Nikolić: Mora se razgovarati sa onima koje Albanci izaberu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Nikolić: Mora se razgovarati sa onima koje Albanci izaberu

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Podrazumevano Nikolić: Mora se razgovarati sa onima koje Albanci izaberu

Vesti - Srbija | Tanjug | 20 maj 2010

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić izjavio je nedeljniku NIN da su okolnosti takve da se o Kosovu i Metohiji mora razgovarati i sa onima koje su Albanci izabrali.

Govoreći o svom predlogu da Kosovo i Metohija zajedno sa Srbijom udju u EU i postane evroregija koju bi svi priznali Nikolić je kazao da je to iskorak u smislu "da ovo neregularno stanje mora da bude dovršeno".

"Albanci kažu da imaju državu, a nemaju je. Mi kažemo imamo Kosovo, a nemamo ga. Znači mora da neko sedne i razgovara o tome. Ako je medjunarodna zajednica rekla da je nezavisno Kosovo i Metohija, zašto nije. Zašto tu agoniju ostavlja nama, a sama pere ruke. Što nije u agoniji medjunarodna zajednica zbog toga" rekao je Nikolić.

Na pitanje šta bi se promenilo u odnosima Kosova i Srbije ako bi se ta ideja ostvarila Nikolić je odgovorio pitanjem: idemo li mi u Evropu bez granica i kome će onda da bude bitno gde je ta granica? "Problem Evrope je što je teritorija Kosovo i Metohija pod njihovom kontrolom, a kasni bar 15 godina u ispunjavanju uslova evropskih standarda iza Srbije. Što oni to ne mogu da dovedu na isti nivo. Evo ja im kažem, neće tamo biti naše ni vojske, ni policije, oni će imati tamo svog predsednika, i parlament" dodao je lider SNS.

Na konstataciju da je rekao da bi razgovarao i sa predstavnicima Albanaca na Kosovu Nikolić je kazao da i jeste razgovarao. "Razgovarao sam i sa Ibrahimom Rugovom, a mnogi ljudi bi u Srbiji verovatno rekli - ja neću s njim. Sad imate okolnost da morate da razgovarate sa onima koje Albanci izaberu i gotovo. I ko sme da stavi svoju želju iznad interesa Srbije. I ubedjen sam da niti bi on ubedio mene, niti bih ja ubedio njega. Ali bi morao da postoji neko treći - UN, koji bi ubedjivao obojicu" rekao je Nikolić.

Nikolić zato smatra da bi i predsednik Srbije Boris Tadić trebalo sada da sedne i razgovara "ali da svi to znamo, a ne u magli".

Na podsećanje da je spočitavao vlastima kako će na samitu u Sarajevu da sede bezimeni, Nikolić je kazao da to jeste tako i zapitao "što ne završe prvo te razgovore sa Albancima, pa kad se negde neko pojavi da znamo u kom svojstvu". Na pitanje kada bi seo sa premijerom privremenih kosovskih institucija Hašimom Tačijem i on se predstavio kao... ,Nikolić je odgovorio "On da bude član delegacije koje predvode Ujedinjene nacije. Pa šta da radim
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nikolić: Mora se razgovarati sa onima koje Albanci izaberu

a seselj se prevrce po krevetu

Zainteresovan član Philosopher of life (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Koga je briga sta kaze taj izdajnik,samo mu je cilj da se docepa fotelje.Ja nikad ne verujem coveku koji pljuje po onima sa kojima je juce ziveo..ali bas nikad.
    Ne zanima me da li je Nikolica neko sa strane postavio ili mu je jednostavno cilj da zajase Srbiju,ali po njegovim izjavama i postupcima se vidi da je u najmanju ruku pokvaren i prevrtljiv covek, cak i previse za politicke okvire.
    Doslednost mu je nikakva,i jedino ga vlast zanima.Pa dacemo mu je, samo ne znam sta ce ostati od njegove stranke za koju godinu?
    Toliko tajkuna i lupeza je skupio na jedno mesto da ce svako traziti svoje parce kolaca.
    Kao ajde da oborimo vladajucu koaliciju,pa slazem se, oni su isto tako veliki lopovi,ali ne vidim po cemu si ti drugaciji od njih?

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

A bio je kul tip!

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Следеће године у ово доба биће,овај превазиће институцију.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

nista ne mora. mora samo po ustavu srbije

doduse mozda toma srebroljubac mora, to je nesto drugo
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Ма он је НИКО-лић...........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

I Nikolic pametno kaze nesto....
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Sa teroristima nema pregovarnja nit razgovaranja. Bar po tome se ugledajmo na Ameriku!
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    Vesti - Srbija | Tanjug | 20 maj 2010

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić izjavio je nedeljniku NIN da su okolnosti takve da se o Kosovu i Metohiji mora razgovarati i sa onima koje su Albanci izabrali.

Govoreći o svom predlogu da Kosovo i Metohija zajedno sa Srbijom udju u EU i postane evroregija koju bi svi priznali Nikolić je kazao da je to iskorak u smislu "da ovo neregularno stanje mora da bude dovršeno".

"Albanci kažu da imaju državu, a nemaju je. Mi kažemo imamo Kosovo, a nemamo ga. Znači mora da neko sedne i razgovara o tome. Ako je medjunarodna zajednica rekla da je nezavisno Kosovo i Metohija, zašto nije. Zašto tu agoniju ostavlja nama, a sama pere ruke. Što nije u agoniji medjunarodna zajednica zbog toga" rekao je Nikolić.

