napravite igracke za vasu macu

lassie

Primećen član
Poruka
599
:heart: e ovako ako naprimer nemate mogucnosti ili u vasem gradu nema pet shop-ova zasto ne biste pokusali da napravite igracku svojoj voljenoj maci?
da li ste to ikada radili i na koji nacin?

ja sam svojoj macki omotala vunicu za pletenje oko malog cd-a i napravila lopticu koju ona voli,nedavno sam kupila ali ne koristi bas jer su vecina koje sam kupila gumeene :heart::heart::heart:
 
na konopčić zavezati malo zvonce i onda ga objesiti u kutiju ili u unutrašnjost košare...ovo sam procitala na drugom sajtu i ovo takodje ali ne razumijem kako možeš napraviti čupavu lopticu od toga, izrežeš karton u obliku kruga , i takva dva ista kruga spojiš i izrežeš unutra rupu ne pre veliku nit pre malu i počneš sa vunom motati okolo kroz rupu i kada si gotova sa jednim slojem napravi drugi da bude što lijepša, i kada si gotova zavežeš vunu i izvadiš karton, tadam ostala je loptica
 
evo i ovo sam nasla samo izgleda da nije na srpskom mozda je na hrvataskom ili mozda neki drugi ali slicno je ........Kako napraviti Mačka Domaće Igračke

Češanje Pad / Pošta
Grebanje post će biti najbolji poklon za tvoj mačka, koji voli da izoštrava svoje pandže. Upućivanje grebanje igračku kod kuće je mirno jeftin. Cut šest kartona palac i zamotati sisal kabel oko nje. Iskoristiti ne-toksičan ljepilom pričvrstite kabel. Možete postaviti grebenje jastuk na pod ili da ga kao post, tako da ga vise od zida. Sigurna post pomoću vijaka. Vaša mačka će svakako biti izvučeni na novu igračku scratching!

Lopte
Vaša mačka će odmah privući svega što može biti gonjen, izgreben ili skočio na. Dakle, krenite i napraviti zbijeno loptu, koristeći list papira. Jednostavno bacanje u zrak te vidjeti kako vaša mačka skoči da ga uhvatiti? Različite vrste papira mogu napraviti različite zvukove. Izbjegavati korištenje aluminijske folije napraviti lopte, kao oštar oštrice list može povrijediti vašeg ljubimca.

Ribolov Toy
Učinite najbolje koristiti stari štap za ribolov kod kuće ga pretvara u igračku s kojom vaša mačka može reproducirati. Kravata plastične ribu na kraju stup, nakon što ste uklonili preostale udice iz nje. Možete igrati sa svojim držanjem mačka igrati iznad svoje glave i nagovoriti ga da udio u goodie.

Kartonska
Ponekad kartonskih kutija mogu napraviti bolje igrati nego prilično dobar. Navedite Shoebox na mačka, koja može zaroniti u, kao i skočiti in i vanjska strana. Možete se pridružite u igri, po kuckanje prstima ili grebanje po strani okvira. Prije uvođenja tvoj mačka za kartonsku kutiju, osigurali da se sve spojnice i vrpce su uklonjene.

Odd Čarape
Vi nikada neće naći korištenje izlemati / čarapa koja je izgubila par. Odd čarape mogu staviti u dobro koristiti tako da ih pretvorite u domaća mačka igračke. Sigurno čarape na niz ili ga svitak u loptu i baciti na vašeg mačka igračka. Iako to ne bi poskakivati kao loptu, vaš ljubimac će rado juriti, šišmiš novi i uhvatiti plijen?

