Win 2003 IIS i Site setup

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Ima li nekoga ko je verziran sa IIS za Win2003 i ko je spreman da mi pomogne oko setupa?
Ceo site je organizovan tako da startuje staticku HTML, koji zahteva login. Dalje se startuje EXE/DLL koji proverava login i startuje aplikaciju. Ostali poslovi se vrte samo oko serije EXE/DLL fajlova (zapravo posebni programi pisani tako da "trkeljisu" baze podataka, generisu HTML kod i vracaju serveru - ima ih podosta), i ne vracaju se na HTML. Dakle aplikacija se sastoji prakticki od EXE/DLL fajlova, ali Win2003 nisam uspeo da nateram da startuje EXE/DLL


Naime sve prema knjigama (a imam ih cak 4 od po 50kg svaka..), sve sam podesio, postavio web site ali mi startuje samo staticku (prvu i ujedno jedinu a default) stranicu, koja u nastavku, nakon logina, treba da startuje EXE fajl.

Na PWS u Win98 je radilo savrseno, kako sa localhost, tako i sa stvarne internet adrese.

Kada u XP IIS podesim za isti site, na bilo kom racunaru, odaziva se normalno, nakon prve staticke stranice sa login podacima, staruje EXE/DLL bez problema. Sve radi kako je i zamisljeno, i kako je radilo i na Win98. Testirano na vise racunara.

Ocigledno je nesto sa WSE podesavanjem kod Win2003, ali sve lici na normalno, opet ne radi. Cak na Win2003 racunaru, ne mogu da pokrenem EXE/DLL ni ako kucam "http://localhost" gde treba da startuje default HTML. To i uradi, ali dalje ni makac.

Ako je to neki zahtevniji posao, spreman sam da se dogovorimo oko naknade.
 
Agent Orange:
Nema sta da se dogovaramo...
Daj mi 4 000 € i sve ima da ti radi kao sat....
:lol: :lol: :lol:
Znam, znam :(
Stvarno, ako imas mogucnosti, daj da vidimo sta se moze uciniti.
Evo upravo reinstalisem IIS, jer se sve nadam da sam nesto pogresno ucinio. Nisam bas neiskusan u svemu tome, ali me zbunjuje to sto sada imam.
Cak sam isao i dotle, da sam access setup postavio da se radi o "Local useru" sto znaci da ako bi neko upao u racunar, mogao bi da radi sta zeli. A opet, odbija da startuje EXE/DLL...
Videcemo kad reinstalisem IIS "from scratch"

A za novce koje si pomenuo mogu angazovati 43 Pakistanca i jos barem dva Ukrajinca pride :)
Nego daj da resavamo problem :)
 

Back
Top