Sistem „pada“ - pasoši kasne

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Danas se u Kragujevcu predaja dokumenata za pasoš zakazuje za septembar!

O razlozima ovako dugog čekanja na predaju dokumenata za pasoš, što podrazumeva još dvadesetak dana čekanja na njegovo pristizanje, već se mnogo govorilo. I pored toga, ovaj problem još nije rešen.

Postoji i dodatni problem – čekanje u redu na preuzimanje pristiglog pasoša. Ako stojite manje od tri sata u redu, možete da smatrate da ste dobro prošli! Gužve su nešto manje u prepodnevnim satima, ali da biste to iskoristili, morate da izostanete sa posla.

Kompjuterski sistem često pada zbog preopterećenja, a procedura je, svakako, spora. Na pitanje zašto se država opredelila za kompjuterski sistem koji tako lako biva preopterećen, reklo bi se – koliko para, toliko muzike. Problem spore procedure bio bi savladan jedino ako bi više ljudi radilo na preuzimanju i uručivanju ovih dokumenata.

- Policija radi po sistematizaciji sačinjenoj u vreme dok još nije bilo ni govora o novim dokumentima. Novi zadaci zahtevaju novu sistematizaciju – kaže za Šumadijapress Saša Novaković, šef Odseka za putne isprave kragujevačke Policijske uprave.

Kako je Novaković u ranijim izjavama za medije naglašavao, osim manjka ljudstva, problem je nedostatak prostora. Trenutno je situacija takva da ceo Kragujevac, sa svojih 200.000 stanovnika ima na raspolaganju dva računara za podnošenje zahteva za pasoše i dva šaltera za njihovo preuzimanje. Podnošenju zahteva za lične karte namenjeno je pet ili šest računara, a preuzimanju – jedan jedini šalter!

U pojedinim medijima, inače, pojavila se vest da je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najavio mogućnost da uskoro započne praksa podnošenja zahteva i preuzimanja pomenutih dokumenata na šalterima Pošte, te da bi se gužve konačno mogle da budu manje.


http://www.sumadijapress.com/index-p70-ni4858-c70.html
 
Тако и треба.Шта ће Србији,па још некој тамо вукоебини рачунарски стручњаци кад на власти и директорским местима имамо полуљуде који не знају ни шта су компјутери а да не помињем да су некада чули за Бејзик,Паскал,Ц,Ц++,Делфи,Јаву и таква егзотична имена која немају везе са прасићима,бесним колима и пљачком.И то све уз напредак од револуције.:hahaha:
 
Крагујевац, око 11:00 часова

pao_sistem.jpg
 
E ja baš neću:twisted:

Ali avaj, ovde se čeka od dva sata noću....a ja to niti mogu niti hoću.....ali pasoš mi treba ko leba....kuku i lele...pa šta da radim?:sad2:

Ma ubij se Dano, ni za di si nisi:besna:

Dano sestro mila i ja sam se zanosio...fazon,ne dam im ni dinara,sacekacu sam,treba svaka kinta u kuci...ali,ne vredi.Ovako ti je najbrze.Dodjes u 7 i 15 min,budes deseta i zavrsis.A da uzimam slobodan dan,pa pitanje da li cu zavrsiti....vise kosta od tih 500 din...
 

Back
Top