Plastična kontejnera
Plastična posuda, sa screw-down poklopcem, mogu djelovati kao jako dobar mačka igračka. Operite temeljito spremnik vodom. Nakon što se potpuno osuši, ispunite ga i sa suhim graškom ili rižom. Provjerite je li poklopac ostaje široka. Ukoliko se buke od strane mahanje napuni spremnik vaša mačka privlači pažnju, to znači da ste uspjeli u izradi dobra domaća mačka igračku.
 
upravo sada sam napravila veliku tufnu za macke i malu lopticu za macice
ovako sam napravila pratila sam ova upputstva za tufnu

Izreži makazama dva kruga od kartona. Krug možeš prvo nacrtati uz pomoć naopako okrenute čaše. Napravi rupu u sredini kruga – prečnika oko 2 cm (vidi sliku!). Stavi krugove jedan preko drugog. Provici vunicu kroz iglu i počni da obmotavaš oko kruga, mnogo puta, sve dok se rupa u sredini skroz ne popuni.
i evo slike da bi vam bilo jasnije
 

Prilozi

  • 1050574857.jpg
    1050574857.jpg
    4,4 KB · Pregleda: 136
  • 1050574932.gif
    1050574932.gif
    13,4 KB · Pregleda: 15
  • 1050575148.gif
    1050575148.gif
    18,8 KB · Pregleda: 21
27zai3d.jpg

Najlepša loptica po mačijem mišljenju je ona od zgužvane kutije cigara (meko pakovanje). Kutiju treba zajedno sa celofanom dobro zgužvati da nema oštre ivice i to mačke vole zato što šuška, zato što ima nabore pa se može nositi u zubima, i lepo se ćuška šapom.


33xdhmp.jpg

Dobar je i mali kanapčić


nh1ftd.jpg

I dugačak učkur iz trenerke


24exuz8.jpg

Gazdina papuča - po mogućnosti rashodovana...


2gxrb5t.jpg

Kinder jaje sa par zrna pirinča, a u sve to zaglavljen komad lastiša


16tnpd.jpg

Šamlica - kućica


2ir1x1l.jpg

plastični ceger


2zswjd4.jpg

"Tunel" sa 3-4 ulaza


2afdhnc.jpg

Moja velika minđuša sa klipsom


ju9t3k.jpg

Lastiš, na jednom kraju klupče a na drugom zvečka


118hemw.jpg

1. Velika loptica sašivena od postave a unutra sunđer
2. Pocepane čarape smotane u klupko


qqcwlc.jpg

Macino carstvo:
1. Komad tepisona koji je ukrala dok smo renovirali
2. Kaiš sa moje stare tašne
3. klupko
4. peckalica
5. omiljena stoličica
6. Lastiš, sad već sav ofucan
 
27zai3d.jpg

Najlepša loptica po mačijem mišljenju je ona od zgužvane kutije cigara (meko pakovanje). Kutiju treba zajedno sa celofanom dobro zgužvati da nema oštre ivice i to mačke vole zato što šuška, zato što ima nabore pa se može nositi u zubima, i lepo se ćuška šapom.


33xdhmp.jpg

Dobar je i mali kanapčić


nh1ftd.jpg

I dugačak učkur iz trenerke


24exuz8.jpg

Gazdina papuča - po mogućnosti rashodovana...


2gxrb5t.jpg

Kinder jaje sa par zrna pirinča, a u sve to zaglavljen komad lastiša


16tnpd.jpg

Šamlica - kućica


2ir1x1l.jpg

plastični ceger


2zswjd4.jpg

"Tunel" sa 3-4 ulaza


2afdhnc.jpg

Moja velika minđuša sa klipsom


ju9t3k.jpg

Lastiš, na jednom kraju klupče a na drugom zvečka


118hemw.jpg

1. Velika loptica sašivena od postave a unutra sunđer
2. Pocepane čarape smotane u klupko


qqcwlc.jpg

Macino carstvo:
1. Komad tepisona koji je ukrala dok smo renovirali
2. Kaiš sa moje stare tašne
3. klupko
4. peckalica
5. omiljena stoličica
6. Lastiš, sad već sav ofucan
super je sve mogu da kazem vec nocas cu da pravim tunel,i jos poneke od ovih tvojih igrackica..,,ne zameri :D:super:
 
