni ...
 
Zavisi da li se razgovaraju o Dositejevim besedama, ili onako... Znaš.

:lol:

Sad, svi ćete se šlogirati... ali pa šta ako i ne priča samo o Dositejevim besedama?
Mislim, ljudske međuodnose treba shvatiti šire.
U jednom momentu mi uspostavljamo dublju vezu (ili bi bar tako trebalo da bude) i stupamo u brak.
Ali fakat nismo svi istog kova, i neko će želeti i dodatne međuodnose, dodatni flert .. ili će sam bračni međuodnos da se menja, transformiše..
Hoću reći, nije moguće ama baš svaki brak ukalupiti u teorije o večitoj zaslepljenosti isključivo JEDNIM bračnim drugom. I sami znate koliko mogu šaroliki da budu međuodnosi ...

Sad, nemojte pogrešno da me shvatite, ja ne zagovaram prevaru :lol:, meni lično su te muško-ženske igre tako dosadne i bespotrebne, no to je samo moj lični stav - poenta je da ne možemo svakoga ukalupiti u idealan model braka, i to ne bi trebalo da bude toliko strašno.
Sami brakovi bi verujem bili mnogo čvršći kada bi se zasnivali pre svega na prijateljstvu, na istinskoj povezanosti, a ne samo na erotsko- ljubomornoj.
 
:lol:

Sad, svi ćete se šlogirati... ali pa šta ako i ne priča samo o Dositejevim besedama?
Mislim, ljudske međuodnose treba shvatiti šire.
U jednom momentu mi uspostavljamo dublju vezu (ili bi bar tako trebalo da bude) i stupamo u brak.
Ali fakat nismo svi istog kova, i neko će želeti i dodatne međuodnose, dodatni flert .. ili će sam bračni međuodnos da se menja, transformiše..
Hoću reći, nije moguće ama baš svaki brak ukalupiti u teorije o večitoj zaslepljenosti isključivo JEDNIM bračnim drugom. I sami znate koliko mogu šaroliki da budu međuodnosi ...

Sad, nemojte pogrešno da me shvatite, ja ne zagovaram prevaru :lol:, meni lično su te muško-ženske igre tako dosadne i bespotrebne, no to je samo moj lični stav - poenta je da ne možemo svakoga ukalupiti u idealan model braka, i to ne bi trebalo da bude toliko strašno.
Sami brakovi bi verujem bili mnogo čvršći kada bi se zasnivali pre svega na prijateljstvu, na istinskoj povezanosti, a ne samo na erotsko- ljubomornoj.

Svemu tome moja glava odobravajuće klima.

Stomak je onaj koji kezi zube. :mrgreen:
 
Ako je partner "vlasništvo" drugog partnera-to onda nije ljubav.On je tad objekt i govorimo o zavisnosti.Svi mi imamo predodžbe o ljubavi,pa i o prevari, onakve kakve smo sami sebi stvorili.I možemo da morališemo koliko god hoćemo,ali činjenica je da je riječ zvana "prevara" individualan pristup i da sama po sebi nije isto definisana.Pričati o prevari kao o kategoriji,uska je pruga,nepotrebna pored toliko širih i viših odnosa.
Treba se izdići iznad nje,trebamo rasti u odnosima povjerenja,davanja i uzajamnih nježnosti,poštovanja ..
 
;) Zasto prevara, varanje, svako ima pravo slobode (bio ozenjen, udat, razveden)...nekako, vucemo svi da osudjujemo tudja ponasanja. Primetno je koliko religija curi kroz nasu krv (da neko ne shvati...uvredom, samo posmatranje), cisto...davanje zapovesti, dogmi...ipak smo u...21-om veku i malo liberalnosti ne bi smelo...nikome skoditi ;).

Nije mi jasno zašto se moralna načela vezuju isključivo sa religiju?!?!
Čak mislim da su oni koji se izdaju za "religiozne" mnogo nemoralniji nego ljudi koji se vode svojim unutrašnjim načelima i kojima nije potreban strah od kazne, koji obično zagovara religija, kako bi se ponašali "moralno".

Sa druge strane, negiranje i relativizacija svakog kodeksa moralnog ponašanja vodi totalnom haosu, i misilm da ljudi koji tako nešto tvrde i nisu svesni o čemu govore.

PS: A otkud ova tema na pihologiji?
 

Back
Top