Na pitanje šta bi se promenilo u odnosima Kosova i Srbije ako bi se ta ideja ostvarila Nikolić je odgovorio pitanjem: idemo li mi u Evropu bez granica i kome će onda da bude bitno gde je ta granica? "Problem Evrope je što je teritorija Kosovo i Metohija pod njihovom kontrolom, a kasni bar 15 godina u ispunjavanju uslova evropskih standarda iza Srbije. Što oni to ne mogu da dovedu na isti nivo. Evo ja im kažem, neće tamo biti naše ni vojske, ni policije, oni će imati tamo svog predsednika, i parlament" dodao je lider SNS.

Na konstataciju da je rekao da bi razgovarao i sa predstavnicima Albanaca na Kosovu Nikolić je kazao da i jeste razgovarao. "Razgovarao sam i sa Ibrahimom Rugovom, a mnogi ljudi bi u Srbiji verovatno rekli - ja neću s njim. Sad imate okolnost da morate da razgovarate sa onima koje Albanci izaberu i gotovo. I ko sme da stavi svoju želju iznad interesa Srbije. I ubedjen sam da niti bi on ubedio mene, niti bih ja ubedio njega. Ali bi morao da postoji neko treći - UN, koji bi ubedjivao obojicu" rekao je Nikolić.

Nikolić zato smatra da bi i predsednik Srbije Boris Tadić trebalo sada da sedne i razgovara "ali da svi to znamo, a ne u magli".

Na podsećanje da je spočitavao vlastima kako će na samitu u Sarajevu da sede bezimeni, Nikolić je kazao da to jeste tako i zapitao "što ne završe prvo te razgovore sa Albancima, pa kad se negde neko pojavi da znamo u kom svojstvu". Na pitanje kada bi seo sa premijerom privremenih kosovskih institucija Hašimom Tačijem i on se predstavio kao... ,Nikolić je odgovorio "On da bude član delegacije koje predvode Ujedinjene nacije. Pa šta da radim
    To mi tražimo poslednjih 15 godina ali od Albanaca neće niko da razgovara.
    Sloba je godinama tražio razgovore a Amerikanci zabranili Rugovi da razgovara sa Miloševićem- ako se iko seća.
    Bio je jedan jedini sastanak, a onda su Amerikanci zapretili Rugovi.

Poznat Крагуј (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    634

nikolic je trojanski konj u Srpskoj politici......čuj konj.....konjina

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Још само да крене у посету Гици издајици и,да води са собом Чеду и све ће да буде у реду.

Primećen član
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Сталкер Pogledaj poruku
    "Albanci kažu da imaju državu, a nemaju je.
    mudro zbori toma, samo ovde nije u pravu, albanci imaju drzavu ali mi mislimo da je nemaju..

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio bex Pogledaj poruku
    mudro zbori toma, samo ovde nije u pravu, albanci imaju drzavu ali mi mislimo da je nemaju..
    Pa imaju Albaniju.....a ako ces Kosmet nazvati drzavom bojim se da nisi bas realan...zna se ko drzi uzde a to nismo nazalost mi....a ni siptari!
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Poznat
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Албанци имају своју државу!
    Вероватно је мислио на који тренутно окупирају подручје Косова и Метохије!

_RETURN_ nije na forumu
    је najugojeniji kriminalno-klerikalno-postkomunističko-nacionalis tički monstrum
    Primećen član _RETURN_ (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Са Албанцима не треба разговарати. Првом приликом увести војну управу на 5 година и очистити од криминалаца, терориста и сепаратиста.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Разговарати него шта. Војним путем не можемо вратити КиМ, те треба употребити јаку дипломатску активност, рад на јачању српске економије, помагати Србима са Косова и Метохије, радити на решењу које би Албанцима омогућило законодавну, судску, економску самосталност, а Србији међународно признат интегритет на Косову и Метохији.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Tomislave, Chedomiru jedan!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

a o chemu se to razgovara sa teroristima
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Pa 'ajde ratuj.

Valjda ima tamo srpski narod, kako da ga ne pobiju ako nista drugo.

A uostalom, da si pricitao temu, video bi da si promasio odgovor.

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Grobarcina.

Poslednji put ažurirao/la strani placenik bre : 20.05.2010. u 22:03
    Politicari su sljam.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ubode Toma i po koju pametnu.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

da li su hashim tachi,agim cheku i ramush haradinaj teroristi ili nisu?
    shta sve drzave sveta rade sa teroristima?
    hint: ne,nije razgovor
    hvala na paznji i dovidjenja
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Pitaj one sto su razgovarali sa Sin Fejnom.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ana_karenjina Pogledaj poruku
    Pa 'ajde ratuj.

Valjda ima tamo srpski narod, kako da ga ne pobiju ako nista drugo.

A uostalom, da si pricitao temu, video bi da si promasio odgovor.
    Црно дете,зар јопет?
    Па што чиниш то од себе?

Slične teme

1. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.01.2010., 17:45
  2. do koje godine mora da se odsluzi vojska?
    Autor puzzled u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 13.08.2009., 14:46
  3. Onima koje najviše volim
    Autor WEISHAUPT u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.07.2008., 15:49
  4. Firefox ekstenzije za koje svaki dizajner mora da zna
    Autor The Scientist u forumu Web dizajn
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.04.2007., 15:52
  5. Onima koje volite...