super je sve mogu da kazem vec nocas cu da pravim tunel,i jos poneke od ovih tvojih igrackica..,,ne zameri :D:super:
:eek::eek::eek::eek:
Ma šta tu ima da se zamera, pa tema i jestu igračke u kućnoj režiji. Samo ti pravi i svi se lepo zabavite!
Doduše, ja sam postavila i neke koje nisu napravljene, ali su ih mace same odabrale i bile su im baš, baš omiljene (kao onaj glupavi ceger, peckalica, papuča). Imali smo još dosta bisera ali nemam slike: Jedna maca je ludovala za čačkalicama, pa sam joj dala one velike za meze. Druga je obožavala gumenu glavu nekog čudovišta skinutu sa pez bombona. Treća se dočepala moje lisice pa ju je svu očerupala. Četvrta je ukrala parče paspula dok sam nešto šila i sa tim se igrala mesecima. I Meda i Maja dan-danas donose u kuću veliko golubije pero. Sećam se jednom kada je Maja imala mačiće: mali su bili u sobi a ona dolazi spolja i još iz hodnika ih doziva. Oni svi dotrčali, a ona ponosno spušta veliko, lepo perce pred njih i kao da kaže "Vidite dečice šta sam vam lepo kupila!". Kao prava mama koja ide s posla pa kupila deci igračku.:)
Ma ne mogu ni da se setim svega, mace su neopisivo maštovite kada su igračke u pitanju.
 
:eek::eek::eek::eek:
Ma šta tu ima da se zamera, pa tema i jestu igračke u kućnoj režiji. Samo ti pravi i svi se lepo zabavite!
Doduše, ja sam postavila i neke koje nisu napravljene, ali su ih mace same odabrale i bile su im baš, baš omiljene (kao onaj glupavi ceger, peckalica, papuča). Imali smo još dosta bisera ali nemam slike: Jedna maca je ludovala za čačkalicama, pa sam joj dala one velike za meze. Druga je obožavala gumenu glavu nekog čudovišta skinutu sa pez bombona. Treća se dočepala moje lisice pa ju je svu očerupala. Četvrta je ukrala parče paspula dok sam nešto šila i sa tim se igrala mesecima. I Meda i Maja dan-danas donose u kuću veliko golubije pero. Sećam se jednom kada je Maja imala mačiće: mali su bili u sobi a ona dolazi spolja i još iz hodnika ih doziva. Oni svi dotrčali, a ona ponosno spušta veliko, lepo perce pred njih i kao da kaže "Vidite dečice šta sam vam lepo kupila!". Kao prava mama koja ide s posla pa kupila deci igračku.:)
Ma ne mogu ni da se setim svega, mace su neopisivo maštovite kada su igračke u pitanju.

:hahaha::hahaha::hahaha: "Vidite dečice šta sam vam lepo kupila!". Kao prava mama koja ide s posla pa kupila deci igračku.:) bas sam se nasmejala,,,tunel sam sinoc htela da pravim ali paket nazalost nisam nasla ali sam rekla u obliznjoj prodavnici da mi ostave jedan paketic srednji ,,danas cu ici da uzmem da nemas neku ideju kako da oblozim paketic ofabam?
 
Cao,ja sam odlucila sa deckom napraviti grebalicu za macu grebalicu ili penjalicu kako vec,zanima me ima li ko iskustva u izradi ovog predmeta.Kako obmotati kanap oko drveta i koji koristiti ? kazite mi opsirnije i ako imate postavite sliku .....:heart
 
Zgužvana kutija od cigareta na kanapčiću, "žumance" od kinderjaja, klupko vunice, zvonca... Kupovanje igračaka za mačke je čisto bacanje para. I vole da se zavlače, još imam negde Bilijevu sliku kad je bio mače, sakrio se u Miminu jaknicu. :lol: A on i Marinko, mačak muževe ujne, su se tako lepo jurili po foteljama, skroz su ih odrali loveći repove i oštreći kandže.
 
super znam ove sve igrackice koje sam kupila za macu su netaknute dvije sam poklonila drugarici posto je njena macka ono zaigrana kaze da joj je bilo zabavno prvih 2 sata a onda krajj,.,,,,e mimi molim te ovo je nevezano za ovu temu ali pogledaj u onu moju temu pomoc nova sam u ovome,,imam jedno pitanje hitno
 
Cao,ja sam odlucila sa deckom napraviti grebalicu za macu grebalicu ili penjalicu kako vec,zanima me ima li ko iskustva u izradi ovog predmeta.Kako obmotati kanap oko drveta i koji koristiti ? kazite mi opsirnije i ako imate postavite sliku .....:heart

zao mi je ali ni ja sama neznam kako bih napravila imala sam novu grebalicu ali osto je moje macke nisu koristile ostavila sam je u ostavi pa kad je poplava bila sve smo bacili ukljucujuci i greball...
 
Cao,ja sam odlucila sa deckom napraviti grebalicu za macu grebalicu ili penjalicu kako vec,zanima me ima li ko iskustva u izradi ovog predmeta.Kako obmotati kanap oko drveta i koji koristiti ? kazite mi opsirnije i ako imate postavite sliku .....:heart

Koristiš isključivo prirodne materijale, uključujući letvicu za osnovu, deblji kanap od konoplje ili šta već koriste i neki lepak, valjalo bi da sam početak kanapa zakucaš za letvicu koju koristiš, ostatak obmotavaš uvis mažući istovremeno samo onoliko lepka koliko treba za mali deo. Nisam nikad to radila ali sam gledala kako to pave za lavove na TV, u nekom zoo vrtu u Engleskoj. S tim da oni nisu koristili lepak ali verujem da ovde i dalje mogu da se nađu neškodljive varijante biljnog porekla, ili onaj silikonski pištolj, u tankom sloju, da ne bi višak izbio između "slojeva" kanapa. Kad završite, kad se to sve lepo osuši, ako maca nije zainteresovana, rastvori u malo vode valerijana kapi (ima ih u apotekama i prodavnicama zdrave hrane) i time naprskaj igračku. Takođe, grebalicu možeš da napraviš tako što ćeš jedno parče porubljenog itisona da zalepiš/zakucaš za zid na visini koja odgovara maci, malo više od njene visine na sve 4, najbolje na nekom ćošku, mada možeš i na ravnom.
 
super su ideje za grebalice ,moja sestra je kupila neku grebalicu ali joj macke nece ici na nju da grebu isla je u apoteku za valerijane kapi nisu imali trenutno a u komsiluku su joj rekli za cimet,ali ona nezna kako da nauci macke da grebu i kako da iskoristi cimet,,,,
 
27zai3d.jpg

Najlepša loptica po mačijem mišljenju je ona od zgužvane kutije cigara (meko pakovanje). Kutiju treba zajedno sa celofanom dobro zgužvati da nema oštre ivice i to mačke vole zato što šuška, zato što ima nabore pa se može nositi u zubima, i lepo se ćuška šapom.


33xdhmp.jpg

Dobar je i mali kanapčić


nh1ftd.jpg

I dugačak učkur iz trenerke


24exuz8.jpg

Gazdina papuča - po mogućnosti rashodovana...


2gxrb5t.jpg

Kinder jaje sa par zrna pirinča, a u sve to zaglavljen komad lastiša


16tnpd.jpg

Šamlica - kućica


2ir1x1l.jpg

plastični ceger


2zswjd4.jpg

"Tunel" sa 3-4 ulaza


2afdhnc.jpg

Moja velika minđuša sa klipsom


ju9t3k.jpg

Lastiš, na jednom kraju klupče a na drugom zvečka


118hemw.jpg

1. Velika loptica sašivena od postave a unutra sunđer
2. Pocepane čarape smotane u klupko


qqcwlc.jpg

Macino carstvo:
1. Komad tepisona koji je ukrala dok smo renovirali
2. Kaiš sa moje stare tašne
3. klupko
4. peckalica
5. omiljena stoličica
6. Lastiš, sad već sav ofucan

a koliko su stari ovi macici ????preslatke su ti macke
 
Ne zna on čemu to služi, inače bi se igrao. Naš Meda se igrao u tunelu dok je bio mali, a kada su dorasli oni novi klinci nije mogao odoleti da se ne pridruži. Problem je što je on bio ogroman a kutija mala, pa se jedva uvukao a još teže izašao. Pa vidi se na slici da je kao slon u staklari, a oni mali su samo zaprepašćeno gledali - što je ovaj čika sad poludeo pa im okupirao tunel?!:hahaha:
 

Back
Top